Ahojte podarilo sa mi stratiť šroubu z hlavného čapu na Haibiku Recestar SL :(
Neviete kde by bolo možné také niečo zohnať?
Skúšal som obchody so spojovacím materiálom ale ponúkli mi iba šrouby na auto, ktoré mali asi 5 cm a 200g :D
Samozrejme som bol v treku kde som bike kúpil ale kompetentná osoba pre styk s výrobcom je na dovolenke a nerád by som bol bez cca mesiac bez jazdenia.. :headbang:
...poprípade nejaké iné riešenie Vás nenapadá...?
Šrouba chýba na strane od prevodníka takže som si to nevšimol..

PS: diskutujúcich s nemiestnimi komentármi typu "mal si si to kontrolovať" a "nemal si kupovať nemecký šmejd" prosím aby si išli liečiť komplexy do inej témy... :lol:

každopádne ďakujem za každú radu " k téme"

Prílohy:

Komentár súboru: táto strana je OK...
cap1.JPG
cap1.JPG 71.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: takto to vyzerá z druhej strany.../cez prevodníky je to zle viditelne/
cap3.JPG
cap3.JPG 120.29 KiB 3 thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: takéto niečo hľadám
srouba1.JPG
srouba1.JPG 71.77 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: takéto niečo hľadám
srouba2.JPG
srouba2.JPG 71.52 KiB thumb_up0thumb_down

27.06.2012 - 11:58:11
00
Nuš, čo! Smola.
Zisti stúpanie závitu, či ti tam vôbec pôjde bežná šróba.
Ak áno, uprav si tú 5 cm z obchodu na potrebnú dĺžku. Odrež.
Kým nepríde ten tvoj chlapík, poslúži ti aj provizórne riešenie.
Iná možnosť je, dať si takú šróbu vyrobiť.

Prevncia proti "samovykrúcaniu" je kvapka farby na závit.

Mne odišli v sakara drahých pedáloch klzné ložiská z mosadze. Musel som si dať nové vyrobiť u šikovného nástrojára.
27.06.2012 - 12:17:41
00
asi najlepsie a najrychlejsie riesenie by bolo naozaj dat si to vyrobit, mne sa stalo nieco podobne ale chvalabohu to bola len matica ktoru som dokazal kupit v najblizsom obchode so spoj. materialom
27.06.2012 - 12:58:05
00
Prevencia je lepidlo na závity. Farba ti v závite dobre nezatuhne. A ak áno, pochybujem že bude mať dostatočnú pevnosť. Ale pozor, tieto lepidlá sa robia s rôznymi silami lepenia. Sú aj také, ktoré ti zalepia závit na furt. Farbu, prípadne lak na nechty by som použil iba ako núdzové - dočasné riešenie.

nejaké tie lepidlá:
http://www.damoslovakia.sk/sortiment/henkel/loctite/zaistovace-skrutiek/loctite-243-zaistovac-skrutiek-strednopevnostny/
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10959__TL_242_Thread_Locker_Sealant_Medium_Strength_.html
27.06.2012 - 12:59:22
00
zapomeň to není normalizované, nikde nekoupíš, buď u výrobce/prodejce nebo výroba
27.06.2012 - 12:59:58
00
mozes skusit u kubicu ,ci nahodou,alebo inych predajcov hai-ov...jedine ze by ti dali z ineho biku a objednanu a tebou zaplatenu neskor domontovali...len tympadom by si znemoznili predaj tovaru asi moc ochota nebude...
potom uz len,ako napisal galipe, najst sikovneho a vybaveneho strojara a dat mu vzor z opacnej strany na vyrobu...
27.06.2012 - 13:10:29
00
Nuš, čo! Smola.
Zisti stúpanie závitu, či ti tam vôbec pôjde bežná šróba.
Ak áno, uprav si tú 5 cm z obchodu na potrebnú dĺžku. Odrež.
Kým nepríde ten tvoj chlapík, poslúži ti aj provizórne riešenie.
Iná možnosť je, dať si takú šróbu vyrobiť.

Prevncia proti "samovykrúcaniu" je kvapka farby na závit.

Mne odišli v sakara drahých pedáloch klzné ložiská z mosadze. Musel som si dať nové vyrobiť u šikovného nástrojára.


problém je ten, že šrouba z obchodu má hlavičku cca 2 cm čiže už len samotná hlavička by "škrtala o kľuky"
27.06.2012 - 13:21:33
00
mozes skusit u kubicu ,ci nahodou,alebo inych predajcov hai-ov...jedine ze by ti dali z ineho biku a objednanu a tebou zaplatenu neskor domontovali...len tympadom by si znemoznili predaj tovaru asi moc ochota nebude...
potom uz len,ako napisal galipe, najst sikovneho a vybaveneho strojara a dat mu vzor z opacnej strany na vyrobu...


kubicovi som písal teraz ale podĺa referencii z treku som zistil, že oni nemajú ani len náhradné patky...tak uvidím...
27.06.2012 - 13:22:37
00
asi najlepsie a najrychlejsie riesenie by bolo naozaj dat si to vyrobit, mne sa stalo nieco podobne ale chvalabohu to bola len matica ktoru som dokazal kupit v najblizsom obchode so spoj. materialom


Polo poznáme niekoho šikovného ? :-)
27.06.2012 - 13:23:22
00
problém je ten, že šrouba z obchodu má hlavičku cca 2 cm čiže už len samotná hlavička by "škrtala o kľuky"


Aj hlavička sa dá pílnikom upraviť. Len bacha na ten závit, aby sedelo jeho stúpanie. Ak strhneš závit, máš ďaľšiu prácu pre nástrojára.
27.06.2012 - 13:44:44
00
keyboard_arrow_up