Caute,

potreboval by som poradit s vyberom vidlice na bike. Skoncil som s DH a rad by som jazdil skor taky AM/Enduro pripadne lahsi DH bez nejakych velkych dropov.

Kandidati:
Magura Wotan 2009
Fox 36 Talas R 2009
Rockshox Lyrik Coil U-Turn 2009


Od Macochy som ustupil, kedze na nich nepocujem dobreho slova odkedy ich uz nerobia v Taliansku.

Podmienky: Urcite menitelny zdvih do tych 160mm.

Pripadne poradte nieco obdobne.

Dik.
12.04.2009 - 23:49:44
00
Vidlice sú to dve vzduchové a jedna pružina.
Keďže máš požiadavku znížiteľný zdvih, vypustil by som U-turn a RS, zmena zdvihu je zdĺhavá, komu sa chce točiť do nekonečna.

Rýchla zmena zdvihu je u Wotana a Talasa. Wotan je ovládaný páčkou na rajdoch, jedna je na zdvih druhá na aktiváciu Alebert select tlmenia. Talas sa znižuje páčkou na korukne (3polohy). Z týchto dvoch má Talas výhodu v tom, že aj pri znížení zdvihu je chod vidlice lineárny a nezmäkne. Jedna Magura Laurin 130FCR (jazdí ju Berco) po znížení zdvihu dosť zmäkne a chod nie je ideálny. Laurina je obdoba Wotany len má 130mm zdvih (teraz sa už robí Thorr).

Viem konkrétne aj o jendej Wotane, no raz sa jej podarilo komplet vyticeť, od reklamácie to je vraj v pohode. Uvažoval by som teda medzi týmito, no asi by vyhral Fox.
13.04.2009 - 00:37:19
00
a čo tak suntour durolux z tuning-test.cz...
13.04.2009 - 08:16:33
00
Samozrejme ide aj o servis. U Foxa som niekde cital, ze je dost drahy. Tu vidlu planujem na dlhsie, nechcel by som ju menit po 2 sezonach, takze aj spolahlivost rozhoduje. Pri Magure ma trochu odradza nastavenie len 2 poloh (120 a 160).

A ked uz mam otvorenu temu, to vazne je ta Marzocchi 55 taka poruchova?

Pripadne taka drobnost, neviete nahodou ci sa ta Foxa robi aj v ciernej prip. bielej farbe? Vsade ponukaju len titanovu farbu.

O Durolux-e velmi vela neviem a ram biku je stavany na 140mm zdvih. Tych 180 sa mi uz zda vela.
13.04.2009 - 09:30:04
00
durolux sa myslím dá upraviť tak, aby mal maximálny zdvih menší, niekde som tuším videl 100-150mm... 55ka je hlavne lotéria, ak chytíš horší kus, tak budeš mať len zbytočné problémy. a pravdepodobnosť takéhoto scenára nie je vôbec malá. foxka sa robí aj v bielej (a možno aj čiernej), ale len ako OEM, takže dostupnosť bude horšia. inak kvalita foxu už tiež nie je to, čo bývala. ja som mal svoju van 36ku 2x na reklamačke s vaklom a viem o ďalších najmenej troch s podobným problémom (týka sa to 36 od roku 2008). celkovo si myslím, že pomaly začína byť problém kúpiť aj za veľa peňazí kvalitnú vidlicu. preto by som asi išiel cestou toho duroluxa s upraveným zdvihom (to "asi" dávam preto, že mne ne ňom vadí práve ten meniteľný zdvih, inak nič proti duroluxu, práve naopak). keď sa náhodou vyskytnú problémy, nebude to toľko mrzieť, ako pri dvojnásobne drahej vidlici...
13.04.2009 - 09:44:40
00
Wotan nemá len dve polohy 120/160, ide len o rozmedzie v ktorom sa dá zdvih upraviť. Funguje na rovnakom princípe ako Durolux: zatlačíš páčku na rajdoch a zatlačíš vidlu o koľko chceš do zdvihu a pustíš páčku. Keď chceš vidlu vrátiť do plného zdvihu, zatlačíš znova páčku a odľahčíš vidlu.
K Foxu, servisu by som sa nebál, olej sa dá vymeniť aj doma a otvárať systém Talas nebude treba určite pár rokov. Takže servis nevyjde draho, pár ľudí sa tu tomu aj venuje, vyjde to dajme tomu na polovicu ceny servisu v Slovkolexe. Horšie to je so zárukou, tam je jedina "výhoda" Slovkolexu.
13.04.2009 - 14:22:47
00
ok, ani jednu z nich som nejazdil, a preto by som tu asi nemal pisat, ale predpokladam ze kazda z nich bude spolahliva a funkcna, a proste by som bral maguru lebo ju nema kazdy a je pekna ;]]
13.04.2009 - 15:41:05
00
Osobne by so siel do Wotana,min.120mm do kopcov uplne postacuje.Podla mna by uplne stacili 2 polohy-normal a do vyjazdov,ostatok ani nevyuzijes...A nakoniec-s Wotanom budes originalny-pekna netuctova vidlicka.Inak tomu Duroluxu by som tiez veril.
13.04.2009 - 18:50:37
00
brat ma wotanu na biku.....a je to najlepsia vidla aku som skusal...jedina nevyhoda ze pri brzdeni pada viac do zdvihu ako fox ale v zjazdoch je luxusna a do vyjazdov si nastavis zdvih aky potrebujes alebo ju zamknes
13.04.2009 - 19:43:21
00
S tým znižovaním zdihu,by som to moc neriešil,tiež som pôvodne kúpil Macochu 55 ATA2 aj kôli možnosti meniť zdvih,ale páčku som použil hádam tri krát aj to len na skúšku,ináč vozím stále na 160 a potrebu znižovať zdvih som nezaznamenal :wink:
13.04.2009 - 19:56:11
00
To iste furt nosim 160 a nemam potrebu znizovat na 115. :lol:
13.04.2009 - 20:00:07
00
...


Áno s týmto súhlasím, Magury majú hladký maslový chod a pekne mažú nohy cez semeringy.

K double arch designu: Berco jazdíé spomínanu Laurinu a mal raz problém, bolo lepkavé blato a guča blata sa mu dostala medzi mostíky, nedala sa vytiahnuť von. Toto však určite nie je rozhodujúce, je to skôr pikoška na okraj. Čo sa týka materiálov vnútorností, tu Fox vedie, Wotan je materiálovo porovnateľný napr. z RS.

Bude to ťažké rozhodovanie medzi Magurou - Foxom. Každopádne, Magura vedie v designe a netuctovosti, Foxu zas v prepracovanosti systému TALAS.


K zmenám zdvihu: nečudujem sa, točiť kolečkom do nekonečna by sa ani mne nechcelo. No v prudších výšlapoch je zniženie vidlice +, no a keď stačí len stlačiť páčku alebo ju otočiť o 45/90°, mylsím si že by ste obaja začali používať znižovanie, samozrejme ak všetky kopce netlačíte. :wink:
13.04.2009 - 20:03:49
00
Netlacim :evil:
Vydem rovnako ako iny na 100mm vidlickach a 13 kilovych bikoch Takze ja ten u-turn nepoterbujem a ani keby tam bol talas alebo tad tak by som ho nevyuzil.
13.04.2009 - 20:09:55
00
Keby si mal však vidlu zníženú na 100-120mm určite by si cítil rozdiel. :wink:
No toto do tejto témy nepatrí, Jason písal mylsím jasne, že chce znížiteľný zdvih.
13.04.2009 - 20:13:49
00
Vdaka za rady, zatial sa priklanam k tej Magure. Urcite je pre mna dolezity nizsi zdvih na horekopec a nechcem sa vzdat na zjazd 160mm. Kedze som predal Bighita, kde som mal Kingpina, viem aky je to pocit. Lenze uz mi neostava dostatok casu, aby som sa plne venoval DH, preto si vyberam tuto alternativu.

Som zvedavy co mi este povedia v obchode.

Pri tej Magure skoda tej vahy na to, ze je vzduchova. Hoci je to lepsie ako Lyrik (len to je pruzina).

Tiez som niekde cital ze radsej pruzina, vraj spolahlivejsie alebo menej kazive, preto som do vyberu zahrnul aj ten Lyrik.
13.04.2009 - 23:51:12
00
keyboard_arrow_up