Tak na začiatok v skratke:

Chystáme sa ja Mrssti a dvaja bikeri (niesú z fóra) na Donovaly
- ak nenastanú komplikácie alebo zmeny pôjdeme vlakom 30. júla zo Žiliny do Ružomberka ... odtiaľ si to pekne vyšlapeme na Donovaly.
- zdržíme sa tam do nedele (to už bude len cesta domov)
- plánujeme nejaké výjazdy o ktorých vie viac Mrssti, a to v dňoch št-pi-so
- budeme radi ak sa pridajú prípadne aj nejakí domáci bikeri, ktorí nám môžu ukátať nové úseky a podobne ... takže kto by mohol dojsť ozvite sa tu 8)

vďaka > LP


Naposledy upravil Lapierre dňa 22.07.2010 - 12:51:00, celkovo upravené 4 krát.

26.07.2008 - 18:21:58
00
Škoda, že idete tak skoro, od soboty (2. augusta) budem v tej oblasti, presnejšie v Španej doline :(
A rád by som si zajazdil s niekým, kto bude na tom kondične aj technikou jazdy lepšie ako moji sparingovia :?
26.07.2008 - 18:50:35
00
Škoda, že idete tak skoro, od soboty (2. augusta) budem v tej oblasti, presnejšie v Španej doline :(
A rád by som si zajazdil s niekým, kto bude na tom kondične aj technikou jazdy lepšie ako moji sparingovia :?

sobotný výjazd nemôžeš?
26.07.2008 - 18:54:59
00
No v sobotu ráno idem vlakom z BA do BB, takže tak okolo 12 budem v Španej doline. Čiže jedine, že by ste nejako ten výjazd naplánovali cez Španiu :idea:

Inak netuší niekto, ako je to so zjazdnosťou žltej turistickej trasy z Donovál do Korytnickej doliny a žltej turistickej trasy z Hiadeľského sedla do sedla Hadlanka (obchádza Kozí chrbát)? Dík :)
26.07.2008 - 19:00:55
00
no neviem sobotu plánujeme takú zaujímavú trasu heh a cez Španiu dolinu to nepôjde ... možno ešte ak by si v nedelu dobehol hore na Donovaly aspon na pivko sadnúť a možno niečo v rámci cestovania domov ešte prejdeme 8)
26.07.2008 - 19:06:45
00
Inak netuší niekto, ako je to so zjazdnosťou žltej turistickej trasy z Donovál do Korytnickej doliny a žltej turistickej trasy z Hiadeľského sedla do sedla Hadlanka (obchádza Kozí chrbát)? Dík :)[/quote]

Zlta trasa ktora obchadza Kozi chrbat je zjazdna, siel som tadial na biku uz 2 krat. Je to vcelku pekny singel.

A co sa tyka zltej z Donoval do korytnice tak tadial som este nesiel ale planujem pretoze sa chcem vyhnut neprijemnej hlavnej ceste.
26.07.2008 - 19:13:48
00
Inak netuší niekto, ako je to so zjazdnosťou žltej turistickej trasy z Donovál do Korytnickej doliny a žltej turistickej trasy z Hiadeľského sedla do sedla Hadlanka (obchádza Kozí chrbát)? Dík :)


Zlta trasa ktora obchadza Kozi chrbat je zjazdna, siel som tadial na biku uz 2 krat. Je to vcelku pekny singel.

A co sa tyka zltej z Donoval do korytnice tak tadial som este nesiel ale planujem pretoze sa chcem vyhnut neprijemnej hlavnej ceste.[/quote]

Z hiadielskeho sedla po sedlo Hadlanka je to dobre, taky uzky travnaty chodnicek. Avsak ak by si sa rozhodol pokracovat dalej na Donovaly, to uz vobec v pohode nieje.

1:) Swedlo hadlanka chýba rozcestník dá sa otrientovat iba po znackach po stromoch. Prides k lesnej ceste ktoru lesnici totalne rozorali a chyba tam akekolvek znacenie. Velmi lahko sa tam da zabludit, mne osobne sa to stalo. AK chces vidiet varovne fotky z toho useku tak su v tomto vlakne. http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... ufaly+stav
26.07.2008 - 19:23:25
00
Lapierre, no na to pivko by som aj došiel :) O koľkej máte v pláne odtiaľ odísť?

Avsak ak by si sa rozhodol pokracovat dalej na Donovaly, to uz vobec v pohode nieje.

No minulý rok som tam v auguste bol a zjadné to bolo, teda až na jeden krátky úsek pekne doriadený od lesákov :x Je to tam teraz až tak zlé, ako si popisoval v tom threade?
26.07.2008 - 19:34:03
00
presný plán ešte nemáme uvidíme ale môžem ti poslať kontakt na mňa cez ss 8)
26.07.2008 - 19:41:52
00
No môžeš, ja ti pošlem svoj. Nejak sa už potom dohodneme 8)
26.07.2008 - 20:09:20
00
Lapierre, no na to pivko by som aj došiel :) O koľkej máte v pláne odtiaľ odísť?


No minulý rok som tam v auguste bol a zjadné to bolo, teda až na jeden krátky úsek pekne doriadený od lesákov :x Je to tam teraz až tak zlé, ako si popisoval v tom threade?


je to tam ozaj hrozne mozes verit.
26.07.2008 - 20:10:44
00
mimi, no tak to si ma moc nepotešil. Budem musieť tú trasu nejako pozmeniť, lenže tam pri Kozom chrbte moc iných alternatív neostáva, keďže žltá do Moštenice z Hadlanky tesne pod hrebenom nezjazdná (aspoň minulý rok po dažďoch bola) a do obce Hiadeľ po modrej je to príliš veľká okľuka.
Možno to nakoniec risknem po tej červenej, ale asi budem na seba nadávať, aký som bol debil :oops: :lol:
26.07.2008 - 20:52:23
00
Ja som siel po tej cervenej minuly rok. Priblizne v strede trasy medzi Poliankou a Keckou bol asi 100metrovy usek kde pracovali borci a vsetko zrezavali. Orientovalo sa tam dost zle ale nastastie som sa na prvy krat napojil na pokracovanie cervenej.
Neviem v akom rozsahu je to tam teraz.... ale veru moc ma ten stav nepotesil.
26.07.2008 - 21:05:08
00
bol som tam pred týždňom.
Za osadou Polianka a Špongou je to dosť o hubu... na dákych 400-500m vypadla značka :D tak sme išli iba po vychodenom chodníku a raz sme vyšli uplne inde... lesní robotníci si tam porobili dosť nových "chodníkov" tak je tam ťažké orientovať sa :)

panoráma ako to tam "skrášlili"
www.ulozisko.sk
26.07.2008 - 21:25:14
00
som rozmyslal ze dame do zaciatku nieco taketo. Ale asi to budeme musiet trosku pozmenit.

Prílohy:

Vyjazd 1.JPG
Vyjazd 1.JPG 120.52 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2008 - 21:48:12
00
keyboard_arrow_up