Trosku OT ale myslim si ze zas prospesne pre tuto oblast :)
Dna 19.maja 2014 sa bude konatv sidle firmy BSP pri Vojenskej nemocnici skolenie znackarov cykloturistickych tras... Skolenie bude celodenne so zaciatkom od 10:00 hod. Doobeda bude teoreticka cast, poobede prakticka priamo s malovanim "C" a montazou smerovnikov.
Na zaver teoretickej casti sa bude pisat aj test... :) Kazdy kto uspesne absolvuje skolenie znackarov obdrzi preukaz znackara, ktory ho opravnuje znacit cykloturisticke trasy na Slovesnku,
Treba si doniest na skolenie pisacie potreby, zapisnik a jednu fotografiu... Ucebne materialy dostanete na mieste...
Skolenie znackarov je bezplatne, maximalny pocet ucastnikov je 10 ludi.
Kto by mal vazny zaujem o skolenie, nech mi napise na mail: lfbox@seznam.cz
09.05.2014 - 10:56:34
00
Aladinu uz neverim. Viac sa mi osvedcil Accuweather + satelitne snimky a hlavne radar chmu (radar shmu ma mizerne pokrytie v smere odkial chodi velmi casto zrazkova oblacnost...)
09.05.2014 - 10:57:12
00
Inak vcera nieco bolo za BK smer na Jur, sedeli na stolickach ludia, vedla asfaltky natiahnuty drot, v lese bolo cosi schovane a opaskovane. Cestou spat mi to kompletne rusilo tachac, jak rychlost tak tep, co som este nezazil.
09.05.2014 - 13:41:40
00
ja som ich tam videl uz v pondelok a mali tam aj naftovy agregat ,chovali sa tajomne, mozno nejaka tajna armadna operacia
09.05.2014 - 13:46:26
00
mimozesmatnia pristali ;)
09.05.2014 - 13:46:34
01
presne vcera som isiel BK - Limbach myslel som ze su to nejaki rozhodcovia a vedla cesty zeleny drat,
na BK ma predbehol niekto na ziletke a po par sto metroch som ho dobehol a on sa hral so snimacom na kolese
asi aj jemu to robilo problemy
09.05.2014 - 13:49:11
00
2 driecni spojari? :D
09.05.2014 - 14:11:24
00
Dlho tam bol jeden typ dratu, taky do terenu , potom je nadviazany ciernym a potom zelenym, asi dosiel kotuc :lol: .. ale vzhladom na umiestnenie, asi okolo vojenskeho radaru. Alebo je to obcianske zdruzenie nespokojnych uzivatelov shmu.sk a snazia sa vylepsit predpovede.
Smerom hore , okolo poldruhej mi to nerusilo, asi to nebolo zapnute.
09.05.2014 - 14:12:12
00
tak co to teda bolo, havarovalo tam ufo a teraz tam behaju votrelci? no super, tak uz tu mame medveda, pumu a este aj toto
09.05.2014 - 16:18:17
00
jj tiez sme to tam vcera videli ten kabel sa tahal od BK, na odbocke na biely kamen zlta TZ bol agregat a kabel isiel smerom na jur.
ale vo VO nebol ziadny kabel asi ich vytlacame a radisti cvicia blizsie k ba. predsa pohonne hmoty a ostatne naklady... armada setri :D dufajme ze to nebol odpalovaci kabel na trhavinu to by uz cvicili zenisti :lol:
09.05.2014 - 17:19:02
00
a co keby siel okolo nejaky clovek s kardiostimulatorom?
taketo veci by mali byt oznacene, tak ako je to napriklad hore na Cmelku.
09.05.2014 - 17:29:00
00
HAARP? Mozno preto Aladin nesedi v poslednej dobe...:D
09.05.2014 - 19:08:49
00
Pekna praca, ten Pajstunsky singlac .. to musela byt makacka poza Pajstun to hlbit, raz som tade siel peso, uz davno. Najviac sa mi paci , ze konecne sa da jazdit cez ten zihlavovy mordor :D .. ale potiahli ste to chlapci, tusim rovno cez moje nalezisko vatovcov :x .. sice som tam uz ziadneho nenasiel 10 rokov, lebo to vzdy niekto vyzbiera :D. Tak az budu rast, tak do toho nekopajte, kym je to pevne biele. Je to kvalitativne na urovni dubakov. Z jednej lopty sa nacpu 3 rodiny :)
Este to musim prejst az budem pouzitelny na vykon a za sucha. Vyzera to na peknu rozbijacku .. plus mna to vyplulo v Stupave /ostatne tam som chcel/ , takze este asi mi ostava checknut dojazd, ktory popisoval Jezus. Lozorno trail je tiez pekna praca poza Skalu, to som za mokra ani neskusal :lol:
Presiel som si dnes aj mravci pilier pod Draci hradok, ciste psycho, to nedam s nicim co ma 2 kolesa .. este aj ten jeden usek co sa dal, je zavaleny konarmi :( .. ale ak ma niekto pocit, ze v okoli BK nie je ziadna vyzva na samovrazdenu trialovu techniku, tak nech da vediet. Poslem gpx :lol:
09.05.2014 - 21:49:35
00
pridavam este par tras singlacov z MK okolia BA, pokracovanie c.3

mm1q
body 108-229 de facto cele singlac u deravej skaly, aj ked sem tam to ide po zvaznici , ale povetsine uz len s jednou stopou a par metrov asfaltu, spravny smer je z cervenej dole do Race
body 253-328 taky polosinglac, na trase je pekny zjazd (ale aj vyslap :D)
body 423-438 mravci pilier , je tam dost konarov, sice prejazdne ale nie na XC bajku, posledny usek je psycho :), nema zmysel tam chodit inak ako peso
na Kozlisku mi prestal zapisovat gps logger, neviem preco, kusok pred Pajstunskym singlom .. hmm, asi tam nastrazili rusicku :D
mm2q
velmi pekny AM/EN zjazd po zelenej do Dracieho hradku
mm3q
body 78-118 singlac, padne do udolia bieleho chlpaca
zbytok vinica, obchadzka elektrickoveho depa
mm4q
body 149-232 singlac, potom ide dalej dole po zltej, otocil som pred burkou hore na 5bojarsku :) ale po bod 254 je to defacto tiez singlac (z povodnej zvaznice)
body 376-418 singlac dole z Koliby
10.05.2014 - 11:13:54
01
Dnes som potreboval byt o 15.00 domenko, tak som si strihol toto:
Podunajske-Biely Kriz-Baba-Zochova chata-Velka Homola-po zelenej Kucindorfska dolina-Medvedie udolie-Biely kriz-Cerveny most-Podunajske.
Suma sumarum: 112 km, 2163m vyskovych
***** od blata som bol celkom slusne :-)
10.05.2014 - 15:40:08
07
keyboard_arrow_up