alebo ak by stacil nakalibrovat jeden stvorec a potom tu kalibraciu prepocitat na ostatne
Presne tak ... staci jeden presny vztazny bod a jeden presny koeficient pocet_jednotiek/pixel. JTSK ma suradnicne jednotky v metroch, cize m/px. Vsetko nasvedcuje tomu, ze najvacsie rozlisenie je 0.58m/px. Len neviem, ci je to uplne presne 0.5800000.
Da sa to zistit presne pre 2 vzdialene kachlicky z toho isteho pasu, napr. na zapade a vychode SK: Zistis WGS84 Lat/Lon suradnice LH rohu oboch kachliciek, programom sk2sk ich prevedies do JTSK, z rozdielu x-ovych JTSK suradnic zistis vzdialenost v suradnicnych jednotkach a tu predelis kachlickovou vzdialenostou * 250px. Zistis takto dost presne ten koeficient.
nema problema stiahnut aj tuto uroven, ale pri cene dnesnych diskov...
Skor ide o velkost SD kariet. Ak som dobre pochopil, ty pouzivas asi Garmina, ked pises o GPX tracku. Lenze ludia pouzivaju Oziho v PDAckach.
a skusal si ozi 3d? super vec s orto mapami, pouzivam to. mam totiz asi 5 rokov stare
mapy v rozlisku 1m/px a k tomu som z webu stiahol DEM model asi po troch ci tridsiatich metroch...
Pokial viem, DEM model je pre Europu volne dostupny len po 90 metroch, pre 30m len pre USA. Ak mas po 30m, to chcem!
Len tak zo srandy pripajam jednu prilohu ...