...

Prílohy:

vyhlad5.jpg
vyhlad5.jpg 126.12 KiB thumb_up0thumb_down

vyhlad4.jpg
vyhlad4.jpg 121.38 KiB thumb_up0thumb_down

vyhlad3.jpg
vyhlad3.jpg 133.18 KiB thumb_up0thumb_down

vyhlad2.jpg
vyhlad2.jpg 126.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: výhľad z Minčola na západ
vyhlad.jpg
vyhlad.jpg 76.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zdolal som Minčol :)
P1140512.JPG
P1140512.JPG 469.62 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Minčol smer západ
P1140509.JPG
P1140509.JPG 513.44 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2009 - 22:23:37
00
Ten výhľad nám pomotal hlavu. Až dnes pri pokeci na výlete sme sa skompletizovali, že ani značka Minčol a že bol ešte vyšší kopec :mrgreen: . Teraz už mi to nevadí.
10.08.2009 - 22:27:26
00
foto hore..
Bardejov - Lukov - Livov - sedlo Priehyby - Minčol - Livovská huta - po ceste domov

Údaje z ťahometrixu :wink:
- vzdialenosť výjazdu: 74,3 km
- max. rýchlosť: 46,8 km/h
- priemerná rýchlosť: 16,3 km/h
- čas jazdy: 4:34:11


- odjazd bol o druhej hodine poobede. Tak nasledovala návšteva Špaiz-u na nákup duše (všetky sa popíchali :mrgreen: ) a tak 2:15 sme vyrazili. Cesta do Livova ničím zvláštna už sa pre mňa stáva takou rutinou :P . Po zelenej do sedla Priehyby je to pekný výšľap po lesnej asfaltke (krajšia ako na Čergovskú chatu) pri ktorom si to môže človek aj pekne vymáknuť keď má v zásobe dosť síl. Začiatok po modrej troška neistý, ale čím ďalej tým krajší výjazd. Začínajú pekné výhľady do údolia (dokonca som videl stožiar Magury) na jednu aj druhú stranu. Naša strážkyňa Lysá na nás dozerala po celej modrej. Posledné kilometre po modrej bola jedná báseň, jeden singlik za druhým, zákruty pomedzi stromy, korenisté "schody", kamenisté výšľapy a dokonca obklopený čučoriedkami :wink: . Pod Minčolom (kde sme včera sedeli a vychutnávali výhľad dobré 2 hodinky s pocitom že sme hore :mrgreen: ) kempovali dvaja Český turisti. Na vrchol Minčola som išiel plnou parou, hore som z chuti pozdravil vsetkých (ako na konci etapy TdF :oops: ) vyfotil sa s bicyklom nad hlavou, najedli sa, ešte čosi vyfotili a hurá zjazdnuť to do Liv. huty. Zjazd po žltej začína (smerom z Minčola do huty) krásnym singlom so zákrutami a korenistými "schodmi" a s lúkou plnou fialových asi pol metrových kvetov, ktoré ošľahajú nohy a krásne rozvoniavajú. Tak začína dosť technický zjazd, ktorý som zvládol až na posledný úsek (kde to ináč nezišiel ani moj kamoš zjazdár), kde po dažďoch musí ísť riadny potok. Tak už opäť na ceste, začína sa ztmievať. Ja v predu (mal som reflexné pásiky), za mnou kamoš (david, nemal nič :mrgreen: ) a posledný kamoš (Paľo, ktorý mal malú diódovú blikačku, to nás asi zachránilo :wink: ). Celú cestu som si poctivo odmakal na čele "pelotónu" rýchlosťou niečo okolo 30 km/h. Po tme už začínali drobné mušky dosť otravovať, človek si ide o dušu a zrazu normálna sprcha mušiek. Ešteže som mal šilt :wink: . Domov sme dorazili okolo 9tej v úplnej tme. Bol to krásny výlet, len naplánovanie času nebolo veľmi štastne navrhnuté, ale aspoň som si užil večer na ceste :wink: .


Naposledy upravil Armstrong181 dňa 25.08.2009 - 18:47:12, celkovo upravené 1 krát.

10.08.2009 - 22:45:29
00
LOL!!!


Tvoja fotka 10.8.2009


Moja fotka 2.11.2007
www.bike-forum.cz

Ja som bol o jeden ci dva kroky dalej!

BTW: Ale nam ta jedlicka za takmer 2 roky pekne podrastla!
11.08.2009 - 08:32:11
00
Ja som si tú fotku pamätal, preto som odfotil :mrgreen: . Ale je to tam bohovské. Modrá je super trasa, len neviem. Myslíš že kadiaľ je lepšie ísť po modrej. Smerom z Minčola alebo smerom na Minčol. Jasné, že chcem ísť čím viac dole po krajších singloch :oops:
11.08.2009 - 09:21:00
00
Modra je dobra obojsmerne. Samozrejme ze smerom z Mincola mas viac zjazdov, pretoze ides z najvyssieho bodu. Zjazdny je cely hreben (obojsmerne) az na Cergov a dalej az na Lysu.
Zaujimave su ale miesta, kde sa da na hreben vystupat na bicykli bez tlacenia alebo s minimalnym tlacenim. Ja som absolvoval tieto, ale urcite ich je viac: Okrem klasiky Cergov z oboch stran (hertnik aj majdan), Lysa (z Drienice, z Bodoviec),Priehyba (Livov aj Majdan), sedlo Zdiare (z Liv. Huty aj z Hanigoviec), dolinou hradskeho potoka (z Liv. Huty), Mincol (z Kamenice okolo sokolej skaly), sedlo Lysina (z Krizov - nie po zelenej znacke!) ...
Z Mincola je zjazdna aj cervena az na Obrucne, ale radsej neskor v jari, pretoze sa velmi nechodi a je na niektorych usekoch zarastena.
11.08.2009 - 10:05:38
00
V cieli nám objednaj pivo, lebo ja pijem len teplé a ešte k tom nealkoholické, čiže kým ja prídem, bude mať akurát správnu teplotu :P


No neviem, ci sa po ceste niekde nezdrzim a nepridem az po tebe. :mrgreen: Nasiel som v popise "prekvapenie Obce Spišský Štiavnik – slovenské špecility v poľovníckom bufete."
12.08.2009 - 15:43:37
00
...tak sa možno stretneme v tom bufete a možno nám zabalia niečo aj na "cestu"...aj tak sa stále nemôžem spamätať z toho, že z Bardejova ide do Raja až 9 kúskov a možno to nie je konečný počet :P Armstrong, už si prihlásený :?:
12.08.2009 - 17:05:45
00
Armstrong nie je prihlasený. Armstrong v poslednom čase rád dlhé výlety. Armstrong rád Čergovské pohorie, prepínam.

Prejdem na otázku asi na Miša. Chceme zdolať celú modrú hrebeňovku z Minčola na chatu Čergov. Otázne je ktorou trasou sa dostať na Minčol. Tu sú alternatívy:

1. ísť po ceste do Lenartova, tak to zobrať po lesnej asfaltke po žltej na Malý Minčol a tak pokračovať po červenej na Minčol.
2. ísť po ceste až do Čirča a dať to hore na Minčol po zelenej (zdá sa mi, že zelenú išla embéčka )
3. ísť po ceste do Livova a v Livove to zobrat lesnou asfaltkou po zelenej do sedla Priehyby (ale to znamená, že po modrej s Priehyby na Minčol by sa išlo tam aj naspäť. Čo by teoreticky ani nevadilo, ale už keď chceme ísť po hrebeni tak hore inou cestou s podmienkou, že tie alternatívy budú pekne zjazdné)

+ otázka na záver. V ako asi stave je červená z Bukového vrchu na Žobráka a dole do Hervartova. Otázka je na mieste kvôli tomu, lebo kamošovi sa nechce ísť z chaty rovno dole do Herníka a chce si dať zjazd. A zo Žobráka sa mi zdá, že to bude pre ňho ideálny koniec výletu, tak preto sa pýtam v akom je asi stave.
12.08.2009 - 18:17:58
00
No, este aj Zobrak, to si trufas na riadnu sichtu :shock:
K tym trasam: Nemam slusenosti so zltou z Lenartova, mam ju uz dlho v plane ale este nebol cas. Ale v plane ju mam opacnym smerom, z Maleho Mincola do Lenartova pretoze dole z kopca je vsetko zjazdnejsie a potrebujem posudit ake strme to tam je. Ale napr. z Uhliska hore asi jeden kilometer je prilis strmy. Ten isty usek ta caka z Circa. Nesiel som ho este. (vidis, kolko toho este nemam?) Embecka by sa na uhliska nedostala. Iba zeby tam bola na zelenu ina cesta ktora sa napaja niekde od zltej, ale tam su vrstevnice tiez riadne nahusto, takze neviem. Siel som len do sarisskeho jastrabieho po zltej, dole sa dalo ale hore ... urcite niektore useky tlacit. Kedze je to dost dlha trasa a nie je cas na skusanie zjazdnosti neznamych ciest, ja by som to zobral do Livovskej Huty a vlavo na sedlo Zdiare len ako som uz pisal, na konci tej asfaltky ako je skladka dreva s nejakou budou netreba ist tou vyjazdenejsou cestou hore doprava ale rovno okolo potoka az do sedla Zdiare. Alebo dolinou hradskeho potoka co je asfaltka dolava tesne pred Livovskou hutou (na konci asfaltky lesna cesta prudko hore doprava). To je este zjazdnejsie a vyjde to na hreben na modru medzi Dvoriskami a Forgackou. Islo by sa po modrej tam aj spat ale kratsi usek ako z Priehyby.
Ak po celom prejazde bude mat este kamos stale chut na Bukovy-Zobrak-Hervartov, tak klobuk dole (pretoze napr. aj z Priehyby na Horosovik je riadny stupak 200m prevysenia)! Neviem v akom stave je Bukovy-Zobrak-Hervartov, teraz som tam nebol, ale to je zjazdne dlhodobo, takze malo by sa dat. Najma ten zjazd. Hreben cez bukovy - zavisi od drevorubacov. Ved len skusaj, nikto ti nebude prechadzat a testovat zjazdnost ciest, patri to k tomu, ze niekedy su na trati nemile prekvapenia ci uz od prirody alebo od ludi (vlastne od drevorubacov).
13.08.2009 - 07:06:08
00
...Čergov si môžeš jazdiť kedy chceš a koľko chceš (ak dovolí počasie), ale XC Slovenský raj je iba raz do roka a dostaneš sa na miesta, kde inak z bajkom nemôžeš. Samotná lokalita hovorí sama za seba. Ešte máš 4 týždne na rozmyslenie, dovtedy ťa aj Čergov prestane baviť :P :P :P a začne škola :P :P :P (samá škodoradosť, ale furt lepšie ako dennodenne v práci)
...pred dvoma mesiacmi sme išli spolu po hrebeni na Žobrák a zjazdovali do Hervartova. Myslíš , že trasa zarástla a lebo zmizla :?:
13.08.2009 - 07:45:28
00
No, este aj Zobrak, to si trufas na riadnu sichtu :shock: K tym trasam..

Silou mocou by som radšej išiel z Minčola na chatu kvôli modrej z Minčol na Priehyby. Opačne podľa výškového profilu to vyzerá tiež dobre. Nastúpané metre ukázalo rozdiel možno o 5 metrov, takže je to na stejno. Už teraz rozmýšľam že to dáme prv na chatu a tak na Minčol a tak z Minčola späť po modrej (kvôli singlom) do sedla Priehyby a dole do Livova po zelenej. Znie to fajn až na ten začiatok. Z BJ na chatu hneď prevýšenie cca 700 výskových metrov. Prečo kamoš vymýšľa hlúposti :roll:
13.08.2009 - 08:14:53
00
...Čergov si môžeš jazdiť kedy chceš a koľko chceš (ak dovolí počasie), ale XC Slovenský raj je iba raz do roka a dostaneš sa na miesta, kde inak z bajkom nemôžeš. Samotná lokalita hovorí sama za seba. Ešte máš 4 týždne na rozmyslenie, dovtedy ťa aj Čergov prestane baviť :P :P :P a začne škola :P :P :P (samá škodoradosť, ale furt lepšie ako dennodenne v práci)


Keď raz za rok. Tak ak nebudem nabudúci rok na výške a bude nový bajk tak to dám s Vami 8). A s tou školou neprovokuj :x

pred dvoma mesiacmi sme išli spolu po hrebeni na Žobrák a zjazdovali do Hervartova. Myslíš , že trasa zarástla alebo zmizla :?:


Ktoho vie :lol:
13.08.2009 - 08:17:30
00
Myslíš , že trasa zarástla a lebo zmizla :?:

Niekedy trasy miznu a na ich mieste sa objavuje ...
(sutazna otazka: kde to je? Velmi zname miesto BJ Bike reviru)

www.bike-forum.cz


Ale v pripade zjazdu zo Zobraka by som sa toho nebal, pretoze domorodci tam maju vyznacenu krizovu cestu a vtedy maju k takejto ceste aj trocha ucty... Iba zeby to tak upravili na hrebeni...
13.08.2009 - 09:30:57
00
:shock: kde to je pre pána :?: Daj aj foto (ak máš) ako to vyzeralo predtým, možno nato skôr prídeme.
13.08.2009 - 14:20:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up