Jasne, V okoli KE sa vzdy pozriem najprv k Vam, Tronkosice som uz pouzil, to uz mam a casti tras uz su v plane! Chyba uz len dostat sa z Herlianskeho sedla do Dargovskeho priesmyku inac, ako ste isli vy pretoze po Vasej trase chcem ist naspat a uplne dole cez dediny ist nechcem.

BTW: Cergov+BJ asi nevysiel kvoli pocasiu, ci ano?
08.09.2010 - 10:07:14
00
Bol podivny cas, takze sme to otocili radsej na juhovychod a tvrde podklady. Urobili sme okruh Michalany - Mala Velka Trna - Vinicky - Streda nad Bodrogom a cez Madarsko ho uzavreli. Ziadny adrenalin ale pekne konciny - akonahle ma prejde lenivost dam na Tron.
08.09.2010 - 14:12:12
00
V sobotu bol "vrchol sezony" cyklisticka casovka na Olympiade zamestanancov US Steel 2010. Startovalo cca 60 ludi. Kvalita sa prejavila, a medzi muzmi nad 40r. vyhral Palo Fuzy. Najrychlejsi bol vsak "pan" nad 50 rokov Peter Madarasz. Jedno spolocne foto v cieli.
08.09.2010 - 18:41:22
00
Vcera som bol po praci s manzelkou na kratky pojazd. Okolo Sudkov popri Hornade do Druzstenej. Po ceste do Sokola a novym cyklochodnikom na Kralovu studnu a Hresnu do Kosic. Trasa inac velmi pekna, ale co dokazu urobit nasi "ochrancovia lesov" z cyklochodnika to je absurdne.
08.09.2010 - 18:54:49
00
lesnici teraz santia aj pod Lajoskou okolo trasy 1. kbm, vcera ked sme tadial sli s Kidakom a Zombim, tak sme minali jeden kamion
08.09.2010 - 19:40:27
00
Otazka je ci tam aj predtym nebola zvaznica/lesna cesta..lebo vela cyklotras je vedenych tak inteligentne.
08.09.2010 - 20:11:23
00
Ako pise parapeter...pod Lajoskou podla oznecenych stromov asi pribudne zopar ,,luk a pasienkov" (mozno doslova :( )...
@lakko: nerozumiem preco nemas na fotke ,,ziletku"...alebo je pretek kombinovany (mtb/road)?
08.09.2010 - 20:21:41
00
Ja nie som zamestnanec USS len robim v objekte USS, takze som nestartoval, fotil som pre firemne noviny Ocel Vychodu. Bol som tam na MTB-cku, lebo ziletku som pozical kamosovi co stoji vedla mna na lavo. Fotila nas Greta, takze som na zabere aj ja.
08.09.2010 - 21:03:33
00
Otazka je ci tam aj predtym nebola zvaznica/lesna cesta..lebo vela cyklotras je vedenych tak inteligentne.

Mam taky dojem, ze okolo Kralovej studne (odkial je tato fotografia) idu cesty dve paralelne vedla seba. Na tej poslednej fotke v pozadi asi vidno tu druhu. Cyklo je vyznacena ta vzdialenejsia (asi o 20 metrov) od Kralovej studne (na fotke je to ta blizsie).
A oni vzdy ked rozdrbu jednu, pustia sa aj do druhej a rozdrbu aj ju. :tmi:

Opravte ma, ak sa mylim.

A este k tym inteligentnym vedeniam cyklotras po lesnych cestach: casto su zvaznice zarastene, 20+ rokov nevyuzivane. Akonahle ich niekto precisti a vznikne tam naznak akej-takej prejazdnosti, tak sa tam nahrnu traktory a je po zabave. To poznam z vlastnej skusenosti v BJ kde totalne zdevastovali turisticky chodnik... ten sa preznacil lesom a ked sa vychodil/vyjazdil tak tych par stromov co obmedzovalo jeho sirku "padlo" a teraz je aj nahradna trasa ako tankodrom. :envy:

Prílohy:

kralova.jpg
kralova.jpg 352.54 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2010 - 06:57:54
00
@parapeter - Keď som bol naposledy tak tam boli aj bágre a tie nakladače dreva :tmi:
09.09.2010 - 15:48:26
00
včera som sa snažil spojiť zber húb a objavovanie nových trás (aspoň pre mňa) . Chcel som prejsť z dolnej bukoveckej nádrže po hrebeni k sedlu nad Rudníkom, ale bola to hrôza. Každá sľubná cesta-chodník sa končil v húšťave, alebo medzi popadanými stromami ,alebo ma to stále vyhadzovalo smerom na Šemšu. :sweat: Situáciu vylepšovalo len teplo a pekné množstvo otravných múch a komárov. Otočil som to na Zámčisku (asi) a vyšiel na ulici od západu ku krčme v dedine, kde by mala začínať zelená TZ, ale po nej ani stopy.

Nedalo mi to a aj ked s obavami som sa tam vybral. Vysledok: turisticke znacky aj MODRA aj ZELENA tam su, obe su zjazdne v oboch smeroch aj ked nastup z Bukovca na obe je vyzivny... Modru veducu uvozom som trocha pri zjazde k hornej nadrzi v tom strmaku obisiel po ovela lepsej ceste sprava. Inac vsetko ostatne po znacke a smerom do sedla pod Kobylou horou po lesnej ceste. Na to, ze este rano prsalo to bolo pekne zjazdne, blata minimum. Za sucha to musi byt v pohode.

Poznamka: priebeh zelenej na cyklomape je medzi sedlom pod bielou skalou a Holickou zly, realne vedie tak, ako som to presiel. Zelena vedie tou juznejsou cestou. Ta severnejsia (blizsie k nadrzi) vedie popod hreben. Skutocny priebeh modrej k Bukovcu po rozdeleni sa so zelenou vedie vlavo (nie vpravo, ako je na cykloatlase) od mnou prejdenej trasy zobrazenej ciernou.

BTW: niekde na zelenej medzi Bukovcom a bodom 005 na obrazku som stratil okuliare. Stare BBB, cire skla, na jednej strane chyba gumicka ktora zabezpecuje jemnejsi kontakt medzi okuliarmi a hlavou za uchom. Ked ich nahodou niekto najde, piste SS. Odmena ista, ale vramci ceny okuliarov po odratani amortizacie ;) :beer:

Pripajam GPX prejdenej trasy.

Prílohy:

SaveImage.jpg
SaveImage.jpg 398.84 KiB thumb_up0thumb_down

2010-09-09T12_4.zip [59.28 KiB]

10.09.2010 - 07:45:37
01
Otazka je ci tam aj predtym nebola zvaznica/lesna cesta..lebo vela cyklotras je vedenych tak inteligentne.

zo Sokola az po skladku pri Kralovej studni vedie priblizovacia lesna cesta so spevnenym povrchom, od skladky vedu dve nespevnene zvaznice, ked zaprsi hlina je tam "fajne" mazlava a lepiva, tie cesty su tam odjakziva

oznacenie tychto ciest ako cyklotrasy sa uskutocnilo na jar tento rok (alebo uz minuly?) v rezii Mestskych lesov

takze tak lakko
10.09.2010 - 14:55:06
00
Rano som si bol peso prejst chodnik medzi Alpinkou a Dianou, posledne som tam bol minuly rok v decembri , no teraz, ked este nie je opadane listie, zistujem, ze pouzitelny je az od konca golfoveho ihriska, kedze zo zaciatku je vela zarastenych usekov. Zvysok je v celkom dobrom stave, staci ho vypratat od konarov a kamenov, je na nom aj niekolko tensich stromov(uz nahnitych:) ktore zvladne aj mala pilka. Problem su len 2 velke stromy(priblizne 50cm - 0005.jpg). Dlzka chodnika od konca golfoveho ihriska po Dianu je okolo 2.5km.
Ak nebude cez vikend prsat, zasiel by som tam na biku trochu popratat, prida sa niekto?

Prílohy:

0009.jpg
0009.jpg 169.74 KiB thumb_up0thumb_down

0008.jpg
0008.jpg 222.45 KiB thumb_up0thumb_down

0007.jpg
0007.jpg 255.55 KiB thumb_up0thumb_down

0006.jpg
0006.jpg 385.31 KiB thumb_up0thumb_down

0005.jpg
0005.jpg 347.36 KiB thumb_up0thumb_down

0004.jpg
0004.jpg 311.69 KiB thumb_up0thumb_down

0003.jpg
0003.jpg 432.11 KiB thumb_up0thumb_down

0002.jpg
0002.jpg 474.01 KiB thumb_up0thumb_down

0001.jpg
0001.jpg 366.71 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2010 - 16:59:08
00
tie oci na poslednej foto hovoria:
"co tu chces? to vam nestaci normalna cesta o par metrov nizsie? to sa musite vozit aj tu u nas?"

nic v zlom zombi, ale tiez netreba vytvarat cesticky v lese vsade. myslim ze cesta/chodnik v cermelskom udoli nieje az taka "asfaltova" aby sa po nej nedalo chodit na mtb. tam kde nieje ina cesta (jahoda) tam to pochopim, ale tam kde je normalna bezpecna cesta v prirode, robit dalsiu o par m vyssie.... no neviem. netreba sa potom cudovat nazoru lesnikov.
ale to je len moj nazor.. mozete ma ukamenovat
10.09.2010 - 17:35:51
00
no ale ja nechcem nic stavat, chodnik je tam uz dlhe roky..
10.09.2010 - 17:52:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up