ktorym smerom ste to isli?
29.04.2007 - 19:25:46
00
Tak ako som napisal. Presov- Stavica-Tri Chotare-Cierna Hora atd... usek medzi Cervenou Mlakou a Grimovym Lazom je skorej pre pesiu turistiku...Silne zjazdy a strme stupania ...este skaly a doteraz nerozkvitnute malincie...
01.05.2007 - 19:25:06
00
S príležitosti odhlasovania nového lesného zákona by som Vás chcel oboznámiť s trasou, ktorú som nazval Lesná cesta Prešov-Košice alebo
Furča - Furča. Trasu sme vyberali tak aby sa čo najmenej jazdilo po asfalte.
Na trasu sa dá dostať z rôznych smerov a tým sa dá skracovať alebo predlžovať podľa chuti, nálady a hlavne počasia.
Začína od mestskej haly v Prešove po zelenom cyklo chodníku poza Kalváriu ponad Vydumanec na Ortáše, Pri dube doľava stále po zelenej po hrebeni Kvašnej vody až na miesto kde zelená značka prudko pod 90 stupňovým uhlom odbočuje nad Radatice. Tam začína značenie s bielymi
stužkami, ktorými sme túto trasu značili. Pokračuje na modrú tur. značku z Hanisky do údolia Svinky. Po nej až nad Pilerov mlyn. Ďalej ponad Ličartovce do Obišoviec. Cez družstvo v Obišovciach nad Lemešany, Janovík až k družstvu
v Družstevnej nad Hornádom. Odtiaľ asfaltkou smerom na Budimír na vrchole stúpania doprava na panelovú cestu ku kameňolomu. Po nej ku krematóriu v Košiciach. Ďalej cez Zelený dvor doprava cestičkami na Košickú Furču a sídlisko Dargovských hrdinov. Druhá časť trasy za Obišovcami je málo jazdená a náročná na orientáciu ale je označená bielymi faborkami.
Nevýhodou tejto trasy je, že je tzv. jednosmerná. Naspäť musíme ísť asfaltom buď smerom na Kysak alebo druhou dolinou na Rozhanovce. Je tu ešte alternatíva v Družstevnej prejsť do dediny Sokoľ a cez Kráľovu studňu, Vysoký vrch sa dostať späť do Prešova po teréne. Ďaľšou variantou je vlak. Prajem príjemné jazdenie ak niekoho táto trasa upútala a chce si ju vyskúšať. Dúfam, že to nebudú "orientačné preteky".


Naposledy upravil Racho dňa 17.07.2007 - 15:08:55, celkovo upravené 1 krát.

13.07.2007 - 21:41:57
00
Racho z radatic sa na modru prejde cez potok podlabanec a napoji na modru v mieste Kendickeho kriza alebo inak?
14.07.2007 - 10:19:24
00
Je to inak, nejdeš až nad Radatice ale klasika po hrebeni Kvašnej vody po cyklotrase. Ale cyklotrasa po dlhšom zjazde odbočuje prudko doprava o
90 stupňov. V tomto mieste pokračuješ rovno hore miernym stúpaním dobre vyjazdenou motorkárskou cestičkou. Tam začína značenie bielymi stužkami.
Táto cestička je spojnicou na modrú značku idúcu z Hanisky a pripája sa na ňu zprava tesne pred koncom stúpania z Furče. Ďalej pokračuješ na Kendický po modrej.
Teraz je to super zjazdné. Keď to nezmenili naši "priatelia", ktorí majú tak radi les že si ho zvážajú domov. Ale na trasu sa môžeš dostať aj z Radatíc po panelke na Kendický alebo z Drienovskej cestou na Pilerov mlyn.
14.07.2007 - 19:08:53
00
Posielam zatiaľ mapu prvej časti z Prešova do Obišoviec. Je to perfektná trasa na bikovanie cez týždeň po robote.

Prílohy:

Komentár súboru: Prvá časť Prešov - Obišovce
Po_KE_1map.jpg
Po_KE_1map.jpg 301.35 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2007 - 20:27:31
02
Trasa v tomto úseku je v skutočnosti oveľa kľukatejšia ako na mape. Pozorne sledujte biele stužky. Túto oblasť veľmi nepoznám ale mohli by tu byť veľmi zaujímavé bikerské trasy.

Prílohy:

Komentár súboru: Mapa druhej časti z Obišoviec do Družstevnej nad Hornádom.
Po_KE_2map.jpg
Po_KE_2map.jpg 338.36 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2007 - 21:31:37
00
Posielam zatiaľ mapu prvej časti z Prešova do Obišoviec. Je to perfektná trasa na bikovanie cez týždeň po robote.


Trasa je perfektna, to mas pravdu. Len sa mi zda podstatne zaujimavejsie zacat stupanim za Kalvariou po zelenej turistickej znacke a na vrchole odbocit vlavo na tebou vyznacenu trasu, smer Malkovska horka.

Ak mas vystup z GPS, mozes ho prosim ta tu pripnut? Dik.
14.07.2007 - 21:42:42
00
Posielam zatiaľ mapu prvej časti z Prešova do Obišoviec. Je to perfektná trasa na bikovanie cez týždeň po robote.


Trasa je perfektna, to mas pravdu. Len sa mi zda podstatne zaujimavejsie zacat stupanim za Kalvariou po zelenej turistickej znacke a na vrchole odbocit vlavo na tebou vyznacenu trasu, smer Malkovska horka.

Ak mas vystup z GPS, mozes ho prosim ta tu pripnut? Dik.


Aj ja by som mal zaujem.
14.07.2007 - 22:01:41
00
Táto časť trasy nie je značkovaná. Posledná stužka je pri výjazde na hlavnú cestu pri družstve v Družstevnej. Tento úsek sme išli prvýkrát v živote. Je to
po panelovej ceste až po kameňolom. Za Zeleným dvorom je už celkom pekné jazdenie po cestičkách vedľa asfaltky. Ak by niekto vedel o lepšej trase (asi Košičania) nech ju vyznačí od poslednej stužky.Vďaka.
Celú trasu Po_Ke berieme ako open trasu ak by ste mali iné lepšie varianty
vyznačte ich prosím ale inou farbou.

Prílohy:

Komentár súboru: Mapa tretej časti z Družstevnej nad Hornádom do Košíc.
Po_KE_3map.jpg
Po_KE_3map.jpg 490 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2007 - 22:07:47
00
Posielam zatiaľ mapu prvej časti z Prešova do Obišoviec. Je to perfektná trasa na bikovanie cez týždeň po robote.


Trasa je perfektna, to mas pravdu. Len sa mi zda podstatne zaujimavejsie zacat stupanim za Kalvariou po zelenej turistickej znacke a na vrchole odbocit vlavo na tebou vyznacenu trasu, smer Malkovska horka.

Ak mas vystup z GPS, mozes ho prosim ta tu pripnut? Dik.


Aj ja by som mal zaujem.


Tak ako som napísal na začiatku na túto trasu sa môžeš dostať po rôznych chodníkoch podľa chuti a nálady napr. aj po zelenej ak to poznáš. Cez Vydumanec je to pre tých lenivejších, ktorí nemajú radi dlhé stúpania.
Bohužiaľ výstup z GPS nemám takže ako hovoria na Orave - sorry.
14.07.2007 - 22:18:55
00
Pripájam ešte sat. pohľad na asi najproblematicejšiu časť trasy prejazd Obišovcami a následne prejazd lúkou nad rozvodňou v Lemešanoch.
Je potrebné sa cez veľkú lúku dostať na druhú stranu smerom na Lemešany. Tento úsek je značený stužkami po stĺpoch a kríkoch. Na jar sa tam dala rozoznať cesta ale v lete ak lúka nebude pokosená bude trochu problém.
Ak sa podarí prekonať túto prekážku trasa pokračuje peknou cestou pomedzi mladé borovice do hustejšieho lesa.

Prílohy:

Komentár súboru: Sat. pohľad na Obišovce.
sat_Obiš.jpg
sat_Obiš.jpg 145.62 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2007 - 23:13:25
00
Keď sme sa konečne dožili mini diaľnice do Chminianskej, rozhodol som sa skúsiť prejsť dlho plánovanú trasu ,ktorú som nazval Šarišská podkova. Prečo ten názov? Horský hrebeň začínajúci a končiaci pri Chmiňanoch mi pripomína konskú podkovu. Dnes využijúc pekné počasie a po predchádzajúcom virtuálnom prejdení trasy v Google Earth som vyrazil po starej ceste do Chmiňan. Musím povedať ,že som nepredpokladal také hladké prejdenie tohto tripu. Vcelku nebolo kde blúdiť držal som sa smeru a najlepšej cesty. Keďže trasa vedie otvoreným terénom dalo sa v pohode orientovať. Výhľadovo je to jedna z najlepších trás v okolí Prešova a dá sa porovnať snáď len s Levočskými planinami alebo Čergovom. Lesom sa ide dokopy len cca 500 m. Je to stredne náročná trasa ale sú miesta kde som musel radiť aj najľahšie prevody. Tlačil som max 100m na cestách rozrytých od traktorov. Trasu doporučujem jazdiť v smere ako som nakreslil.
Trasa je tu: http://www.bikemap.net/route/628881

Prílohy:

Komentár súboru: Tu je náhľad trasy.
Podkova2.jpg
Podkova2.jpg 259.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Súbory kml,gpx,plt
Podkova.zip [6.38 KiB]

03.08.2010 - 20:52:20
00
pekna trasa, pojdem cim skorej vyskusat
diky Racho
04.08.2010 - 11:46:57
00
Trasa od bežeckej trati pod vysielač Dubnik je od spodnej časti včistena na nepoznanie od kalamity , a od lesných traktorov rozryta na cmu , tak do polovice , ale krajom sa to da.
07.10.2010 - 21:49:16
00
keyboard_arrow_up