jezus, veru radsej dalej ani neporovnavaj ;) ...ako tu bolo pisane, galuska sa neda svojimi vlastnostami porovnavat s plastami...vlastne skor naopak

a niekumu staci aj 1,95 rozmer aby si dokazal v pohode pojazdit v hociakom terene

a ktore 2,1 UST to ma v reale 530g?

No ved OK, neporovnavam jazdne vlastnosti galuska vs. UST plast. Nikdy som galusky nejazdil, a asi tak skoro ani nebudem vzhladom na rozsirenost/dostupnost, cenu a ne/kompatibilitu. Porovnaval som hlavne cenu a hmostnost vs. dezen co su dost podstatne parametre. A myslim, ze je dost ludi, co nechce za par kolies s XC galuskami vyhodit cca 40 000 Sk, ked za polovicnu sumu moze mat vahovo takmer porovnatelny produkt v TOP kvalite a s relativne velkym vyberom pouzitelnych dezenov.

A co sa tyka tych UST plastov, tieto su vahovo relativne konkurencieschopne voci XC 2 a lepsie ako XC 3 od Tufa:
univerzal Rocket Ron UST 2,1" 530g
blatko Nobby Nic UST 1.8" 540g
univerzal Rubena Charybdis V76 2.0" UST Supra 550g
19.11.2008 - 12:24:04
00
ok, uz len k tym plastom...

Rocket Ron - ak je to univerzal, tak potom aj tie moje semislicky co som mal vo Svite su univerzal :)
Nobby Nic 1,8 - bohuzial sme s Henom zistili ze dost nepouzitelny rozmer
Rubena atd - neviem, ale tato znacka zatial neurobila nejake slusnejsie plaste, takze necakam nic od tych ich UST zazrakov

...je sice pravda ze vyber galusiek a cena je niekde inde, ale asi aj ich funkcnost bude asi na inej urovni ( ked uz to jazdi vacsina Cechov v top 10 ,mlady Sagan a aj zopar tych lepsich vo svete )

ale ok, cena je inde, takze dalej uz len UST systemy
19.11.2008 - 12:46:22
00
No jo, ked ide o umietnenie v TOP 10, tam sa uz na par korun hore dole nepozera :) a vyhody galusiek mozu byt pre tuto kategoriu rozhodujuce. A ten NN 1,8" jedine do blata, na nic ine by som ho asi nepouzil.
19.11.2008 - 12:55:26
00
ok, uz len k tym plastom...

...
Rubena atd - neviem, ale tato znacka zatial neurobila nejake slusnejsie plaste, takze necakam nic od tych ich UST zazrakov

...

... poznam cloveka co jazdi slovensku XC-spicku a na modre Rubeny nedal dopustit. nejazdi ich iba preto ze ich prestali robit (myslim ze to bol vzor V45-Winner)... :wink: ale da sa suhlasit ze su aj vyrobcovia s lepsim "know-how"
19.11.2008 - 13:15:01
00
Nobby Nic 1,8 - bohuzial sme s Henom zistili ze dost nepouzitelny rozmer

:? asi vec vkusu a preferencii...
19.11.2008 - 13:32:16
00
... poznam cloveka co jazdi slovensku XC-spicku a na modre Rubeny nedal dopustit. nejazdi ich iba preto ze ich prestali robit (myslim ze to bol vzor V45-Winner)... :wink: ale da sa suhlasit ze su aj vyrobcovia s lepsim "know-how"


hehe...smiem vediet kto ich s nadsenim jazdil?
19.11.2008 - 13:45:42
00
Pali Paprcka (btw. ak mas tak urcite kupi si myslim :wink: )
- a tie Rubeny boli velmi podobne ako semislick od Michelinu
19.11.2008 - 13:52:26
00
tak v tom pripade 2x 819 disc = 900g = cca 3500 sk

Otazka na Duda a mozno niekoho dalsieho kto ma tie rafiky XM819. Na stranke Mavicu je obrazok rafika a tie otvory na niple nevyzeraju zrovna standardne - vyzeraju, akoby sa tam museli pouzit nejake specialne niple so zavitom, ale nic take som nikde ako samostatne kupitelny prvok nenasiel. Je potrebne pouzit special niple abo je na stranke Mavicu len zla fotka? Uvazujem totiz, ze by som zatial zobral jeden taky rafik na skusku na zadne koleso kedze tak ci tak budem asi musiet okrem naboja vsetko vzadu vymenit a prave zadne je to, na ktore UST aj prednostne chcem vyskusat kvoli pripadnemu seknutiu. Dik za info.

Prílohy:

XM819disc.jpg
XM819disc.jpg 21.96 KiB thumb_up0thumb_down

21.11.2008 - 11:34:40
00
Tu máš vysvetlenie. Sa divím že Ti to nič nehovorí. Prídi sa doškoliť. hehe
Do čierneho bazmeku vložíš nipel. Bazmek potom dotiahneš s niplom do ráfu. Je velmi vhodné na závit bazmeku kvapnúť aj lepidielka. Potom dotiahneš štandardný nipel so špicom a tomu sa už hovorí centrovanie a doťahovanie výpletu. hehe

Prílohy:

nipel.jpg
nipel.jpg 91.19 KiB thumb_up0thumb_down

21.11.2008 - 11:48:45
00
Dakujem za info. :) Medzicasom som uz stihol vygooglit aj taketo cosi:

1. Aluminum threaded eyelets (supplied with the rim). Dufam, ze to dodavaju s rafikom ked to tak uvadza Mavic.
2. You must install the m9 nipple holders along with the spoke nipples before building up the rims.

P.S. Pojmy ako dotahovanie a centrovanie poznam, ale v zime ked sa budem nudit sa mozno aj pridem doskolit, kto vie. :)
21.11.2008 - 11:58:34
00
Ano mal by si to dostať k ráfu. Ináč je to "príjemná" robota. Doťahovať a lepiť to tak akurát aby bolo všetko v poho. Bŕŕ
Alebo keď Ti niekto príde s vyšklbnutým bazmekom do servisu bo sa mu to povolilo a pôsobenie istých síl spôsobilo katastrófen. hehe
Prídi školiť
21.11.2008 - 12:06:20
00
Sak vlozim nipel a ten bazmek zatiahnem az na doraz a potom uz len standardne vypletiem a vycentrujem koleso, nee? :)
21.11.2008 - 12:10:08
00
Sa mi páči ako si rozvitú vetu spojil týmto: už len
Za týchto okolností Ti práve pripravujem pracovnú zmluvu v jednej malej zasmradenej predajni. Vitaj. hehe
21.11.2008 - 13:58:56
00
Kontrolní otázečka: Má hento čudo aj voláky prínos,myslím na tuhosť,výdrž a tak podobne :roll:
21.11.2008 - 18:48:09
00
jeden prínos to určite má ... z vnútra ráfu niesu žiadne diery je to vlastne UST ráf ... takže myslím že o toto tam šlo a nie o nejaké zvyšovanie tuhosti a podobne (možno tie chýbajúce diery z vnútornej strany ráfu čo to pomôžu pri pevnosti ale to už sú len dohady)
21.11.2008 - 18:52:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Kolesá a ráfiky / Vypletené kolesá / MTB kolesá)
keyboard_arrow_up