No ja som isiel z Brezovej na Babu 19.6.2005. Vyrazil som asi o 11:00 a na Babe som bol okolo 19:00. Isiel som stale po cervenej iba Zaruby som obisiel po zelenej z Bukovej. Vapennu ani Taricove skaly som neobisiel, lebo som nevedel kade a to boli aj jedine useky, ktore sa na biku ist nedali. Vapenna je fakt dost neprijemna, lebo je hodne zarastena koprivou a je tam hodne skal, na ktorych sa s bikom dost blbo balancuje. Dokopy to bolo asi 75km a 2200m prevysenia.

Vcelku slusna makacka pre vikendoveho bikera ako ja. Doporucujem!

Zdar!

P.S. Quido, kade sa daju obist tie Taricove skaly? Diki.

A.
12.07.2005 - 09:27:38
00
obchvat taricovych skal...

Smer Baba to Bukova

Da sa to obist z dvoch stran zlava alebo sprava. raz som to skusal zlava ale podla krkolomnych navodov som to nenasiel. dostal som defekt a "uzil" si klasicky enduro offfroad. co sa tyka obchvatu sprava tak to je najlepsia vec aka existuje. Po taricovych som isiel mozno desat krat a stale to bolo o zivot a dost to unavuje clovek musi ratat ze tam zabije aspon hodinu. Takze k tomu obchvatu sprava. Dojdes na miesto tzv. Hubalova - Je tam modra odbocka na zosku...
Akonahle vyjdes na akoze asvaltovu cestu hned oproti tebe je diera v plote. Bez vahania vbehni do nej. Potom sa staci bez vacsej namahy presuvat po vrstevnici rovnobezne s cervenou znackou. Po asi 15 minutach rekreacnej jazdy tempa tehotnych zien sa ocitnes znova pri plote (Skalka). Pruser je ze tu niekto diery zaplatal takze je to trosku zlozitejsie. Ked mozem poradit je tam taky strom, ktory ma konare vo vyske plota. staci na tie konare vyhodit bajk preliest cez plot a potom si ho uz len veselo zlozit... zas raz zvitazil clovek nad prirodou!!!
12.07.2005 - 16:27:46
00
Quido, dakujem Ti za vycerpavajuci popis. Urcite to skusim.

Zdar!

A.
13.07.2005 - 07:11:19
00
prave som to pozeral na mape ... fakt zaujimava trasa :) ked budete mat dake termini na dalsi "vylet" dajte vediet rad sa pripojim (pokial mozem :))
13.07.2005 - 13:48:32
00
Caute, prave vcera som siel z BA po cervenej. poviem Vam prvy kopec za babou naznacil o co pojde. odporucam vrele sa vyhnut Taricovym skalam, iked je pekny vyhlad. Pekny vyhlad je aj zo Skalnatej. Ked som slapal, resp tlacil bajk na Vapennu, mal som chut si tam lahnut a pockat kym ma niekto nenajde :o) Vyhlad hore je takisto pekny. Na Vapennej som nevedel kam pokracuje cervena, po chvile hladania som to otocil spet a cez zahorie som siel do BA. Poradte ako vedie cesta z Vapennej smerom na sever. Ja som tam videl uzky chodnicek, ale fakt uzky tak som nevedel. a uz bolo 18 hod. tak som neryskoval.
caute
17.07.2005 - 12:31:48
00
nevim nevim jak sa dostanes z vapenej na sever ale ked ti mozem poradit tak vapenu obchadzaj cez sklenu hutu (vapena je totiz viac o turistike ako o bajkovani :-) na skalke odboc doprava na modru znacku a tej sa drz az kym znova nenatrafis na cervenu potom stoji v ceste uz len klokoc (taky sympaticky kopcur) cavec
17.07.2005 - 15:26:01
00
Naposledy sme Ba-Brezova isli pocas turistickej akcie "Trnavska 100". Aj ked zvycajne obchadzame Vapennu cez Sklenu Hutu, tento krat sme isli cez Vapennu a bolo to celkom vpohode. Bolo treba aj potlacit (prudke stupanie), ale nebolo to az take strasne, cast sa dala aj slapat.
Celkom dobra je tato varianta:
V Solosnickej doline netreba ist hned po cervenej, ale dolinou po ceste cca. 150m smerom na Solosnicu. Za drevenou budou zabocit na lesnu cestu doprava. Tato cesta nas stupakom (slapatelnym) okolo vydatneho pramena dovedie do zahradkarskej osady nad Solosnicov. Tu odbocime opat doprava a cez luky sa napojime na zelenu znacku, ktora sa po chvily napoji naspat na cervenu. Cely tento usek sa da slapat.
Na Vapennu potom striedame slapanie s tlacenim :)
Postup z Vapennej:
Usek po cervenej na Uhliska neodporucam (skaly a zarasteny teren).
Treba sa kusok vratit a pokracovat po zltej znacke popod jaskynu. V mieste kde zlta znacka odbaca 90 st. vlavo a prudko klesa, treba pokracovat po vrstevnici rovno (lesna cesta). Tato cesta mierne klesa (z tejto cesty odbaca aj menej vyrazna lesna cesta vpravo na luku s pramenom = odbocka zelenej znacky od cervenej hrebenovky; tato trasa sa da tiez jazdit, aj pokracovat po cervenej na Uhliska) a neskor sa staca doprava a stupa okolo kriza, potom ja kratky klesak na sedlo Uhliska. Takmer vsetko v sedle.
Dalej klasika po cervenej cez Klokoc alebo ho obist vrstevnicou zo zapadu.
17.07.2005 - 20:39:22
00
dik
18.07.2005 - 08:42:45
00
Jazdievam tuto trasu pravidelne vacsinou na jar treningovo.Jazdim cestu.Vyrazam z Bratislavy->Pezinok->Trstin->Vrbove->Brezova->Rohoznik->Pernek-Lozorno->Ba
Je to asi 200km.Trva mi to cca 7h. Su to len take brdky.Akurat okolo Vrboveho a Brezovej su tie brdky o nieco vacsie.Inak pohoda.Dobre na najizdeni kilometrov v jarnej priprave
15.08.2005 - 13:08:54
00
Brano M. my sme sa ale bavili o MTB a nie o žiletkách/ceste/.Takže nejazdievaš túto trasu ako si povedal.
18.11.2005 - 16:50:38
00
Ahojte.

Vie mi dať niekto čo najdetailnejší popis trasy "Bratislava - Brezová pod Bradlom"? Hlavne mi ide o to, aby som to prešiel na bajku, nie pešo. :-)

Ďakujem.

VAŠO
30.06.2014 - 17:04:37
00
fiha dobru mrtvolu si vyhrabal :D vsetci maju 0
k otazke - chod stale po cervenej znacke :D
30.06.2014 - 17:10:26
00
super, budem viac tlačiť ako bajkovať :-P
30.06.2014 - 17:13:37
00
ok, tak chod na cykloserver.cz:
http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.17746P16.99618P15

takmer vsetky obchadzky vyssich kopcov na cervenej tam mas vyznacene ruzovymi bodkami. bez vyznacenej obchadzky su tam Vapenna a Zaruby, ale to su moc pekne kopce, tie si mozes vytlacit :D
30.06.2014 - 17:17:52
01
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=4
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=3
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=2
30.06.2014 - 21:43:38
00
keyboard_arrow_up