Nezda sa aj vam, ze tie testy vo Vele su akesi neobjektivne. Napriklad v junovom vydani test na batohy alebo aj ine.
19.06.2006 - 20:21:29
00
ano su neobjektivne.lebo kazdemu moze sediet nieco ine.kazdemu ine vyhovuje cize tie testy su subjektivne.ber to len tak informacne.aj ten test vidlic je blby ved RST mala asi tolko bodov ako FOX
19.06.2006 - 20:44:50
00
jednoducho nie vsetko sa da uplne objektivne porovnat. No nezda sa mi ze by tu rst davali na uroven foxa, akurat o santurke sa vyjadrili ze prekvapila.
19.06.2006 - 20:52:55
00
Tlačia nám do hláv kaleráby...
Najviac ma dorazili, keď akože testovali cestné Colnago za 200 tis. českých, pochválili, ale nakoniec skonštatovali, že "pro větší pohodlí by byli lepší 25 mm pláště..." Na jednej fotke bolo vidieť, že sú na ráfkoch nalepené galusky, pravdepodobne 21 mm.

A niektorí tie kaleráby žerú a žerú... A potom sem píšu ako z veľkej knihy.
19.06.2006 - 22:05:22
00
Testy nebudu nikde a nikdy objektivne, vzdy len subjektivne, tak treba na to aj pozerat...
20.06.2006 - 08:54:26
00
no aby som neklamal a nesukromnicil...

pred odletom z UK som na letisku zbacil casak MBR
www.mountainbikerider.com

stranka je trosku pusta plno reklamy ale casak je brutal... take ze nazory od manazerov SRAMU a SHIMANA ze co dalej po XTR deore 9 kole a podobne...
paradne citanie fotecky...
serte na velo :D

a to nehovorim o free DVD o bajkoch... este som ho nevidel cakam na vhodnu prilezitost pre orgazmicky zazitok tohto rangu (alebo mozno by stacilo keby som vytriezvel hehe)
20.06.2006 - 08:58:58
00
Jasne ze zahranicne casopisy su na tom lepsie ved maju ovela viac citatelov - financii. O to mi vlastne ani tak nejde ide mi hlavne o to ze aj to co tam napisu nie je este pravda. Uz som spominal test v junovom vele su tam medzi inymi aj batohy od scottu a hydrapaku pricom maju rovnaky rezervoar a u scotta je naustok hodnoteny 9 a u hydrapaku 10 bodmi (a je to to iste).
20.06.2006 - 10:05:49
00
ktovie, ci nie su ovplyvneni aj nejakym skromnym sponzorskym darom od nejakych znaciek...
20.06.2006 - 18:36:06
00
Presne na to som narazal. :twisted:
20.06.2006 - 18:49:08
00
Žiadny vydavateľ nežije z predaja. Je rád, ak mu predaj zaplatí aspoň tlačiarenské náklady - to však musí mať buď veľmi dobrý predaj, alebo akceptovateľnú vysokú cenu produktu ale najmä nízku remitendu.
Redakciu potom živý buď nejaký chlebodárca, vyrábajú sa dlhy alebo inzercia. Cieľovou skupinou pre cyklistický časopis celkom určite nie sú dámy a preto inzerciu na hygienické vložky nemá význam získavať a ani žiadny výrobca alebo distribútor by takúto inzerciu do cyklistického časopisu nezadal. Rovnako nie sú cieľovou skupinou dobre zarábajúci biznismeni - vydavateľ vôbec nemusí lámať hlavu nad umiestnením inzercie na luxusné autá, luxusné alkoholy a pod. Cieľovou skupinou sú cyklisti a tak zadávateľom inzercie sú len výrobcovia a distribútori výrobkov a služieb súvisiacich s bicyklami - bicykle, súčiastky, doplnky, oblečenie a pod.
No a už chcem vidieť toho vydavateľa-samovraha, ktorý by si v teste dovolil pohaniť či už dobrého zadávateľa inzercie alebo potencionálneho zadávateľa inzercie. Napíše v časopise niekoľko slov o tom, že rámy XY nie sú dobré, lebo praskajú a môže sa rozlúčiť na niekoľko rokov s inzerciou od dodávateľa rámov XY.
Preto treba pozerať na testy objektívne, z pohľadu prospechu vydavateľa - ak v časopise napíšu, že bicykle XY sú pohodlné, tak to môže napríklad znamenať, že sú príliš mäkké. A podobne.
Pri v testoch najviac vychválených produktoch sa treba pozrieť do celého časopisu, či dodávateľ toho produktu nemá náhodou v časopise aj niekoľko strán reklamy - nemusí byť v tom istom, o číslo skôr alebo neskôr.
Kúpte si Velo, pozrite si testy bicyklov a potom si pozrite na inzerciu. Čo myslíte, tie ktoré majú najviac reklamy, budú umiestnené v testoch v vpredu alebo medzi porazenými?
20.06.2006 - 22:34:06
00
nevidel by som to az tak cerne JOKO
hodnotenia podla mna prebiehaju subjektivne a ked sa pritrafi nejaka ta chybicka...
keby ten casak robil netransparentne testy, davno by stratil citatelsku zakladnu...
23.06.2006 - 16:55:14
00
Citatelov by asi nestratili lebo ti v podstate nemaju co ine citat(mam namysli cesky alebo slovensky casopis o hlavne horskych bicykloch).
24.06.2006 - 16:41:37
00
mountain bike rider rules...
24.06.2006 - 23:52:39
00
mountain bike rider rules...

Moc ludi co to pravidelne cita nepoznam.
25.06.2006 - 10:14:45
00
mountain bike rider rules...

Moc ludi co to pravidelne cita nepoznam.


kedze to tu nepredavaju a do anglicka sa chodi poredsie:-))) :D
25.06.2006 - 14:11:04
00
keyboard_arrow_up