Neviem ako vy, ale ked som na biku viac nez dve hodinky, tak niekedy som unaveny na krize, nebolia tak brutalne ze by ma krutilo, ale viem ze ich mam... a pri tom mam aj cyklisticke oblecenie, nohavice mam vzdy co najvyssie, aby mi nefukalo a dres tiez co najviac dole..... no niekedy mi to blbne.... ako ste na to vy?
20.11.2006 - 16:25:06
00
No ja som si myslel, ze mam s tym problemy len ja, lebo v nasej skupine to trapi iba mna. Väcsinov mam najväcsie problemy na jar ked zacinam jazdit po zime a po case to uz trochu ustupuje, ale ked nesedim dlhsie na biku tak sa mi hned vratia bolesti. Skusal som aj nastavit si posed do inej polohy ale nejak vyrazne mi to nepomohlo. Mozno by bolo dobre zacat cvicit specialne cviky na chrbat ako taky a ked ani to nezaberie tak sa treba vybrat k doktorovi a tam by uz mali vediet co s tym...
20.11.2006 - 16:44:09
00
no ak mas problem len po dlhej odmlke tak to moze byt tym ze nejsi zvyknuty.. ale ak ta to boli aj uprostred sezony po kazdom vyjazde problem bude v posede pravdepodobne.. takze skus pomerata pomenit..
nejake rozmery vycucas stadeto: http://www.wrenchscience.com/
20.11.2006 - 16:55:42
00
menil som aj posed, dokonca sa mi stalo, ze som mal nizsie sedlo a noha sa mi viac krcila v dolnej polohe, cize menej efektivity som vyuzival, ale dal som vyssie, vysiel som na prvu jazdu po zmene a isiel som tak v priemere o 5-9 km/hod. rychlejsie, cize potencial steheneho svalu som vyuzival velmi dobre. No na dalsich jazdach som tak rychlo uz nesiel, neviem cim to bolo, bud som naozaj len vtedy vyuzival dobre svaly alebo sa mi tak chcelo, neviem, ale teraz ked mam vyssie, tak pri dlhsej jazde, myslim v kuse ked nezosadnem ani na 3 minuty, tak zhruba po 15-20-25 km mi strpa oblast panvy, niekedy to ide az do oblasti pod bruchom. cize neviem ci mam dat nizsie a nevyuzivat strehenny sval na 100% alebo nechat takto a trpiet? neviem nechapem
20.11.2006 - 17:05:33
00
no posed neni len o poloho nohy.. tam sa bere aj sklon tela, rozdiel predstavec, sedlo, vzdialenost rajdy-sedlo, poloha sedla voci stredovej osi...
proste celkovy posed nespravis len sedlovkou..
20.11.2006 - 17:28:55
00
ale vsak ja viem, ale ked mam strpnutu panvu, tak by som to moc na predstavec nehadzal, alebo myslis???? o uhle tela nehovorim..... v tom nieco bude aj na tie spominane krize...... ked chces sediet uplne rovno, nie prehnuty ako keby si mal hrb, tak treba preto nieco robit...
20.11.2006 - 17:33:39
00
kamarat vymenil dlhsi prezstavec za kratsi a ma po bolestiach chrbta. ostatne nechal tak.
20.11.2006 - 18:17:14
00
vies co mna neboli chrbat zo zleho posedu, ale skor tak ze mozno mi prechladne, neviem, lebo na chrbte je toho najmenej oblecenia, a je dost natiahnuty, takze tak.....
20.11.2006 - 18:21:05
00
Ja mam tiez uz dost dlho bolesti krizov. Spravil som preto viac veci. Asi najskor som vymenil ram lebo stary bol moc velky(dlhy) dalej aj kratsi predstavec a teraz som kvoli vidle musel dat predstavec o dost vyssie. Myslim ze aj nosenie batoha troska kryje chrbat a moze pomoct, ale najviac mi asi pomohlo to zdvihnutie predstavca. Predtym som citil bolesti(mravcanie, krce) uz asi po 40-50km a teraz som presiel aj cez 100km a bolo to o poznanie lepsie 8)
20.11.2006 - 19:45:48
00
s batohom som este neskusal, ale ked mas batoh, tak sa ti na mieste dotyku skor upotis...... takze tak, ale lepsie to kryje, to mas pravdu...
20.11.2006 - 21:05:03
00
no ono ten predstavec neni taka sranda ako si myslis.. ten predstavec ti zmeni efektivnu dlzku biku v poho o 4cm.. a vyska podlozkami pod predstavcom tiez spravis +-2cm ak mas nato krk vidlice.. takze to je dost zmena geometrie a celeho posedu..
takze bud ladit ale ak mas rozmrdane stavce alebo vseobecne problem s chrbticou aj inde tak ti to moc nepomoze.. ak je to cisto len na biku tak mas zly posed/geometriu..
20.11.2006 - 22:53:19
00
Ja som mal podobný problém, ale po výmene predstvca z 110 za 130mm (na malej kostre bajku) sa môj problém parádne vyriešil od vtedy mám s krížami pokoj.
20.11.2006 - 23:50:33
00
Ja mam opacny problem. Bolieva ma chrbat zo sedenia pri pocitaci a vytriasanim na biku si ho liecim.
21.11.2006 - 07:42:53
00
Ja ked pravydelne slapem tak chrbat ma neboly ! Ale ked si sadnem na bika raz za tizden tak som na krize KO :cry: ...a este pouzivam neoprenovy pas .....
21.11.2006 - 12:14:23
00
...a este pouzivam neoprenovy pas .....

Neoprenovy pas je otrasna vec - to vobec nedycha. Zozen si ladvinovy pas od Moiry www.moira.cz je to 2-3 mm hrube, vobec neprekaza v pohybe, dycha a hreje. S krizami mam kriz, takze dobre odskusane. BTW stoji to len par supov.
21.11.2006 - 13:02:11
00
keyboard_arrow_up