Co spravil zle? Obiehla kolonu tak ako mal. Pred neho voslo auto (nevoslo, ale keby si ho nevsimol, voslo by) a tak zacal brzdit. Neverim, ze keby videl smerovku pokracoval by a dufal, ze si ho auto vsimne.
23.05.2014 - 17:02:35
00
Ohladne zakona chybu nespravil, ale osobne nemam pocit, ze by som mal rychlostou 35Km/h obiehat dlhu kolunu aut stojacu na cervenu len preto, ze na krizovatke ja odbacam doprava a je tam len oranzova blikacka a takto si vylepsim priemerku o 0.1 km/h.
23.05.2014 - 17:12:18
03
yojo, dal správne znenie. Proste cyklista nemôže obiehať vozidlo z prava, ktoré odbočuje do prava.
V tomto prípade mal Jezus šťastie, že si vodič s kontroloval svoje pravé spätné zrkadlo. Inak by boli v sebe. Jezus riskoval svojou rýchlosťou, v takýchto prípadoch treba predvídať aj za tých exotoch v plechoviciach.
23.05.2014 - 17:56:01
00
Tiez si nemyslim, ze by mal niekto takou rychlostou obiehat kolonu, lebo stat sa moze hoci co, ale ruku na srdce, ak vodic da smerove znamenie tak ako hovori vyhlaska, tj v dostatocnom predstihu, tak nemoze mat cyklista iduci 30km/h problem zastavit.
23.05.2014 - 22:55:25
00
ja bezne zazivam aj take ze vodici vyhadzuju smerovku az ked uz odbocuju a nie kym cakaju na semafore. takze sa potom blbo orientuje ze kto kam chce ist. pripadne nehadzu smerovku vobec - uplne bezna prax na sidliskach mimo velkych ciest
23.05.2014 - 22:59:09
00
Ak sa za risk povazuje jazda v premavke rychlostou 30+, tak jazdim riskantne vac nez casto. :) Zatial mi to vychadza a vodici ma respektuju. Samozrejme musim neustale sledovat situaciu a predvidat ako v sachovej partii par tahov vopred aj za ostatnych, ale to by sa mal naucit kazdy, kto sadne na bajk a vlezie na nom na cestu.

Btw. presadnutie na cestak, kde clovek nema standardne ruky neustale na brzdach (na rozdiel od MTB), mi dalo neskutocne vela co sa tyka toho predvidania. Az vdaka tym stresom, ked som mal v zaciatkoch na cestaku v premavke pocit, ze nestiham reagovat ak mi nieco vleti do cesty, som pochopil, kolko MTB "odpusti", lebo brzdy vzdy poruke a tym padom v podstate netreba rozmyslat vopred. Takze stresy z neubrzdenia na cestaku + premavka v BA = neskutocne zlepsenie predvidania a odhadu. Posunulo ma to na uplne novu uroven "road skillu" a na MTB v lese mi to teraz vdaka tomu uz pripada ako na wellnes vikende v kupeloch (totalny relax). :)

P.S. Presun po hlavnych tahoch BA nie je a ani nikdy nebude sport vhodny pre vsetkych.
24.05.2014 - 09:51:34
02
tak ako pise jezus da sa ist aj cez 30...ale treba naozaj predvidat...a jezus sak aj na cestaku v premavke mam stale po jednom prste na brzde :)
24.05.2014 - 10:02:00
00
Ja ako kedy - zavisi od uchopu.
24.05.2014 - 10:37:29
00
tak medzi autami pre istotu vzdy uchop by som mal prst na brzde...predsa len nikdy nevies kedy tu brzdu budes musiet zmacknut.... :)
24.05.2014 - 10:38:49
00
Ja na mtb zvyknem mat ruky tak, ze tiez musim prechytit ruku aby som zabrzdil. V meste si takuto polohu nedovolim, nemam na to nervy. Tiez jazdim rychlo (30+) ale mam brzdy natolko doladene, ze dokazem zabrzdit z 30kmh do 10-15m (nebolo by zle to realne zmerat)
24.05.2014 - 10:41:54
00
Ak sa za risk povazuje jazda v premavke rychlostou 30+, tak jazdim riskantne vac nez casto. :)

To som nemyslel, že je taká rýchlosť riskantná. Sám jazdím po meste min. 30 a viac. Dokonca si myslím, že pomalší cyklisti sú ohrozenejší ako rýchlejší. Sú akoby prehliadaný zo strany šoférov. Predsa len elasťacké cyklooblečenie, prilba, oholené nohy a pod riťou nadupaný stroj robí rešpekt. :lol: :rofl: Ale sú situácie, kde to až také bezpečné na takúto rýchlosť nie je. A jednu takú situáciu pokladám aj míňanie stojacej rady áut. Najhoršie je, keď ti niekto v tej stojacej rade otvorí dvere. To radšej skončiť na prednej kapote ako vo dverách.
24.05.2014 - 11:46:34
01
do mesta sa oplati resources/image/132264
24.05.2014 - 13:07:28
00
To som nemyslel, že je taká rýchlosť riskantná. Sám jazdím po meste min. 30 a viac. Dokonca si myslím, že pomalší cyklisti sú ohrozenejší ako rýchlejší. Sú akoby prehliadaný zo strany šoférov. Predsa len elasťacké cyklooblečenie, prilba, oholené nohy a pod riťou nadupaný stroj robí rešpekt. :lol: :rofl: Ale sú situácie, kde to až také bezpečné na takúto rýchlosť nie je. A jednu takú situáciu pokladám aj míňanie stojacej rady áut. Najhoršie je, keď ti niekto v tej stojacej rade otvorí dvere. To radšej skončiť na prednej kapote ako vo dverách.


Súhlasím, že ak ide cyklista medzi križovatkami rýchlejšie, tak je viac rešpektovaný ako keď ide 5 km/h. Vlastná skúsenosť.
24.05.2014 - 13:10:50
00
do mesta sa oplati resources/image/132264

ked ten jazdec drzi riaditka vacsinou pri predstavci, tak ok. ale vidim ze sa daju drzat pohodlne zhora za paky, a tym padom aj pribrzdovat. sam to tak mam a sam tak skoro stale jazdim. je to pre mna najpohodlnejsia poloha ruk na ziletke. da sa z nej radit aj brzdit.
24.05.2014 - 23:17:56
01
jedna pozitivna.
vcera som cakal na prechode v karlovke pri Casey (klasicka 4prudovka v strede s elektrickami). Prichadzajuce auto v pravom pomalom pribrzdilo aby som presiel, no v lavom islo relativne rychlo nejake auto, tak som preistotu cakal, ci vie ze ten pred nim niekoho pusta na prechode. Ten prvy opatrne skrizil/naznacil a zablokoval cestu cim donutil toho druheho zastat. ja som bezpecne presiel :y:
26.05.2014 - 08:54:23
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up