Ako sa "SPRÁVNE" odpovedá na priamu a jednoznačnú otázku:

Boli ste v byte na Vazovovej ulici z kauzy Gorila?

„Už som sa bál, že sa ma to nespýtate. Som rád, že sa vyšetrovanie Gorily pohlo. Je spustených asi sedem trestných stíhaní - letisko, elektrárne. Prídeme so zaujímavými údajmi o privatizácii podnikov z hľadiska ekonomickej výhodnosti. Potvrdí to, že pri privatizácii museli byť strašné úplatky. Som rád, že táto kauza, ktorá je nepochybne kauzou druhej Dzurindovej vlády, sa vyšetruje. Tímu nikto nekladie prekážky a povedal som aj ministrovi vnútra, aby im vytvoril najlepšie podmienky. Aj mňa zaujíma, či brali provízie, či tam je všetko pravda.“


Talent na "správne" odpovedanie mal aj JUDr. Mečiar. Tomu, keď niekto položil nejakú priamu otázku, ktorá sa mu až tak do jeho kontextu oblbovania nehodila, odpovedal podobným štýlom. Na jasnú, jednoznačnú a priamu otázku spustil mohutný a rázny príval slov, ktorý síce s otázkou mal pramálo spoločné, ale hlavne, že forma podania zanechá dobrý dojem. Hovoril veľa, redaktor ho nedokázal väčšinou ani prerušiť. Vo svojej reči použil niekoľko všeobecne akceptovaných faktov a preložil ich niekoľkými číslami s presnosťou na dve desatinné miesta. Do toho vmiešal zopár poloprávd, prípadne klamstiev. Ráznosť a "dlhosť" jeho prejavu zanechala v poslucháčskom "DAVE" dobrý dojem. DAV si pomyslel: "Dobre vraví!"

DAV už dávno zabudol na pôvodnú otázku. Ostal len dojem, že aký len prehľad má ten náš Mečiar. A všetci (novinári, opozícia, spoludiskutujúci, ... ) mu hádžu iba polená pod nohy.

... a my sme si vtedy s kamarátmi vraveli - buď má na to prirodzený talent, alebo dostal dobré školenie v čase, keď ešte používal "nick" Doktor (alebo aj potom?) a ako bystrý človek, vie poznatky náležite využiť.


Naposledy upravil laco dňa 29.12.2013 - 14:24:49, celkovo upravené 2 krát.

29.12.2013 - 12:16:33
04
Judr. ako Judr.niet medzi nimi rozdiel
snad len ten,ze terajsi Judr.este nevyhral ziadny sudny spor
29.12.2013 - 12:29:11
00
Ako sa "SPRÁVNE" odpovedá na priamu a jednoznačnú otázku:

[i]Boli ste v byte na Vazovovej ulici z kauzy Gorila?

„Tímu nikto nekladie prekážky a povedal som aj ministrovi vnútra, aby im vytvoril najlepšie podmienky. Aj mňa zaujíma, či brali provízie, či tam je všetko pravda.“


Len zabudol povedať "aké podmienky". :)
29.12.2013 - 12:36:37
00
To s tým Mečiarom a Ficom sú správne postrehy. Elity sú odrazom úrovne národa, sú obrazom nás samých. Aj medzi politikmi sa nájdu slušní ľudia, lebo Gaussova krivka platí aj medzi nimi. Avšak v spoločnosti kde majú hlavné slovo hlúpi ľudia, zostanú nepovšimnutí, prípadne ich stádo udupe. O takomto stáde bol včerajší článok na mojom blogu, v ktorom sa niektorí ľudia zrejme našli, a preto teraz bučia.
29.12.2013 - 13:05:59
00
"Dobre vraví!"
29.12.2013 - 14:23:53
00
Merkelova sa dokalicila na lyzovacke, Dzurinda na opijacke...
Vsetko dobre v novom roku Obcania! :)
07.01.2014 - 11:55:06
01
http://www.ludmilakolesarova.blog.sme.sk/c/346131/O-mojom-detstve-pre-premiera.html

vo svetle videa pana kandidata...

(sorry za cross-post, patri do oboch)
09.01.2014 - 12:38:17
00
neviem či ste to tu už riešili ale asi nie. V podstate je to tiež o politike :-)
Helle Thorning-Schmidt, Prime minister of Danish Government: Pardon and release Anakata, but even more urgently, provide him with books.

youtube.com/watch?v=oFH_VwssfsM&t=0

09.01.2014 - 20:50:42
00
Uránové bane v rekreačnej zóne veľkomesta - svetový unikát a Vivat Slovakia!? Podľa údajného projektu ťažba uránu sa bude realizovať smerom od Jahodnej na Košickú Belú a hlavný komunikačný ťah k baniam bude od Margecian cez Ružín...
Neskutočné, čo sa môže diať v krajine EÚ...

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/uran-na-jahodnej-ma-zelenu-600962
http://kosice.korzar.sme.sk/diskusie/2233321/1/Stat-predlzi-prieskum-uranoveho-loziska-pri-Kosiciach.html

dva príspevky z diskusie (citácie):

príspevok 1
lobing zapadnych firiem živí aktivistov
Dnes sa popredni predstavitelia aktivistov vystatuju drahymi autami a velkymi domami
Tito ludia nechrania zaujmy obcanov,ale presadzuju vlastne zaujmy,ktore im dožičia firmy zo zámoria tak ako teraz-chcu zmarit prieskum aby Slovenskom financne vykrvacalo a zasa to zaplatia ti obcania,ktorych akoze obranovali. Fuj hnus hroza


príspevok 2
obce majú vždy právo veta" ?!?
hlavne že žiga v článku spomína, že obce majú slabé argumenty a tak ich nesúhlas a veto možno obísť... (lebo pokuta).
A ako je to teda v pôvodnej zmluve?? Čo bude potom, keď sa dokončí prieskum?
Potom už budeš spokojný, a to už bude ok, zaplatiť napr. 2-, 3-, či 5- násobne viac, (ako teraz), ak sa ťažba nepovolí?? Ako si vyššie spomínal zodpovednosť, práveže to by bolo zodpovedné a štátnické, ak radšej teraz zaplatí za zlú zmluvu 20 miliónov, ako potom 50 či 100 melónov, alebo tiež potom povie, že sa nedá nič robiť, lebo zlá zmluva a musí sa umožniť ťažba?


jednoducho my sme
11.01.2014 - 21:49:39
00
Urán je strategická surovina. Ak je to ložisko naozaj také zaujímavé, tak na nejaké protesty sa veľmi ohľad brať nebude. Aj Gorila išla do zabudnutia.....a možno bude aj prezidentom v tejto podtatranskej džamahíriji s prvkami balkánskej demokracie. Asi tak.....
11.01.2014 - 22:04:32
00
Nikoho nikdy v normálnej krajine by nenapadlo ťažiť urán pri veľkomeste. Dôsledky sú totiž fatálne. Nielen ekonomické, ekologické a zdravotné... Košice sa stanú polomŕtvym mestom, ceny nehnuteľností výrazne klesnú (to sú názory nezávislých a skúsených odborníkov) (:
11.01.2014 - 22:14:12
00
Slovensko už dávno nie je normálna krajina. Jej aktuálny status je opísaný v mojom predchádzajúcom príspevku ( podtatranská.......)
11.01.2014 - 22:20:01
00
Urán je strategická surovina. Ak je to ložisko naozaj také zaujímavé, tak na nejaké protesty sa veľmi ohľad brať nebude. .

Apatia. Práve na to spoliehajú komsomolci. A mašírujú ďalej. A potom sa čudujeme...
11.01.2014 - 22:47:25
00
Nikoho nikdy v normálnej krajine by nenapadlo ...
Bohuzial plati, ze v demokracii ma kazdy narod vladu aku si zasluzi. Vo volbach nerozhoduju intelektuali, ktori debatuju na internete ci v kaviarni a potom ich hrdo odignoruju, Vo volbach rozhoduju ti co idu volit - obvykle je to to poslusne obecenstvo, ktoremu staci starostlivy pohlad vodcu a prislub, ze sa o nich postara. Zbytok je uz len dosledok. A to prisaham, ze som optimista. ;(
12.01.2014 - 07:01:16
06
Apatia. Práve na to spoliehajú komsomolci. A mašírujú ďalej. A potom sa čudujeme...

Ja sa už ani nečudujem, zvyšok perfektne vystihol pista. Pokiaľ nenastane VEĽKÁ zmena, všetko bude tak, ako doteraz. A ešte horšie.
12.01.2014 - 14:00:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up