Zdravím,
Mám vidlu rock shox sid 2010, ktorú som minulý rok kupoval cez bazár. Ten čo mi ju predal mi vravel, že bola servisovaná každý rok a že je úplne v poriadku. Ja som na nej jazdil asi polku sezóny a potom mi zrazu prestala zamykať. Vidla tlmí pekne len sa mi nedá zamknúť. Nechcem teraz veľmi dávať peniaze na opravy v servise, a preto by som sa chcel že či nemá niekto s dačím podobným skúsenosti, a že čo mám s tým robiť?
24.01.2014 - 21:39:23
00
no určite to treba rozobrať a pozrieť krúžky tesniace.... z hora demontovať MC časť.... a pretesniť prípadne doliať oleja
24.01.2014 - 22:02:59
01
Dík za radu zihadlo 5
25.01.2014 - 00:20:18
00
Skus ju vyfuknut a vyskusaj ci ti da plny zdvih. Ak neda a bude "hydroblocked", tak olej z hornej casti tlmiacej nohy pretiekol do dolnej casti a bude to zrejme to tesnenie co pise zihadlo. Ak plny zdvih ide, bude hore zrejme len malo oleja.
25.01.2014 - 08:09:22
00
Ten olej sa odtial len tak nevypari. Vzdy stecie dole. Staci vymenit jeden o-kruzok na spodku tlmiacej nohy, doliať olej a vidlica bude fungovať. Dá sa to spraviť aj doma. Tu je asi najlepší návod ako rozobrať túto vidlicu http://bennosblogandmore.blogspot.sk/2010/03/how-to-service-2009-sid-team-open-bath.html
Neobsahuje však výmenu spomínaného tesnenia, ale na to už návod netreba.
25.01.2014 - 08:32:54
00
V horšnom prípade to môže byť aj prasknutý motion control (tlmiaca jednotka), mne sa to na mojej SiDe stalo už trikrát...
25.01.2014 - 18:25:19
00
Tomas 11 a dá sa potom vymeniť ten motion control?
26.01.2014 - 12:41:43
00
Samozrejme. Ideálne, ak je vidlica ešte v záruke.
Mne to zatiaľ vždy spravili vrámci záruky (kupovaná v kupkolo.cz - dovozca Cyklo Žitný), no vždy to po krátkom čase ruplo znova. Aj teraz som si dosť istý, že keď tú SiDku na začiatku sezóny nahodím, tak to do pol roka zase rupne, no vtedy to už nebude kryté zárukou, kua :-)
SiDky asi nie sú stavané na moje watty, čo si pomôžem :lol:
26.01.2014 - 13:31:50
00
Ak tretikrat vznikne ta ista vada, mas narok na vratenie penazi/vymenu vyrobku za novy, takze nechapem preco si si to dal tretikrat opravovat a nevypytal si si peniaze/novsi typ vidlice na vymenu. Uvedene sice plati pre SR a ako presne to je v CR neviem, ale predpokladam, ze sa to asi lisit nebude.
26.01.2014 - 15:08:03
01
Popravde je to pre mna novinka ze motion control je takto kazovy. Este som sa s tym nestretol a to mam uz stvrtu sidu..
26.01.2014 - 15:17:28
00
Jezus nebuď prosímťa zbytočne múdry, nie som dement...

V ČR je situácia podobná ako na Slovensku, tretia reklamácia rovnakej vady = nárok na odstúpenie od zmluvy = vrátenie peňazí, o čo som samozrejme žiadal.

Páni u Žitného to ale pomerne elegantným spôsobom obišli. Túto poslednú reklamáciu mi síce neuznali, ale vidlicu opravili, podľa ich slov "pouze na základě dobrých vztahů s prodejcem"

"REKLAMACE NEUZNÁNA! Nezjištěna žádná výrobní ani jiná vada materiálu. Zjištěn praský zámek MotionControl, k poškození muselo dojít při jízdě se zavřenou vidlicí (No aby nie, kua. Veď na to tam predsa ten lock-out je, aby umožnil jízdu se zavřenou vidlicí, as far as I know...) uvnitř vidlice špína, zhutněný olej, ztvrdlé Okroužky, vidlice zcela evidentně neservisována dle servisních intervalů! Provedena výměna zámku MotionControl pouze na základě dobrých vztahů s prodejcem."

Za normálnych okolností by som si mohol nechať vypracovať znalecký posudok, ktorý ak by preukázal, že sa naozaj jednalo o výrobnú alebo inú vadu, boli by povinní reklamáciu uznať, teda predajca by bol povinný vrátiť mi peniaze + uhradiť všetky náklady spojené s vypracovaním toho znaleckého posudku, no tým, že spravili tú "opravu na základě dobrých vztahů" ma od tejto možnosti prakticky odstavili.

Slúži im ku cti, že mi to aspoň opravili, mohli mi to poslať rovno naspäť, no asi sa tým len poistili, aby som si ten posudok vypracovať nenechal.

Ja som si ale dosť istý, že akonáhle ju začnem používať, veľmi rýchlo to praskne znova. Keď to prasklo trikrát, nevidím dôvod, prečo by to odrazu držalo. Niečo ako silva-in Giant.


Naposledy upravil Tomas11 dňa 26.01.2014 - 17:36:12, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2014 - 17:28:21
00
Nie som zbytocne mudry. Kedze tieto suvislosti si neuviedol a jasnovidec nie som, tak som napisal uplne logicky postreh k danej situacii. Keby si v problematike nebol doma, tak Ti to co som napisal otvori oci/pomoze a stvrtu reklamaciu uz riesit nebudes. Ale bud si isty, ze nabuduce sa Ti uz urcite nebudem snazit otvorit oci. ;)
26.01.2014 - 17:34:32
01
Jezus, asi sme sa úplne nepochopili, no ja som z tejto tvojej pasáže:
...takze nechapem preco si si to dal tretikrat opravovat...
vycítil taký trochu rýpačský / vyvyšujúci sa tón, preto som možno reagoval trocha ostrejšie, len aby sme mali jasno.

palo1707, ono to možno ani až tak kazové nie je, ale ja mám dosť vysoký nájazd a okrem toho jazdím dosť silovo, podstatnú časť výjazdu som zo sedla, tak možno vtedy je ten zámok nejakým spôsobom viac namáhaný. S tým by sa ale podľa mňa malo počítať, SiDku si predsa nekúpi niekto, kto sa s ňou bude voziť po hrádzi. Inak tej vidlici veľmi nenakladám, ťažký nie som a v zjazdoch patrím skôr medzi tých opatrnejších, teda žiaden brutálny terén plný šutrov, skokov a dropov z mojej strany nehrozí.
26.01.2014 - 17:58:57
00
Jazdis so zamknutou?
26.01.2014 - 18:08:05
00
Samozrejme že jazdím so zamknutou, veď na to tam ten lock-out je :-)
26.01.2014 - 18:23:04
00
keyboard_arrow_up