sak len na vyjazdoch :)

bol si v tej stupave ?
25.05.2012 - 22:13:22
00
ee, tolko roboty, ze aj teraz sedim nad tabulkami. Ale v stredu som sa vyskytol v Trnave, tak som sa zastavil v Sessleri. Prave som ho dopil, a chutil nejako este lepsie ako inokedy. Ale to patri do inej temy :)
25.05.2012 - 22:27:26
00
dnes som mal volno, a tak som chcel ist na vukieho oblubenu cesticku popod Certov kopec. Isiel som po cervenej od Baby, a trafil som iba na jednu hnusnu rozbitu zvaznicu, dufal som ze ma zavedie aspon do Svancposskej doliny, ale isla akurat dole na zelenu znacku, aj to som musel tlacit :( tak som to obisiel a na druhy pokus som nasiel spravnu odbocku :) budem vsak musiet odost zlepsit svoju orientaciu v kuchynskej oblasti , lebo cela ta cast vyzera velmi zaujimavo

Prílohy:

Komentár súboru: The High Mountain from the trail under the Devil's Hill :)
vysoka.jpg
vysoka.jpg 309.06 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2012 - 01:17:28
00
Pridal by sa niekto zajtra na pojazd? Tak z brucha mi napadlo niečo v zmysle Kamzík, Pekná cesta, Biely kríž, Biely Kameň, Somár, Košarisko, Dračí Hrádok, Cerovka. Ideálne s jedlom na Cementárke/v Stratenom kúte.
26.05.2012 - 14:58:08
00
no pekne trasy si vyberas.. no dneska mna osobne celkom sklamala zlta znacka kamzik smer zelezna cakal som ze to bude zaujimavejsi zajazdik az na stromy na zaciatku (asi 3ks co bolo treba prenasat ) to bol jednoduchy zjazd. pekny usek bol spojnica medzi cervenou znackou a cervenym mostom -zlta znacka len bolo velmi kratke a tiez ma prekvapi pekny zjazdik na konci liscaku aj ked tiez len kratucky.
26.05.2012 - 21:00:49
00
iron.hide: nuž, dnes som tadiaľ tiež išiel. Škoda, že si teda na prvý krát nešiel kade si chcel. Nikde tam netreba tlačiť, všetko je tip-top zjazdné. Keď som tam pred pár rokmi jazdil prvé razy, bez gps a mapy, tak ma to množstvo ciest milo prekvapilo. Tiež som niekde tlačil, ale stálo to vtedy za to. Milé spomienky.

Dnešný neplánovaný krátky výjazd, pokorená siedma tohtoročná MK sedemstovka. Pekné počasie a teplo, tak to má byť.
V prílohe pár fotiek, mapa a časť trasy v gpx.
Celá trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=VlRye

Prílohy:

1 GPX.gpx [86.03 KiB] Zobraziť na mape

Komentár súboru: V Zohore som ešte stihol doobedný vlak do P.Mikuláša, takže cesta do Rohožníka ubehla rýchlo. Tu na stanici nikto nevystúpil, vlak rýchlo odišiel, preto som ho nestihol odfotiť. Pekná stanica, pekná hala s cestovnými informáciami, veľký potenciál aspoň cez víkendy...
2.jpg
2.jpg 153.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Sem som chcel ísť strašne dávno a až teraz som sa sem dostal. Pekná lúčna cesta ku kaplnke a ďalej do lesa.
3.jpg
3.jpg 291.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Už sú aj tieto milé pochutiny.
4.jpg
4.jpg 183.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prešiel som si hrebeň Vysokej, trvalo mi to pol hodinku, od jednej lesnej cesty k druhej, bolo to úplne fajn. Bicykel na rameno a išlo sa :) Čiže tréning na nejaký budúci dôležitý výjazd mám úspešne zvládnutý, čo ty na to Ľ. ? :))) Bol som dobrou atrakciou pre turistov, oni ledva šlapali a ja rezko okolo nich. Na vrchole plno ľudí. Trasa je ľahká pre toho kto to pozná, vtedy nič nemôže prekvapiť. Osobne si myslám, že v tomto smere ako som išiel ja, je to lepšie prejsť. Horšie úseky sa idú lepšie dokopca ako z kopca, smer vrchol-Panské uhliská je jednoduchší.
5.jpg
5.jpg 234.07 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jeden z najvýdatnejších prameňov na okolí- tuším sa volá Maruškin. Na lúke vedľa trampskej osady Vysoká.
6.jpg
6.jpg 230 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Píšem to tu vždy, ale táto spojnicová lesná cesta z doliny Vývrat-Hubalová do doliny Kuchyňa-Čermák je vynikajúca. Efektne a jednoducho ich spája cez sedlo.
7.jpg
7.jpg 173.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tentoraz som sem išiel výšlapom od drevárne, či ako sa to tam dole volá.
8.jpg
8.jpg 233.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Menej tradičný pohľad na kopec.... aký?
9.jpg
9.jpg 136.88 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ako hore spomína iron.hide, spojnica k červenej značke pod Čertovým kopcom. Plne zjazdná. Následne som išiel priamo rovno na obchvatovú cestu.
10.jpg
10.jpg 217.07 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čmeľok. Zaujímalo by ma, či tie kamery fungujú a či ten záznam/priamy prenos niekto pozerá. Ja im tam vždy im zamávam :)
11.jpg
11.jpg 87.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na koniec asfaltky pod Gašparovou som sa dostal lesnou cestou spod Konských hláv, na rázcestí ciest použil jedno z nich, až sa po chvíľke dostal na hrebenový chodník pred Klokočiny. Odtiaľto strmšou lesnou cestou priamo dole, vyústi až pri Pištovej búde.
12.jpg
12.jpg 319.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Následne popod Jastrabník, keďže tu prebieha ťažba, veľa stromov už zmizlo, toto je jeden z mála, na ktorom sa zachovala bývalá zelená značka Pernek-Konské Hlavy. Koho to zaujíma, na hiking.sk sú o tejto značke dva články.
13.jpg
13.jpg 250.96 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nejaká široká cesta sa zrazu objavila, vedľa ktorej je tento obnovený stĺp (kríž). Trasa od Jastrabníka sem, plne zjazdná, len to treba poznať, elegantne sa obíde všetko čo treba obísť. Tento úsek v gpx súbore nie je.
14.jpg
14.jpg 74.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Od žltej značky nad Mariankou viedla dole lesná cesta. Kedysi bola zjazdná, ale už je vymletá. Nešiel som tadiaľto veľmi dávno, preto ma zaujal tento zjazdný chodník vedľa nej. Vyústenie pri tej chate/dome.
15.jpg
15.jpg 104.71 KiB thumb_up0thumb_down

16.jpg
16.jpg 286.37 KiB 1 thumb_up0thumb_down

26.05.2012 - 21:31:47
00
vukie aký vlak išiel do Mikuláša?
26.05.2012 - 21:37:37
00
triki: som čakal, či niekto zareaguje :)
No išiel, ale len taký v mojej hlave, imaginárny :)
Osobne si myslím, že aspoň cez leto/v sezóne/víkendy by sa tu jeden-dva malé vozne uživili.
26.05.2012 - 21:40:18
00
Trať do Mikuláša je pre osobnu dopravu zatvorená dobrých X rokov, pre nákladnu dopravu je už tiež zavretá. Možno raz za čas tade ide manipulák do tej cementárky.
26.05.2012 - 21:57:22
00
dynatom: 2002 bol tusim posledny rok, a to som tym vlacikom siel, prvy a posledny raz :(
vukie: hreben Vapennej som s bajkom siel myslim 3x a povedal som si, ze stacilo. No ale odvtedy som v tretrach pochodil aj horsie veci. To je fakt :D Ale od Malych Karpat uz je nutne davat dovolenku. Uz sa to neda. PS: ten pohlad netradicny poznam :)
26.05.2012 - 22:12:08
00
chodí tam raz do roka retro vlak preto som sa pýtal či náhodou nebola nejaká akcia lebo teraz sa začínajú podobné akcie.
Do Holcimu a späť chodia stále vlaky to viem.
26.05.2012 - 22:37:52
00
Kdesi som davnejsie pocul, ze to predali , alebo chcu predat sukromnikovi a ze mozno niekedy .. hmm..
26.05.2012 - 22:44:02
00
co predať,tú trať myslíš?
26.05.2012 - 23:01:07
00
Dnes tri 700-ky (Čmelok, Čertov kopec a Skalnatá) v rámci Lamačkovho memoriálu.
Späť zo Zochovej chaty cez Vápenku, Rybníček, sedlo Javorina a obchvatom Čmelku na Babu. Potom cez Somára na BK a domov.
Spolu to dalo 90 km a prevýšenie 2500 :)
26.05.2012 - 23:14:25
00
dobre milan :) :muscle:
27.05.2012 - 07:59:34
00
keyboard_arrow_up