.. pribuda tak ako pribuda vsade v bratislave aj na cestach aj inde..

inak z casti nechapem a z casti nesuhlasim s mnohymi prispevkami.. jazdim pomerne casto a cez tyzden je v karpatoch problem vobec niekoho stretnut..

asi sa teda rozpravate o vikendoch.. ale co dodat komu niet rady tomu niet pomoci.. ak sa niekto prehana v okoli zeleznej alebo kamzika cez vikend plneho sprostych oviec co si odbehli z auparku a chce sa mu vesvetlovat im ze nie su majstri sveta tak prosim je to len jeho problem vsak za BK (a podla mna uz aj ovela skor) plati znovu pravidlo ze takmer nikto..


Za BK nikto, to je jasne, vsetci koncia pri pive ;) . A tymi preludnenymi zonami bohuzial musim prejst pri navrate domov, tak odtial tie "pozitivne" zazitky.
29.06.2010 - 11:38:01
00
jj, cez tyzden jazdim smer Cerv. most, Borinka, Lozorno, Kosariska, BK, Greenbike a spat a nestretavam v tejto casti nikoho (ak nepocitam Alana). Mam teraz taku standard pokalamitnu trasu s malymi obmenami. Az pri BK sa to uz zhustuje....
Vikendy som stale prec, a som tomu rad ;)

Apropo Green bike trasa. Ako to vyzera s prejazdnostou z Baby po modrej dole smerom na Slnecne udolie ?
29.06.2010 - 11:43:10
00
Veselo....
29.06.2010 - 12:15:30
00
silva: no ... viac menej, zalezi kade, ak po zltej .. tak biedne, ale ako tak, sa tam da dostat :tmi: . Ak po zvaznici kus skor, tak sa da, ale nejaky ten strom prenasat treba. Ak este po zvaznici pred zvaznicou, tak myslim, ze v pohode. Ak by si ale nahodou mal nutkanie ist po modrej az do Pezinku, nabal si dostatok vody, jedla, piluliek na ukludnenie, dalej gumaky, sekeru, motorovu pilu, lana, a bajk nechaj doma :D
29.06.2010 - 14:03:16
00
ktorou zltou ? z baby ide modra na obe strany, ale zlta co poznam konci na zilovej (potom ide na slnecne alebo na druhu stranu ku rudnym baniam a potom smer cajla).... zeby mi cosi uslo ?
kazdopadne, raz som to z baby skusil dole po modrej... ***** som skoncil... ale bicepsy od prenasania biku narastli:-)))
29.06.2010 - 14:25:54
00
no tou .. Baba dole po modrej, asi ano, Zilova je to, doprava dole na Slnecne, dalej po modrej je polom, padol cely les :)
29.06.2010 - 14:47:48
00
som to dolu skusal asi pred 3 tyzdnami (potom mi ukradli bike...) ale uz ked som prisiel ku tomu korenistemu zjazdu, tak uz tam boli stromy a pred krizovatkou so zltou bolo blata nad clenky... hoci teraz to uz asi s blatom bude lepsie... a ist zltou dolava ku rudnym baniam nepatrilo ani bez kalamity medzi moje oblubene sporty...
ale mas pravdu, ist po modrej nizsie v ziadnom pripade... radsej zist smerom na slnecne po zltej, trocha strme ale celkom dobre a po asfalte prist do limbachu (alebo pokracovat zltou na 3 kamenne kopce okolo chatovej oblasti - aj ked neviem ako to tam nateraz vyzera...)
29.06.2010 - 15:35:00
00
Dik. Takze ak chapem spravne z Baby po Zilovu po modrej je to ok? Polom je nizsie az za Zilovou?
Otazka: je teda trasa Green biku je prejazdna v smere od Baby na Zilovu a od Zilovej na asfalt, co pokracuje maraton na Limbach?
Lebo boli tu nejake sumy , ze vraj nie. Od smrsti som tam nebola.
29.06.2010 - 15:40:29
00
No, uz som to tusim popisoval, chvilu po kalamite, neviem nakolko to poodstranovali doteraz, ale asi takto .. od chaty Korenny Vrch kusok hore, potom zjazd, cez potocik, potom je taka skoro rovinka s pieskom az po zakrutu 90 stupnov dolava. Modra ide potom priamo dole, a doprava je zvaznica (ta ide tiez do Slencneho udolia). Tak potial je vsetko ako bolo. Odtialto po modrej je niekolko padnutych stromov, ale v zasade v pohode sa to da preniest. Potom dojdes na taky velky plac, kde lesaci maju vzdy naukladane drevo a doprava je dalsia zvaznica (ta ide tiez do Slnecneho). Odtialto to je to zjazdne podla pocasia a poctu LKTciek :D , prejdes zlab, vyslapes maly stupacik (pred nim je doprava prudko dole pekny zjazdik do Slnecneho). Na vrchole stupacika odbocuje modra dolava do lesa a toto bolo trochu zahadzane, ale dalo sa prejst. Dojdes na miesto, kde sa spaja modra zo zvaznicou (z ktorej sa odbocovalo na vrchole stupacika), tam to bolo uz desive, rozrypane od LKTciek a bahna po kolena (ale teraz to bude asi suche). A kusok od krizovatky (asi 30m) je to razcestie so zltou. Ale nesiel som po nej, takze neviem, ci tiez nie je zahadzana. No a asi 400m dalej po modrej zacina polom, ktory konci az v asi prvej tretine zjazdu uz v zlabe, kde sa modra naposledy odpajala zo zvaznice (pricom prve odpojenie modrej , ktore slo cez lesik takym peknim trialovym chodnikom, tak to uz neexistuje). Zjazd v zlabe je potom v pohode, bez prekazok az po vinohrad. :whew: :whew: :whew:
29.06.2010 - 15:53:12
00
tmaxovu odpoveď som si prečítal až teraz, želám mu teda úspešné zvládnutie skúšky, či už tej včerajšej alebo tej čo ešte možno bude :)

Ja som sa rozhodol ísť teda sám, ako vždy...
Fotky a popisy pridané na inšpiráciu pre tých, ktorí by to tam chceli navštíviť a zatiaľ to nepoznajú. Mapa a gpx súbor trasy v nasledujúcom príspevku.

Prílohy:

Komentár súboru: Vodný zdroj a v pozadí Vápenná, po trase lesnej cesty nad Žliabkami.
10Vodný zdroj.jpg
10Vodný zdroj.jpg 211.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lesnej ceste nad Sološníckou dolinou, v pozadí Veľký Peterklin a umelá obloha :)
9Nad Sološnicou.jpg
9Nad Sološnicou.jpg 261.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Výjazd jednej vrstevnicovej cesty okolo Veľkého Peterklina priamo v kameňolome nad Rohožníkom, stačí zabočiť doprava, prejsť po ceste cez vrátnicu a zachvíľu odbočiť späť do lesa na ďalšiu vrstevnicovú cestu pod Peterklinom.
8V kameňolome.jpg
8V kameňolome.jpg 96.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Križovatka 4 lesných ciest pred Peterklinom.
7Cesty pred Peterklinom.jpg
7Cesty pred Peterklinom.jpg 250.44 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Moja obľúbená lokalita pod severným skalnatým hrebeňom Vysokej. V strede naľavo Veľký Peterklin, ďalej Plavecký hrad a kopec Pohanská, skaly Malej Vápennej a napravo skalnatý Horný vrch. Sem sa dá dostať po zvážnici opisovanej na predchádzajúcej fotke, stačí potlačiť pár metrov. Od tohto rúbaniska ide dobrá lesná cesta až k asfaltke známej Rohožník-pod Skalkou
6Pod Vysokou.jpg
6Pod Vysokou.jpg 314.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zvážnicou napravo sa akoby obchádza Vysoká a dá sa po nej dostať na lesnú cestu popisovanú nižšie. Modrá značka hore na Vysokú nie je vhodná na bicyklovanie, iba na nosenie bicykla :)
5Modra znacka.jpg
5Modra znacka.jpg 239.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lesnej ceste pod kopcom Ražňová, v pozadí Vysoká.
4Pod Ražnovou.jpg
4Pod Ražnovou.jpg 282.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta nad Kuchyňou, vidieť aj kúsok obce, stromy v strede zakrývajú vodnú nádrž.
3Nad Kuchyňou.jpg
3Nad Kuchyňou.jpg 211.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lesnej ceste medzi Pernekom a Kuchyňou, ktorú som konečne prešiel. Zo strany Perneku smer Kuchyňa má cesta stále mierne klesanie, čiže vhodná pre lenivých :)
2Za Pernekom v lese.jpg
2Za Pernekom v lese.jpg 289.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad v protisvetle na Malé Karpaty pred Pernekom, blízko letiska Kuchyňa. Výhľadu dominuje kopec Vysoká (754m) od stredu naľavo.
1Pred Pernekom.jpg
1Pred Pernekom.jpg 165.49 KiB thumb_up0thumb_down

29.06.2010 - 17:58:33
00
Ak to teda niekoho zaujíma tak tu je trasa (neviem či sa to dá rozoznať na tej mape-fotke) a gpx súbor. Dĺžka 40,5km a cca 1757m výškových (aj keď ten výškový údaj sa mi zdá veľký, ale aspoň na ilustráciu)
Osobne som rád, že som konečne prešiel aj na bicykli spojenie z jednej doliny za Kuchyňou - Modranskej do druhej, ktorá ide od Vývratu na Hubalovú. Je fajn, stúpanie je plynulé.
Z Peterklina som sklamaný, keďže stromy bránili peknému vyhľadu, ktorý tam bol v zime. Takže výhľad jedine z vrchola, z lesných ciest nie.
Chcel som pokračovať lesnými cestami okolo Vápennej, poprípade ísť aj na vrchol, ale nechcelo sa mi. Nabudúce :)

Prílohy:

Pernek-Solosnica-zmensene.gpx [72.75 KiB] Zobraziť na mape

Mapa.jpg
Mapa.jpg 450.6 KiB thumb_up0thumb_down

29.06.2010 - 18:48:22
00
Dnes som presiel malicku cast Greenbiku, vsetko bolo :y: az na tie komare...
Velmo milo som sa ale prekvapil - stretol som sa so 4 dedkami a jednou rodinkou, bez problemov sa mi uhli, rodinka aj povzdbudzovala. Pri Zeleznej som dostal defekt, prisiel ku mne biker, sa ma spytal ci nepotrebujem dusu, abo pomoc, trosicku sme si aj pokecali, ozaj to bolo mile. Dalsia dobra skusenost ;) :y:
29.06.2010 - 21:34:05
00
Ak planuje niekto stvrtok pripadne piatok dlhsi pohodovy vyjazd rad sa pridam ;)
29.06.2010 - 23:06:46
00
Ito-GPS,dik za popis. ;)
29.06.2010 - 23:08:37
00
http://www.pezinok.sk/?yggid=629&id=2664
30.06.2010 - 09:18:00
00
keyboard_arrow_up