ja nezhanam novu vidlu iba keby som predal dobre tu moju toru :roll:

a este jedna otazocka trocha od veci : je recon taky isty ako tora (co sa tyka pouzitia a pevnosti)

pouzitie maju rovnake. recon ma anodizovane nohy, na ktore sa podla mojho subjektivneho nazoru lepi menej prachu. a recon je lahsi
19.08.2007 - 22:09:04
00
Si si isty, ze chces suntour, akokolvek vyladeny? Ano, chodi dobre ale uz len koli zodieraniu sa vnutornych noh by som ho nebral..ine veci okolo suntouru ani nespominam..
Krasa vyzera uuuplne inac:) Tie materialy a design su des ale proti gustu..

nehcel som sa zapájať od boja, ale ked už si začal tak pokračuj. pošli mi fotografie vnútornosti vidly o ktorej si myslíš že je vymakaná (poprosím ale kategoriu do 20000,- Sk aj ked Epicon je 7000,-) Som naozaj velmi netrpezlivý, čo a aké veci pozháňaš po nete. Ja si svoje fotím na kolene.
Dizajn? ok proti gustu no comment.
oškrabovanie nôh? týmto neduhom trpí Epicon nakolko má ocelové nohy a na nich farba nedrží. žial. Je to jediná negatívna vlastnosť. Podobným problémom trpel aj Manitou 05,06 taktieš im čierna farba bledla ....
Vnútorná konštrukcia? plast, kov, AL v lepšom prípade pochromované.
bol by si veľmi prekvapený, keby si pred sebou videl vnútornosti Mx, Tory, Reby, Skareba, Blacka, XC Pro, Epicona a keby si ich mal zoradiť podla kvality prevedenia tak by si bez uvahy išiel od konca. Zameraj sa na tlmič, samozrejme aj na uzavreté natlakované (nerozoberatelné) patrony ako to tam vnútri vyzerá.
Tesnenia? spravidla sa používajú o-krúžky v lepších vidlách X-krúžky a Epicon aj Axon07 majú britové tesnenia, ktoré nedávajú skoro žiadny klzný odpor, preto sa z nich stávajú cenové skvosty, ale to ty určite vieš, nakolko si ich odpísal hned v úvode.
Ešte taký detal. Na rozdiel od ostatných výrobcou Suntour u svojich vyšších modelov používa klzné laky.
Každá vidla sa dá upraviť a dotiahnuť k dokonalosti. napr. Reba dual air je komfortná vidla, len trpí miernym nedostatkom .... nechce sa jej moc do zdvihu (progresivita) vyladením sa dá tento nedostatok eliminovať aby dokázal využívať celý zdvih. Upravovať sa dávajú aj Fox-ky čo je pre väčšinu uživaťelov nepochopitelné a neprijatelné.
Ospravedlnujem sa uživatelom všetkých vidiel za svoj názor, čo sa týka vnútorného prevedenia. Neberte to ako útok na všetky ostatné vidly.
19.08.2007 - 22:33:15
00
Si si isty, ze chces suntour, akokolvek vyladeny? Ano, chodi dobre ale uz len koli zodieraniu sa vnutornych noh by som ho nebral..ine veci okolo suntouru ani nespominam..
Krasa vyzera uuuplne inac:) Tie materialy a design su des ale proti gustu..

nehcel som sa zapájať od boja, ale ked už si začal tak pokračuj. pošli mi fotografie vnútornosti vidly o ktorej si myslíš že je vymakaná (poprosím ale kategoriu do 20000,- Sk aj ked Epicon je 7000,-) Som naozaj velmi netrpezlivý, čo a aké veci pozháňaš po nete. Ja si svoje fotím na kolene.
Dizajn? ok proti gustu no comment.
oškrabovanie nôh? týmto neduhom trpí Epicon nakolko má ocelové nohy a na nich farba nedrží. žial. Je to jediná negatívna vlastnosť. Podobným problémom trpel aj Manitou 05,06 taktieš im čierna farba bledla ....
Vnútorná konštrukcia? plast, kov, AL v lepšom prípade pochromované.
bol by si veľmi prekvapený, keby si pred sebou videl vnútornosti Mx, Tory, Reby, Skareba, Blacka, XC Pro, Epicona a keby si ich mal zoradiť podla kvality prevedenia tak by si bez uvahy išiel od konca. Zameraj sa na tlmič, samozrejme aj na uzavreté natlakované (nerozoberatelné) patrony ako to tam vnútri vyzerá.
Tesnenia? spravidla sa používajú o-krúžky v lepších vidlách X-krúžky a Epicon aj Axon07 majú britové tesnenia, ktoré nedávajú skoro žiadny klzný odpor, preto sa z nich stávajú cenové skvosty, ale to ty určite vieš, nakolko si ich odpísal hned v úvode.
Ešte taký detal. Na rozdiel od ostatných výrobcou Suntour u svojich vyšších modelov používa klzné laky.
Každá vidla sa dá upraviť a dotiahnuť k dokonalosti. napr. Reba dual air je komfortná vidla, len trpí miernym nedostatkom .... nechce sa jej moc do zdvihu (progresivita) vyladením sa dá tento nedostatok eliminovať aby dokázal využívať celý zdvih. Upravovať sa dávajú aj Fox-ky čo je pre väčšinu uživaťelov nepochopitelné a neprijatelné.
Ospravedlnujem sa uživatelom všetkých vidiel za svoj názor, čo sa týka vnútorného prevedenia. Neberte to ako útok na všetky ostatné vidly.


Cakal som kym sa ozve nejaky horlivy zastanca suntouru:)
Napisal som jednu vetu...a hned si sa do mna pustil, ale fajn, tak Ti popisem preco pre mna suntour nie. Vsetko beriem zo svojho subjektivneho pohladu fajnsmekra.

Za 1. : Nemaju ani jednu celkovo peknu vidlicu.
Za 2. : Zmazavanie ciernej farby na nohach akejkolvek vidlice v akejkolvek cene je pre mna neprijatelne, a znamka nedotiahnutych rieseni(ak musia byt ocelove nohy, nemaju ich striekat farbou). Pre mna obrovska esteticka vada a velke minus. Vidla ktora nieje zadarmo jednoducho musi aj vyzerat dobre aby som si ju kupil.
Za 3. : Povest znacky.
Za 4. : Moja doterajsia skusenost s vidlicami suntour je napospol zla.
Za 5. : Povrchova uprava a design suntourov je otrasny.
Za 6. : Ovladacie prvky kazdej suntoury co som videl su vyrobene z nekvalitnych materialov.
Za 7. : Graficky design znacky - zjavne maju problem si zaplatit kvalitneho grafika.

Uznavam, ze upraveny suntour epicon chodi fajn. Ako budget vidla, budiz. Ale preco by som ju mal vychvalovat, ked je kopec lepsich, krajsich a drahsich: ) Niesom tak bohaty aby som si mohol kupovat lacne(a skarede) veci. Ak si vidlu kupim, musim mat radost uz len z pozerania na nu. Zo suntouru na mna pozera budget a nedotiahnutost, to nemam rad.

PS: Vnutornosti na vidlici ktora funguje ma nezaujimaju:)
20.08.2007 - 17:47:28
00
Cakal som kym sa ozve nejaky horlivy zastanca suntouru:)
Napisal som jednu vetu...a hned si sa do mna pustil, ale fajn, tak Ti popisem preco pre mna suntour nie. Vsetko beriem zo svojho subjektivneho pohladu fajnsmekra..

Za 1. : Nemaju ani jednu celkovo peknu vidlicu.- Vec vkusu ...
Za 2. : Zmazavanie ciernej farby na nohach akejkolvek vidlice v akejkolvek cene je pre mna neprijatelne, a znamka nedotiahnutych rieseni(ak musia byt ocelove nohy, nemaju ich striekat farbou). Pre mna obrovska esteticka vada a velke minus. Vidla ktora nieje zadarmo jednoducho musi vyzerat dobre aby som si ju kupil.- S týmto čiastočne súhlasím, mali ich nechať strieborné ...
Za 3. : Povest znacky.- Sunto ju naozaj nema bohvieakú, nefunkčné tlmenie a pruženie. Pre rok 2007 si pripravil jeden model ktorí je na 90% funkčné riešenie (Epicon) a jeden na 100% (Axon).
Za 4. : Moja doterajsia skusenost s vidlicami suntour je napospol zla.- to ma mrzí. kolko si ich skúsil? jednu, dve? bez uprav? potom sa ti nedivím.
Za 5. : Povrchova uprava a design suntourov je otrasny - opakuješ sa, takže zase vec vkusu.
Za 6. : Ovladacie kazdej suntoury co som videl su vyrobene z nekvalitnych materialov.- všetky sú AL odliatky, prepáč pre teba nenakreslili zelené šipky. Je pravda že mohli byť aj lepšie prevedené ... videl si aj ovládanie na riditká z Axona?
Za 7. : Graficky design znacky - zjavne maju problem si zaplatit kvalitneho grafika.- nechceš sa u nich zamestnať? okrem toho neni to až také zlé .... zase len vec vkusu.

Uznavam, ze upraveny suntour epicon chodi fajn. Ako budget vidla, budiz. Ale preco by som ju mal vychvalovat, ked je kopec lepsich, krajsich a drahsich: )- práve si uznal kvality Epicona, to ma teší ... tak mi prosím povedz, ktorá vidla ktorú si skúšal môže konkurovať chodu Epicona a premeraj charakteristiku.
Niesom tak bohaty aby som si mohol kupovat lacne(a skarede) veci. Ak si vidlu kupim, musim mat radost uz len z pozerania na nu. Zo suntouru na mna pozera budget a nedotiahnutost, to nemam rad- ver mi že aj ked si niekto kúpi RST tak sa bude z nej vytešovať ..... a zase sme u dizajnu ...
stále sa točíme okolo dizajnu. Možno som vadny, ked uprednostnujem kvalitný chod pred dizajnom ...
20.08.2007 - 21:05:52
00
Lyrik solo air, pike sl u-uturn, shiver sc a dc.


Naposledy upravil Dijck dňa 20.08.2007 - 23:41:38, celkovo upravené 1 krát.

20.08.2007 - 21:16:02
00
Lyrik solo air, pike sl u-uturn, shover sc a dc.


:lol: ach jaj dotaz bol na XC do 8000,-. mohol by si mať aspoň súcit s nižšími kategoriami ... porovnávať kvality prevedenia vidly za 35000 a 7000,- no neviem.

edit: ešte dotaz k tomu Lyriku ... Mision control máš nastavený? ako to funguje v praxi? teoria je pekná vec, ale prax býva iná ... toto som v rukách ešte nemal. :cry:
20.08.2007 - 21:26:02
00
roman ja len nechápem jednej veci prečo by som si mal kupovať niečo čo hneď po kupe treba dať vytuniť.To je taký problém keď to vie spraviť Milan aby to bolo tak už rovno od výrob? Tak nech tam daju o 2 litre vyššiu cenu a ostatné nech robia horšie ako doteraz pred vytunenim od Milana a dávajú to na bike horšej kvality.Myslím si že zaspali dobu doháňajú to rok od roka k lepšiemu a lepšiemu ale konkurencia je daleko pre nimi.Tak ako doháňa Slovensko Švajčiarsko máme sa stále lepšie a lepšia aj to citime a vidíme ale nie a nie ich donbehnuť stále su vela krokov pre nami a to nehovorím predbehnuť ich.
20.08.2007 - 22:19:24
00
chlapci mam tuneneho Epicona(teda moja draha:) a najnovsie aj Lyrika,hoci som ho este nemal cas vyskusat a obe su super,kazda ma svoje plusy a ten tuneny Epicon bola super kupa.je podla mna super AM vidlicka a dokonca sa mne aj drahej dost paci :mrgreen:
20.08.2007 - 22:32:47
00
pri výrobe máš povolené odchilky a tie robia vôle, menšie, väčšie, niečo drhne, nevyvážená sila negatívnej pružiny vs. pozitívna ...
Epicon aj Axon v originálnom prevedení sú už slušné vidli vo svojej cenovej kategorii mazané vazelínou, ktoré úpravou získaju podstatne lepší chod, ktorý má konkurenta až pri podstatne drahších modeloch. Hovorím o chode.... prečo za málo peňazí nezískať komfortný chod?
Možno bude pre teba prekvapenie, ale k Milanovi chodia na úpravu aj také skvosty ako Reba, FOX ... v podstate je to jedno aká vidla, na každej sa najde niečo čo sa dá vylepšiť a vytiahnúť k lepšiemu. S Rebou sú všetci spokojný aj napriek progresívnemu chodu, kde nevie v reále využiť plný zdvih. úpravou sa dá znížiť progresivita a dosiahnúť lepší priebeh v plnom možnom zdvihu. Na grafe to bude vyzerať ako plochejšia krivka možno o maliko lepšia (v mm). Ked pôvodný odtrh bude na 10kg a ty ho úpravou znížiš na 9kg, tak to nieje zlepšenie o 1kg ale posunutie citlivosti o 10% k lepšiemu a to už stojí za úvahu, alebo nie?
Axon ani Epicon nekúpiš a neposielaš na úpravu. Kupujú sa priamo u Milana už upravené s dokladom o kúpe a plnou zárukou 24 mesiacov. Dodatočne sa neupravujú z dôvodu problémov pri záruke....
20.08.2007 - 22:37:52
00
chlapci mam tuneneho Epicona(teda moja draha:) a najnovsie aj Lyrika,hoci som ho este nemal cas vyskusat a obe su super,kazda ma svoje plusy a ten tuneny Epicon bola super kupa.je podla mna super AM vidlicka a dokonca sa mne aj drahej dost paci :mrgreen:


Ďakujem za podporu. Ak sa dobre pamätám, tak si uvažoval o inej vidle až kým som ti ju neukázal zvnútra na porovnanie s Epiconom. Mám pocit, že to bol ten zlom .... :lol:
20.08.2007 - 22:41:34
00
no dost si ma na nu namotal a nelutujem kupu,draha je max. spokojna...Ja som zas momentalne uneseny z noveho Lyrika :P
20.08.2007 - 23:31:33
00
Lyrik solo air, pike sl u-uturn, shover sc a dc.


:lol: ach jaj dotaz bol na XC do 8000,-. mohol by si mať aspoň súcit s nižšími kategoriami ... porovnávať kvality prevedenia vidly za 35000 a 7000,- no neviem.

edit: ešte dotaz k tomu Lyriku ... Mision control máš nastavený? ako to funguje v praxi? teoria je pekná vec, ale prax býva iná ... toto som v rukách ešte nemal. :cry:


No nemam sucit-preco by som mal porovnavat s horsimi? Jazdil som aj horsie kusy, ale pytal si sa na vidlice co mozu konkurovat a ja som Ti napisal tie co ho hodne prevysuju:) Samozrejme za tu cenu je epicon najlepsia volba - chodom - ale uz len koli prestizi by som si ho nekupil:> Mozno na druhy bike. Som zatazeny na top-notch veci.

Vsetky tie co som napisal su o hodne lepsie. Inak lyrik - mission control funguje super, presne ako som si predstavoval hlavne high speed compression, len lyrika uz nemam, uz je niekde za hranicami, ze Warzone; )))
20.08.2007 - 23:50:56
00
tak tak uz na neho vyvaluju ociska Holandania :shock: :)
PS:mam uz vidlu,predne koleso s nabojom,kedy mi konecne predas aj ram? :D
21.08.2007 - 07:02:48
00
Roman viem že Milan to upravuje u neho zakupene a zo zárukou a ja že tuní ine vidle.Lenže ak ten Epicon nebude vytunený stojí za hovno na to som narážal kdežko s Rebou Foxkou fachčíš od začiatku bez problémov aj ked cena je inde.Nešlo mi o cenu ale o princím,že keď to dokáže chalanisko spraviť prečo to rovno neurobia vo výrobe.Možno má niekto problém s foxkou,rebou (progresivita atď...) neviem ja mám dve foxky a bez najmenších problémov nepotrebujem na nich nič upravovať chodia presne tak ako som od nich očakával.Nadstavím všetko čo potrebujem a hotovo.
21.08.2007 - 07:18:54
00
každá vidla aj Fox-ka má iný priebeh charakteristiky ... Ked budem meniť dalšiu vidlu tak to bude Talas 32mm (36 už nesplna očakávania) nakolko len ten má o niečo lepšiu citlivosť ako Epicon a ja som na komfortný chod zaťažený a prvé čo bude následovať bude rozobratie a úprava.
Skús si na svojich foxkách zmerať odtrh a budeš prekvapený. Nepotrebuješ upravovať len z jediného dôvodu ... nikdy ťa nenapadlo sa zamyslieť, mohlo by to fungovať lepšie? Ked ti vyhovuje podla predstáv, tak potom si spokojný človek a závidim ti.

prečo existuje x úpravcov aut a motoriek? prečo to nevyladia hned vo výrobe? prečo sa dávajú upravovať aj luxusné vozidlá, pričom niektoré úpravy stoja viac ako nové auto?

PS:Milan a chlapčisko .... my sme pri ňom chlapci :lol: ale tiež som si to volakedy myslel, až kým som sa s ním nestretol :wink:
21.08.2007 - 08:15:03
00
keyboard_arrow_up