Hornohradský Merida MTB maratón

28.07.2012
9. kolo - Cyklomaratónska séria
4. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Málinec (Slovensko)

Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (15)
1977alfiretoandrej25caboDiablosharpdocentik19IN5588Jeannalopekskmartinantoni13milsuobortmaxxbiker
Tak počasie, ako zo škatulky a trať veľmi fajná. :)
28.07.2012 - 19:22:39
00
NIKDY VIAC, ani sopeľ s dážďovkou sa nedokážu tak natiahnuť ako naťahovali výsledky a tombolu.
28.07.2012 - 21:10:10
00
Dnes sme boli s tmax-om a Tomas11-om na Hornohradskom maratóne. Ja som išiel 50-ku a Tomášovia dlhú.
Super :y:
Začnem od konca.
Nepripadalo nám naťahovanie vyhlasovania výsledkov a tomboly. Aspoň sa stihli aj poslední dvaja jazdci na dlhej :y:
Trať (napriek včerajšiemu lejaku) nemala veľa blata a bola celkom dobre zjazdná, pekná a hlavne náročná. Boli dlhé stúpania (10km a 5km), krátke výživné stúpania, rozbitý asfalt, trailové zjazdy, zvážnice, proste pekná trať a všehochuť.
Pri dnešnom počasí (priemer teploty vyše 30°C) to bol jeden z najnáročnejších maratónov, ktoré som absolvoval. Bolo to ťažšie ako tohto roku 50-ka s dažďom na Salzke.
Registrácia prebehla v pohode rýchlo. Došli sme medzi prvými.
Guláš (či vlastne skôr kapustnica) bol super. tmax si dal cestoviny 2x.
Sprchy fajn, len studené (hodili by sa dnes na trati :lol: )
Občerstvovačky zásobené a voda nechýbala (čítal som reporty zo Stupavy :P)
Čistenie bikov - hadice, keď som prišiel bolo prázdno :D.
Značenie trate:
Ja som videl šípky, smerovky a fáborky tam kde som potreboval. Z môjho pohľadu to bolo ok. Tomas11 pár krát blúdil, mal najazdených na 75-ke viac ako 81 km, snáď k tomu niečo napíše. Škoda toho, lebo takto bol 4-tý v kategórii a 6-ty celkovo. :(
tmax klasicky: sekol plášť na prvom zjazde (15-20km), keď išiel s náskokom prvý. Tak nedokončil. Napíše report.
Zhrnutie:
Pochvala organizátorom za výbornú akciu. Rád prídem znova. (poprosím len trochu menej slnka a tepla :rofl: )


Jediný nedostatok: mohli sme priniesť "bedňu", ale Tomášovia radšej buď prerazili plášť, alebo blúdili :P :rofl: :lol:

Prílohy:

P7281336.JPG
P7281336.JPG 194.86 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2012 - 23:45:24
00
Že tmax šiel prvý, tak s tým som počítal, ale že spraví takú hlúpu chybu, s tým som nepočítal.... Defekt je 70% vinou jazdca.
29.07.2012 - 08:28:03
00
Síce som neprešiel trať celú, ale pre mňa jedna z najkrajších. Maximálne pozitívne hodnotím úvodné cca 8 km stúpanie (2 km po štarte). Všetkým nespokojným s občerstvovačkami na Stupavskom odporúčam ísť o rok do Málinca. Osadenstvo bolo super. Ostatné v reporte.
29.07.2012 - 08:52:57
00
Tento rok som síce v Málinci nebol, ale minulý rok bolo super aj napriek tomu, že bolo mokro a miestami blatisto. Tento pretek by si určite zaslúžil viac pozornosti, teraz doplatil na termín...
29.07.2012 - 09:21:08
00
Defekt je 70% vinou jazdca.


no niečo na tom je, ale napr. ja som chytil defekt na asfalte za to prvou dedinou a to je jednoducho smola... to ze som potom na rezerve skrivil ventil a isiel vyše pol preteku na podhustenom plasti je uz moja chyba
trasa inak fakt pekna a mimoriadne ochotní ľudia na občerstvovačkách môžu byť naozaj príkladom aj iným maratónom s vyšším štartovnym a týmto aj ďakujem chalanovi z poslednej občerstvovacky za požičanie duše - nechal som ju v cieli u časomeračov
29.07.2012 - 09:28:09
00
Dnes sme boli s tmax-om a Tomas11-om na Hornohradskom maratóne.
Super :y:
milsu -PRIPAJAM SA-ZHRNUL SI TO PERFEKTNE
29.07.2012 - 09:45:47
00
Moje dojmy z maratonu su velmi pozitivne.Trať bola preparádna, všetky stúpania boli skryté v tieni, prvý zjazd no paráda, občerstvovačky neboli také bohaté ako na iných maratónoch, ale nato aké bolo teplo uplne postačujúce základ bola voda a tej bolo dosť.Mrzí ma, len že ste cšetci museli čakať,totižto ja som prišiel posledný,ale ďakujem, že ste počkali ten aplaus v cieli bol užasný fakt ďakujem. PS: Chcemlen podotknúť,že ak ba mal niekto problém so značením nech sa na budúce lepšie díva pred seba,podľa mňa sa zablúdiť nedalo.Bol som svedkom ako skupinka zle odpočila a trochu to popíšem išla skupinka chrtov po lúke všetci sa tam naháňali, no a ten prví sa obzera furt za seba že aký má náskok a prepískol odbočku do lesa a valí ďalej a ostatní za ním.Tak tu prosím Vás nenadávajte na značenie,ak ste blúdili sami si za to môžte.Šak sa dívam pred seba a nie do zadu................ :D :y: :handshake:
29.07.2012 - 09:48:58
00
Zablúdiť sa naozaj nedalo (hoci som šiel po dlhej trati len niečo nad 20 km). Stačí byť duchom prítomný. Značenie síce nebolo rozvešané na každom 2. strome, no zmeny smeru/odbočky boli vždy kvalitne označené (šípky, farba na kameňoch, faborky, príp. regulovčíci).

PS: Teda dalo sa zablúdiť, keďže opäť niekto preznačil časť trate...
29.07.2012 - 10:00:14
00
Taaak ja poviem len toľko - včerajší maraton bol uplne skvelý :) výborne zvládnutý organizačne,začo patrí organizátorom veľká vdaka, počasie bolo konečne v Málinci skvelé,hoci den pred to ešte vypadalo divoko :D, prezentácia bola rýchla, trate boli fajn,značenie tiež,občerstvovačky super,hlavne tá v cieli,nikde inde som sa nestretla s tak bohatou občerstvovačkou v cieli ako tu :y: :y: :y: umývanie bikov, sprchy , jedlo, všetko skvelé :clap:
vyhlasovanie výsledkov a tombola super rýchle,malo to švih,nie ako napr. v KE

Proste to bolo super :clap: :y:

PS: ešte nikdy som nešla domov z maratonu o 23:00 :) a to bývam za kopcom,ale to :beer: dobre padlo :rofl: a aj taneček \o/ večer bol :lol:
29.07.2012 - 10:03:12
00
.... trochu to popíšem išla skupinka chrtov po lúke všetci sa tam naháňali, no a ten prví sa obzera furt za seba že aký má náskok a prepískol odbočku do lesa a valí ďalej a ostatní za ním.Tak tu prosím Vás nenadávajte na značenie,ak ste blúdili sami si za to môžte.Šak sa dívam pred seba a nie do zadu................ :D :y: :handshake:

krasne som tam zabludil (a to som sa teda pekne previezol navyse) aj ja, a to nie som ziaden chrt, jednoducho bol to rychly usek, vidim faborku + jazca niekde na obzore tak dupem a neobzeram sa na pravo, ci tam nahodou nie je odbocka.. Problem bol ten, ze faborka bola umiestnena par metrov za odbockou
zabludila tam kopa ludi, tan kto nebludil mal bud stastie, ze sa akurat niekto vracal, alebo to poznal, ci mal mal takeho pred sebou.
29.07.2012 - 10:09:09
00
počasie bolo konečne v Málinci skvelé

V tomto budem trochu polemizovať :D .
To teplo a dusno z toho urobilo jeden z najťažších maratónov, čo som išiel. Prvý krát sa mi stalo, že som dostal kŕče (pri tlačení biku v poslednom stúpaní :lol: )
Zopakujem: tohoročná Salzka (53-ka s dažďom) bola ľahšia.
Som rád, že som došiel do cieľa. Ale bolo super.
cassanko nemá ťa čo mrzieť, bolo to v pohode. Aspoň si mal v cieli veľký potlesk :) a klobúk dole pred výkonom.

Ešte zopakujem: Organizátorom veľká vďaka.
29.07.2012 - 10:12:54
00
milsu - no je to diskutabilné to počasie,ale vieš ako to je, ked prší a je blato - zle je...............ked je teplo a snlko - zle je .............tak ako by to bolo idealne? každemu vyhovujú iné podmienky,niekomu viac slnko,niekomu mraky,no žiaľ,príroda to tak nevie zariadiť,aby to bolo pre každého idealne a aj o tom to je,vedieť zdolať trať za akýchkolvek podmienok - určite to nebolo jednoduché,ale zvládnuteľné,hlavne bolo treba dodržiavať pitný režim a nepodceniť to....
29.07.2012 - 10:23:55
00
Lublana nie je to úplne tak. Nad 30 stupňov už je dosť zlé. Malý dážď nebýva problém.
Problém býva keď je lejak a blatový terén. Napríklad na Salzke kvôli terénu ani lejak moc nevadil. Horšie by bolo keby tam bolo nad 30.
29.07.2012 - 10:33:06
00
keyboard_arrow_up