vcera som si kupil slusne hlucny zvoncek ... a uz sa tesim ako nim budem ludom v lese liezt na nervy ;-] vcera pri skusani mi jeden dedo a jeho psik skoro nadskocili
02.07.2010 - 09:25:25
00
Zani tá krcma na Kosarisku funguje, ci to bolo nieco iné? Lebo kedysi dávno sme tam chodili s kamosmi na koforlu, ale minule som tam dotlacil frajefku a bolo to tam mrtve (iba nejaký maník kosil trávnik). Bola to prvá chata od lesa po zelenej znacke.


Joj, bola som tam prvýkrát, takže neviem, či myslíme to isté. :worried: Prešli sme asfaltkou popod chaty (boli po pravej strane), potom odbočka doprava - napravo bazén, po ľave strane akási budova patriaca tuším ministertvu vnútra? - ešte asi 150 metrov po betónových kockách lesíkom a pristáli sme pri pomerne veľkej chate (po ľavej strane prírodné futbalové ihrisko) s veľkým sedením vonku. Ale drahý mi vravel, vraj to funguje len cez víkendy.

Ale tie palacinky boli úžasné, z čerstvého cesta, žiadne umeláče. Pomerne široký výber papania aj pitia, za neskutočne dobré ceny. Tie skvelé palacinky stáli euro 50, domáce, bohato plnené, dva kusy, so šľahačkou a ozdobnou polevou, jaaaj, ešte sa tam určite musíme previezť. :$
02.07.2010 - 09:44:41
00
Zani, si ma nesmierne potešila s tými palacinkami. Už viem, kam budúci týždeň vyrazím. :P
02.07.2010 - 09:48:08
00
To bude asi ono. Ja tam síce chodím cez les od Pezinka (Kozí chrbát), ale tá cesta z betónových kociek sedí (medzi kockami bol naposledy mensí potok :) )
Naposledy sme tam boli cez víkend, tak neviem, bud velmi skoro koncia, alebo im vtedy este nezacala sezona.
02.07.2010 - 10:04:09
00
ja som tam bol naposledy cosi pred deviatou rano a tiez to bolo zavrete .. cez vikend
02.07.2010 - 10:17:50
00
Tak skoro musia mať zatvorené. Nie zriedka sa stáva, že si tam v noci robia čurbes až do rána a potom doobeda vyspávajú. Viem o čom hovorím. Raz som tam totiž takú akcošku s domácimi zažil. Chlast-baby-rokenróól. hehe
02.07.2010 - 11:03:49
00
No to je super :envy:
02.07.2010 - 11:09:22
00
My sme tam boli minulú sobotu (26.6.) okolo 16tej. :f:
Teraz bola medzi kockami suchá šotolina. :)


tmax: moje boli lekvárové, ale majú aj s čokoládou. :nod: :wasntme:
02.07.2010 - 12:21:40
00
Pre zaujímavosť sem pridám jeden "môj problém", ktorý som vyriešil takmer po 11 mesiacoch :)
Jedná sa o jednu hlavnú lesnú cestu (v mape NLC Zvolen červenou farbou), ktorá ide podľa mapy so Sološníckej doliny až na známu lúku pod Vápennou.
Minulé leto som sa dostal na tú lúku zo smeru Žliabky-od zelenej značky a chcel som pokračovať po tej zakreslenej ceste dole k Sološnici. Aké bolo vtedy moje prekvapenie, keď sa tá cesta, tesne za tou lúkou, stala ťažko prejazdnou: kamene, drevá a mladé rastúce stromčeky. Tak som sa otočil a použil druhú lesnú cestu, ktorá bola zjazdná, ale ktorou som sa dostal takmer tam odkiaľ som vyšiel.
Dlho mi to vŕtalo v hlave, už som to tam chcel ísť skúsiť opäť na bicykli, ale našťastie som nešiel :)
Cesta je nedokončená (ako je viditeľné na fotkách), chýba jej odhadom nejakých cca 200 metrov... Dosť by ma zaujímal ten dôvod jej nedokončenia, keďže z každej strany bola začatá, ale nie spojená. Stálo to určite dosť peňazí, miestami je tam akoby sekaná do skaly.
A prečo figuruje v mape ako dokončená, to tiež neviem.

Podobne je na tom hlavná lesná cesta pod kopcom Starý plášť 643m (nad Plaveckým Mikulášom-Lošoncom), úsek nad horárňou Mon Repos, ktorá je tiež takto isto nedokončená, chýba jej len malý úsek, ale s tým rozdielom, že v mape je zaznačená správne, teda dve červené čiary nie sú spojené.

Dávam to sem preto, že keby niekoho napadlo tú cestu vyskúšať tak nemusí. Je možnosť vyniesť bicykel hore svahom a tlačiť cez les, ale to nie je ono. Terén tam nie je veľmi priaznivý.

Prílohy:

Spolu.jpg
Spolu.jpg 529.02 KiB thumb_up0thumb_down

Mapa.jpg
Mapa.jpg 123.67 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2010 - 19:08:57
00
wukie: ad. luka pod Vapennou, ta cesta tam je, funguje, vobec nie je zarastena (ale je to uz skor chodnik, ako zvaznica moc nie), je pouzivana a sedi podla mapy (mozno vyjazd na luku je inak) .. zexplorovali sme to niekedy zaciatkom maja, pekny zjazdik na cervenu :)
05.07.2010 - 22:23:08
00
Nehnevaj sa lto, ale cesta tam nie je a už vôbec nie funkčná, chodník tam tiež nikde nevidím :) Bol som tam práve preto aby som si to overil zoči voči. Možno to nie je jasné z tej mapy, ale jedná sa o úsek vyznačený čiernou elipsou, fotky zobrazujú práve jej aktuálny stav...
Ak si myslel tú zelenú nad touto, keďže píšeš o zjazde na červenú značku, tak to sedí, tá je v pohode, ale tade som išiel len pešo a aj to v snehu a blate :)
06.07.2010 - 09:33:00
00
Hej, hej .. som myslel, ze myslis prepojku na cervenu turisticku pod Malou Vapennou .. pamatam si totiz, ako si raz pisal, ze si tade nepresiel, este minuly rok.. si ma zle pochopil, nemyslel som to zle :) .. sli sme po Tvojich stopach :D .. ale asi sme sli nakoniec tou nizsou trasou. Kazdopadne krasna cesta.
Od tej luky zelenou som nikdy nesiel, vyzera zaujimavo. Pocitam, ze dreva su tam napratane po tych dazdoch, vsade mozne co sme boli a byvali normalne zvaznice su teraz zavozene drevom a konarmi (nielen v M.Karpatoch .. ale aj Biele Karpaty, Velka Fatra, atd..) :(
06.07.2010 - 12:50:40
00
Joj, bola som tam prvýkrát, takže neviem, či myslíme to isté. :worried: Prešli sme asfaltkou popod chaty (boli po pravej strane), potom odbočka doprava - napravo bazén, po ľave strane akási budova patriaca tuším ministertvu vnútra? - ešte asi 150 metrov po betónových kockách lesíkom a pristáli sme pri pomerne veľkej chate (po ľavej strane prírodné futbalové ihrisko) s veľkým sedením vonku. Ale drahý mi vravel, vraj to funguje len cez víkendy.


Volá sa to Cementárka, notoricky známa chata na Košariskách, musím tie palacinky vyskúšať :P
06.07.2010 - 12:51:47
00
V poriadku lto, sme sa navzájom nepochopili, ale už je to jasné :)
06.07.2010 - 14:07:26
00
ola pani, dlho som nebol v lese, tak sa radsej spytam aby som moc neprenasal ;o)
chcem ist z od zajacov na BK, potom nejako do jura alebo limbachu...otazka je co je najviac prejazdne, cervena som sa tusim docital ze moc nie.
Moznosti teda su:
z BK zltou do nestichu
z BK cervenou na salas a potom dole do nestichu
z BK az na kozi chrbat alebo az nad senkarku a dole do Limbachu

jazdim stale z/do prace iba asfalt, tak to pomaly chcem presmerovat cez kopce.
Pripadne o 19-20 hod sa moze niekto pridat (ale do BA sa nevraciam), startujem blizko mladej gardy smer zajace (hadam dnes aj casovku ak sa neulakomim na lesik), BK.....

dik
09.07.2010 - 13:09:57
00
keyboard_arrow_up