Mozno by nebolodo veci zhodnotit maratony 2007 pekne od najlepsieho po najhorsi. Celkom by ma zaujimalo ako to vidite vy pretekari...


zacnem snad sa par ludi prida. navrhujem aby prvych 5 dostalo body od 5 po 1 zvysne maju smolu

(hodnotenie len podla trate, ved uprimne povedane trat je to co na maratone zaujima)

1. Partizanske 5 - jediny maraton ktory ma svojou tratou "donutil" prejst si ho aj mimo "zavodu"
2. Horal 4 - kto bol vie, aj ked Kral Sunavy bola citelna strata :cry:
3. Sulov 3 - na trati mi to pripadalo ako "najdem miesta s najviac korenmi v okoli Sulova a pospajam ich", vyborna trat aj napriek blatu jazdiva a zabavna
4. Zvolen 2 - za sucha ma k jalovemu maratonu velmi daleko, za mokra vsak uz nie velmi jazdiva trat
5. Karpatsky Vlk 1 - zmena trate jednoznacne k lepsiemu oproti minulym rocnikom
6. Stiavnica - ma svoje caro napriek tomu ze trat je postavena relativne "nasiroko" dat si tam dlhu musi byt psycho...
7. Sv. Jur - Este tak najst 2 - 3 singliky (aj ked neviem co so zakonom:( ) a urcite bude buducu sezonu vyssie
8. Bystrica - poslednych 10km maraton s dobrou tratou nerobi :(
9. Panda - Cim sirsie tym horsie :(
10. Pravenec - Cim sirsie tym este horsie :cry:
11. Brezno - Cim sirsie tym horsie a najhorsie s asfaltkou...

Po skusenosti zo sezony 2006 a dojmov spolubikerov z tohoto rocniku by velmi vysoko bol este Sarissky maraton(3)

Organizatori: Vdaka za pracu ktoru odvadzate, vela trpezlivosti pri "boji" s uradnikmi, ziadnych saboterov znacenia a vela stastia s vylepseniami, ktore chystate v dalsom roku!

hura robit plany na sezonu 2008, pomaly zacat s pripravou a snad bude maratonov na hodnotenie z mojej strany po skonceni sezony viac :)
29.10.2007 - 22:24:13
00
moje poznamky k jednotlivym maratonom:
1. Vlkanovsky - prvy maraton v sezone, srdce som mal az niekde v hrdle uz na starte. Ziadne velke vyhrady k organizacii akcie.

2. Pravenec - Rychly maraton, trochu som to prekombinoval s pitim tak som dosiel v zaludocnych krcoch. Taktiez organizacia v pohode

3. Partizanske - Trapil som sa hned od startu, nemal som proste den. To co som stratil hore kopcom, som sa snazil dohnat v zjazdoch. Mozno aj to bolo pricinou mojich dvoch odboceni z trasy. Organiazacia v pohode.

4. Brezno - Takmer som zmeskal start. Nerozjazdeny som prepalil start a ku koncu som sa uz modlil k bohu nech je uz koniec. Maraton ktory som siel dost na moral. Organizacia v pohode.

5. Pruchnik - nebol som, nezohanal som odvoz

6 Slansky - prvy pretek na ktory som cestoval vlakom. Celkom dobry zazitok. Trat dost narocna, ale podla mna len vplyvom pocasia /blato/. Pocas preteku som myslel ze idem na slusnom mieste, ale v cieli som zistil ze to az taka slava nebola. Tiez som zabludil strata asi 20 minut. Organizacia v pohode.

7. Salzkammergut - Moj No.1 maraton. Velmi tazko opisatelny zazitok, to treba prezit. Kazda jedna vec na tomto maratone bola proste super. Ten maraton som rozdychaval dost dlho kym som si tie vsetky zazitky utriedil v hlave.

8. Zvolen - Dost tazky maraton, ale znovu sposobeny pocasim /brutalne tepla/. Navyse som defektoval. Prvy krat v sezone... Organizacia priemer.

9. Hornohradsky - Tu ma organizatori dost zaskocili najskor znacne nepresnou avizovanou dlzkou trate a ako som neskor zistil aj prevysenim. Podla propozicii to mala byt brnkacka, tak som tomu aj prisposobil. No ku koncu som uz bol uplne mimo. Ten co tam hodil papulu 20 metrov pred cielom to som bol ja :) Jednoznacne maraton na ktorom mi najviac doslo...
Organizacia okrem spominanych veci v poriadku.

10. Banskostiavnicky - Pred rokom to bol moj prvy maraton v zivote. Tento rok som to isiel o hodinu a pol rychlejsie, takze spokojnost. Ak to takto dalej pojde... :) Len neviem ako prezujem 4 kola ak sa rozhodnem ist dlhu... Organizacia v pohode.

11. Horal - druhy maraton na ktory som bol rozhodnuty ist aj keby traktory padali. Cestoval som vlakom co tento krat bol dost negativny zazitok /cigani, smrad, bordel, velke meskanie a.p./ Na preteku nam krasne prsalo a bolo fajnove blatko. Celkom som si to uzival, ale to postupne preslo do dost velkeho trapenia. Prvy pretek kde som sa vazne sam seba pytal co tam vlastne robim. Nejako som to predychal a po tom vsetkom ho radim na druhe miesto v mojom rebricku.

12. Kosice - tesil som sa, ale po mojom zjazdarskom vykone tesne pred maratonom som ostal marod na dost dlho :(

13. B. Bystrica - Tu som planoval spravit dobry vysledok lebo mam trat celkom najazdenu. Bohuzial som bol len divak-kripel...

14. Brno - Velmo som sa tesil, dobre referencie ma tato akcia. Ale este stale som nebol fit.

15. Presov - Isiel som len tak skusit co to povie, a hlavne v zdravi prezit maraton /ruke este nebola celkom v pohode/. Slusny bahenny kupel to bol, trat pekna a za sucha to musi byt pekne jazdenie. Organizacia v pohode.

Uff...
P.S.: mozno si vsimnete ze vsade pisem ze organizacia v pohode, ale mne to naozaj staci co tam poriadatelia pripravia. Proste beriem co pride...
29.10.2007 - 22:25:38
00
a v skratke:

1. Salzkammergut
2. Horal
3. Brezno
:D
29.10.2007 - 22:28:11
00
hodnotim len tie maratony ktore som isiel
Brezno (dlha) moj prvy maraton, atmosfera vo mne zanechala dojem, ktory neprekonal ziaden dalsi maraton, trat sa mi velmi nepacila. organizacia super

Slansky m.(polmaraton) super trat (vsak Slanske nie :) ) , trochu horsie znacenie, vyborny gulas, dobra atmosfera (sak vychod nie :D ) uzil som si to

Horal(krejzy) wow. masaker, blato, fakt krst ohnom (dazdom) plna taska darcekov :) prvy ktory som nedokoncil(asi 80km) inak niektore useky velmi pekne. urcite si zopakujem

Kosicky(dlha) trat sa mi tazko hodnoti kedze je domaca, niektore useky by som nahradil inymi..., trochu ma sklamalo ze organizatori sa akosi ponahlali s vyhlasovanim vysledkov a tomboly :( taktiez fajny gulas. moj najhorsi maraton

Sarissky(polmaraton) krasna trat, perfektne single, uzival som si kazdy kilometer( ano, aj ked sa mi odmietli krutit kolesa) organizacia v pohode. urcite pridem aj nabuduce

takze poradie:
1.sarissky
2.slansky
3.brezno
4.horal
5.kosicky

dalsiu sezonu by som chcel ist partizanske, slansky, horal, sarissky
29.10.2007 - 23:47:53
00
Dnes som si bol v Tescu kúpiť rifle. Pred mesiacom v Prešove by mi také spadli z pása. Nechal som ich tam, lebo sa mi zarezávali -zase som tučný ako prasa.
Jazdiť treba. Ja som začal jazdiť pre radosť a postupne to prešlo do štádia "pre výsledky, z ktorých som mal radosť." Môže to byť zradné, lebo keď sa dostaneš na istú výkonnostnú úroveň a potom ju stratíš, radšej na štart ani nejdeš. Nechce sa ti. Predbehnú ťa. Dakedy inokedy.
Jazdím krátko, ale zažil som to. A myslím, že nie som sám. Všimli ste si, že v tejto sezóne chýbali v pelotóne niektorí dobrí borci? Niektorí to možno prežívali podobne.

Súhlasím zo Zuskym, že maratón je príležitosť stretnúť sa s priateľmi.
Súhlasím s Mircom, že organizácia maratónov je v pohode -stačí aj mne, čo ponúkajú.
Súhlasím s Dutchmanom a Dudom, že vyhrať (alebo len prejsť) celú sériu chce veľkú obeť v iných oblastiach života.
Súhlasím s Mattom, že by to chcelo žolíkov a stačí len niekoľko bodovaných výsledkov do celkového hodnotenia.

Jalové maratóny som ešte nezažil, aj keď som čítal niektoré reporty z takých akcií. Ale nový maratón v sérii nemusí znamenať jalovicu. Tie nové predsa nie sú nulté ročníky, ale už vyskúšané. Veď Vlkanová či Poltár nemali chybu. Dokonca i tie dva nulté čo som vyskúšal (TATRY tour a Pilsberg Slovenský raj) boli vynikajúce. Preto ma tešia tie avizované nové. Že si prídete na svoje, lebo ja už asi neprídem. Myslím že počkám, kým nám deti vyletia z hniezda. Teším sa na sezónu 2016, lebo to už budem v inej kategórii medzi starcami. A deti už nebudú deti.

Najsympatickejší mi je postoj, aký má Jožo Fabián či Lagonda -nezáleží na umiestnení. Alebo Dušan Pagáč, ktorý v Prešove na dlhej prišiel posledný, ale šťastný. Pri jedle sa ma pýtal, či som si všimol v lese tie nádherné farby jesene. Trochu som sa hanbil, lebo celou cestou som mal hlavu dole a videl som len blato, tep a stopky. My niektorí máme radosť z dobrých výsledkov, Dušan však z každej jazdy.

Čím viac maratónov tu bude, tým viac radosti si môžeme užiť. O tom som sa teraz snažil napísať medzi riadkami.
30.10.2007 - 01:29:08
00
ja nebudem hondotit na zaklade povahy trasy ale na zaklade mojho pocitu ked som prisiel do ciela...
1. (Dubnicky maraton, hoci nepatri do serie) Maraton medzihorim ten ma uplne odfajcil :-D
2. (tiez nepratri do serie Tatry Tour MTB, zjazdy cez kalamitne uzemie nieco perfektne nikdy som nevidel tak vela defektov, nechapem ako je mozne, ze som ziaden nechytil) Karpatsky vlk je to haluz siroke cestny rychle useky miestamy tankodrom
3. Sv. Jur. Maraton super bahenne kupele trenovali sme rovnovahu :-D
4. Brezno dalsi rychly maraton a dlhe stupania tie zboznujem (4x prudke stupanie to je uplne super)
5. Panda bolo to dobre ale zjazdy som si vobec nevychutnal

Davam iba 5. lebo nad ostatnymi sa mi nechce premyslat takze len 5
30.10.2007 - 06:27:07
00
pre mna je dobre ked je ich vela ;-] uz 2 roky sa chistam na niektory a teraz budem mat o to vacsiu pravdepodpobnost ze sa konence odhodlam
30.10.2007 - 08:03:22
00
ja som toho vela neodjazdil, ale aspon par dojmov-

1.Partizanske-moj prvy mimokosicky maraton-super trat, super singliky, trochu malo miesta pre predbiehanie v prvom vyslape, defekt tesne pred cielom a v cieli teple pivo dojem velmi nepokazili-urcite sa chcem vratit

2.Brezno-aj napriek prevazne sirokym lesnym a polnym cestam pekna trat, hlavne vdaka vyhladom, 3/4 trasy som mal krizu, takze mi technicke useky nejako extra nechybali, mozno keby som bol fit...atmosfera v cieli na 1*

3.Slansky, hoci vysledkom moj najlepsi tuto sezonu, trochu sklamanie z trate, mozno aj preto, ze som tu stihol absolvovat zopar AM.EN-ov po zaujimavejsich usekoch, a ciastocne aj preto, ze to bol prvy maraton, kde som trochu bludil

4.Horal-napriek lejaku na starte, rozsypanej kazete po 5km, casovej strate, defektu v zjazde do Liptovskej Teplicky a nakoniec stiahnuti z trate po absolvovani 80km zatial moj naj naj naj zazitok...buduci rok sa vidime, aj keby traktory...

5.Kosicky-domaca poda, trat z vacsej casti poznam, tazko sa mi objektivne hodnoti, ale myslim, ze sa postupne zlepsuje...konecne mi islo od startu vsetko tak, ako som chcel, povedal som si, po Kojsovku sa setri, potom to rozbalis...aj som to rozbalil, neskutocne som si to uzival, az kym som nehodil najhorsiu drzku mojho zivota...vdaka Zusky-mu a Chrinik-ovi som sa pozbieral, ale uz to nebolo na prejdenie dlhej...vysledok-kopec odrenin a zlomene zapastie

6.Sarissky-velmi som sa tesil, ale s rukou v sadre sa jazdi dost zle, takze snad nabuduce...
30.10.2007 - 08:46:40
00
Moje hodnotenie, znacne subjektivne

1. Horal, ja neviem preco, asi ta trat bola proste nadherna (jediny nedostatok, ze som nesiel dlhu, ale 2008 to isti)
2. Salz, tu ta tolko veci ocari, ze sa ten maraton vryje do pamati
3. Jur, silne ovplivnene tym, ze moj prvy maraton (a vobec prva sutaz v mojom zivote) a tym, ze prsalo ... spravilo z toho nadherny zazitok a sposobilo, ze som tento rok dal sedem maratonov
4. Sulov, vsetko super
5. Partizanske - Medzihorim ... tam bola fakt pekna trat, ale ako celkovy zazitok slabsie
6. Povazsky MTB maraton, bol pekny vtedy sa mi pacil velmo velmo, ale tie ostatne boli o cosi krajsie
7. Dubnica, po pravde tu trat si uz ani nepametam (max pozitivum zoznamenie sa s Dudom a Foxom)

Ked to tak citam po sebe, potvrdzuje sa mi, ze mam rad mokre a uprsane trate, tak v buducom roku budem take vyhladavat ... :)
30.10.2007 - 08:50:17
00
8) Nedá mi, aby som nezareagoval na niektoré príspevky v tejto téme. Horšie je, že sa mi nechce písať a ani na to nemám momentálne toľko času, aby som vyjadril všetky svoje myšlienky a názory na niektoré príspevky v tejto téme.

Je vidieť z príspevkov, že medzi nami diskutujúcimi je vekový rozdiel a teda aj názorový rozdiel. Absolútne nesúhlasím s názormi MATTa a janoT.
Plne súhlasím s názormi PaliG, Dudo a hlavne Latanka a to mám na chrbte len tri krížiky.

Hlavne tebe MATT sa čudujem. Si jeden z organizátorov jedného z najkrajších maratónov v celej sérii, tak by si mal vediel, že pre koho sú určené maratóny celej maratónskej série. Sú určené pre nás hobby bikerov bez licencie.
Ja nemám čas každý deň trénovať a pripravovať sa na sezónu ako licencovaný bikeri, ktorý majú podporu od svojich klubov. Ja a moji kamoši z našej bikerskej grupy jazdíme pre radosť. Vždy sa tešíme, čo nové zažijeme na trati, aké krásne zákutia nám príroda odhalí počas bikovania. Vždy narobíme kopec fotiek z našich výjazdov. Každí, kto bikuje pre radosť, vie o čom hovorím.
A to isté je to aj z MTB maratónmi. Jazdíme tie maratóny, ktoré chceme. Niektoré si dopredu naplánujeme, účasť na iných zvažujeme na poslednú chvíľu a podľa toho sa aj pripravujeme na jednotlivé akcie.
Samozrejme, že keď už sa zúčastním maratónu, tak mám snahu prísť do cieľa, čo najlepšie. A to myslím každý z nás. Ale zase ja si nerobím ťažkú hlavu z toho, že neprídem do cieľa v prvej 10. Jazdím pre radosť, je to pre mňa oddych od každodenných starostí, keď sa s Vami môžem trošku ponaháňať a tak porovnať svoju výkonnosť.
Môžete mi veriť, vždy získam kopec zážitkov a prežijem kopec srandy s kámošmi našej bikerskej grupy s ktorými sa naháňame po maratónskych tratiach, že cestou späť nepotrebujeme mať ani rádio v bratovom Boxeri zapnuté. Každý z nás rozpráva svoje zážitky, čo všetko zažil počas maratónu. A tieto zážitky Vám už nikto nezoberie a určite ich raz budem mať komu porozprávať.
A verte, že aj my rozoberáme naše výsledky, pochválime najlepšieho z nás, urobíme si srandu z najhoršieho z nás, ale ideme ďalej a všetci spolu. Nejaké body v celkovom hodnotení nám nepokazia náladu a neznechutia úsilie a elán absolvovať čo najviac maratónov našej MTB série.
Takisto aj my riešime finančnú stránku našej spoločnej záľuby. Aj nám sa biky kazia, aj mi musíme meniť brzdové obloženia a kupovať za nekresťanské peniaze nové, aj mi musíme platiť štartovné a kupovať drahé palivo. V sezóne 2007 sme absolvovali viac ako polovicu maratónov celej série a určite budem hovoriť aj za kámošov, že neľutujem ani jednu minútu strávenú, či už cestovaním, alebo bikovaním na trati, ani jedinú korunu utratenú na túto moju záľubu.
A aby som nezabudol zdôrazniť, nás nikto nepodporuje, žiadny klub, žiadny zväz, všetko si platíme sami z našich biednych platov na Strednom Slovensku a niektorí z nás aj z vreckového od rodičov. Všetko je to vec priorít. Ja si odpustím zopár náštev diskoték, barov, nekúpim si nohavice za 3 litre, ale stačia mi za liter. Ja do Salzkammergut-u neplánujem ísť, lebo je to ďaleko a na mňa príliš drahé. A takto by som mohol pokračovať ďalej.

Je zaujímavé, že Vás MATT, janoT a vám podobní netrápi to, že sa na našich maratónoch nemajú zvlášť kategóriu licencovaní pretekári. Aká je to podľa Vás spravodlivosť, keď sa na štart postaví medzi nás, ktorí jazdíme na biku raz alebo dva razi do týždňa licencovaný pretekár – reprezentant SR, ktorý jazdí a trénuje každý deň a je v tej istej kategórii. No môžete si typnúť, kto bude stáť na bedni.

Jeden príklad za všetky: Stačí, keď nájdem v štartovnej listine meno: Milan Barényi a už viem, kto bude víťaz na dlhej trati. To isté je aj na polovičnej dĺžke a v ženskej kategórii detto (Števková).
Nie že by som závidel Milanovi B. jeho prvenstvá, práve naopak, patrí mu môj obdiv akú má výkonnosť a určite mu viem úprimne podať ruku. Dal som to len ako príklad.
Podľa mňa takýto licencovaní reprezentanti ani nevedia tak prežiť radosť z víťazstva na maratónoch určených pre širokú bikerskú verejnosť, pretože vie, že tu nemá žiadnu poriadnu konkurenciu s ktorou by sa mohol porovnať a zmerať si sily. Berie to ako prípravu a ďalšie tréningové hodiny na biku.
Horšie je, že na bedniach stoja tí istí ľudia a potom znechucujú takých bikerov, ktorí majú podobný názor ako MATT, janoT alebo Orsigo. Ja Vám kľudne doprajem, keď budete stáť na bedni Vy.

Ja na maratóny nechodím, len kvôli tomu aby som si zmeral sily s Vami ostatnými hobby bikermi, ale aj aby som stretol starých kamarátov a nadviazal nové priateľstvá s ľudmi, ktorí sú rovnako nakazení ako ja, vírusom BIKE POSITIVE. To, že organizátor MTB série robí nejaké bodovanie a celkové vyhodnotenie vôbec neriešime. Jazdíme pre radosť, aby som mal načo spomínať. Pre niekoho je ľudský život dlhý a nudný, a pre niekoho rýchly a krátky. Tak sa ho snažím prežiť najlepšie ako viem a preto je spätý s MT bikom.
30.10.2007 - 09:28:42
00
8) My nárast počtu pretekov v Cyklomaratónskej MTB sérii vítame. Aspoň si budeme mať z čoho vyberať a tiež plánovať, lebo nie na každý maratón ostane čas, kvôli iným povinnostiam.
MTB maratóny, ktoré sa idú pod značkou CYKLOMARATÓNska MTB séria majú záruku dobrej organizácie na úrovni, ktorá nám stačí a sme s ňou na Slovenské pomery spokojní.
Určite by organizátori Cyklomaratón-skej MTB série nezaradili do série taký maratón, kde vedia, že tam bola v predchádzajúcich ročníkoch slabá úroveň zabezpečenia celej akcie.
Čo sa týka hodnotenia tratí jednotlivých maratónov a výberu lokalít, tak to je veľmi ťažko hodnotiť. Pretože nepoznám všetky oblasti v ktorých sa organizujú jednotlivé maratóny.
Len, chcem upozorniť všetkých kritikov, aby nezabudli na to, že už pomaly celé Slovensko je rozpredané do súkromných rúk, nevynímajúc lesy. Dnes okrem Štátnych lesov a Chránených krajinných oblastí, existujú rôzne súkromné organizácie a Urbariáty, ktoré hospodária v našich lesoch a rozhodujú o tom, čo sa v ich časti lesa môže a čo nie. Preto je niekedy problém vybrať vhodnú trať na prejazd maratónu. A o problémoch so značením ani nehovorím, napr. Zelená stopa SNP, kde organizátorovi nedovolili robiť značky po stromoch, ale len po zemi, čo bolo dosť zlé, ale našťastie to zvládli. Ďalší organizátori by mohli hovoriť o ďalších prekážkach.
Takže ja len môžem poďakovať všetkým organizátorom maratónov a tiež organizačnému teamu CYKLOMARATÓN-skej MTB série za ich vynaložené úsilie, strávený voľný čas a použité finan.prostriedky pri organizovaní akcií pre nás MT BIKEROV.
Tešíme sa, čo pre nás pripravíte v sezóne 2008.
30.10.2007 - 09:31:14
00
takze tu je moje poradie maratonov 07...podobne ako stax ma zaujimaju hlavne trate a ako take zabezpecenie...ci uz potom dostanem parok, gulas, alebo teplu kofolu/pivo je mi sumafuk...
1. Partizanske ...asi aj preto ze je to domaci pretek a vzdy si tu trat viem vychutnat...aj ked ju do roka prejdem viac krat, nezunuje sa mi
2. Zlata Bana ...totalny hardcore, trosku poslabsie znacenie, organizatorov som videl iba na starte a obcerstvovackach...pre buduci rok odporucam do propozicii napisat "vhodne pre full-y"...ale ako pisem...niektore useky a vyhlady nadherne!
3. Brezno ...tazko hodnotit tento ako aj zvysne preteky co som isiel, pretoze tratou dost monotonna ( na par usekoch az nudna ) ...mnozstvo prejazdov cez luky a asfaltky...na tretie miesto ju posuva iba mnozstvo ludi na starte a zabezpecenie
4. Pravenec... siroke cesty...mnozstvo spevnenych ciest a sotoliny...myslim zeby sa dalo najst tam viac singletrackov podobnych tym na hrebeni alebo pred cielom
5. Vlkanova... no neviem...vzdy ked som si prehral tuto trat v hlave tak som na nej nic zaujimave nenasiel...take nezaujimave busenie do pedalov...

Velmi zaujimavy maraton vsak bol aj cestny Tatry Tour ktory by som urcite ako podujatie zaradil na 1.miesto keby sa nehodnotili iba MTB maratony...takze kto mate ziletku, nevahajte a vyskusajte si taketo nieco o rok...

a ak sa buduci rok rozhodnem vrazit opat peniaze do biku tak by som rad isiel : Sv.Jur, Partizanske, Salzkammergut, Horal a Presov

no a co sa tyka nejakeho "sklamania" z maratonu tak to asi bude za posledne roky Dubnicak...ano, zabezpecenie, pocet ucastnikov a organizacia jedna z najlepsich...ale taaaaa trat :(

no a este k tvojmu pripevku base :
1. uz dva roky nie som organizatorom Bike Maratonu Medzihorim ale iba s organizaciou tejto akcie pomaham vo svojom volnom case pretoze chcem aby sa pre bikerov nieco robilo
2. taktiez jazdim maratony pre zabavu...taktiez patrim medzi pracujucich a len malo ludi vie kedy a kolko chodim jazdit/trenovat na bicykli a co vsetko musi ist bokom, takze da sa povedat ze cely moj den sa kruti okolo bicyklov...a este teraz si pamatam Dijck-ove slova ktore mi povedal pred maratonom v Brezne : "chalani spominali ze si kedysi jazdil lepsie" ;) ...ano pravda...jazdil som rychlejsie, ale v cieli som nevedel povedat aky bol kde vyhlad a podobne...teraz jazdim tak na 80-85% a viem si kazdy maraton vychutnat...ked sa chcem ist riadne zmacknut a fakt si ist zapretekat, tak idem na nejaky cestny pretek...
3. uvedomme si ze aj taky Milan Barenyi a Janka Stevkova zacinali kedysi ako male decka s bicyklom pretoze ich ocaril a nie preto ze uz vtedy vedeli ze sa tym budu "zivit" - a taktiez ich tento sport bavi a naplno mu prepadli...to ako teraz sa nemozu prist porovnavat s nami ostatnymi? Napr ja nemam vobec licenciu a vooobec mi nevadi ze som v tej istej kategorii ako Milan...aspon ked pozriem vysledky v cieli, tak si viem porovnat ako som na tom vykonnostne...to ako teraz vetkych ktori vykonostne rastu a vybavuju si licencie budeme akoze vyhanat z maratonov a "nepekne" sa na nich pozerat pretoze su vykonostne lepsi? pamatam si chalanov ako napr Miro Suchar a Rado Biros...kedysi som ich porazal a teraz na nich v hore nemam sancu...obaja uz maju vybavenu licenciu elite a chodia tak na Slov. pohar v XC ako aj na maratony...som zvedavy kedy pride ten cas kedy aj tyto chalani budu povazovany za "elitakov"...
4. to srtanie vysledkov som myslel uplne inak ako to mnozstvo ludi pochopilo...islo mi hlavne o bod "nemozu sa zucastnit z financnych dovodov"...ano, je tu este plno inych mladych nadejnych chalanov ktory si to jednoducho nemozu ani nahodou dovolit aj keby akokolvek chceli...ale ok, uz sa k tomu nebudem vyjadrovat...nech sa rata vsetkych 17...v podstate mne je to lautr jedno...ja si vyberiem iba niektore preteky ktore stoja zato a pojdem si ich uzit...
30.10.2007 - 09:35:57
00
hm...zaujmave citanie :shock: bohuzial zatial nemam cim prispiet,nakolko som sa zatial ziadneho Slovenskeho maratonu nezucastnil,no po precitani Vasich nazorov by som si vedel vybrat na buduci rok,kedy uz budem na Slovensku.
Suhlasim s nazorom,ze kazdy ide na maraton pre nieco ine-niekto vyhrat,iny si to chce vychutnat a hoci celkom nechapem chrtie pohnutky trat cim najrychlejsie prejst a nevidiet nic ine nez predne kolo a komputer,respektujem ze niekto pre vyhru a ked mu to tak vyhovuje,nech sa paci-sam seba pripravuje o tu krasu okolo seba.Ale tot cisto moj nazor ja si chcem niektore trate prejst koli prostrediu a pozitku z jazdy,nemam ziadne ambicie.Mne osobne je skor na obtiaz ked ma niekto zenie alebo tlaci,potom krutim cez 80% tepu a potom len chrcim a mam z toho len muku :? a tiez nemam bike stavany na rychlost,zato si viac uzijem techniku :wink:
30.10.2007 - 10:37:06
00
Moje poradie (absolvoval som len tychto 5, vsetko kratke resp stredne trate, buduci rok budu dlhe):

1. Salzkammergut - neskutocna show okolo celeho maratonu, nezabudnutelny zazitok, povrch trate nic moc, ale krajina nadherna

2. Dubnicky maraton - mne sa ta trat velmi pacila, dychovka super, obcerstvovacky dobre zasobene, aj umiestnenie bolo v ramci moznosti fajn

3. Sulov - moj druhy maraton v zivote, napriek dazdu v noci pred maratonom trat vyborna, zabezpecenie tiez chvalim

4. GT Zaskar Brno - taky priemer

5. Tatry MTB - privela asfaltu, aspon kameniste zjazdy a brody boli prijemnym spestrenim, obcerstvovacky hrozne (namiesto iontaku LIDL malinovka a pod...), organizacia nic moc...

Posledne dva asi buduci rok vynecham, urcite sa vsak okrem prvych troch chcem zucastnit PE, Horal-a, BB a BS...

A mojim snom je raz absolvovat Grand Raid Cristalp (http://www.listr.atlasweb.cz/) :D


Naposledy upravil dutchman dňa 30.10.2007 - 10:51:16, celkovo upravené 1 krát.

30.10.2007 - 10:37:34
00
matt: k tomu Pravencu: tam tych singlacov vela nenajdes...o to som sa viac cudoval ze tam nejake boli :shock: (hreben neratam) a kedze teraz do toho prisiel este ten zakon, tak mozme byt radi, ak tam bude na buduci rok aspon ten hreben :?
k teme: Pravenec - moj prvy a posledny maraton..hodnotit radsej nebudem
30.10.2007 - 10:45:51
00
keyboard_arrow_up