aku ma vyhodu na prehadzovacke(xc) kratke ramienko???
03.11.2008 - 09:31:50
00
Ak výhodu, tak len váha.
03.11.2008 - 09:41:09
00
a ešte lepšiu priechodnosť terénom a dizajn... ja som určite za krátke ramienko ;)
03.11.2008 - 10:13:37
00
Nestačím sa diviť .... :shock: :|
03.11.2008 - 10:32:19
00
aku ma vyhodu na prehadzovacke(xc) kratke ramienko???

mas viac napnutu retaz, menej lieta, cize spadne len zriedkakedy
03.11.2008 - 17:51:55
00
Hmmmm ja sa nestacim divit,co tu dokazu napisat moderatori fora :cry: mam pocit,ze precitate zopar clankov vo vele a potom sa tvarite strasne mudry,bez toho,aby ste napisali daky a hlavne realny nazor. bude to asi tym,ze daleko viac casu travite na tomto fore,ako na biku. rocne nabuchate okolo 1500km a uz sa citite,ako Armstrong!!!!!!!!!!!!!!(NETYKA SA TO LEN TEJTO MOJEJ OTAZKY,ALE VACSINY PRISPEVKOU MODERATOROU,KED SI ZVYSUJU SVOJE EGO,POVEDAL BY SOM,ZE CO UDER TO ZASAH) Je to cudne,ze som realne neskusil kratke ramienko a pytam sa na skusenosti inych????
05.11.2008 - 10:07:27
00
Ok, k tvojim urážkam sa nejdem vyjadrovať.

Krátke ramienko obsiahne len istý počet zubov na pastorkoch, rovnako aj na prevodníkoch, viac na stránke výrobcov. Rôzna dĺžka ramienka má rôzne nároky na dĺžku reťaze a polohu kladiek, teda správne skrátenie reťaze, tak aby nebolo ramienko príliš napínané alebo naopak voľné. Z týchto dôvodov je jednoznačne určené ako treba voliť dĺžku ramienka.
05.11.2008 - 11:46:21
00
Ano, jediny spravny prispevok ma giro. Ostatne su len hypotezy. :) Je to tak ako pise 8)

kaktuss keby si mal najazdene tolko co modi, prisiel by si na to sam :wink:
05.11.2008 - 12:05:31
00
Kaktus už tu nešpekuluj a namontuj si stredné ramienko na svoje XC. hehe A toto je zároveň posledná rada odo mňa pre Teba. hehe
05.11.2008 - 12:33:28
00
Ok, k tvojim urážkam sa nejdem vyjadrovať.

Krátke ramienko obsiahne len istý počet zubov na pastorkoch, rovnako aj na prevodníkoch, viac na stránke výrobcov. Rôzna dĺžka ramienka má rôzne nároky na dĺžku reťaze a polohu kladiek, teda správne skrátenie reťaze, tak aby nebolo ramienko príliš napínané alebo naopak voľné. Z týchto dôvodov je jednoznačne určené ako treba voliť dĺžku ramienka.


Ono to takhle striktně dané není. Samozřejmě délka ramínka určuje jakou má maximální kapacitu zubů, které stačí pobrat. Jenže není v praxi třeba mít kapacitu na všechny převody, ale samozřejmě je třeba s tím počítat a vědět co dělám.

Tedy např. jak to vozím já. Na všech kolech mám střední vodítko (Sram má dlouhé, střední, krátké; Shimano krátké u bikových přehazek nemá vůbec).
A na fullu s převody 44/32/22 x 11/34 kazetou nemám problém se středním vodítkem a schválně ho tam mám pro lepší napínaní řetězu a menší šanci urvání přehazky v terénu. Ale je jasné, že v téhle kombinaci mi nestačí střední vodítko na všechny převody a vychází mi to následovně:
- řetěz mám co nejkratší, tedy dokonce o 2 články kratší než by měl být: tedy na velká/velká mohu přehodit bez následků, ale kdybych v tomto stavu propružil do více než poloviny zdvihu, tak se něco urve, protože už je na tohle krátký (na velká/velká jsem už ani omylem pár let nepřehodil, takže takhle mi to stačí); běžně by se dával řetěz o dva články delší
- na malou placku mi nejdou 2 nejmenší převody, což je úplně fuk, protože na ně nikdy nejezdím (omylem zařazení nemá žádné následky), kdybych dal ty 2 články navíc kvůli velká/velká, tak bych přišel od další pastorky na nejmenší placce
- po funční stránce to je ideální, jen musím dávat pozor na velká/velká + propružení, což není žádný problém

Někomu by to takhle třeba nevyhovovalo, jen chci ukázat, že daná maximální kapacita pro dané ramínko ještě nic neznamená.

Na HT s 11/32 kazetou stačí střední ramínko na úplně všechny převody nebo někdy nevyjde nemusí vyjít převod malá/malá (záleží na přesné délce stavby a jak to přesně na milimetry vyjde). Tam tedy není vůbec důvod dávat dlouhé ramínko nikdy.
05.11.2008 - 12:51:08
00
Hmmmm,tak po urcitom mojom prispevku sa dokazu zrazu aj urcity ludia rozpisat a ani to neboli. Trocha ma to zaraza,pripada mi to,ako keby ste mali zavody na tomto fore,ale co uz,aj ked je to trosku smutne,ale nasli sa tu uzivatelia,ktorym to nerobilo ziaden problem napisat svoje skusenosti a im za prispevky dakujem. A na margo istych prispevkou napisem len tolko,ked som zil na sk a mal som cas na jazdenie,tak som mal len jeden bike a s nim som trenoval aj na ceste a aj horach,akosi mi nik nekupil bike,ako inym a moja vyplata nebola taka,aby som mohol experimentovat s roznymi komponentami,tak asi tolko. Netravim na tomto fore cele dni,to znamena,ze vyzeram ako total novacik(aj keby to tak bolo,neni to ziadna hanba a ked maju novacikovia chut,tak im treba poradit a nie ich zosmiesnovat-vo vela clankoch som to tu videl,ako sa do nich navazate) a vidim,ze sa k tomu daktory tak aj stavaju a riesia si svoje komplexy. Na margo najazdenych km rocne??? Nebol som nikdy ziadna extra trieda,robil som to vzdy len pre seba a svoju zabavu,cca 7000km rocne,ale myslim,ze to neni az tak malo.
05.11.2008 - 13:41:07
00
ja tu sice nie som vrchny podrypovac .. ale teraz sa nudim v praci ;-] ako tieto tvoje prispevky suvisia s ramienkami? mne to pride ze si zalozil temu aby si si overil ake budu rekacie a ak vhodne tak mozes zacat utocit a/alebo vyplakavat ...
05.11.2008 - 13:44:53
00
Lapaloma,normalne som sa opytal na kratke ramienko(nemam s nim ziadne skusenosi) a na prispevok typu:"nestacim sa divit" sa nedalo nezareagovat,tod vse.
05.11.2008 - 14:08:49
00
Súhlasím s lapalomom, tiež mám tak pocit ako on.

Veci ohľadom našej roboty sa už preberali, skutočne nie sme za to platení a niekedy nie je čas všade fundovane reagovať. Keď si niekto ako napríklad ty teraz vynúti našu pozornosť, nemôžeme pokrývať všetky témy. Rovnako ako ty chodíme do práce a fórum riešime vo voľnom čase. Na tvoju otázku odpovedali dvaja starí členovia fóra, čo už majú niečo za sebou. Ich odpovede ma zarazili, tak som na ne zareagoval. Priznávam, tému som nechal otvorenú v očakávaní, že kopec členov sa v danej problematike vyzná a určite ti pomôže. Bohužial, nestalo sa tak. Osobne sa nepovažujem za odborníka na prehadzovačky, ale na prvé dva príspevky mi nedalo nereagovať.

Vzhľadom na počet príspevkov si tu nový, poprosil by som ťa aby si sa hneď nenavážal do práce moderátorov. Ďakujem.
05.11.2008 - 14:42:52
00
no ono vies,ale ono to vyzeralo tak,ze sa divis nad mojou otazkou a to ma dorazilo. Ked dakto napise mylnu radu,tak to je dost bezne,lebo ten clovek tomu veri a napise to v naozaj dobrom umysle a na to sa naozaj neda hnevat,take prispevky boli aj na moju otazku ohladom rs pop a push lock a cudoval by si sa,spravnu odpoved som nasiel az v obchode,kde som si to aj fyzicky obzrel a tiez si casto krat daco myslim a pravda je pritom uplne inde. Myslim si,ze forum je na to,aby sa diskutovalo a ludia si vymienali nazory a rady,ale aky uzivatelia,take su aj temy a chapem,ze spravcovia maju len obmedzene mnozstvo casu,ale o to nejde,myslim,ze vsetci uzivatelia by si mali vychadzat v ustrety,ved sa tu pise o nasom spolocnom konicku.
05.11.2008 - 14:56:44
00
keyboard_arrow_up