Nosite eleastaky alebo volne gate?

Anketa bola ukončená dňa 16.01.2009 - 12:10:16

elastaky 35% [ 16 ]
volnejsie gate 61% [ 28 ]
nenosim nic :D 4% [ 2 ]
Celkový počet hlasov : 46
Zdravim uvazujem o kupe nejakych takych "freerajdovych" kratkych gati. Asi nieco taketo http://www.bike-discount.de/shop/k218/a3104/back-country-bike-short-greenish-grey.html
Chcel by som sa opytat ake maju vyhody a nevyhody pri xc - AM -en jazdeni, vase skusenosti a podobne.
06.01.2009 - 12:10:16
00
ja jazdim v tomto http://www.nyna.sk/pics/noh.venty%20FX%202128.png len torska ine farebne prevedenie a pohoda uplna spokojnot :) mne to staci :wink:
06.01.2009 - 12:19:33
00
Mám tieto od BBB a sú v celku fajn. Zo začiatku síce vložka pri pedálovaní dosť rezala(toto je hlavná nevýhoda voľných šortiek), ale po čase už zmäkla. Viac by si o tom našiel popísané vo Vele 05/07, bolo tam porovnaných 11 krátkych gatí a ich tipom boli nejaké od Pearl Izumi. V prípade záujmu by som ten článok mohol aj zoskenovať :wink:
06.01.2009 - 14:38:26
00
Zdravim uvazujem o kupe nejakych takych "freerajdovych" kratkych gati. Asi nieco taketo http://www.bike-discount.de/shop/k218/a3104/back-country-bike-short-greenish-grey.html
Chcel by som sa opytat ake maju vyhody a nevyhody pri xc - AM -en jazdeni, vase skusenosti a podobne.

ak ti mozem odporucit, tak kup si poriadne cyklogate - elastaky s kvalitnou vlozkou a na vrch nejake dychajuce, dobre odvetrane, rychloschnuce volne gate bez cyklovlozky. odporucam znacku endura http://www.endura.co.uk/ a maju ich na wiggle.co.uk. pri dnesnom kurze libry a postovnom zadara (nad 100 libier) myslim, ze nie je o com...

ja mam konkretne tieto (a aj par ludi v presove...) http://www.endura.co.uk/Product.aspx?dept_id=112&prod_id=106

no a vyhody/nevyhody - no skus sa niekde vysypat v elastakoch a vo volnych gatiach... tiez volne gate podla mna lepsie reguluju teplo - aj zahreju... a ked je teplo, tak na to su tam potom vetracie otvory (na stehnach napr.)
06.01.2009 - 14:48:41
00
No ja musim k tym Enduram povedat, ze v lete je v nich pomerne teplo, lebo su z pomerne odolneho materialu a tym padom neumoznuju dostatocne vetranie na vrchnej strane stehien. Na druhej strane som v tychto nohaviciach spadol na pomerne drsnom terene, ale nebola na nich znamka opotrebenia. Co sa tyka schopnosti odvadzat teplo, tak tieto Endury nemaju na klasicke lycrove nohavice.
06.01.2009 - 16:29:40
00
persing už sa neuč toľko...tri vety a dve o tom istom...
06.01.2009 - 16:41:30
00
Výhody voľných gatí:
- voľné gate sú voľné, nohavice, prípadne plandavé vrecká poletujú, takže ich skôr zachytíš na nejakom konáre a je väčšia šanca si ustlať,
- do voľných gatí ti pri jazde jednoduchšie vlezie-vletí včela, mucha alebo iný štípajúci príživník,
- vo voľných gatiach ti lietajú vajcia dopredu-dozadu, doprava-doľava a tak máš väčšiu šancu po jazde zo sedla si ich prisadnúť a pri zjazde s nezasunutým sedlom si ich naklepať,
- ak sú do voľných gatí pre zábranu predchádzajúceho argumentu integrované vnútorné gaťky s vložkou, tak dve vrstvy ťa skôr natlačia ako jedna.
Nevýhody voľných gatí:
- vo voľných gatiach ti tak nevynikne prirodzenie.
06.01.2009 - 20:19:01
00
Pekne napisane hlavne ta nevyhoda :lol: :lol: . Ja mam elastaky Specialized za litrik a pol. Ale poviem Vam bola to mudra investicia. Mam ich uz dva roky. Ziadne zmolky ani od obcas suchajucich veci. Dobre drzia vec tam kde ma :oops: a aj vlozka je super a velmi dobre vetraju. Nie je mi v nich horuco aj ked vonka 30 stupnov. A naj na nich je ze sa pekne opalite ako podla pravitka lebo aj na druhy rok stale drzia na tom istom mieste :lol: Fakt mam dva roky a ziadne ine. Takze viete si predstavit kolko prani absolvovali ked kazdy druhy den som pral. Je sice antibakterialna vlozka ale aj tie treba prat :D . Da sa v tom aj kupat lebo to rychlo uschne az na vlozku ktora potom zblnka pod zadkom :D . Rozmyslam ze tento rok kupim od tejto znacky nieco podobne lebo spokojnost absolutna :wink:
06.01.2009 - 20:40:49
00
no vidíš a to si ešte nevyskúšal také fajnovejšie... :lol:

k téme: súhlas s vladolom...
06.01.2009 - 20:49:30
00
persing už sa neuč toľko...tri vety a dve o tom istom...


Katko, ty ma vzdy prekuknes :)
06.01.2009 - 20:53:05
00
Nejazdim sice AM ale prepotene gače od pasa k zadku vyzeraju odpudivo :( baby su na to zvlast citlive :D na elestakoch to aspon nieje vidno a rychle sa ususia a neostavaju na nich biele mapy :wink: Ale na AMenakoch sa mi volne rataju viac.
06.01.2009 - 20:55:51
00
drotar asi malo potim, ale u mna sa od pasa dolu nic take nekona...
06.01.2009 - 21:58:10
00
drotar asi malo potim, ale u mna sa od pasa dolu nic take nekona...

Netvrdim ze je to pravidlo :wink: ale oči ne pitcha oči vidia :lol: a dalsia niemej dolezita vec je, ze AMenaci sa hore kopcom velmi nepotia :lol: ale ako som pisal volne gate na AM patria, v elastakoch a s chranicmi by ste vyzerali groteskne :lol:
06.01.2009 - 22:37:27
00
joko: jedna malickost.. volne gate budu po viacerych padoch na tom urcite lepsie ako supersexy elastaky..

od augusta mam krasny lisaj na prdeli...a roztrhnute elastaky.. :D
06.01.2009 - 23:19:03
00
Čo už je toto za sedláčinu nosiť bermudy na bicykel.Bermudy patria na pláž.Ako písal Joko vajcia majú byť pekne uložené v cyklo vankúšiku... 8)

davhan keď často padáš tak si kúp padák,alebo pomocné koléčká.
07.01.2009 - 00:02:10
00
keyboard_arrow_up