Chcel by som pocut vas nazor na bezpecnost na cestach, ake mate skusenosti s neohladuplnymi vodicmi a celkovo vas pohlad na jazdenie po cestach.

Ja jazdim hlavne na cestaku, zlakalo ma to z MTBcka a teraz po 3 rokoch sa vraciam asi opat na MTB. Dovod? Bezpecnost, alebo skor nebezpecnost na cestach. Nemam to stastie byvat v BA, alebo inom meste s cyklotrasami. Byvam v okoli TT a ktorym kolvek smerom sa vyberiem tak musim ist po ceste prvej triedy.

V poslednom case vzdy ked som siel na cestaku tak ma prepadaval skor strach lebo nebolo vyjazdu kedy som nemal nejaky incident s autom. Nie ze by som ja jazdil ako debil, myslim si ze premavku som vzdy sledoval dostatocne ci uz pred sebou alebo za sebou. Predvidal som aj o tri krizovatky dopredu a ked som za sebou pocul auto tak som sa snazil vzdy natlacit maximalne na krajnicu ako sa dalo, ak bola rozbita tak som radsej pribrzdil ako by som mal obiehat vymole. Proste snazil som sa pozriet sa na tu cestu ocami vodica auta a podla toho sa na tej ceste spravat.

No aj napriek tomu ako hovorim, vzdy ked som bol na vyjazde tak som mal pocit ze od nemocnice/cintorina ma niekedy delili centimetre. Proste niektori tak natesno obiehaju, predbiehaju arogantne, uplne ignoruju cyklistov, neraz sa mi stalo ze som musel doslova vyjst s bikom do travy. A to uz ani nehovorim kolko krat po mne vyhodili nejaky odpad z auta, alebo ma ostriekali vodou z ostrekovacov.
20.06.2013 - 20:52:37
00
Tu je o tom samostatna tema ;) post719904.html#p719904
20.06.2013 - 21:11:08
00
ospravedlnujem sa, vobec som si ju nevsimol.
20.06.2013 - 21:15:13
00
Toto sa riešilo miliónkrát a miliónkrát sa to riešiť bude ;) . Napíšem len za seba,že pokiaľ bude moja radosť z jazdy na cesťáku väčšia než strach z ciest, tak na tom cesťáku jazdiť budem.

Ale chápem a dokážem sa na to pozrieť aj z inej strany. Ja bývam a jazdím mimo väčších miest, takže tá premávka tu v okolí je naozaj úplne iná než vo väčšom meste, kde (napr. pri prejazde autom) je taká hustá premávka že si tam nedokážem jazdu na cestnom bicykli vôbec predstaviť a do tak hustej premávky by som jazdiť ani nešiel :shake: . No a s hustotou premávky samozrejme súvisí aj výskyt debilov za volantom.
21.06.2013 - 20:22:07
00
keyboard_arrow_up