Zdravim vsetkych milovnikov cyklistiky...

Kupujem si novy bike a moj zoznam sa zuzil na tychto troch adeptov:

Merida
http://www.merida.sk/prodej/matts-hfs-3000-d-08

Superior
http://www.superior.cz/cz/kolekce-2008/ ... tml?id=104

Cube
http://www.cube-bikes.de/xist4c/web/REA ... .htm#anker

Prosim o vase nazory na tieto bicykle, co sa tyka geometrie a kvality ramu, pouzitych komponentov...nezalezi mi na tom, ci je napr. merida masovka a podobne veci...ak je podla vas dobra, tak to napiste...jedine minus na meridu ktore som pocul je, ze maju podkopnutu prednu vidlu a tym padom zlu geometriu ale este som na meride nesedel tak nemozem posudit ale aj napriek tomu ma k nej nieco laka...na cube som pocul len same dobre ohlasy hlavne z Ciech, napr. ze ma tuhy a odolny ram a navyse som ho na SVK jazdit este nevidel...podobne je na to aj superior plus ma vybavu sram X.0 - prehadzovac a prevodniky...

Jazdim vsetko...od asfaltu cez polne cesty az po les...

Dakujem za vsetky vase nazory a dufam, ze ich tu bude co najviac.
28.05.2008 - 21:53:01
00
Na tejto úrovni už nie je čo radiť, teda na Meride sa mi nepáči, že tá vidla má iba 80 mm zdvih, ale inak ti zostáva len jedno... sadnúť, previezť sa, porovnať dojmy. Pokiaľ zrovna nejdeš pretekať, tak 80 mm zdvihu je málo a to vybavenie a cena aaaž dosť :lol:
Za tú cenu by sa dokonca našiel aj full, ktorý by ti na pohodové jazdenie asi poskytol viac. No, nebol by na XT alebo X.0 a Rebe Race, ale otázka je, či to potrebuješ... hento sú biky na chrtenie, nie na vozenie sa, ja by som teda zvážil otázku pohodlia. Full je, koniec koncov, aj bezpečnejší, lebo zadok nestráca kontakt s podkladom, a šetrí sily, keďže tam, kde musíš na HT "dopružovať" v stoji, môžeš často ešte sedieť. To samozrejme Julien Absalon v poho zvláda, lebo jemu závidia nohy aj kone, ale my, čo netrávime v sedle denne hodiny, sme na tom radikálne inak - hlavne pri celodennom výjazde to celkom cítiť. Ostatne komponenty ako budú odchádzať, budeš meniť tak ako tak. (Ešte ma napadá, že to môže byť do istej miery aj bike na "robenie dojmu" a ak riešiš toto, tak s Meridou ho neurobíš :twisted: , naozaj je lepší XC full na Deorečku a nenaklepaná riť ako XC HT závoďák a rozbité gule, ak ideš jazdiť rekreačne, a z "Jazdim vsetko...od asfaltu cez polne cesty az po les..." miesto "Jazdím maratóny" alebo "jazdím XC preteky" mi vyplýva, že si rekreant.)
Kúp si bike podľa toho, ako sa ti na ňom sedí a jazdí... pokiaľ je to od Deorečka vyššie, všetko je OK a môžeš to riešiť potom, základom je slušný rám zodpovedajúci tvojmu štýlu jazdenia. Čo si myslím, že XC vystihuje (a je to aj najväčší univerzál), trošku ťa poprovokujem týmto:

http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov ... 210&id=747

slušný stroj, tvoje cenové rozpätie, je to na LXe a občas je tam kúsok Deore, dobrá vidla, dobré brzdy.
A hovorím ti to ako človek, ktorý keby pred rokom bol dostal dodnes meškajúci honorár, tak by kúpil radšej 55tisícového fulla, ako cca. 40 l HTčko (po všetkých upgradoch), čo mám teraz.

A teraz späť k tvojej otázke: ja by som asi bral Cube. Ale až po vyskúšaní (pri tej cene je to už samozrejmosť)!
29.05.2008 - 01:59:01
00
Full je, koniec koncov, aj bezpečnejší, lebo zadok nestráca kontakt s podkladom, a šetrí sily, keďže tam, kde musíš na HT "dopružovať" v stoji, môžeš často ešte sedieť.


Aby si mal predstavu ako sa správa v sede HT vs full.
Všetky zábery sú pri +-20km/hod a v sede bez zmeny ťažiska. Tehla je vysoká 6cm a čiara za tehlou je 90cm.
upravená Reba v sede a HT
FOX Talas na 100mm v sede a full 120mm

Pre hrubú predstavu by to mohlo postačovať. Na pohodové jazdenie naozaj full. Ostatné už bolo povedané ....

z tvojho výberu Cube.
29.05.2008 - 09:24:44
00
Diky za rady...ibe chcem poznamenat, ze mi absolutne nezalezi na designe a aby som sa niekde predvadzal aky mam ja bike...ide mi len ako hovorite o co najlepsi pozitok z jazdy a kedze nemem absolutne zidne skusenosti s fullom, tak sa toho celkom obavam...
29.05.2008 - 10:51:58
00
...a este raz sa chcem spytat, ako je to s tou geometriou u merid???...
29.05.2008 - 10:53:30
00
mimochodom geometriu máš na stránkach tej Meridy aj Cube čo si uviedol
keď si to pozrieš pre rovnakú veľkosť rámu, zistíš, že rozdiely minimálne
29.05.2008 - 11:44:22
00
Keď Ti ide o pôžitok z jazdy tak určite kúp full,obávať sa teda rozhodne nemusíš :wink:
29.05.2008 - 12:25:31
00
čo vyhovuje jednému, môže byť druhému úplne nanič a myslím, že zvyknúť sa dá na kadečo, rozdiely si človek uvedomí, až keď presadne a prestrieda značku. Mne trebárs na meride vadilo, že na moju výšku 184 som sa na 18-tku nezmestil a 20-tka bola veľká...
29.05.2008 - 12:27:19
00
...este by so chcel spytat, ci ma niekto skusenosti so systemom LRS u merid, pretoze si myslim, ze je celkom zaujimave riesenie, ktore som u inych znaciek nevidel...na ofic. stranke pisu, ze toto pruzenie celkom dobre pohlcuje nerovnosti a kedze neplanujem zrovna DH, tak by to bolo pre mna mozno este lepsie...

http://www.merida.sk/prodej/mission-900-d-08

...ako som uz skor pisal, tak s fullu mam preto celkom obavy, lebo cim viac pohyblivych casti na biku, tym vyssia kazovost...ale mozem sa mylit...
29.05.2008 - 12:38:23
00
tak aj na toto ti môžem... traja kamaráti majú LRS už tretím rokom, a okrem pár problémov na jednom tlmiči v pohode, vyriešilo sa v záruke... a osobná skúsenosť s Mission 2000 D - ako dlhoročný HTčkar som v tom "neshledal" nič pozitívne. Komponenty fachčia fajn, okrem radenia X7, ale pruženie ako keby nebolo. Teda - ak niekto chce mať odpružený bajk, ktorý pracuje tak nenápadne, že to skoro nepoznať, tak môže byť, ale čakal som viac. Nebola to iba jedna jazda, proste mal som možnosť a čas sa hrať s nastavením, proste mi to nesadlo.
29.05.2008 - 12:45:10
00
Broner Ak si z okolia BA prídi si ku mne vyskúšať ten Mission.
Ivo Neviem aké boli staršie LRS ale tie nové ak správne nafúkaš fungujú pohodlne a zároveň XCčkovo.
29.05.2008 - 12:48:29
00
turbi - to je presne to, čo píšem. Tebe to vyhovuje, mne nie. Ten mission bol mod.2008, na lockout som ani nesiahal, vysoký tlak, nízky tlak, taký útlm, onaký útlm...nesplnilo to moje predstavy. Ale, samozrejme, keď už to kúpiš, tak si na to zvykneš a naučíš sa s tým fungovať. Alebo nezvykneš a nadávaš kade chodíš a ide to z domu :)... nezavrhujem systém ani značku, proste mi to nesadlo, howgh :)
29.05.2008 - 12:57:16
00
roman, myslíš že by si mohol upnúť aj zábery upraveného epicona ? :roll:
29.05.2008 - 13:04:07
00
roman, myslíš že by si mohol upnúť aj zábery upraveného epicona ? :roll:

hmm nemohol :cry: na testovanie som mal len svoj Spectral.
Našťastie tam bol další Canyon HT takže bolo niečo dalšie na porovnanie. Boli síce upravené Axony (dva som bral) aj Epicony, ale nebol bike kde by sa to dalo poprehadzovať. Jediná škoda, že ked som prišiel tak Reba bola už upravená a nemáme nafilmované porovnania pred a po úprave pri prejazde tehly. Nakolko to bol bike tesne pred odovzdaním, tak okrem úprav tlakov sme do neho nezasahovali.
Síce mám aj prejazdy Milanovej XC pro, ale zabudli sme dofúkať kolesá, takže porovnávanie s touto vidlou je nemožné a nebude sa ani uverejnovať. Všetko sme nastavili na moju váhu vidlu, tlmič, pneu, len na tieto sme zabudli. Zistili sme to až po mojom odchode. škoda. Dva dni bola krátka doba otestovať všetky možnosti :roll:
29.05.2008 - 13:40:55
00
:cry: to je fakt škoda
aj tak ďakujem za ochotu, niektorí ľudia na fóre by si zaslúžili veľkú odmenu za trpezlivosť a ich ochotu (a schopnosť) vyjadrovať sa :?
29.05.2008 - 14:47:14
00
keyboard_arrow_up