Loser: nechcem sa hadat alebo tu zbytocne spamovat, ale myslim, ze Ferisko ma pravdu: v pripade namontovaneho nosica (obzvlast na tazne) je tento vonkajsou castou karoserie a teda nie je problem premiestnit/prehodit tam znacku zozadu. Osobne riesim nosic prave na tazne a urcite to budem riecit tou "najlegalnejsou" cestou, teda cez DI..
18.06.2014 - 20:48:30
00
... urcite to budem riecit tou "najlegalnejsou" cestou, teda cez DI..

Určite najlepšie riešenie, netreba nič prehadzovať z auta a naspäť... Je potrebné iba doniesť TP od auta, vyplniť žiadosť na vydanie tretieho EČV a taktiež chceli priložiť manuál od nosiča (ja som na DI prišiel rovno s kópiou). Nové EČV bolo hotové expresne rýchlo, myslím že za 2 dni.
18.06.2014 - 20:56:42
01
.Looser- ja si myslím, že pokiaľ je nosič na ťažnom zariadení vozidla môžeš preniesť EČV na nosič bez porušenia zákona...
18.06.2014 - 21:01:39
00
Len tak pre info este. Ta moznost tretej SPZ existuje len od novelizacie v 2011 myslim. Predtym sa to to dalo riesit jedine prehodenim SPZ na nosic :)
18.06.2014 - 23:37:33
00
kamov: ked tam pozriem tak kopa modelov veselo prekryva autoznacku a svetla. fotky na tom webe su umyselne take, aby to nebilo do oci. musis si predstavit ako ten bike je uchyteny a domysliet kam az siaha. veselo pokutovatelne na slovensku a hocikde v europe. hlavne ze na tom webe je velkymi pismenami napisane ze to je LEGALNE.... no legalne len dovtedy kym ta nezastavia policajti a nedaju ti pokutu. potom to mozes zasa legalne pouzivat kym ta zasa nezastavia. nehovoriac o tom ze seriozne firmy ako thule predavaju drziaky pre dany model auta... komunikoval som s thule ohladom jedneho modelu na piate dvere a riesili sme to. maju zoznam modelov na ktore to pasuje a nie ze si kupis a potom to skusis namontovat. vsak to hadam bude pasovat. vsak to mozno nezakryje autoznacku, mozno to neprekyje svetla. z mojho pohladu sa jedna o nedoveryhodny predaj.



hej vazne? Si predstav ze mozes namontovat tretiu SPZ :)

Prílohy:

DSCN9607.JPG
DSCN9607.JPG 494.3 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2014 - 10:59:29
00
kamov: nechces rozumiet ci sa iba tak tvaris? samozrejme ze sa nejedna o ten model co si sem dal. problem je ze ti tu nemozem hodit priame linky na tie fotky lebo aj ten web maju strasny az smiesny. ale klik sem : http://www.bike-autonosice.sk/?wpsc-product=saris-bones-3-bicykle a nasledne si pozri tu prostrednu fotku v prvom rade... a to som len tak namatkovo nasiel za 3 sekundy... s tym nosicom ked vybehnes na cestu tak ta zastavia do 5 minut...
19.06.2014 - 11:24:36
00
za-biker: máš samozrejme pravdu, ale treba rozlišovať medzi nosičom na 5te dvere (s prekrývaním značky prípadne svetiel) a nosičom na ťažné (ktoré má držiak značky a osvetlenie). V konečnom dôsledku si každý musí vybrať sám, podľa plusov a mínusov jednotlivých systémov...
19.06.2014 - 11:36:34
00
pietro_sk: plusom je ze ten nosic odvezie bike. minusom je ze ho nemozes pouzivat....
19.06.2014 - 12:15:22
00
Vravim znovu, ze mas pravdu v tom, ze takyto nosic by nemalo byt mozne pouzivat. Zas je otazka, ci ma nosic schvalenie do cestnej premavky a ak ano, na ake vozidla. V kazdom pripade by to mal mat seriozny predajca jednoznacne uvedene na webe. Tymto by som tuto debatu ukoncil.

Ale k veci: aky nosic na tazne by ste mi vedeli odporucit? Zvycajne vozim jeden max. 2 biky, ale obcas (2x za rok mozno) potrebujem odviezt 4. Idealne, aby bolo mozne nosic naklopit kvoli pristupu do kufra. Budem rad za realne skusenosti.
19.06.2014 - 12:52:50
00
...aky nosic na tazne by ste mi vedeli odporucit? Zvycajne vozim jeden max. 2 biky, ale obcas (2x za rok mozno) potrebujem odviezt 4. Idealne, aby bolo mozne nosic naklopit kvoli pristupu do kufra. Budem rad za realne skusenosti.


Pokial vyslovene nechces Thule, odporucam Menabo Winny (2 bicykle) alebo Winny plus (3 bicykle). Ja som nechcel montovat klucom na gulu, toto je na paku, naklapaci, "uzamykatelny". Poziadavka na 2 az 4 bicykle je trocha specificka... Existuje este dodatocny kit, ktory ale rozsiruje 2 bikovy nosic na 3 bikovy. Ale 3 na 4 asi nerozsiris... V tomto vlakne su na predoslych stranach niekde aj fotky, mam to na Suzuki SX4.
19.06.2014 - 13:42:59
01
Presne ten winny plus mal kamos, ale nase 15 kilove biky na tom hegali a prvy upnuty buchal o sklo pri prejazde hupaku. Raz sa dokonca stalo ze pod tatrami na dialnici vyrhlo moj bike z tej plastovej obimky ( nie je dost siroka aby obopla mohutnejsi ram ) co drzi ram, bike ostal visiet iba na kolesach a museli sme ho dotatocne fixovat kablom. Potom to predal kamosovy ( ten ho predal tiez... ) a kupil saris. Iny kamos ma thule na 3 biky a dokupil nasadu na 4ty, do rychleb sme s tym docestovali v pohode :)
19.06.2014 - 14:48:10
00
Ludo: dik, pozriem na to. Ako pise Kamov, viem, ze Thule ponuka pri verzi na 3 biky aj adapter na 4ty..
19.06.2014 - 15:23:35
00
...

Ale k veci: aky nosic na tazne by ste mi vedeli odporucit? Zvycajne vozim jeden max. 2 biky, ale obcas (2x za rok mozno) potrebujem odviezt 4. Idealne, aby bolo mozne nosic naklopit kvoli pristupu do kufra. Budem rad za realne skusenosti.


Ja používam HAPRO (holandsky, aj povyhrával nejaké ocenenia) je sklopný a zamykateľný aj na ťažnom, aj bycikle. Porovnateľný s thule ale lacnejší... je na tri biky, ak chceš na štyri pozri si HAKR Brno, majú nosič na tri biky + vieš dokúpiť adaptér na štvrtý... Na Slovensku je aj pár showroomov kde sa dajú vidieť naživo...
19.06.2014 - 20:20:59
01
http://automoto.cas.sk/clanok/195850/oplati-sa-prevazat-bicykle-na-streche
26.06.2014 - 09:00:17
00
Ten rozdiel spotreby je dost velky
26.06.2014 - 16:11:47
00
keyboard_arrow_up