cafte, ja by som skor potreboval poradit ako je najlepsie ist z pezinskej baby na zochovu. Pred dvoma tyzdnami sme tadial absolvovali pesiu turu po cervenej a bol to dost brutal; hore-dole-hore-dole. Na biku som si to nevedel moc dobre predstavit, a to nehovorim o tom klesani zo Skalnatej :) Takze preto sa pytam, ci je nejaka ina alternativa, nejako obist tie prevysenia. Diky moc


Ked obides Cmelok popisanym sposobom, prides na sedlo Javorina. Ked zides strmsim zlabom po zltej par sto metrov prides na zvaznicovu cestu ktore vedie paralelne s cervenou. A v bode ked sa zacina po par kilometroch v klesani prudko stacat doprava (a potom do udolia) musis zabocit vlavo do lesa cez taku vysliapanu cesticku a si rovno pod Skalnatou. odtial na Cermak a po zelenej na Homolu ci po zltej na Zosku je brnkacka
14.09.2009 - 14:14:32
00
Pár zaujímavých častí mojich výjazdov, neskôr môžem doplniť ďalšie.
Mnohí ich poznajú a jazdia, ale dávam ich sem pre tých, ktorí to nepoznajú a chcú skúsiť niečo nové a na 99% jednoducho zjazdné.

1-Z Plaveckého Podhradia sa dá dostať na Vápennú po žltej alebo Suchou dolinou na Uhliská a ďalej lesnou cestou a napojením na žltú značku.
Po žltej to môže byť miestami strmšie, takže sa dá použiť lesná cesta, ktorá to stúpanie zmierní a napojí sa znova na žltú.

2-Po zelenej zo Žliabkov a vrstevnicovou lesnou cestou pod Vápennú, ktorá sa mení na nevýraznú a drevom zapadanú zvážnicu ústiacu na mimoriadne krásnej lúke (vidno vrchol Vápennej) Podľa mapy ďalej hlavná lesná cesta pokračuje, ale v skutočnosti je zarastená, popadané stromy a po pár desiatkach metrov jednoducho končí (nedokončená), čiže tadeto nie, ale druhou tentoraz kvalitnejšou cestou (na začiatku s pekným výhľadom) na asfaltku Sološnica-Žliabky

3-Od hlavnej cesty na Vývrat, ďalej po asfaltke a lesnej ceste popod Vysokú na Hubalovú-po pravej strane pod Gajdošom (na dvoch miestach popadané stromy)-Čermák-obchvat Skalnatej-lesná cesta križuje červenú-výhľady pod Čertovým kopcom-vrstevnicová lesná cesta do Švancpošskej doliny-Kuchyňa

4-kvalitná vrstevnicová cesta pod Konskými hlavami popod Gašparovú a Jastrabník na lúky a do Perneku, pozri tému sukromne-akcie-vyjazdy-treningy/quidoov-smak-t16815.html

Prílohy:

Kuchyňa-popod Vysokú-Čertov kopec-Kuchyňaz.gpx [88.61 KiB] Zobraziť na mape

Vysoká.jpg
Vysoká.jpg 234.68 KiB thumb_up0thumb_down

Pod Vápennou.gpx [38.6 KiB] Zobraziť na mape

Plavecké Podhradie-Vápenná (220m-748m).gpx [34.33 KiB] Zobraziť na mape

Vápenná.jpg
Vápenná.jpg 119.11 KiB thumb_up0thumb_down

27.09.2009 - 23:39:26
00
Zdravim. Chcem sa len spytat. Dnes som bol prvy krat jazdit v Karpatoch konkretne z Mladej Gardy po modrej od Figara ku Kamziku a potom cervenou smer Biely Kriz. No zistil som, ze cervena je asfaltka co ma moc nebavilo tak som po prvej ostrej zakrute a prudsom zjazde dolu odbocil na taky krasny single trail smer doprava. Viac menej po vrstevnici. No nedal som to cele kedze som vyrazil neskor a uz sa dost stmievalo. Pozeral som v mape len som si neni isty ci to bola ta zlta co vedie do Krasnan v Raci. Nebolo to moc znacene tak neviem. Preto sa chcem spytat tu, ze kebyze som sa dostal nakoniec kam by ma to vyplulo?
29.09.2009 - 21:04:35
00
Mám trošku zmätok z toho, čo si napísal. Tú "1. ostrú zákrutu a prudší zjazd (dolu písať nemusíš, hore som ešte nikoho nevidel zjazdovať :D )" som pochopil, že bola na asfalte ("No zistil som, ze cervena je asfaltka co ma moc nebavilo."). Avšak na asfaltke takéto miesto si viem predstaviť až za Červeným krížom. Či si šiel po asfalte dolu k Snežienke (stanica lanovky)?
29.09.2009 - 21:39:20
00
noo normalne z kamzik razcestie asi cca 1 - 2 km po asfaltke (cize tam kde sa to rozdvojuje som siel doprava cez rampu) ... okolo njakeho vykrivaca (nie kamzika :D ) rovno rovno dolu dolu :D no a tam kde bola odbocka na ten single trail bola taka cistinka s altankom a s miestom na ohnisko... nechce sa mi screenshotovat mapu uz teraz kedze leziem do postele mozno zajtra :)

[uznavam nemusela to byt cervena lebo som nejak stratil znacenie. navyse som isiel dost rychlo tak by bolo nebezpecne cumet po stromoch heh]
29.09.2009 - 23:41:17
00
Cervena ide asfaltom az od Sparisiek. Inak povedane, netrafil si hned zaciatok cervenej. :)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.18626|17.09983|15
30.09.2009 - 00:02:13
00
Zdravim. Chcem sa len spytat. Dnes som bol prvy krat jazdit v Karpatoch konkretne z Mladej Gardy po modrej od Figara ku Kamziku a potom cervenou smer Biely Kriz. No zistil som, ze cervena je asfaltka co ma moc nebavilo tak som po prvej ostrej zakrute a prudsom zjazde dolu odbocil na taky krasny single trail smer doprava. Viac menej po vrstevnici. No nedal som to cele kedze som vyrazil neskor a uz sa dost stmievalo. Pozeral som v mape len som si neni isty ci to bola ta zlta co vedie do Krasnan v Raci. Nebolo to moc znacene tak neviem. Preto sa chcem spytat tu, ze kebyze som sa dostal nakoniec kam by ma to vyplulo?

Červená nie je asfaltka. Odbočuje pred tou rampou (ako píšeš v inom príspevku) do prava. Tam, ako je ten altánok a ohnisko, v tej prudkej zákrute sa dá na ňu napojiť. No a tým singlom, a potom klasickou lesnou cestou by si prišiel až na asfaltku do Krasňan, na Spariská.
Osobne sa mi veľmi páči slovné spojenie " do Krasnan v Raci"! :lol:
30.09.2009 - 00:22:06
00
heh no tak je aspon vsetkym jasne, ze som neni z bratislavy :D Cize je to ta zlta pravdepodobne. Nuze ak bude cas prejdem si to cele. Dakujem za odpovede
30.09.2009 - 08:10:40
00
noo normalne z kamzik razcestie asi cca 1 - 2 km po asfaltke (cize tam kde sa to rozdvojuje som siel doprava cez rampu) ... okolo njakeho vykrivaca (nie kamzika :D ) rovno rovno dolu dolu :D no a tam kde bola odbocka na ten single trail bola taka cistinka s altankom a s miestom na ohnisko... nechce sa mi screenshotovat mapu uz teraz kedze leziem do postele mozno zajtra :)

[uznavam nemusela to byt cervena lebo som nejak stratil znacenie. navyse som isiel dost rychlo tak by bolo nebezpecne cumet po stromoch heh]


no to bola asi cesta zo sparisiek dolu, co by ta vyplulo na peknu cestu - krasnany...
30.09.2009 - 10:22:35
00
Pridávam jeden námet na možnú zaujímavú trasu alebo skôr otázku pre tých, ktorí to poznajú, či je to zjazdné :)
Bol som tu pešo, v smere od Štverníka (foto 1) po lesnej ceste až na vrchol týchto kopcov a následne som tam objavil zaujímavý chodníček (foto 2), ktorý by mal ústiť do Matejkovej doliny (foto 3) ja som po ňom dole nešiel, len som si ho obzrel. Dá sa sem dostať odbočkou z červenej TZT (foto 5) Brezová pod Bradlom-Dobrá Voda. Lesná cesta je tam kvalitná (foto 4) ale napojenie k tomu chodníčku je nevýrazné.
Pozná to tam niekto? Ja sa tam dostanem na biku asi až v lete.

Bicyklových trás po lesných cestách sa tu dá robiť veľa, napríklad z Hradišťa na Brezovú netreba ísť po hlavnej ceste, ale okolo kostola v Hradišti kúsok po asfaltke, napojiť sa na poľnú cestu a po nej ísť až na Štverník a tam sa vydať hore do lesa po nejakej lesnej ceste, ako je vidieť aj na mape.

Prílohy:

Foto_a_mapa.jpg
Foto_a_mapa.jpg 472.07 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2010 - 11:39:31
00
Ta 2.ka je krasna :inlove:
30.03.2010 - 11:50:47
00
:) To je dôvod, prečo som to tu napísal, vypadá to zaujímavo.
Možno je to krátke, ale v spojení s inými trasami to môže byť také spestrenie.
Pre Bratislavčanov možno vzdialené, ale Malé Karpaty predsa nekončia na Pezinskej babe, až za ňou je to zaujímavé, presne ako má lto v popise :)
30.03.2010 - 12:00:04
00
Asi sa tam nedostanem, ale vyzerá to tam veľmi pekne. :P
30.03.2010 - 12:05:42
00
:) To je dôvod, prečo som to tu napísal, vypadá to zaujímavo.
Možno je to krátke, ale v spojení s inými trasami to môže byť také spestrenie.
Pre Bratislavčanov možno vzdialené, ale Malé Karpaty predsa nekončia na Pezinskej babe, až za ňou je to zaujímavé, presne ako má lto v popise :)


Pojdeme tade v lete, dame trasu Ba-Koliba-Baba-Cermak-Hubalova-Sklena Huta-Klokoc-Bukova-Dobra Voda-Brezova-Dobra Voda-Bukova-Smolenice-Sklena Huta-Cerveny Kamen-Zoska-Cermak-Baba-Koliba-Ba. Sa pripadne pridaj :lol:
30.03.2010 - 12:07:35
00
tmax: čo ty vieš čo bude v budúcnosti :)
Pojdeme tade v lete, dame trasu Ba-Koliba_....
Veľmi rád, to mi vychádza tak na 2-3 dni :) :) :D

Moje maximum tu bolo Dobrá Voda-po červenej Buková-obchvat Zárub-Amon-popod Klokoč-Uhliská-Sklená huta-Skalka-Taricove skaly-a tradične po červenej na Kamzík-Dúbravka-Devínska Kobyla, v pohodovom nenáhlivom tempe - 93,2km/celkový čas 7:22hod. To bolo po celom lete jazdenia, nie to ešte si to dať 2 krát :)
Ešte musím veľa papať, aby som sa na niečo také dal, ale v hlave som o tom rozmýšľal, poprípade komplet hrebeňovku MK: z Bziniec po Devín za jeden deň :)
30.03.2010 - 12:20:57
00
keyboard_arrow_up