Smezienka-Mazik je zjazdna , akurat mokra a v dolnej casti + ohybe spinava
09.02.2014 - 19:58:37
00
sucasny stav cerovky je skvely, niekto tam zrejme pravidelne jazdi, cize je to tam fajn vyjazdene a sneh je utlaceny.
plus par padnutych stromov, ale to je teraz v zime fuk

Chlapci, ak môžem poprosiť Cerovku vynechajte z jazdenia do jari.
(Brigády aj tak budeme robiť my)
09.02.2014 - 20:03:24
00
Dnes bol vhodny cas na asfaltky okolo Dobrej Vody a Brezovej pod Bradlom a prieskum lokality Periska , ktore spominal Laco. post790299.html#p790299

Prieskum som zacal od sedla nad Kosariskami, kadial jazdievam trasu na Bradlo.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x17.58293y48.66412z14m7v36

Na uvod som sa nechal zlakat znacenym naucnym chodnikom (NCH) (bleda modra). Vytlacil som aj na kotu 536 (cerveny stvorec), ale nic zaujmave pre bikerov tam nebolo. NCH sa nakoniec uplne stratil na konci zlej lesnej cesty a ja som potom tlacil dolu do doliny krizom cez les.
Odbocku na singlac z doliny nebolo problem najst - z asfaltky je vidiet plot vodneho zdroja (da sa jednoducho obist). Na singlaci sa znovu objavil aj strateny NCH (znacenie je nedokoncene) - tmava modra su miesta jeho napojenia a jeho predpokladane pokracovanie, treba preskumat.
Singlac je v super stave, dobre slapatelny.
Pod vrcholom bolo vyslapanych aj par odbociek na hreben , ale nemal som cas to blizsie pozriet. Cervene bodky su miesto pripojenia nejakej zjazdovej varianty hrebenom.
Navrat na asfaltku je pri plote fabriky.

Nabuduce urcite vyskusam severnu variantu - zlte bodky, pozriem hreben a pokracovanie NCH.

Vizualizacia:
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=forum.mtbiker.sk/resources/file/148859

A ako bonus som objavil doteraz nepoznany singel - Dlhe Rovne
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=forum.mtbiker.sk/resources/file/148860

Prílohy:

Periska.gpx [16.21 KiB] Zobraziť na mape

DlheRovne.gpx [7.02 KiB] Zobraziť na mape

Periska.JPG
Periska.JPG 129.73 KiB thumb_up0thumb_down

NCH-stanoviste5.jpg
NCH-stanoviste5.jpg 408.71 KiB thumb_up0thumb_down

NCH-mapa.jpg
NCH-mapa.jpg 232.44 KiB thumb_up0thumb_down

09.02.2014 - 22:17:16
03
Chlapci, ak môžem poprosiť Cerovku vynechajte z jazdenia do jari.
(Brigády aj tak budeme robiť my)


ok,
ale na tom primrznutom snehu to bolo bez problemov, ziadne nicenie.
teraz je to uz iste ine.
10.02.2014 - 00:09:16
00
ja tam jazdim s kamosmi pravidelne aj v noci na tej cerovke inak a tam sa nesmie jazdit teraz? dnes sme sa tam totálne zabárali do blata na zopar usekoch a pol metrove fleky v zatackach dobre sa dalo driftovat v ryhách ale je tam bordel a padnute stromy nikto sa tam oto nestara to je skoda ja nemam problem s brigadou ked to bude stat zato a budu tam aj zeny a pivo pre brigadnikov.
11.02.2014 - 00:32:35
00
netrolluj tu zbytocne. toto je seriozne forum ;)
11.02.2014 - 00:34:51
00
netrolujem ty utajená žehlička alebo zakryté železo :) normalne realne veci pisem tak ako je dnes som tam bol a bolo 8 stupnov a roky sa oto nikto nestara...a ked ano tak slabo.
11.02.2014 - 00:39:43
00
A kde si bol cele tie roky ty?
11.02.2014 - 07:16:50
00
nocny jazdec ked tam uz tak rad jazdis den/noc mohol si tie stromy aj poriesit. na to nepotrebijes pozvanku na brigadu...
obdivujem bikera ktory da pol metrovy flek na cerovke a este sa tym pochvali. uzasny vykon :clap:
11.02.2014 - 08:40:11
01
Nightwoodoo a all:
Mylis sa, ked si myslis, ze chodnik je neudrziavany... Tento singletrack sa vybudoval za pomoci desiatok ludi, dobrovolnicky, bez naroku na honorar, ci nejake ine vyhody. Odmakalo sa tu tisicky hodin, vsak pozri zaciatok tohto vlakna. Ale to Ta asi nebude zaujimat, pocitam... Ak by sa priebezne nerobila udrzba tohto chodnika, tak dnes tam nejazdis. Kazdy rok tu padne zopar stromov, ci niektore miesta dost zarastnu. Nehovorim o mensich opravach priamo na chodniku...
Ak tu niekto napise, aby sa tu zopar dni nejazdilo, kym chodnik trosku obschne, asi to ma svoju pricinu...Bikerom nemusim pisat, co sa stane ak sa jazdi po podmoknutom terene...
Inak Milsu je spolu s BSP a Slombou spravca chodnika, vdaka nemu tento singletrack zije. Ak by sa on nestarali, tak za rok je neprejazdny...
Viem, co hovorim, kedze som stal s par bikermi pri jeho zrode...
11.02.2014 - 08:52:40
010
Laco: kedy sa budu budovat dalsie spojky ? :P Mne uz zhrdzaveli hrable a rucka sa rozpadla :lol:
11.02.2014 - 10:36:49
01
lto:
ak sa najdu ochotni ludia, ktori pridu aj na brigadu, a nebudu len jazdit den, noc... :) Tento rok by sme chceli trochu opravit singletracky Patbojarsky okruh a ten smerom k horarni na Peknej ceste.... Ale mozeme riesit i predlzenie Cerovej drahy smer Svaty vrch... Ak bude skupinka ludi, co by sa na to dala, tak mozem zacat riesit povolenia....
Ale ked Ti hniju hrable, mozes trosku poupravovat aj Cerovku.... :) Na niektorych miestach by si to uz zasluzila...:(
11.02.2014 - 10:45:01
00
predlzenie smer Svaty vrch ma nijak zvlast nezaujima, singlac na Peknu cestu ano, tam je velmi potrebne ten chodnik bud stocit pred plotom hore, alebo aspon obist oplotenie smerom dole k bufetu /kvoli majitelom toho pozemku, ktori su uz na prasky z cyklistov :lol:/. Ak by sa robilo stocenie smerom nahor, tak by som sa pridal. Co ma zaujima a riesil som s jojom, je predlzenie a spojenie Vydrickeho okruhu, ktory, si myslim potrebuje daleko viac pozornosti ako Cerovka. A dalsi je Spariska-Sliva. Mna hlavne zaujimaju nove a priekopnicke veci :). Udrziavanie uz nie je nic pre mna, samozrejme uznavam, ze je to velmi dolezite. A co sa tyka uprav, tak myslim, ze takych nightwoodov je tu dost, co mozu prilozit ruku k dielu :P Btw, naposledy bolo ludi dost, co boli ochotni v tomto nieco spravit, v tom problem nebol. Este si pamatam, kde bol hlavny problem a vidim, ze sa nic nezmenilo :) Mne to ale nijak zvlast nevadi, pretoze aj tak neznasam jazdenie na miestach, kde je plno ludi :)
11.02.2014 - 11:23:11
00
Slomba nema ani na web ani na benzin som pocul zevraj ani bajky nemaju pojazdne ale ze ich nohy bolia a tak jazdia v mhd (uz maju listky lebo ich aj revizor chytil) a chodia na menicko za 3.90 a do mineralkovej flase si chodia capovat vodu na wc. Rad pridem pomoct a mozno by trebalo poziadat o nejaku pomoc aj mesto, mestsku cast a naplanovat to. Niekto kompetentny nech to najprv komplet nafoti (to dokaze aj Peter Nagy na ajfón) a potom nech sa spravi nutna hruba robota za nasej pomoci a potom nech sa pristupi k sanacii alebo revitalizacii ked uz sa bude vediet kto pomoze atd..dokonca sa moze spravit aj dobrovolna zbierka a nieco sa tam zanu inovuje alebo vybuduje aby to tam nevyzeralo zachvilu ako ta mtb trať v polsku ktoru stavali studenti v roku 1990 a odvtedy to chatra a nic nove tam nevybudovali nanej a je rok 2014 a ma to 8 spravcov a rozne asociacie vymyslene a hluposti a ked niekto nezaintetesovany poukaze tak sa zrazu vsetci hrnú..no nic idem tam dnes otestovat spinaveho dana a vlhkeho hansa na nizkych tlakoch to je aspon zabava a skoro nikto tam casto nechodi od novembra. A aby ste nepovedali ze negujem alebo ze vsetko nenavidim nie je to tak ani sa to nepatri ale okolnosti ma donutili...ja vsetko návidím ved predstavte si priemerneho slovaka (zakladka+) ked cita co som napisal aj tak to chape len po svojom a napise len 'ten svoj' nazor. Napriklad co si mozu mysliet tí mimozemstania ked nas sleduju a vidia tu cerovku ved Juduniova s Golonkom by sa oto lepsie starali takze je to na nas a keby sme sa k takymto veciam stavali ako zidia k nobelovej cene (viac ako tretinu NC maju zidia) tak by sa nam vsetkym lepsie jazdilo keby sme vedeli aj nas rajon, prirodu atd aspon trocha lepsie a priebezne zveladovat, zlepsovat.
11.02.2014 - 11:58:32
00
Ahoj Wilec / Feint / Nightwoodoo. Dost dlho tu bol pokoj. Dosiel Ti matros, tak sa zase nudis?
11.02.2014 - 12:07:44
01
keyboard_arrow_up