1. Košický bike maratón

25.06.2011
6. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Jahodná pri Košiciach (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (26)
666bikeralfiretoandrej25dragoon17Hackojasopetokrtko333Lazilubo32ManiacmaparMarki007milsumiropesmisenoMisqa12nomadPajoncekpetrerekibRobert1Robo87Rudy79scr@tchtomddozuz
Za maraton povazujem a asi aj LL, len dve trate "dlha" a "kratka" t.j. 90-tka a 50-tka. 25-tka je tak pre deti v doprovode rodica alebo maratonskeho zaciatocnika, ktory to chce vyskusat po prvy krat. Predpokladam ze to nie je tvoj pripad. Necuduj sa, ze LL ani neuvazoval o kratkej ako o 25-tke.
26.05.2009 - 06:17:39
00
ja viem, ale po roku prestavky a zdravotnych dovodoch toto bude po brezne moj druhy maratonik po pauze. Takze hlavne v tomto obdobi ( ked vsetko kvitne ) to nechcem velmi prepalovat a robim to skor pre zdravie. Neskor v lete budu aj dlhe, mozno aj Horal tour :wink:
26.05.2009 - 09:38:59
00
Čo sa týka dlhej trasy, vyzerá to tak, že to bude tá 85-kilometrová (85ka) varianta cez Hýľov.

Stredná trasa sa predĺžila na cca 54 km (55ka).

Krátka ostáva taká istá ako tá z minulého roku (25ka).

Oficiálne až na www.1kbm.sk.

Prílohy:

25ka-mapa.jpg
25ka-mapa.jpg 197.44 KiB thumb_up0thumb_down

25ka-profil.jpg
25ka-profil.jpg 56.55 KiB thumb_up0thumb_down

55ka-mapa.jpg
55ka-mapa.jpg 373.21 KiB thumb_up0thumb_down

55ka-profil.jpg
55ka-profil.jpg 52.86 KiB thumb_up0thumb_down

85ka-mapa.jpg
85ka-mapa.jpg 559.23 KiB thumb_up0thumb_down

85ka-profil.jpg
85ka-profil.jpg 65.58 KiB thumb_up0thumb_down

25ka.plt [26.1 KiB]

55ka.plt [50.75 KiB]

85ka.plt [80.75 KiB]

26.05.2009 - 15:02:14
00
vyzera, ze maraton sa blizi
pekne trasy, uz sa tesim
povodne som mal v umysle frflat, ze zase zmeny, ale pri pohlade na ponuku len uznanlivo pokyvujem hlavou :wink:
28.05.2009 - 07:24:31
00
www.1kbm.sk prihlásenie aj fórum :Prepáčte, ale toto fórum je momentálne nedostupné. Skúste opakovať voľbu neskôr.
ok stane sa ale..
..ešte to zeditujem..
EDIT: ten padák z kojšovky a následný zjazd do opátky zostal v trase?ak áno tak:
''budem vtedy v robote a aj keby som nebol tak taký maratón nemusím.ten zjazd z kojšovky v jarku po kameňoch nech si strčia na maratóne pre širokú verejnosť za klobúk a takisto aj ten následný zjazd do opátky po rozbitej zvážnici plnej dreva a voľných kameňov.na taký maratón nech si pozvú ameňákov a nie širokú verejnosť.takže asi tak.MNE TO ZA ROZBITIE BAJKU NESTOJÍ AJ KEĎ VIEM ŽEBY SOM TO ZVLÁDOL.kvôli nejakému blbému 1.kbm nevyhodím do vzduchu pár euro už iba za štartovné a ďalšie na servis bajku.podľa mňa je to maratón pre 'šaľenych'..príď, rozbi si bike a možno aj seba a dostaneš guláš pivo a možno si ešte zaplatíš aj za pobyt v nemocnici.ďakujem neprosím
môj názor.SO LONG niekedy nabudúce ;)


Naposledy upravil coco dňa 04.06.2009 - 09:20:39, celkovo upravené 1 krát.

02.06.2009 - 00:52:27
00
Coco, ucast clenov fora na maratone nie je povinna, je to tvoja slobodna vola. Na maratone si nikdy nestartoval, ale uz ho kritizujes. Prudky zjazd z Kojsovky sa da zist aj vedla biku, tak ako ho schadza cca 70% startujucich a ako si ho zisiel ked sme isli spolu po trati maratonu. Kde je problem. Startoval som na kosickom maratone niekolko krat a vobec sa nepovazujem za debila. Mne sa tiez nepaci ako "svinis" vlakno "vyjazdov v okoli KE" svojimi prije...nymi zabermi z tvojich "pivnych" vyjazdov a nikto ti nepise ze si debil. Mam taky pocit ze nemas v robote v noci co robit tak za kazdu cenu musis nieco napisat, aj ked kok...nu.
02.06.2009 - 06:25:35
00
Nie je nejaký "super-kameňový" zjazd na každom maratóne? Pamätám si napr vlaňajší XCM Slovenský Raj, tam sa išlo dole funkčným potokom s polmetrovými skalami :D
Je to maratón pre verejnosť, ale ak je tá verejnosť tak verejná, že nezvládne jeden kopec stlačiť dole,je to aj 25ka trať.
Zvážnica na Opátku sa nepáči ani mne, klesá sa tam pekných pár horizontálnych metrov a ja osobne sa budem držať vpravo na kraji, aby ma 200 ľudí predbehlo bez problémov, takže stratená výška (pre mňa) nadarmo...
02.06.2009 - 06:47:33
00
No ja tiež patrím k tej verejnosti a toto bude môj prvý maratón, ale som vďačný za rôznorodosť. Kebyže je to celé iba lesná diaľnica, tak by som to asi vzdal od nudy. Je pekné, že je tam všetko, asfalt, šotolina, úzke cesty, kamenné zrazy. Čo neviem prejsť, pretlačím. Za seba vravím, že sa mi trať páči a páči sa mi i to mierne predĺženie, lebo na 90-tku by som si ešte netrúfol.

A čo sa týka rozbíjania biku, tak to je myslím na štýle jazdy a kvalite biku. Som na minulom výjazde Stejovi vravel, že teraz šetrím seba i bike, ale na maratóne iba seba :)
02.06.2009 - 07:02:33
00
ten padák z kojšovky a následný zjazd do opátky zostal v trase?ak áno tak:
''budem vtedy v robote a aj keby som nebol tak taký maratón nemusím.ten zjazd z kojšovky v jarku po kameňoch nech si strčia na maratóne pre širokú verejnosť za klobúk a takisto aj ten následný zjazd do opátky po rozbitej zvážnici plnej dreva a voľných kameňov.na taký maratón nech si pozvú ameňákov a nie širokú verejnosť.takže asi tak.MNE TO ZA ROZBITIE BAJKU NESTOJÍ AJ KEĎ VIEM ŽEBY SOM TO ZVLÁDOL.kvôli nejakému ***** 1.kbm nevyhodím do vzduchu pár euro už iba za štartovné a ďalšie na servis bajku.podľa mňa je to maratón pre debilov..príď, rozbi si bike a možno aj seba a dostaneš guláš pivo a možno si ešte zaplatíš aj za pobyt v nemocnici.ďakujem neprosím
môj názor.SO LONG niekedy nabudúce ;)


co na to povedat? :lol: :lol: :lol:
uz neexistuje KSČ a povinné akcie všetkých obyvateľov pod hrozbou perzekúcií pri neúčasti.
kľudne seď doma.

ináč 45 minutovy polcas na futbale je volovina lebo nevydrzim tak dlho behat :wink:
a MMM by sa mal behat v telocvicni kde nefuka a neprsi..........
pred tym ako zacnes pisat si rozmysli co pises, lebo si iba na smiech...........
02.06.2009 - 07:16:37
00
Verím, že organizátori 1.KBM si vezmú k srdcu spokojnosť väčšiny, nie frflanie jednotlivcov nad náročnosťou niektorých úsekov a pokiaľ to okolnosti, vlastníci lesov a pozemkov nezmenia, podobu trate zachovajú.
Možno sa mýlim, ale... bikemaratón je pre aktívne športujúcu verejnosť, ktorá je schopná ohodnotiť svoju výkonnosť a techniku jazdy, podľa toho si vyberie dĺžku trate a zvolí tempo. Ak je niektorý úsek nad sily športujúcej verejnosti, tak to zbehne/vybehne popri biku a teší sa, že na budúci rok to už možno zvládne v sedle.
Náročnejšie zjazdy či výjazdy k maratónom a horskej cyklistike ako takej patria, bez nich by to nebolo ono!
:)
02.06.2009 - 07:19:28
00
www.1kbm.sk prihlásenie aj fórum :Prepáčte, ale toto fórum je momentálne nedostupné. Skúste opakovať voľbu neskôr.
ok stane sa ale..
..ešte to zeditujem..
EDIT: ten padák z kojšovky a následný zjazd do opátky zostal v trase?ak áno tak:
''budem vtedy v robote a aj keby som nebol tak taký maratón nemusím.ten zjazd z kojšovky v jarku po kameňoch nech si strčia na maratóne pre širokú verejnosť za klobúk a takisto aj ten následný zjazd do opátky po rozbitej zvážnici plnej dreva a voľných kameňov.na taký maratón nech si pozvú ameňákov a nie širokú verejnosť.takže asi tak.MNE TO ZA ROZBITIE BAJKU NESTOJÍ AJ KEĎ VIEM ŽEBY SOM TO ZVLÁDOL.kvôli nejakému ***** 1.kbm nevyhodím do vzduchu pár euro už iba za štartovné a ďalšie na servis bajku.podľa mňa je to maratón pre debilov..príď, rozbi si bike a možno aj seba a dostaneš guláš pivo a možno si ešte zaplatíš aj za pobyt v nemocnici.ďakujem neprosím
môj názor.SO LONG niekedy nabudúce ;)


...toto je uz diagnoza
02.06.2009 - 07:49:03
00
veď kľud.napísal som len svoj názor
02.06.2009 - 08:21:29
00
...ten zjazd z kojšovky v jarku po kameňoch nech si strčia na maratóne pre širokú verejnosť za klobúk...

Na KE maratone som bol 3x, tohto roku sa nechystam. Kvoli jednemu kratkemu zjazdiku z Kojsovky sa mi neoplati. Keby ich na trase bolo aspon 100, pridem velmi rad.

Tuto hovadinu som tu napisal iba pre teba Coco. Verejnost som aj ja. Kazdy jazdime nieco radsej, nieco menej.
02.06.2009 - 08:28:14
00
Milé coco, nie si ty platené organizátormi 1kbm, aby si im takýmto spôsobom robilo reklamu?
02.06.2009 - 09:36:26
00
laco nie.ja len maratóny trošku sledujem aj keď ich nejazdím.inak pri jednom výjazde s kamarátom čo na ten košický predtým chodieval sme natrafili na lajoške na partiu na fulloch štyria plus jedna a debata sa zviezla aj na maratón.zaujímavé že tých 5 ľudí malo názor dosť podobný môjmu a nikto z nich na ten maratón nejde.takže nie je všetko o 15-tich bikeroch z košického vlákna tohto fóra.ale organizátorom prajem veľa účastníkov a hlavne nech sa tam nikto nerozbije
02.06.2009 - 10:03:45
00
keyboard_arrow_up