Zdravim bikeri,
mam taky problem-po kratsom case pri bikovani mi zacnu trpnut prsty na rukach a mravcenie.Musim potom dvihat ruky na zatylok(aby sa odkrvili)a potom to prestane,je to normalne?Nieje to sposobene zlou polohou riadidiel-sedla?Skusal som rozne polohy,dokonca aj na predoslom biku mi to robilo,tak neviem.Alebo je to problem chrbtice?Ak niekto vie,nech poradi prosim.
28.06.2006 - 10:29:04
00
Skúšal si gélové rukavice?
28.06.2006 - 10:43:42
00
Mozu to byt podla mojich skusenosti 3 zakladne veci:
1. moc rychle dychanie
2. prilis silne drzanie gripov
3. velke mnozstvo mensich narazov do koncatin - treba pouzit tie spominane rukavice....
28.06.2006 - 12:02:44
00
Fiiiijha...mam len obycajne rukavice,ale po tych gelovych sa pozriem,dufam,ze to bude lepsie...Nezda sa mi,ze by to bolo moc rychlym dychanim,stava sa mi to aj v usekoch,kde idem v pohodicke a otrasy asi tiez nie,kedze sa mi to stava aj na asfalte... :roll: Tak huraaaaaaa na hladanie gelovych rukavic...
28.06.2006 - 12:59:57
00
Proti mravenčeniu je najlepšie pozrieť do rukavíc či tam nemáš mravcov :lol:

Býva to z nesprávneho držania riaditiek, alebo aj z kŕčovitého
držania a jazdy na hrboloch, alebo máš sklonené sedlo a skĺzavaš
dopredu takže sa musíš viac zaprieť rukami a namáhaš ich, blbo
nastavený sklon brzdových pák...

Skúsiť môžeš:
  • iné gripy, iné rukavice (kvalitnejšie s gelovou výplňou)
  • dať širšie riaditka, alebo "vlaštovky"
  • máš rohy ? striedať počas jazdy rohy a riaditka
  • ..
  • ..
  • jazdiť bez držania :lol:
28.06.2006 - 13:03:51
00
To na tom Cannone čo máš na obrázku? :P
28.06.2006 - 13:08:03
00
Na príčine je údajne nejaký nerv prechádzajúci inkriminovanou dlaňovou oblasťou. Tkanivo sa držaním volantu stlačí a zatlačí na nerv. Vraj sa to na plastike dá operovať a dokonca to pár ľudí aj absolvovalo a pochvaľujú si(Kanada). Dozvedel som sa od múdrych ľudí na víkendovom výjazde.
Aj mne sa to stáva a tiež som si myslel, že je to krv. obehom. A ľaľa - nieje.
Ešte som si všimol, že je to hlavne keď idem po asfalte s riadnym drapákom. Zrejme väčšie vibrácie. No...akože, proste tak!
28.06.2006 - 15:22:33
00
stulo Nemyslíš náhodou ulnárny nerv? Lebo u BG rukavíc od specialized píšu, že ich gelové vypchávky sú dizajnované práve na to, aby znižovali tlak na spomínaný nerv.
28.06.2006 - 17:25:45
00
no niekedy mam aj ja take pocity ale niekedy to preestne znicoho nic aj ja to striedam raz rohy raz riaditka ako to tu uz spominali
28.06.2006 - 20:12:13
00
audino, asi to bude on, keď o ňom vedia spešlisti. Ja som v otázkach nervov celkom jeleň. Ale dobre je, že teraz už vieme o čo ide. VIVAT FORUM!
28.06.2006 - 21:37:26
00
moje nervy :lol: tak niesom sam...uz som si myslel ze som ufon :mrgreen:
Mam aj rohy,celkom dobre(author- http://www.author.sk/verbal/681/ ) a gripy su original a podla mna su spickove
aj striedam polohy ruky,vyskusam aste prestavit sedlo.A ked sme pri tom sedle,po hodinke bikovania ma zacina boliet spodny chrbat,tak to znamena znizit alebo zvysit sedlo?
tie rukavice si zohnam,co pisal audino,to by mohlo zabrat...potom uz len vysypat mravce ako pisal pointer :idea:
29.06.2006 - 10:33:27
00
mravcenie som zazil len po zjazdoch, este ked som mal stary bike s pevnou vidlou...
29.06.2006 - 13:09:35
00
A ked sme pri tom sedle,po hodinke bikovania ma zacina boliet spodny chrbat,tak to znamena znizit alebo zvysit sedlo?

ja by som ti skor poradil, sa pred bikovanim riadne rozcvicit a roztahat a sklopit sedlo trochu dopredu...mne to pomohlo, lebo som drevo neohybne :oops:
29.06.2006 - 14:30:39
00
A ked sme pri tom sedle,po hodinke bikovania ma zacina boliet spodny chrbat,tak to znamena znizit alebo zvysit sedlo?

ja by som ti skor poradil, sa pred bikovanim riadne rozcvicit a roztahat a sklopit sedlo trochu dopredu...mne to pomohlo, lebo som drevo neohybne :oops:

Ked ty si drevo,tak ja som balvan :lol: sedlo som sklopil,ale s tym rozcvicenim je to fakt...nejak si na to neviem najst cas,hlavne rano.
PaliG: vidlou by to nemalo byt,ta moja nova nieje zas az taka zla..
29.06.2006 - 20:27:36
00
Tak som si zakupil rukavicky gelove TREK,celkom fajne su-a mravce sa dlhy cas nedostavili,ale po case zase prisli :cry: Ja si na to asi uz len zvyknem...co uz.
03.07.2006 - 10:07:52
00
keyboard_arrow_up