ak by Ti tie turistické chodníky stačili vo vektorovej forme, potom sa môžeš inšpirovať aj tu. Mapa celého Slovenska má asi 120MB a priamo v Locuse sa dá v prípade potreby kombinovať s inou mapou (pomocou prekrývania).
05.02.2013 - 21:34:30
00
Stanley.sk Čo sa týka vrstvy TZT (Hiking.sk), tá veľkosť súboru je reálna. Striktným ohraničením oblasti s TZT polynómom by sme síce veľkosť mohli dostať na takých 550 MB, to však nie je veľký rozdiel. Čo sa týka tých lavín, tým som sa nezaoberal. TZT aj lavíny sú však zo stránky Hiking.sk a tá, predpokladám, tiež patrí medzi tie, o ktorých bedo písal, že "nie sú radi", keď sa ich dáta ľubovoľne používajú.

bedo vyššie poukazuje na možnosť využitia vektorových dát TZT z Freemap.sk, kde by nemal byť žiadny problém s ich použitím, keďže sú na báze OSM. Bolo by to však potrebné dotiahnuť do konca a z tých dát vytvoriť VEKTOROVÚ TRANSPARENTNÚ VRSTVU TZT pre Locus, ktorá by sa v Locuse mohla zapnúť nad hocijakou mapou. Ja to však urobiť neviem. bedo sa tým už zaoberal, preto by som sa ho rád opýtal, či by také niečo vedel vyrobiť, resp. či by bol ochotný.

Ak by to bolo možné, mal by som tu ešte jednu myšlienku. Vytvoriť podobnú VEKTOROVÚ TRANSPARENTNÚ VRSTVU LESNÝCH CIEST NLC pre Locus. Zvektorizované lesné cesty a chodníky sú k dispozícii, koncom minulého roku som ich dokonca nanovo vektorizoval (oprava drobných chýb z predchádzajúcej vektorizácie) a výsledok som umiestnil na http://www.gpsteam.eu. O legálnosť ich použitia netreba mať obavy, existuje zmluva s Národným lesníckym centrom (NLC), ktorá ich použitie za istých podmienok na nekomerčné účely povoľuje.
06.02.2013 - 08:54:55
00
bedo vyššie poukazuje na možnosť využitia vektorových dát TZT z Freemap.sk, kde by nemal byť žiadny problém s ich použitím, keďže sú na báze OSM.

Siet TZT este nemaju kompletnu (http://kst.freemap.sk/) a ak mate nejake TZT GPS data, bolo by vhodne ich do OSM aj pridat. Ja uz som par km pridal, nieco mam este pripravene, len teraz sa skor venujem novej verzii cmaps.
Uvodom chvilu trva kym clovek pochopi princip, da sa to robit cez online aplikaciu Potlatch 2.
06.02.2013 - 09:50:31
00
laco: ten môj štýl bola len taká rýchlovka, aby som mohol používať vektorové mapy a pritom to neurážalo moje estetické cítenie ;), teda neviem, čo všetko sa dá alebo nedá. Každopádne sa na to pozriem, samostatná vrstva TZT by sa hodila aj mne. Ono sú v podstate 2 možnosti - buď vygenerovať mapové dáta len s TZT s tým, že štýl by sa použil pôvodný, alebo použiť komplet mapové dáta a zmeniť len štýl. Obidve metódy majú svoje výhody aj nevýhody.

Palo TT: to je super, v časoch keď má každý druhý biker GPS by bolo fajn vyrobiť si mapy presne na mieru, trebárs aj vrátane "neoficiálnych" bike trailov. Pre mňa osobne by to bolo aj zaujímavejšie, ako klasické TZT. Ak máš nejaký dobrý "crash course" ohľadom OSM, sem s ním. :)
06.02.2013 - 10:51:58
00
Mňa by však ešte viac potešila vrstva lesných ciest. Tie vektorové dáta môžem v Global Mapperi uložiť aj v OSM formáte.
06.02.2013 - 11:16:17
00
jo, tak ulož a daj niekde, kde sa netreba registrovať :)
Ale nič nesľubujem, o štruktúre OSM dát mám zatiaľ len veľmi hmlisté predstavy.
06.02.2013 - 11:41:07
00
V prílohe sú súbory na testovanie. Je to okolie Martina. Martin preto, lebo som bol v kontakte s chlapíkom, ktorý to mal urobiť a bol z Martina. On sa však na to ...

Celé Slovensko v SHP je tu: http://lacop.gpsteam.eu/vektory/20120926Lesne_cesty-SHP.rar
06.02.2013 - 13:50:27
00
V prílohe tohto príspevku sú v archíve zbalené dva súbory mapových zdrojov, ktoré pridávajú Lesné cesty NLC do mapového zdroja Freemap slovakia Hiking (je súčasťou MOBACu, ktorý si treba stiahnuť z autorovej stránky a rozbaliť do nejakého priečinka). Dva súbory z priloženého archívu potom treba prekopírovať do priečinka "mapsources", ktorý sa nachádza v inštalačnom priečinku MOBACu.
09.02.2013 - 20:17:50
00
Hezky den, at hledal jak hledam, tak nikde nemuzu najit turisticky mapovy podklad Rakouska, konkretne Alp. Nemate nekdo tip kde takovy podklad najit? j.
27.02.2013 - 10:02:47
00
Vyskúšaj mapové zdroje od bartho1, link tu http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3486&postdays=0&postorder=asc&start=390 (New Alpes). Možno Ti pomôžu.
27.02.2013 - 17:18:17
00
MOBAC 1.9.11 with Mapsources Addon

http://www.ulozto.cz/xkfdUdS/mobac-1-9-11-with-mapsources-addon-zip

enjoy
20.03.2013 - 15:24:10
00
Mohli by ste mi prosim vas poradit dobrý program pomocou ktoreho sme vedeli na základe podkladovej mapy freemap vyklikat vlastnú trasu a ulozit? Dakujem
16.04.2013 - 15:35:16
00
Ja na vyklikávanie trasy používam OziExplorer. Ako podklad mám však radšej mapy z Cykloatlasu s vrstvou lesných ciest NLC. Podobný, ale free program je aj OKMap. Mapy pre tieto programy by si si musel vyrobiť v MOBACU (zdroj pre Freemap má už základný MOBAC, nie je potrebné ho dopĺňať). No a potom je tu možnosť používať Locus v PC, ktorý má online mapy Freemap a tiež aj online vrstvu lesných ciest NLC.
16.04.2013 - 20:23:40
00
V OziExploreri som uz upravoval trasy len je to velmi zdĺhavé a nepresne, lebo kazdý kusok je potrebný vykresliť. Na stránke freemap.sk je možnosť trasu rychlo naplanovať a uložiť len možnosť pridania zástavok je obmedzena na 3. Pretože taktiež využívam mapy z cykloatlasu by som sa chcel spytat ci freemap a cykloatlas su totožne ak by som importoval trasu gpx do locusu vygenerovanu vo freemap? Ten program na planovanie trasy freemap som už mal len si neviem spomenut na nazov lebo zaniklo gpsforum. Ďakujem za pomoc
17.04.2013 - 12:49:40
00
Ale písal si, že "na základe podkladovej mapy freemap vyklikat vlastnú trasu a ulozit". Teraz píšeš, že chceš aby sa ti trasa sama vygenerovala (autorouting na základe algoritmu a mapy FreeMap Slovakia) a že takto vygenerovanú trasu chceš použiť v Locuse. Pozri si tretiu stranu témy o Locuse, píše sa tam o Freemap Route Planner. Doinštaluj si z marketu Freemap.sk addon for Locus a môžeš si plánovať trasy priamo v Locuse.

K mapám: Freemap a Cykloatlas nie sú totožné. Ako som písal už v téme venovanej Locusu: "Mapy - je úplne jedno o akú verziu OSM máp sa jedná, či už FreeMap Slovakia, 4uMap, map1.eu - všetky majú zásadný problém s prakticky totálnou absenciou potokov a s nerovnorodým zakreslením lesných ciest (na veľkom území sú super, ale tiež na veľa miestach totálne chýbajú)." Ale trase, ktorú ti vygeneruje FreeMap je to jedno.

Ja ostávam pri klasike, Ozi, Cykloatlas, Lesné cesty NLC. Aj keď viac klikania, ale vyklikám si trasu tade, kade chcem ja a nie FreeMap. Aj po takých cestách, ktoré FreeMap nepozná. Tým ťa však od plánovania trás pomocou FreeMap Route Planner nechcem odhovárať. Pre jednoduchšie trasy je to užitočná aplikácia.
17.04.2013 - 13:15:07
00
keyboard_arrow_up