asman pockaj ked budes mat 40+ to bude potom vrzgot ^_^
ale nelakaj sa tvoje priznaky nic neznamenaju. pokojne bajkuj dalej :)
26.10.2013 - 07:46:49
00
Keby ma on posielal, ja ho s tým vždy otravujem ;) no už som písal včera jednému športovému lekárovi, paradox ale je že to nevŕzga pod zaťažením :) iba tak voľne... bikovať neprestanem.. práve chystám na zajtrajší cyklokros :P
26.10.2013 - 10:18:00
00
canopus neviem čo také som napísal, že keď má niekto nejaký zdravotný problém je lepšie ísť doktorovi, to je podľa teba blábol? Písal som z vlastnej skúsenosti, lebo som mal podobné problémy a každý kto si aspoň trochu váži svoje zdravie pôjde radšej preventívne doktorovi ako sa spoliehať na "odborné" rady niekoho na nete. No určite som zas napísal tú najväčšiu sprostosť na svete a len ďalší blábol,..
07.12.2013 - 15:52:41
00
Má niekto nejakú overenú mastičku na boľavé kolená?
14.03.2014 - 08:11:25
00
fastum gel,ale uz ho dali na predpis,asi vedia preco :)
14.03.2014 - 08:12:36
00
astroja pouzivam na koleno pri bolesti po pretazeni ( operovany meniskus) konsku mast forte chladivu hruba vrstva , prekryt gazou a obviazat ( doporucil ortoped)
a samozrejme lahsie prevody a frekvencne slapat
14.03.2014 - 08:20:42
00
Domaca Slivovica (52%+) !! Aplikovat zvnutra aj zvonku :-))))))))))))))))
14.03.2014 - 08:25:28
03
astro skús toto, nielen na kolená http://www.produktyzkonope.sk/medicprogress/konopne-mazanie-250ml-hrejive-medicprogress/
14.03.2014 - 09:07:49
00
Ďakujem, vyskúšam. Ak ešte niekto má nejaký tip (kľudne aj z domácej lekárne a receptov našich starých mám) tak sem s nimi. Ja som zatiaľ na moje tiahle problémy s kolenami (už od vysokej školy) používal Dolgit krém a Glucomed tablety. Zdalo sa mi, že pri Glucomed-e sa to trochu zlepšilo ale je pravda, že v tom čase som sa aj menej hýbal, či už na bicykli alebo pri bedmintone. Teraz to bolí viac, dokonca aj pri šoférovaní ak mám nohu v rovnakej polohe na plyne tak si ju musím občas vystrieť :(. Na biku počas jazdy to je v pohode, necítim takmer žiadnu bolesť ale potom... :worried:
14.03.2014 - 09:18:59
00
Tak pridavam sa do klubu priatelov odidenej chrupavky...

Problem zacal po snahe vysliapat od Cerveneho mosta cervenou na Kamzik zaciatkom zimy. Pocit ako presilene koleno. Pri lahkej jazde po asfalte na nasledujuci den po asi 30 minutach z nicoho nic pichanie v kolene, ze som sa skoro vysypal, aj pri skrcenej aj pri vystretej nohe. Po chvilke preslo a potom zas sa objavilo atd. Na dalsi den este horsie. Tak tyzden pauza, uplne lahky vyjazd s lahkym sliapanim po asfalte a zas pichanie, cestou spat som mal fazy, ze som tou nohou uz vobec nezaberal, ale mal som aj problem vobec otacat spolu s pedalom. Vyse mesiaca pauza, 15 minut jazda ako babka na dedine do obchodu a koleno som citill ako po celodenom vyjazde, takze rovno smer Sportclinic.

Sportclinic v zime naval ako hovado, na termin som si pekne niekolko tyzdnov musel pockat. Vysetrenie, podozrenie na poskodenie chrupavky stupen 1, hned MRI - 50e. Na vysledky+konzultacie cakanie dalsich niekolko tyzdnov. 30e a verdikt: jemna lezia zad. rohu med. menisku gr.I, chondromalacia II-III st. med. fazety patelly - predpisany Condrosulf 30x800mg 3 balenia. Vyse 44e, poistovna ani cent (hlave ze z TPP a zivnosti platim odvody ako hovado).

Spominal ze je moznost este injekcii do kolena, to som zatial odmietol - ake mate s tym skusenosti? :)

Ze taketo stavy sa bezne neoperuju, odporucal konzervativny postup, tj kompexne rehabilitacne cvicenie - posilnenie stehnoveho svalstva a balancne cvicenie, bicykel a plavanie. Dolezite je vraj pravidelne cvicit, bike ze nie nejake extremne MTB, kde sa na stojaka dupe do pedalov. Co sa tyka rehabilitacnych cviceni, ze je moznost sa na par krat objednat priamo v Sportclinic, ze naucia co a ako cvicit, aby mohol potom doma clovek spravne cvicit. Mate niekto skusenosti? :)

Skusam velmi zlahka bike a zatial koleno drzi, paradoxne ho citim pri chodzi v dnoch ked nejazdim...pravu nohu nezohybam na doraz, to je konecna (cize ziadne drepy atd)...dnes som bol vybrat Condrosulf, postupne skusim pridavat zataz na bike a uvazujem o tych rehab cviceniach a plaveckom kurze v lete. A musim kupit novy bike, fullka a lahsie prevody.


Inak dost deprimujuce, clovek este nie je ani poriadne stary kkt (<30) a uz problemy ako dochodca. Pri chrupavkach ze vraj velmi vela robi genetika, nie je zriedkave, ze uz ludia okolo veku 20 rokov maju problem. Mne asi neprospel ani tenis, co som do 18 rokov hraval, roky nediagnostikovana celiakia a rozne potravinove intolerancie a potom X rokov rezim VS+rbt bez casu na nejaky pohyb.


No a co sa tyka operacii poskodenej chrupavky, toto vyzera zaujimavo - http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/klb-zachrani-3d-kolagen-poskodene-chrupavky-budu-lekari-liecit-po-novom.html, len osobne by som este par rokov pockal, co sa dostane do beznej praxe. :)
17.03.2014 - 23:17:03
00
velmi "dobry" napad po zime sliapat po cervenej od Cerveneho mosta na Kolibu
mne diagnostikovali vo veku 32r horizontalnu leziu az po volny okraj v zadnom rohu medial. menisku - operovali artroskopicky, odstranili cast menisku ( sukromna klinika)
nez som sa k tomu odhodlala bolelo ma to cca 2 roky teda od 30r ( hravala som squash dost vela do vtedy)
Sportclinic je podla mna jedna z najlepsich oplati sa cakat na termin aj zaplatit, skus ist k ortopedovi ku ktoremu by si normalne patril a uvidis kolko budes cakat ( vlastna skusenost na Zahradnickej)
po operacii som mala s kolenom pokoj az do 2012, cely ten rok 2012 ma pobolievalo a tak som skoncila v sukromnej Clinica Ortopedica, isli tri injekcie Sinovialu do kolena+condrosulf 3 balenia, zdalo sa ze to nic nespravilo, ale zaciatkom roku 2013 ako keby zazrakom ma prestalo to koleno boliet, dokonca som si dovolila zmenit crankbrothers pedale za klasicke spd
samozrejme som skoncila s tazkymi prevodmi,behanim, a sportami s rychlou zmenou smeru pohybu, ale koleno ma boli napriklad uz iba lyziach co je ale logicke
Co sa tyka rehabilitacie, podla mna daj si ukazat co treba cvicit a cvic poctivo, uber plyn na biku, zlahka tocit nedusit, po zatazi chladit,pripadne aj natierat konskou chladivou mastou na hrubo a zaviazat, vyber ten condrosulf a uvidis
Injekcia do kolena nie je nijak bolestiva ( zavisi aj od sikovnosti ortopeda) ked sa ti to nezlepsi po tom condrosulfe tak skus aj romanx to ma za sebou a je myslim spokojny
18.03.2014 - 08:16:46
01
Aj ja som bol u ortopéda mám problémy celkovo s kĺbmi. Bedrové kĺby ma bolia aj pri bežnej chôdzi a ramená mi preskakujú pri cvičení. Odpoveď ortopéda bola že s kĺbmi nemám nič že to len väzivo a svalstvo okolo je slabé. A taktiež mi prepísal 3 balenia condrosulf.
18.03.2014 - 20:21:39
00
bedrove klby som aj ja citil a mal som problem s ramenom. condrosulf 800 je zazrak po3 mesiacoch som bol fit :) bral som to spolu s VERSAN tabletkami.
18.03.2014 - 21:42:09
00
ja mam tiez problemy s kolenami a prejavovalo sa to hlavne pri turistike, ked som sice na kopec vyslapal, ale dole to uz neslo. mama sedave zamestanie a plavanie, ani cyklistika mi nepomahali. tak som skusil behanie. povedal som si, ze to bud dorazim, alebo sa to zlepsi. stalo sa to druhe. zo zaciatku (december) som dokazal zabehnut dva km bez bolesti, vcera to uz bolo 10 a citim, ze je to pevnejsie. ale behavam len s bandazami...do leta snad bez nich.
19.03.2014 - 16:33:50
00
bedrove klby som aj ja citil a mal som problem s ramenom. condrosulf 800 je zazrak po3 mesiacoch som bol fit :) bral som to spolu s VERSAN tabletkami.

Ja momentálne žeriem CONDROSULF 400 (už tretie balenie) a vyzerá to tak, že pomáhajú ''klop, klop'' ale začal som to do seba valiť už v Januári :!:
22.03.2014 - 05:58:21
00
keyboard_arrow_up