Bajkery ,bajkerky poprosím Vás o pomoc zháňam všetky možne trasy smerujúce na Cergov a v okoli Cergova ,mame možnosť ich oficiálne označiť ako cyklotrasa!!! Takže kto ma hocijaku trasu nech neváha a pošle odkaz na tuto stránku ja ju stiahnem a zaradím. ĎAKUJEM 8)
20.05.2008 - 09:53:37
00
Bajkery ,bajkerky poprosím Vás o pomoc zháňam všetky možne trasy smerujúce na Cergov a v okoli Cergova ,mame možnosť ich oficiálne označiť ako cyklotrasa!!! Takže kto ma hocijaku trasu nech neváha a pošle odkaz na tuto stránku ja ju stiahnem a zaradím. ĎAKUJEM 8)


kukni temu cergovska stopa, isli sme s muffinom vtedy na bicykloch do Kosic a bolo to vsetko zjazdne.
20.05.2008 - 20:39:57
00
Keď som pochopil správne máš na mysli kopec Čergov, nie celé pohorie. Ak sa mýlim oprav ma. Poprípade upresni v akej forme chceš tie trasy či stačí popis alebo chceš mapku alebo plt súbor z Oziho.
20.05.2008 - 22:19:59
00
Cele pohorie chceme tam vytvoriť trate ,respektíve aj okruhy v dĺžke 20-80km. Najlepšie bude mapku alebo plt súbor z Oziho. Dik
21.05.2008 - 09:21:13
00
Na tvoju výzvu som zosmolil niekoľko trás v Čergovskom pohorí. Tieto trasy jazdím už dlhšie a sú prejazdné na biku bez veľkého tlačenia alebo prenášania. Aj keď teraz sa to mení z týždňa na týždeň.
Hlavnou trasou, ktorá by mala byť vyznačená je hrebeňovka Čergova. Ideálne by bolo ak by začínala na severe, Čirč alebo Obručné a končila v Sabinove. Prechádzala by hlavným hrebeňom a kopírovala modrú turistickú značku z Minčola cez Priehybu na chatu Čergov a pokračovala na Lysú (zel.tur. značka) a končila v Sabinove.
Časť z Čirča alebo Obručného na Minčol nepoznám. Neviem ako je to zjazdné bolo by to na vás prejsť a zistiť vhodnú cestu, ak taká existuje. Prípojkou na túto hlavnú magistrálu by mohla byť trasa z Lipan cez Kamenicu, dolinou popod Kamenický hrad na Minčol. Touto trasou jazdím na Minčol ja a až na krátke úseky je celá zjazdná na biku (zatiaľ). Tu je mapka trasy Kamenica-Minčol.

Prílohy:

Mincol.jpg
Mincol.jpg 179.12 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Racho dňa 25.05.2008 - 22:28:36, celkovo upravené 3 krát.

25.05.2008 - 21:20:20
00
Ďalšou trasou by mohol byť okruh Majdan, Priehyba (zel. značka) a ďalej hlavným hrebeňom na chatu Čergov (modrá). Naspäť po žltej tur. značke do Majdanu. Tento okruh by bol ideálny pre motorizovaných bikerov,
parkujúcich svojich tátošov v Majdane. Myslím,že mapku nemusím prikladať.

Ďalší okruh na označenie by mohol byť Terňa, Podhradisko, sedlo Čergov. A späť červenou tur. značkou cez Hradisko do Terne. Úsek Terňa, sedlo Čergov som išiel asi pred dvoma rokmi. Bolo to zjazdné, aj keď po daždi
rozbahnené od lesnej techniky. Je to potrebné prejsť ako to vyzerá v súčasnosti. Zjazd na Hradisko by mohol byť aj zostupovou cestou z hlavnej Čergovskej hrebeňovky smerom na Prešov. Mapka:

Prílohy:

Terna2.jpg
Terna2.jpg 69.67 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2008 - 21:31:17
00
Pekný, aj keď trocha krátky okruh je Červená Voda sedlo Trepeš, Červená Voda. S odbočkou do Majdanu po žltej tur. značke. Ja to tak jazdím a pokračujem na chatu Čergov dolinou cez Ambrušovce.
Cesta do Majdanu je zjazdná aj keď v hornej časti trochu devastovaná lesnou technikou a eróziou. Možná by bola vhodná obchádzka označená otáznikom. Ja som ju ešte nešiel.
Tento okruh by v Červenej vode mohol byť prepojený na možnú veľkú trekovú trasu z Prešova do Jakubovan daľej cez Jakubovanskú priehradu do Drienice ,Červenú vodu, Ľutinu, Majdan, Priehybu, Livov, Kružlov, Hertník, Raslavice, Prešov.
Ak by bol záujem môžem priložiť mapku trasy, ktorú jazdím z Jakubovanskej priehrady cez Drienicu do Červenej vody. Je to vhodné aj pre trekový bike.

Bolo by dobré ak by sa podarilo vyznačiť (objaviť?) zjazdnú trasu z Lysej do Majdanu. Možno cez Besnú by to šlo, tie zvažnice vyzerajú na mape celkom schopne, ktovie ako to je v skutočnosti. Ja osobne som to ešte
nešiel. Skúsim to tohto roku pojazdiť ak sa tam dostanem.

A ešte jeden typ Hanigovce, Hanigovský hrad, Ľutina s pokračovaním do Majdanu. Zelená a žltá tur. značka.
Minulého roku sme to prešli na biku a bolo to zjazdné.

Mapka trasy Červená voda-Majdan:

Prílohy:

Cervená voda4.jpg
Cervená voda4.jpg 113.47 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2008 - 21:42:23
00
PLT súbory trás.

Prílohy:

Cergov.zip [6.36 KiB]

25.05.2008 - 21:49:53
00
neviem ci je tato tema stale aktivna, nie som tu dlho. Cergov mam rad. Som zo Sabinova tak to planujem z SB do SB. Cestou sa rad zastavim na Majdane na pivko v novej krcmicke co si tam kamos zriadil. Zacinaju tam okrem miestnych chodit i bikeri turisti, v zime bezkari.

http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=95866

http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=86949

http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=94070

pravda je ako pisal Racho, hreben je zaujimavy, su tam navyse nadherne vyhlady, hore su luky. Na Mincol sa da i z Kyjova, je tam vraj nova cesta, nie s tak prudkym stupanim, neviem musim prejst. Z Majdanu mozno ist i na sedlo Priehyba a dolu na bardejovsku stranu - Livov - Livovska huta a nazad hore na hreben.
Zjazdy dolu napr. z Trepesa alebo z Lysej do Majdanskej doliny su technicky narocne koli tazbe dreva hlbokym kolajam po LKT, a bordeli na ceste. Z Lysej do Majdanu chodievam bud cez Besnu, kde je dost ciest, alebo cez Holu do sedla Trepes (Siroky Laz) a potom po zltej do Majdanu. Pekne sa ide i cez Podbaranie okolo krasnych staruckych domcekov natretych (klobuk dole pred majitelom, nepoznam ho ale krasna zastavka, ked nakuknes dnu cez oblocik este aj vnutro vyzera ako v skanzene) na bielo a dolu az cez Lutinku zasa do doliny.
Je tam vela ciest ja rad bludim tak sa tam motkam....
Pozor, nie vsade je dostupny signal na mobil a na hrebeni sa tam obcas mobil prihlasi do polskej siete.
Prajem pekne zazitky z Cergova
25.07.2012 - 12:35:09
00
pekné trasy , zajtra zrejme pôjdem na http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=94070
Už dlhšie som hľadal trasu na lysú cez Jakubovany. Dám vedieť ako som dopadol :D
16.07.2013 - 23:38:58
00
Tak trasa na Jednotku :
Sabinov-Jakubovany - Jakubovanská priehrada - Drienica - Lysá - Chata Čergov - Majdan - Olejníkov - Ľutina - Sabinov

47,5 km , po výstupe na lysú už prevažne zjazd, v lese ešte dosť veľa miest kde trebalo prenášať Bike cez mláky na ceste ale može byť....

http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=127918
18.07.2013 - 22:54:27
01
Zdravim
vo fore som novy, som z okolia Tatier, konkretne Kežmarok ale v poslednom case chodim jazdit do Sabinova a spoznavat okolie,moc to ale nepoznam, jazdim sam. Bol by som rad ak by sa niekto nasiel kto by mi poukazoval nejake zaujimave trasy. Hlavne okolie Minčola, vybral som sa tam raz cez sedlo Priehyby ale po case som v lese stratil modru značku tak som sa vratil kedže to tam nepoznam a bol som tam prvy krat alebo skusit nejaku inu vystupovu trasu dobru na orientaciu. Vdaka za prípadné odpovede
23.05.2015 - 22:37:36
00
Hľadanie horského MTB prechodu medzi Livovom a Krížami
https://www.mtbiker.sk/forum/post1292929.html#p1292929
03.10.2017 - 17:16:05
00
keyboard_arrow_up