Poradíte mi prosím, kadial by sa dalo isť z Partizánskeho do Terchovej ale aby tam bolo čo najviac poľných ciest.
Vopred ďakujem.
21.08.2013 - 19:36:43
00
Trošku to konkretizujem - poopravím

Potrebovali by sme sa dostať od nás do Terchovej na MTB po takej trase aby sme mali čo najmenej resp. vôbec asfaltovej cesty (ak sa nenájde žiadny "radca" ideme podľa "papierových " máp z GoogleMAPS)
PS: ešte by som poprosil nejakého šamana-bosoráka aby nám vymodlil pekné bezveterné počasie s teplotou okolo 25° :lol: od 28.8 - 1.9 Vopred ďakujem
22.08.2013 - 20:38:44
00
Javí sa mi tak jedine hrebeňovka Malej Fatry.

Vybehni cez Vyšehrad do Vrícka. Odtiaľ si daj hrebeňovku Malej Fatry, zbehni do Strečna, tam kompou na druhú stranu a potom sa uz nejako dostaneš do cieľa. Akurát, že to budeš mať trošíčka naročnejšô.

PS: Vraj som boh dažďa a vtedy budem na Orave. Takže pršať v Terchovej určite nebude :D
23.08.2013 - 00:20:29
00
pekný návrh, ale prečo by mal ísť v Strečne kompou keď je tam most :D

no trasu po Vrícko ti asi poradí niekto z PD, odtiaľ by som šiel cez Valču, Trebostovo, Podstráne, Polom do Strečna, no a prípadne z Gbelian cez Žiarce až na Lutišku a odtiaľ cez Tižinu do Terchovej ale tak myslím, že budeš rád keď pôjdeš ten kúsok po asfaltke :) prípadne v Cykloatlase je trasa 038 zo Strečna tak aj po nej :)
23.08.2013 - 08:02:53
00
Skor nez zacnem radit sa spytam, asfalt nechcete kvoli autam alebo z principu? Mam tu takuto trasu, http://trm.sk/rides.php?action=view_tracklog&id=28915 Ta lava je skoro cela asfaltova, ale vsetko su to technicke cesty, kde je zakaz vjazdu aut (samozrejme okrem dedin) a je velmi rychla. Ta vpravo je celkom naklad, ale ma okrem dedin minimum asfaltu. Ale priemerka bude asi 3x nizsia ako pri tej prvej. Vzhladom na dlzku vasej trasy, by som sa asfaltu nevyhybal, ale to je vase rozhodnutie. Cestu z PD na Vricko mozem odporucit podla toho, aka bude odpoved na prvu otazku. :-)
23.08.2013 - 11:34:18
00
Super.
Asfalt nechceme kôli autám ale asfalt bez áut je super na tú dĺžku ktorá to bude :whew:
23.08.2013 - 17:00:55
00
Fajn, takze ak asfalt nevadi, pojdete podla toho predchadzajuceho tracku, co som dal, Krstenany, Chalmova, Novaky, Opatovce. V Opatovciach netreba po hlavnej, malo by sa dat cez most a proti prudu Nitry okolo letiska do Prievidze (ale nie som si isty, v akom stave ten chodnik je, naposledy som tam siel pred 20 rokmi, pisal som teraz kamosovi a povedal, ze je tam vysoka kukurica, takze radsej mozno po hlavnej do PD :-)). V Prievidzi, ak sa nechcete niekde zastavit, odporucam chodnik popri rieke, celkom sa vyhnut mestu. Pridete az do Kutov. Tam zas polna asfaltka az do Lazian a dalej polna prasna do Malinovej, tam po hlavnej (auta) do Pravna a Klacna. Auta su frekventovane na useku Pravno-Klacno, ale je to najrychlejsia cesta. Klacno Vricko je sice klasicka cesta, ale auta tam skoro nestretnes. Alternativa je z Lazian do Poruby a popod horou az do Tuziny a cez druzstvo do Klacna, ale je to dlhsia cesta a hlavne ide hore-dole, prva varianta je v podstate po rovine, okrem zaverecneho stupania.
25.08.2013 - 12:18:40
00
Vyzerá to tak, že nám to počasie prekazí ;(
STREDA :rain: :rain: :rain:
26.08.2013 - 21:24:04
00
Využijem už existujúcu tému a chcel by som poprosiť kolegov ktorí bývajú v okolí Žiliny,alebo tadial jazdia o radu.Začiatkom augusta ideme s bráchom na cykloturistickú dovolenku do Terchovej,takže plánujem trasu.Zbežne som pozeral aj podrobné google mapy.Cesta z domu do Ilavy je jasná,ďalej by som chcel ísť cez Pruské,Led.Rovné,Púchov,Nimnicu,okolo vod.nádrže do Bytče.Potom by som potreboval obísť Žilinu a napojiť sa niekde na tú cestu do Tepličky a ďalej do Terchovej.Žiline sa vyhnem pokial pôjdem cestou okolo Hričovskej priehrady?Alebo je aj nejaká iná alternatíva?Jediná podmienka je, aby to bola nejaká bočná(čo najmenej frekventovaná)cesta,samozrejme po asfalte,pretože ideme na cesťákoch.Pár km navyše nie je problém,pretože aj cesta ktorú som si naplánoval je zámerne okľukou( nie je najkratšia možná)Veľmi pekne ďakujem za každú rozumnú odpoveď. :)
02.07.2014 - 18:40:09
00
z bytce cez kotesovu, divinku, na povazsky chlmec a si na kraji mesta. tam prejdes cez podchod popod stvorprudovku na/z kysuce a po starej ceste do teplicky. z teplicky uz po starej ceste do gbelian a odtial uz asi len po hlavnej to terchovej ked chces ist po asfalte
02.07.2014 - 21:20:13
01
miso66 veľmi pekne ďakujem za odpoveď,priznám sa,že v Terchovej som bol kedysi na bicykli často,ale vždy som jazdil popod Strečno a potom cez most do Tepličky.Vtedy pred 15 rokmi sa to dalo,pretože tá cesta nebola až tak vyťažená,dnes už na to odvahu nemám,radšej to obídem aj keď to bude pár km navyše. ;)
03.07.2014 - 10:28:55
00
tak tak, ako napísal miso je je najlepšie...
03.07.2014 - 12:13:16
01
keyboard_arrow_up