No osobne možem potvrdiť že najhoršia zlomenina je klučna kosť.Mala som už 2x zlomenú ruku, rozbitú hlavu aj vyletenú sánku ale klucna kost je zdaleka najhorsie co može byť.Priebeh padu bol podobny ako u Basha akurat ja som "skocila" na brzdu prednu (ktoru mi cerstvo cca 2 dni dozadu opravovali)lebo mi niečo padalo zo zadného nosiča a samozrejme nasledoval pad. Tiez som sa pozbierala zo zeme potočila rukou a zistila že asi nebude vsetko ok, samozrejme najprv som myslela ze mam vyhodene rameno. Čerstvo po páde ta ani nič nebolí a tiež som po svojich odkráčala domov ale po pár hodinách to bolí ako sviňa. Celkovo som bola síce bez operácie (dnes so zle zrastenou kostou) ale 8 týždňov poviazaná.Prvé týždne ledva ležíš lebo to bolí a ked sa chces posadit tak nemožeš lebo to bolí, hroza.
09.08.2012 - 14:32:08
00
Kľúčnu kosť som "absolvoval" za mojich vysokoškolských čias na pretekoch V Košiciach - paralelný slalom. Deň pred pretekmi sme boli pomáhať pripravovať trať, čo obnášalo aj vykopanie jamy a nahádzanie vykopanej zeminy nad ňu aby sa urobil pekný skok. Pojazdili sme, všetko ok. Počas pretekov som prvú jazdu vyhral, na skok som sa pekne z bránky rozbehol a jamu preskočil. V druhej jazde mi v bránke pred skokom ubehlo zadné koleso, čo malo za následok stratu rýchlosti ale adrenalín spôsobil, že som to aj tak chcel skočiť. Následkom bol pád na predné koleso, tiger cez riadidá rovno na rameno. Adrenalín spôsobil, že som sa rýchlo pozviechal a do cieľa som došiel tak, že som po súčte časov postúpil do ďalšieho kola. Ale siahol som si na rameno a uppps, táto kostička nie je tak ako má byť. Nasledoval transport do Fakultnej nemocnice, rontgen a dvaja lekári sa hádali či to operovať alebo nie. Vyhral ten čo nechcel a tak mi to naprávali spôsobom - sestrička ťahala za lakte dozadu a lekár zatláčal kľúčnu na miesto. Našťastie to bola čistá zlomenina len s jedným úlomkom. Bohužiaľ sa to po pár dňoch posunulo a tak ju mám trochu nakrivo ale nevadí. Pred samotným zákrokom som sa opýtal či môžem kričať - ževraj hej. Tak som si ale z chuti zakričal.. pomohlo. Nasledovné dni v "stelle" boli veľmi nepríjemné - spať sa dalo len na chrbáte a nedajbože zakašlať alebo kýchnuť - to bola smrť. :whew:
09.08.2012 - 14:41:56
00
Presne tak, je to strašné neprajem nikomu
09.08.2012 - 15:32:44
00
dnes 4x400m metrov z JAR bezec takisto klucna kost,nevyzeral zeby to nebolelo? :(
09.08.2012 - 21:03:08
00
Zaujimalo by ma ci niekto z tych ktori absolvovali operaciu mali bolest pri chodeni, sedeni. Ja mam 7 dni od operacie a pred 2 dnami ma to zacalo velmi slusne pobolievat hlavne pri chodzi, ma niekto podobnu skusenost? Ked lezim je to uplne bez bolesti
09.08.2012 - 22:34:21
00
nemal som operovanu klucnu, ale doktor to zvazoval a upozornoval ma, ze tam mozu byt dost velke tlaky a moze to boliet (ale radsej nech sa vyjadri niekto s operovanym) ;)
09.08.2012 - 22:36:17
00
..pred dvomi rokmi som spadla v zjazde,letela som ako blazen,"pritiahla" ma vymleta kolaj,predna brzda a nasledny premet do pola-otrasena som si odslapala popri biku cca 2km s Richardle a manzelom Kajom k najblizsej asfaltke.Kajo zbehol na biku po auto a sup na chirurgiu...volat 155 by mi hrdost nedovolila.
Zaver-dislokovana zl.kl.kosti a zlomena lopatka,operacia v B.B.kde mi to fixovali drotom.Bolesti som mala nenormalne,ale to suviselo aj zo zlom.lopatkou ,teda nemohla som sa pri sedeni ani opriet, o spanku ani nehovorim.
Drot mi v tele vadil az tak,ze mi cca po 5-tich tyzdnoch "vycestoval" a zacal tlacit na nerv.Po naslednej opreracii- vybratie drotu,som si naivne myslela,ze to bude OK...
nebolo ,bolesti boli stale,opuch...pripadala som si ako simulant.
Kontrolny snimok potvrdil opatovnu zlom.kl.kosti...zrejme mi ju zlomili pri vyberani drotu,lebo uraz som odvtedy nemala...opat operacia..tentokrat fixacia OSM platnickou.
Kedze mi chybal ulomok kosti...chceli mi odobrat step z bedrovej kosti a vlozit..nastastie od toho upustili.
Orteza sa stala mojou spolocnickou na dlhy cas,dokonca v zufalstve som zabludila aj k alternativnej medicine-liecitel,napchavala sa Wobenzynom,chodila na akupunkturu.
Neviem co nakoniec zabralo,ale kost sa po dlhom case zrastla a uz mi len vyoperovali platnicku a opat bikujem ...aj ked opatrnejsie :)
10.08.2012 - 11:16:41
00
uff ....to sa hnusne cita :tmi:
clovek by ani nepovedal, ze taky smejko, ktory dal tohtorocnu Salzku (120) si presiel takymi zlomeninami :muscle: :y: :f:


Naposledy upravil Hosť dňa 10.08.2012 - 11:29:53, celkovo upravené 1 krát.

10.08.2012 - 11:27:34
00
Zaujimalo by ma ci niekto z tych ktori absolvovali operaciu mali bolest pri chodeni, sedeni. Ja mam 7 dni od operacie a pred 2 dnami ma to zacalo velmi slusne pobolievat hlavne pri chodzi, ma niekto podobnu skusenost? Ked lezim je to uplne bez bolesti


Mňa to po operácii celkom dlho ešte bolelo, ale potom to postupne odoznievalo ;) Mne sa to ale ešte trochu skomplikovalo trombózou v ruke, preto by som už pri akejkoľvek zlomenine nielen dolnej končatiny vyžadoval injekcie proti zrážaniu krvi..
10.08.2012 - 11:29:42
00
DANKA: wobenzym zabral,a predpokladam aj manzelova podpora,ale cita sa to velmi zle,neviem si predstavit,ked chodim vacsinu casu na bajku sam,kebyze sa to nedajboze stane mne,uff
10.08.2012 - 13:06:34
00
No ja za seba možem povedať že aj ked mne to neoperovali nestihli kedze ma dostal najprv do ruk šarlatán ktorý mi po piatich dnoch navrhol nech idem do BA ak som u neho autom a nech oni tam rozhodnu co dalej s tym)ze po zhodení všetkých tých obväzov ktore som 8 tyzdnov nosila som mala svalstvo tak ochabnute že pri dlhej chodzi ma bolel chrbat a musela som si lahnut aby to prešlo.Trvalo to tak 2-3 tyzdne a potom bolo uz ok. Kamratovi klucnu kost operovali (spadol pri behu) a po vybrati šrobov či čo tam mal nemohol ruku vystriet uplne hore ale len vodorovne s ramenom - dalej to nešlo. Chodil na rehabilitacie a dalo sa to doporiadku
10.08.2012 - 14:12:25
00
Ja mam za sebou len jeden vaznejsi pad, niekedy pred 12 rokmi som upaloval po ceste na starej bmxke, presiel som cez dieru a pleslo ma o zem. Najprv to vyzeralo v pohode, no o 3 dni mi opuchla ruka a nakoniec z toho bolo zlomene predlaktie - Galeazzi. Doktor mi to napravil a dal dlahu o tyzden rtg a znovu zlomene, tak ma poslali do statnej nemocnice, pozrel sa na to primar chirurgie a uz mi dohadoval termin operacie. Dostal som dva klince, potom to sa to uz hojilo dobre a po rehabilitaciach sa dostalo vsetko do normalu. Teraz som zacal aktivnejsie jazdit, ale padom sa vyhybam, aspon zatial :D
10.08.2012 - 23:15:50
00
Dajte pokoj, vždy keď vidím niekde zlomenú kľúčnu kosť, tak ma zabolí tá moja, keďže viem ako je u nás frekventovaná. Zrovna včera sa ma lekár pýtal, či vidím zlomeninu. Sakra, kľúčna kosť zlomená a dislokovaná skoro v 90° uhle a má takú blbú otázku, chudák dotyčný :tmi:
11.08.2012 - 11:00:24
00
dnes po asi siedmych rokoch pad.. uspesne ma zostrelili kolajnice na mlynskych nivach

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 646.19 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2012 - 16:09:27
00
fuha, smyklo predne?
13.08.2012 - 18:38:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up