Osobne si myslím, že tento rok bude sprístupnený VO Záhorie spolu s Tureckým vrchom. V akom rozsahu to je otázne.
No z práce som neprišiel, ale len zo školy. Bohužial...

K trase: kedysi dávno, keď som tu bol prvý krát tak som nemal žiadne gps, ani mapu. Vtedy sa najlepšie jazdí, lebo sa nevie kam sa príde. Tak to aj dopadlo. Jednou cestou som išiel hore, zle som odbočil a zišiel opäť dole, atď :)
V okolí je množstvo lesných ciest, táto je z môjho pohľadu najkvalitnejšia a nenáročná. Dajú sa tu robiť mnohé kombinácie trás, z jednej strany Karpát na druhú, atď. Bývať tak tam niekde v podhorí :)
Táto je asi najjednoduchšia, keďže je jednoduchá a pomer vynaložené sily/pekné pohľady a lokality, je výhodný :)

Takze vseho vsudy okolo 60 +- km, a casovo akoze pohodka..noooo to znie viac nez dobre :y: , ak by ti nevadili nejaki dalsi ludkovia, tak sa kĺudne pochval, ked budes mat na meritku ten Pernek :nod:
Nie je problém, kedy, to netuším. Do Kuchyne je to 33km, hore a dole 20, domov 33. Takže áno 60km+ :)

Prílohy:

GPX2.gpx [99.27 KiB] Zobraziť na mape

GPX.jpg
GPX.jpg 163.4 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2011 - 16:05:20
00
Pred dlhším časom som tu v jednej téme Malé Karpaty popisoval nejaké mnou prejdené trasy, ale bol som stopnutý zamknutím témy.
Tak niečo doplním tu:
V prílohe sú vyznačené zjazdné lesné cesty v okolí, väčšina je kvalitných, pár je zjazdných len v smere dole.
1-tu sa mi páči jedna lesná cesta ktorá ide po Javorinou, išiel som tede len pešo, ale je schopná aj na bicykel. Jedna jej odbočka ide cez peknú lúku nad Pernekom. Z nej je výhľad na Záhorie-Malacky.
2-táto lesná cesta ma fascinuje, keďže sa jedná o super zjazdnú spojnicu z jednej du druhej doliny, stúpanie je mierne, trasa pekná.
3-to by som chcel niekedy prejsť
4-v okolí kopca Ražňová je tiež pár schopných ciest s peknými výhľadmi, ale ako to na nich vypadá po ťažbe dreva, to neviem ,asi zle.
5-tu som nebol ani pešo, takže nemám šajnu čo tam je :) ale chcel by som sa tam ísť pozrieť.
6-lesná cesta cez najmenšiu malokarpatskú sedemstovku-Javorinu, zjazdné, ale ešte som tade na bicykli nešiel.
Možno to niekomu pomôže.

Čiže už len počkať na príjemné plusové teploty, voľný čas a hor sa do lesa skúmať neobjavené končiny, nové lokality a kam som sa zatiaľ ešte nevybral :)

Prílohy:

Mapa2x.jpg
Mapa2x.jpg 273.85 KiB thumb_up0thumb_down

02.03.2011 - 16:33:29
00
Super, tak túto cestu urcite nepoznám a vyzerá to dobre. Ja tiez rád chodím po neznámych cestách aj ked to casto koncí tak, ze bajk sa nesie na mne :lol: Proste skratky ako sa patrí.

edit: tú druhú mapu si vytlacím a pojdem to niekdy pozriet (hádam presvedcím aj frajerku)
02.03.2011 - 16:34:28
00
1-tu sa mi páči jedna lesná cesta ktorá ide po Javorinou, išiel som tede len pešo, ale je schopná aj na bicykel. Jedna jej odbočka ide cez peknú lúku nad Pernekom. Z nej je výhľad na Záhorie-Malacky.

Asi mame rovnaky vkus :) sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/male-karpaty-6-september-pohoda-klidek-kackaj-i-taba-ek-t16312-3735.html


2ka je slapatelna smerom z doliny na zvaznicu okolo Vysokej?

Ta 3 nic moc, da sa prejst relativne bez problemov, ale nie je to dobre prejazdene, asi tam uz lesaci dlhsie neboli. Urcite tam uz druhy krat nepojdem.

Zo zvaznice s pod Certovho kopca vyzera velmi pekne hreben Mestankova(604) - Raznova(557). Tam si nebol pozriet nejake chodnicky, cesticky?
02.03.2011 - 17:26:17
00
Palo: tá 2-v smere na Vysokú som to absolvoval tu post411689.html#p411689 ale akosi neviem teraz nájsť, kde som písal o tej trase podrobnejšie. Nevybral som si dobrú cestu, tých pár sto metrov som tlačil, treba použiť nejakú inú. Bol to prudký svah, aj keď začiatok vypadal nádejne.

Pozrel som tvoju trasu: Javorina-Kuchyňa, tam je to pekné, výhľad s odlesneného miesta pod Krížnicou je fajn post406136.html#p406136 a http://hiking.sk/dev/gallery/photos/d7e71e764bbd3ed852aa9b36bb17377e.jpg
Áno, vkus máme asi podobný :)
Na lúke nad Pernekom si sa bol pozrieť? http://hiking.sk/dev/gallery/photos/59c34a94c8f1b6a7035dbfcf52b756d5.jpg

Mešťanková-Ražňová, tiež pekný úsek, išiel som to viac krát hrebeňom do Kuchyne, ale len pešo. Lesné cesty tam boli, ale nešiel som ich po celej dĺžke, takže ku ich zjazdnosti sa neviem vyjadriť. Na hrebeni som si chodník nevšimol, na Mešťankovej sú skaly. Pred Ražňovou je dobre viditeľné odlesnené miesto, na ktoré sa dá dostať po lesnej ceste http://hiking.sk/dev/gallery/photos/4cc195b743ef54740bf6c5e04b166f4a.jpg Pre zaujímavosť, keď som tam bol kedysi dávno prvý krát, narazil som na mladé diviaky, ktorých rodičia ma začali naháňať, takže tak :)

Kamenná brána (mal si to v príspevku) tam som ešte nebol, v pláne to mám už asi 2 roky a stále nič. Časti M.Karpát nad Modrou príliš nevyhľadávam.
02.03.2011 - 18:08:09
00
tak my sme dnes boli s mafom len tuna v nasich koncinach..miestami sucho,inde zas lad sneh, a aj pre nas novou cestickou sme sa dostali na singel C.D akoje obchadzka posedu a odtial smer maly slavin miestami hnusne blato lepsie bolo obist cez les od mal.slav vsetko zamrznute smerom na b.k.
p.s dufam ze mafo dosiel domou lebo ho to ku koncu dako zlomilo.. :worried:
02.03.2011 - 18:59:03
00
Takze vseho vsudy okolo 60 +- km, a casovo akoze pohodka..noooo to znie viac nez dobre :y: , ak by ti nevadili nejaki dalsi ludkovia, tak sa kĺudne pochval, ked budes mat na meritku ten Pernek :nod:

wukie taktne zamlcal prevysenie :lol:
02.03.2011 - 19:29:02
00
zlomeny, ale dosiel a este dokupil dalsie kratasy, kedze druha zastavka pocas jedneho dna :lol:
02.03.2011 - 23:54:50
00
wukie taktne zamlcal prevysenie :lol:
Taktne asi áno, keďže je minimálne. DNV-cca 150m n.m. - Skalnatá 704 m n.m., čiže prevýšenie 554m, tie drobné stúpania a klesania okolo sú nič, takže sa to dá považovať skoro súčasne aj na nastúpané metre. Čo to je, skoro ako na Devínsku Kobylu :)
Len tak mimochodom, pri rannom pohľade z okna som sa nestačil čudovať tej bielej snehovej hnusobe, ktorá napadala :(
03.03.2011 - 07:10:35
00
aj v BA? tak aspoň v tom niesom sám.. 3 slnečné dni robím a keď mám volno nadrbe.. ale od zajtra bude zas určite slnko až do pondelka.. |(
03.03.2011 - 07:25:34
00
...
Kamenná brána (mal si to v príspevku) tam som ešte nebol, v pláne to mám už asi 2 roky a stále nič. Časti M.Karpát nad Modrou príliš nevyhľadávam.


Na Kamennú bránu sa chod pozriet, je to tam celkom pekné a podla mna by sa ti to mohlo pácit. Povodný znackovaný chodník zo Zoch.chaty ide popri skalách, dalej okolo Troch jazdcov, za nimi sa zeleno znacený chodník stáca ostro dole, ale tam treba z neho zíst a íst dalej az ku Kam.bráne. Niekedy dávno tam vraj bol znackovaný chodník, dnes sa dá iba tusit. Na Kam.bráne bola (mozno este je) v strome vrastená tabula. Za Kam. bránou sú nejaké cesty, jedna ide na Rybnícek pod Babou, resp. pod Javorinou.
03.03.2011 - 10:10:12
00
Na Kamennú bránu sa chod pozriet, je to tam celkom pekné a podla mna by sa ti to mohlo pácit. Povodný znackovaný chodník zo Zoch.chaty ide popri skalách, dalej okolo Troch jazdcov, za nimi sa zeleno znacený chodník stáca ostro dole, ale tam treba z neho zíst a íst dalej az ku Kam.bráne. Niekedy dávno tam vraj bol znackovaný chodník, dnes sa dá iba tusit. Na Kam.bráne bola (mozno este je) v strome vrastená tabula. Za Kam. bránou sú nejaké cesty, jedna ide na Rybnícek pod Babou, resp. pod Javorinou.
Vďaka, si mi potvrdil, že sa tam treba vybrať :) Fotky som odtiaľ nejaké videl-našiel som aj odkaz http://www.geocaching.sk/geocache-detail.php?id=1394403 v diskusii je zobrazená aj tebou spomínaná vrastená tabuľka do stromu. (aj keď na vrastenú tabuľku do stromu na červenej po Čertovým kopcom nemá :))
Ako išiel kedysi značkovaný chodník neviem, na jeho zvyšky som narazil pod rozhľadňou na Homole, ale to som ho len križoval nešiel po ňom.
03.03.2011 - 10:18:00
00
A keď už som sa tu za posledné dni tak rozpísal, tak doplním ešte niečo.
Nedá sa mi nepodeliť so zaujímavým odkazom na naskenovanú turistickú mapu Malých Karpát z roku cca 1970:
http://www.zajac.sk/MK/
Niekto ju má možno doma v papierovej podobe, niekto nie. Je tam aj nejaká kalibrácia pre Ozi explorer, ale nejak mi to nejde.
Väčšina vtedajších značených trás v porovnaní so súčasnosťou, má rovnaký priebeh.
Ale dá sa tam nájsť aj dosť výnimiek, dnes už neexistujúcich trás. Treba hľadať :) Pozostatky z nich: značky na stromoch, stĺpoch, koloch sú stále na tých miestach viditeľné. Sú to tým pádom aj zaujímavé ciele výletov. Či peších alebo cykloturistických :)
03.03.2011 - 10:53:35
00
presne túto mapu mám doma a je už dosť polepená...
03.03.2011 - 11:01:25
00
Áno, tak to je fajn, cenný exemplár :)
Niekde som čítal aj o verziách podobných máp ešte z prvej republiky, ale či je to pravda a niečo také bolo aj vtedy netuším.
Aj keď história turistického značkovania tu v Malých Karpatoch je bohatá.
03.03.2011 - 11:12:41
00
keyboard_arrow_up