Čaute bikeri,

8) Mám na Vás jednu otázočku. Mali sme v pláne s kámošmi z nášho súkromného bike klubu „MT Bikeri“ vybudovať dve legálne cyklotrasy v okolí obce Hodruša-Hámre a Štiavnickych vrchov pre nás bikerov. Mal som stretnutie na Obecnom úrade so starostami okolitých obcí a ľudmi z CHKO a ľudmi zo Štátnych lesov Žarnovica. No poviem Vám bolo to dosť tvrdé jednanie. :cry: Pre ľudí z CHKO a Štátnych lesov sme my bikeri ako nežiadúci parazit v lese. Oni by najradšej úplne zrušili biky. :cry: Oni hádžu do jedného vreca všetkých bikerov – tých slušných, ktorí rešpektujú peších turistov a značenie a tých bikerov, ktorí nerešpektujú nič a nikoho, púšťajú sa na bikoch po schodoch zo Sitna napríklad, nerešpektujú ochranné pásma a značené chodníky. A v tom je veľký problém, presvedčiť týchto ľudí, že nie všetci sú takí .
:wink: NO našťastie bol tam jeden pán z jednej neziskovej nadácie, ktorej asi nemôžem robiť tu reklamu, ktorá sa zaoberá rozvojovými projektmi na podporu turizmu v oblasti Banskej Štiavnice. Ten pán bol veľmi zdatný v zákonoch, čo sa týka ochrany prírody a trošku miernil radikálne názory ľudí z CHKO a Štátnych lesov voči nám bikerom. Veľká vďaka mu.
:arrow: Nebudem Vám ďalej opisovať, aké úskalia malo naše stretnutie, prezradím Vám len výsledok a s čím by som potreboval pomôcť.
Nakoniec som zistil, že ľudia z tej nadácie majú rozpracovaný aj projekt na vytvorenie cyklotrás v oblasti Štiavnických vrchov a Sitna ako takého. Vrámci tohto boli zahrnuté aj naše dve cyklotrasy, ktoré by sme chceli čo najskôr vyznačiť a tak zlegalizovať. :idea: Dohromady by ich malo byť okolo 14 – 15.
Aká koľvek pomoc s vyznačením a úpravou trate by sa nám hodila, no ale viem, že to nemôžem od Vás žiadať, keď ste od tejto oblasti vzdialený X kilometrov.
:?: Jediné, s čím by ste mi mohli pomôcť je, že mi pošlete obrázok, AKO VYZERÁ MEDZINÁRODNÁ ZNAČKA CYKLOTRASY, ktorou sa značí trasa priamo v lese. :?:
:arrow: Ja som sa stretol s bielym štvorcom, v ktorom je modré „C“. Ale nie som si istý, či je to medzinárodne uznávaná značka.
Toto je jedna z požiadaviek, ktoré by som mal zabezpečiť, pred samotným začatím značenia.
01.08.2007 - 12:08:05
00
Tuto to mas:

Značenie cykloturistických trás na Slovensku

Pri značkovaných cyklotrasách sa používa jednotný systém značenia podľa STN 01 8028, aplikovaný Slovenským cykloklubom. Tvoria ho veľké smerovky o rozmere 450mm x 140mm, doplnené v teréne malými smerovkami o rozmere 200mm x 100mm.
Na oboch sú symboly cyklistu a hrotu s písmenom "C" v červenej, modrej, zelenej alebo žltej farbe.



Na veľkej smerovke sú udané dva alebo jeden cieľ s kilometrážou v smere jazdy. Úseky medzi smerovkami sú vyznačené písmenom "C" na bielom podklade rozmeru 100mm x 100mm.



Pri farebnom rozlíšení sú červenou farbou vyznačené diaľkové trasy a cyklomagistrály, modrou paralelné dlhšie trasy, zelenou kratšie trasy a rodinné okruhy, žltou obyčajne spojky trás.

Laco
01.08.2007 - 12:20:07
00
8) Laco dík za informáciu.

:arrow: Ale nezaškodilo by, keby si mi poslal internet.adresu, kde by som si mohol menovanú norumu prečitať, kde by som tie smerovky mohol vydieť.
Alebo ak mas nejake fotky takéhoto značenia, bol by som ti veľmi vďačný, ak by si mi ich poslal mailom, alebo ak by si ich zverejnil tu na nete.

:idea: Potrebujem vyrobiť nejakú šablónu, podľa ktorej to budeme striekať na trati.

8) Vďaka...
06.08.2007 - 06:39:36
00
cauko...ak by si chcel MEDZINARODNE znacenie MTB chodnikov,tak je to trojuholnik a pod nim dva kruzka ako napr.na tejto stranke:
http://www.mtbroutes.nl/
alebo
http://www.mtbroutes.be/provincie.aspx?id=6
smer trohuholnika(alebo umiestnenie kruzkov)vyznacuje smer,cize pekne vyznacuje,ked je nejaka odbocka ako sipka.Mohlo by sa to zaviest aj u nas,nakolko tie co mame(je ich zbytocne viacej) bud neukazuju smer odbocenia alebo nieje jasne ze ide o mtb trasu.
PS:drzim palce :wink:
06.08.2007 - 10:47:34
00
Čaute bikeri,

Aká koľvek pomoc s vyznačením a úpravou trate by sa nám hodila,
:arrow: Ja som sa stretol s bielym štvorcom, v ktorom je modré „C“. Ale nie som si istý, či je to medzinárodne uznávaná značka.


Pokiaľ viem tak medzinárodná značka neexistuje,
ak chcete legalizovať a vyznačiť cyklotrasy bolo by najlepšie ak by ste sa spojili s nejakym značkarom cyklotrás, ktorý má na to opravnenie, pokiaľ si spomínam tak z BŠ to bol Jano Rohač, pracuje v nadácií Ekopolis a venuje sa programu "Greenways" teda "zeleným cestám" čo sú vlastne cyklotrasy. číslo na neho: 0905/ 240 137 e-mail: rohac@ekopolis.sk

niečo som u Vás pojazdil aj na Sitno som vyšľapal... :D
30.08.2007 - 22:42:36
00
Drzim palce!

V Hodrusi travim par vikendov v lete, je tam kde bicyklovat.
Dufam ze trasy coskoro budu a date vediet, aby som ich dosiel prevetrat :-)
Inak, dufam ze tam bude zahrnuty aj Kerling (Bansky vrch), raz som isiel z Jalsovej na Kerling a potom po hrebeni, nenormalne vyhlady, krasa...

Tesim sa a drzim paste!
18.09.2007 - 15:57:01
00
trojuholnik s dvoma kruzkami je aspon v Beneluxe povazovany za medzinarodne znacenie mtb ciest.
18.09.2007 - 18:35:05
00
trocha ozivim.

base: ako to vypada s cyklotrasami, podarilo sa? funguju?
10.03.2008 - 22:57:05
00
http://www.cyklopolana.slovanet.sk/html/znacenie.html
11.03.2008 - 11:26:44
00
keyboard_arrow_up