2 warzone :

jou, skusal som to , islo to ako po masle az po Mengusovce inak ta premavka smerom na Svit a naspat je dost brutus a hlavne smrad od aut to ma likviduje uplne ......
20.12.2007 - 17:45:19
00
to chodis po asfalte? :shock:
20.12.2007 - 18:17:03
00
2 warzone :

no bohuzial ,ale niektore trasy su celkom pekne skoro bez aut napr : start Vychodna-Vazec-Strba-Sunava-potom odbocka na cyklostrasu smer cierny vah-Svarin-Kralova-lehota-Hybe-Vychodna :-)

niekedy len tak na Neznamu zase po asfalte, bojim sa strelcov s gulovnicami :-)
20.12.2007 - 19:41:42
00
No jasne, ja ten usek cesty poznam, ja takto niekedy idem z Kezmarku na Strbske Pleso trasou PP, SVIT, Mengusovce, Stola, Vysne Hagy, tento usek je pomerne narocni, teda, ako pre koho :) naposledy co som tam siel, tak hrozne palilo slnko, takmer ziaden tien, po vichrici 2004 tam je to mesacna krajina, ale to uz asi kazdy vie, asi 8 km usek stale do kopca, fajn na kondicku :) a este v samom zavere najvacsie stupanie, skoro pod mostom cesty Slobody, i ked len niekolko desiatok metrov.
14.01.2008 - 16:34:34
00
A ty si de bol pol roka chlape?
14.01.2008 - 16:48:22
00
Po náročnej sezóne si naordinoval oraz. Aj od mtbiker.sk.
14.01.2008 - 20:56:20
00
CAW!!! :)
no, tak, neze by nebol cas, ale, pravdu povediac som zabudol aj toto forum, ale uz sa to nestane :o No co, pripravujes sa na nove sezonu??? Super ze sneh zmyzol, teda aspon pre mna, co nechodim az tak casto lyzovat, alebo na bezky, uz by nemuselo nasnezit :(
15.01.2008 - 18:04:53
00
CAW!!! :)
...Super ze sneh zmyzol, teda aspon pre mna, ...uz by nemuselo nasnezit :(


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
15.01.2008 - 18:46:53
00
:D :D :D myslel som si ze bude proti tomu :lol: ale, ja mam radsej leto ako zimu, a radsej bike ako lyze :evil:
15.01.2008 - 19:06:49
00
Tatry sa po vichrici z roku 2004 zmenili, tam kde niekedy stacil HT dnes musite mat celopero aspon s 100-120 mm zdvihu, pekne singletracky vsak zostali tam, kde les nepadol. Tatry su momentalne bohuzial lepsie na jazdenie v zime, samozrejme, ak na to mate chut a techniku.

Bikerom okrem vseobecne znamych tras (cyklotras) ponukam nasledovne moznosti. Upozornujem, ze trasy nemusia byt oficialne!

ZIMA:

TRASA1 - ZELENE PLESO
================

T.Lomnica - T. Matliare (po chodnicku) - Biela voda (po ceste), po zltej znacke slapeme cyklotrasou na Salvejovy pramen [20min](pramen vlavo). Potom na Kovalcikovu polanu [30m] (tu moznost odbocit dolava a cez Folvarsku polanu sa dostat na Start) pokracujeme na Zelene Pleso [1hod]. Chata na Zel. Plese je fajn, cajik 25 Sk, jedlo na moj kus dost predrazene (klobasa 180 SK)

Cesta naspat po tej istej trase [20-25m]

TRASA2 - ZAMKOVSKA CHATA
====================

Stary Smokovec - Hrebienok [po ceste, 15m], poza hotel na razc. pri Hupackach (25m). Odtial cez mostik, zacina sa pekny singletrack so stalym stupanim. Cez serpentinu naberame vysku, prejdeme cez mostik pri Obrovskom vodopade. Za vodopadom obcasny lad, dalej singletrack pokracuje az na Slnecnu vyhliadku (serpentina). Ukoncime na Zamkovskeho chate [45m-1h]. Na chate dobry cajik, polievocka. Pri dobrom chodniku a pocasi je mozne pokracovat smer Skalnate Pleso [2h]. Navrat po tej istej trase, alebo po chodniku smer Mala Svistovka

TRASA 3 - BRODY
====================

Z Tatranskej Polianky po ceste okolo samoty Danielov dom, na pravotocivej zakrute cez parkovisko, trat elektricky a rampu cca 500m po strkovitej ceste dole. Na rozcesti dolava, po strku cca 1km na polanu kde sa pripojime na asf. cestu dole cez potok az na cestu Stola - Vysne Hagy. Po ceste asi 1km dole do obce Stola. Pri aut. zastavke zahneme dolava a poza domceky vyjdeme na lesnu cestu. Krutiacou sa lesnou cestou pokracujeme asi 1km na polanu. Tam odbocime doprava a klesame po ceste az k potoku. Pekny brod, alebo pre lenivcov lavka nalavo. Pokracujeme po ceste na polanu, potom do lesa az prideme na Batizovske luky. Po lukach asi 500m popri kraji pola, potom dolava cez potok. Pokracujeme hore kopcom po polnej ceste az ku kraji lesa, potom sa pripojime doprava na lesnu cestu. Po lesnej ceste cez 2 brody az na cestu Batizovce - Gerlachov. Zatocime dolava a cez Batizovce vyslapeme do Tatr. Polianky. Eventualne poza hotel Hubert je mozne sa dostat po lesnej strkovitej ceste popri Novej vode (umele presmerovany potok) az na polanu pod Danielovym domom na zaciatku trasy[/img]
15.01.2008 - 22:27:34
00
Tatry sa po vichrici z roku 2004 zmenili, tam kde niekedy stacil HT dnes musite mat celopero aspon s 100-120 mm zdvihu, pekne singletracky vsak zostali tam, kde les nepadol. Tatry su momentalne bohuzial lepsie na jazdenie v zime, samozrejme, ak na to mate chut a techniku.


Tak sorry mgx. Neviem či si sa s koňom zrazil, ale
čo je červené, je hujovina jak voda v koši.
1. nikto nemusí mať fulla, ale určite poteší.
2. v kalamitnej časti sa dajú nájsť trasy na ktoré v pohode stačí tesco trekkový bajk a veselo sa tam môžeš vybrať aj s deckom v sedačke poprípade s frajerkou na romantiku a nestretneš tam ani živáčka.
3. Kalamita spôsobila, že bajkovanie v tejto oblasti(jedno či asfalt, abo lesné cesty) je o poznanie príjemnejšie vďaka výhľadom.
4. Odkedy vyťalo horu a stiahli polom, tak už chodím z PP na Hrebienok tak, že po ceste s autami idem cca 2km od konca velického cintorína po V. Slavkov. Všetko ostatné je terén s výnimkou asi 1km lesnej asfaltky. Ešte aj po zjazdovke sa dá lepšie ako pred tým. A trvá to PP-hrebienok zhruba 70-80min v pohode. A nemám fulla.
5. A tú zimu ani nejdem komentovať. :roll:
15.01.2008 - 23:59:53
00
zima je uncommentable a ja ako polárny zver podávam protest
teplo = veľké straty na mláďatách!!!
:cry:
16.01.2008 - 00:22:47
00
Odpoved na pisopip:

1. tam kde niekedy stacil HT dnes musite mat celopero aspon s 100-120 mm zdvihu

napr. zjazd "Medvedik", Hrebienok - T. Lesna. Dakedy to bol uzasny singletrack, viac menej bez kamenov. Po polome a erozii ktora zacala je to dnes trasa len pre full. Netvrdim, ze to s HT neprejdes, ale je to len utrpenie pre jazdca aj bajk.

Rovnaka situacia je na singletrackoch ako "Start->Lomnicke Spady", "Vysne Hagy - Rincovy potok", "Sliezky dom-Smokovce".

2. v kalamitnej časti sa dajú nájsť trasy na ktoré v pohode stačí tesco trekkový bajk

Samozrejme, trasy stale su. Asfaltky a lesne cesty mimo oblasti tazby su viac menej nedotknute.

3. Kalamita spôsobila, že bajkovanie v tejto oblasti(jedno či asfalt, abo lesné cesty) je o poznanie príjemnejšie vďaka výhľadom.

Vyhlady boli aj predtym, len ich trebalo poznat a najst. Co je napr. horsie je, ze ked fuka, tak vsade. Predtym ta les viac menej pred vetrom blokoval.

4. Odkedy vyťalo horu a stiahli polom, tak už chodím z PP na Hrebienok tak, že po ceste s autami idem cca 2km od konca velického cintorína po V. Slavkov. Všetko ostatné je terén s výnimkou asi 1km lesnej asfaltky. Ešte aj po zjazdovke sa dá lepšie ako pred tým. A trvá to PP-hrebienok zhruba 70-80min v pohode. A nemám fulla.

Ja na zjazdovku nechodim z dovodu, ze sa clovek na nej nic nenauci. Spustit sa dole briezkom vie aj blazon, techniku sa snazim ziskavat v lese, takze ak sa da, idem po chodnicku.

5. Zima

Skus ist po chodniku z Hrebienka alebo z Popr. plesa na Strbske v Zime a v lete a uvidis, aky je to rozdiel. V zime no problem, pekny singletrack (cim viac snehu, tym lepsie), v lete otrasne skakanie po sutroch.
NAvyse, v zime napr. na Zamkovskeho chatu alebo Skalnate vyjdes, v lete o tom pochybujem. Netreba mat ziadne klince...
16.01.2008 - 10:29:31
00
a ako je to s ochranármi?nie sú s tám problémy?by som si dal budúcu sezónu nejaké to jazdenie v tatrách keď ich mám "pod nosom"
16.01.2008 - 10:52:59
00
2mgx:
nechcem sa doťahovať, že či tak alebo tak.
-jednak trasy ktoré si teraz spomenul(Hrebienok - T. Lesna, "Start->Lomnicke Spady", "Vysne Hagy - Rincovy potok", "Sliezky dom-Smokovce". ) sú až hádam na ten Sliezsky vyložene miestna záležitosť a keď tu príde človek neznalý, bez miestneho má pramalú šancu sa na ne dostať, resp. ich trafiť. Takže skôr sa na to pozerám z pohľadu toho, čo sa dá vydedukovať z mapy. Okrem toho to sú fakt chuťovky freerajdové.

-nerozumiem logike veci. Raz píšeš že zjazdovku nejazdíš, lebo sa na nej nič nenaučíš a potom napíšeš, že štrbské-popradské v lete po chodníku je otrasné skákanie po šutroch. No ale veď tam predsa vycibríš techniku. A mne osobne sa ten chodník technicky veľmi páči.

- čo sa týka zimných chodníkov alá štrbské- popradské, hrebienok-zamka je možné, že sa to dá. Opäť je to ale pre miestneho, lebo musíš vystihnúť presne sneh, aby nebol ani makký ani moc tvrdý. A také podmienky nie sú často a netrvajú dlho.

Zhrnuté podčiarknuté:
Zamkovského ani Skalnaté som na bajku ešte nedal. Sú to dobré nápady, ale riziko konfliktu s rangermi je pomerne vysoké, takže tam sa asi ani nevyberiem.
Keď píšeš nápady na túričky bajkové, skús to upresniť, (napr. že veľmo ťažké-freeride) Nie je dobré to zovšeobecňovať, preto som aj reagoval.

Prajem veľa vytriasacích výletov.

2JAro: Všetko o čom sme sa teraz bavili je na vlastné riziko a to ako sa vykecáš s rangerom keď ťa stretne.. Preto skôr vyhľadávam menej frekventované bláznovstvá. Poprípade mimo sezónu. Nad cestou slobody je povolené bajkovanie len:
-asfalt na Popradské pleso
-asfalt na Sliezsky
-asfalt na Hrebienok
-chata pri zelenom plese

Cesty a chodníčky pod cestou slobody (v kalamitnom pásme) sú v pohode . Minulé leto som tam stretával akurát sbskárov, ktorí strážili proti požiarom. Pozdravili sme sa a všetko ok.
16.01.2008 - 11:26:25
00
keyboard_arrow_up