Cawte,

mam tak problem, po kolkych kilometroch by sa mali menit rafy(hlinikove) a naboje(konusy) ? Jazdim tak 2-3 krat do tyzdna troch dlhsie trate, preteky maratony a XC mam na ich okolo 8500 km a mam ich okolo 5 rokov!

Je cas na vymenu? :?:

Diki za odpovede
03.03.2007 - 12:32:34
00
ak brzdis veckami tak rafy uz asi budu prebrzdene
zalezi od toho ake su to rafy a ake su to naboje,ale zivotnost kvalitnych nabojov by mala byt nad 8500km podla mna,kazdopadne by som to vzal do servisu nech sa na to pozru ak mas podozrenie
03.03.2007 - 12:42:11
00
Cawte,

mam tak problem, po kolkych kilometroch by sa mali menit rafy(hlinikove) a naboje(konusy) ? Jazdim tak 2-3 krat do tyzdna troch dlhsie trate, preteky maratony a XC mam na ich okolo 8500 km a mam ich okolo 5 rokov!

Je cas na vymenu? :?:

Diki za odpovede


Odkedy mam kotuce, tak riesim tento problem len na zimaku.
Jeden z hlavnych dovodou, preco som kupoval kotuce - nechcelo sa mi kazdy rok menit zadny prebrzdeny rafik :)
Ale k veci:
Niekde som cital, ze by stena rafku nemala byt tensia ako 1mm. Ja pri 0.9mm urcite menim.
Meral som novy rafik a ten mal stenu 1.5 mm. Odmeras to sublerov s vystupkami na konci, alebo pod normalnu subleru podlozis kusky zapaliek.
(a potom odpocitas sirku samotnych zapaliek samozrejme :) )
Nieco najdes aj tu:
http://www.remerx.cz/index.php?remerx-r ... ni-systemy
03.03.2007 - 23:16:29
00
Cawte,

po kolkych kilometroch by sa mali menit rafy(hlinikove) a naboje(konusy)

Diki za odpovede


Podla kilometrov tazko povedat.
Dost zalezi aj ake siroke plaste jazdis, 2,1 Ti raf skor vylomi do strany, ked sa oslabi stena ako 1,85-ka.
Ked prejdes palcom po boku rafu a citis priehlbeninu, je cas na vymenu.
Vela zalezi od podmienok v akych jazdis (blato, sneh) aj od brzdovych gumiciek ktore pouzivas.

Naboje.
Ak jazdis blato dlhodobo 2-3 hodiny, je dobre skontrolovat aspon chod lozisk po kazdej takejto jazde, normalne potocis osu medzi prstami ci nezadrhava.
Doporucujem NEPOUZIVAT tlakovu vodu. Vyplavi vazelinu a treba to rozobrat, vysusit, premazat.
Ak nejazdis intenzivne blato, mozes chod loziska skontrolovat po sezone, ci sa hladko osa toci a ci nehucia gulicky.
Pokial niesu problemy, konusy nemusis menit, mam 15rocne exage s povodnymi konusmi.
03.03.2007 - 23:38:43
00
keyboard_arrow_up