Pozerali ste nový dizajn? Inak, kreslenie/upravovanie trasy je teraz utrpenie. Neviem či problém medzi stoličkou a klávesnicou, ale pri kreslení je tam stále zobrazená vlajočka, ktorá zakrýva dosť veľký priestor (keď ide trasa smerom hore), takže sa nedajú ťukať body tesne vedľa seba. Neviem či sa to dá vypnúť, ale je to otravné. Ďalej mi vadí, že keď si chcem upraviť staršiu trasu a povedzme chcem polovicu vymazať, tak predtým sa dalo len klikať a automaticky sa body odstraňovali - teraz musím na bod kliknúť a zároveň dať odstrániť a robiť to so všetkými bodmi...
10.11.2018 - 19:34:05
02
Pridávam sa, je to katastrofa teraz. Ale všeobecne nemám rád zväčšovanie hluchých miest na stránkach ako sa to deje všade (všeobecne text do úzkeho poľa v strede a nezmyelne obrovské klikacie ikonky), ergonómia a efektívnosť ide riadne dole... Napríklad aj tu je pri kreslení trasy 1/3 mapy v keli, pri základnej úprave skroluješ do blba. Všetko sa prispôsobuje mobilom a v konečnom dôsledku je to len horšie.
10.11.2018 - 20:42:25
00
Hazard : tak, tak .. je to prisernost :( .. a je to naviac dost blbe pre mna , lebo v cykloserveri som vedel najrychlejsie naklikat nieco, aby som vedel vzdialenost. Zatial som zistil, ze sa da klikat pravym tlacitkom, ale i tak je to prisernost. Asi im uz hrablo , lebo tak ako to je teraz je na mile vzdialene jednoduchosti a intuitivnosti. A ta vlajocka ma teda fakt dostala :( Nechapem kto si na mobilu bude vyklikavat trasu na vacsiu vzdialenost. A uz dlhsie ma srali, lebo dlazdice nesli poriadne citat, obcas to necitalo vobec/cez proxy, alebo zoomy/, blblo to a ked to chvilu bolo bez netu, ale niekedy aj s nim, tak to vyhadzvalo ten uzasny dialog.
10.11.2018 - 22:09:53
00
ja som si rychlo zvykol. Vlajocka a mazanie bodov su dve veci co sa zhorsili, inak OK. Vylepsenia su rychlejsie nacitavanie mapy a magnet - "prichytavat trasu k cestam", to tam tusim predtym nebolo. UI sa mi tiez viac paci.
11.11.2018 - 09:31:57
00
TOME napísal:
Ahojte, budem v pondelok cely den v Partizanskej Lupci a rozmyslam ze si zoberiem bike a nieco pojazdim. Chcel by som ist z P. Lupce na Magurku po asfalte a rozmyslam ze by som zbehol potom niekde do lesa. Netusim ale ci je to vobec mozne a ake tam budu podmienky. V pondelok ma byt pekne a teplo, tak je skoda to nevyuzit.

Co myslite, bude vyznaceny usek zjazdny?

Dakujem :)

By ma zaujimalo odkial cykloserver cerpa data, lebo ani freemap, ani hiking, ani mapy.cz tu zvaznicu ako cyklotrasu nemaju oznacenu.
17.02.2020 - 10:11:28
00
tak jazdí sa tam Cyklonárez :D podľa mňa by to zjazdné mohlo byť...však zase toľko nenasnežilo...vrátiť sa nie je problém...
17.02.2020 - 10:13:46
00
Vsak to je OK, len ked to nie je oficialne znacene ako cyklo a cykloserver to ako jediny tvrdi, tak moja dovera k jeho datam dost klesa. Ale tiez by som skusil zjazdnost, za vyskusanie clovek nic neda. :)
17.02.2020 - 10:40:29
00
Hrebeň Martiniek medzi Veľkou a Hornou lúkou a zjazd z nej po zelenej tiež značia ako cyklotrasu. Tiež hrebeň na druhu stranu až do Strečna. Neviem na základe čoho.
17.02.2020 - 10:43:18
00
Takze nie nahodny omyl, ale vedome zavadzanie. Parada...
17.02.2020 - 10:50:10
00
cykloserver má svetloružovou vyznačené "ostatní cyklotrasy - doporučené" (rozklik "legenda")
oficiálne legálne cyklotrasy sú označené fialovou plus číslom cyklotrasy
17.02.2020 - 10:54:20
03
Nech pouzivaju odtien aky len chcu, ale nemozu znacit ako cyklotrasu hreben Martinskych holi. Je to v rozpore so zakonom pokial viem. Alebo ma vyved z omylu.
17.02.2020 - 10:57:45
00
nebudem ťa vyvádzať z omylu, len som chcel publiku povedať, že treba sa zorientovať v legende
netuším ako cykloserver tvorí tieto "doporučené" trasy, asi to osobne všetko neodjazdia
odhadujem, že dostávajú tipy od lokálnych rajderov, ktorých je aj na tomto fóre nepreberné množstvo
17.02.2020 - 11:06:25
01
A to je prave ten problem - zverejnuju nepravdive / neoverene info, cim neznaleho uvedu do omylu a dotycny potom porusi zakon. Cize nie su hodnoverny zdroj. Hadam netreba dalej vysvetlovat o com pisem.
17.02.2020 - 11:11:24
00
Bodkovanou su cesty od prispievatelov, (niekedy uplne mimo :lol:). Uz je to takto veeeela rokov. Aspon zo 6. Ale v legende je to uvedene ako "náročný povrch (MTB)", nie cyklotrasa.
17.02.2020 - 13:09:52
00
Lepsie sa pozri, je to oznacene ako odporucana cyklotrasa:

Prílohy:

cykloeserver-cyklotrasy.jpg
cykloeserver-cyklotrasy.jpg 536.49 KiB thumb_up0thumb_down

17.02.2020 - 14:01:10
00
cron
keyboard_arrow_up