Trosku som pretaktoval processor v mobile(HTC Desire HD). Povodna frekvencia bola 1024MHz (1GHz), teraz 1459MHz (1,46GHz), cize skoro o 50%. Pre rypalov, vsetko je to postup overeny a uz nejaky ten tyzden odskusany(XDA developers). Teplota procaku sa zdvihla "az" :D o 1stupen Celzia, voltaz povodna. Ten telefon si to priamo pytal ;).
Nejaky ten screen z benchmarku, nepretaktovane dosahuju +-1900 bodov.


postup taktovania je rovnaky ako pri klasickych procakoch?

lebo na mojom PC som mal zamknuty nasobic. takze som mohol taktovat len tak ze zvysil FSB na doske a tym padom aj procak siel lepsie.

a ako je to s tym napajanim? da sa to dajako nastavit?
04.11.2010 - 11:42:06
00
Na kratkodobe pouzitie to mozno vyznam ma, ale trvalo je to blbost - ved to musi zrat baterku ako dive.


spotrebu by to malo mat rovnaku kedze peppito pisal ze voltaz je rovnaka
04.11.2010 - 11:44:22
00
Preco uz nerobis v NASA ked vies zvysit vykon pri rovnakej spotrebe?
04.11.2010 - 12:22:43
00
spotrebu by to malo mat rovnaku kedze peppito pisal ze voltaz je rovnaka

aj ziarovky su na 220V (maju rovnaku voltaz), ale maju roznu spotrebu (35W, 50W, 60W ....)
04.11.2010 - 12:57:14
00
Preco uz nerobis v NASA ked vies zvysit vykon pri rovnakej spotrebe?

:D :y:
04.11.2010 - 13:20:41
00
Preco uz nerobis v NASA ked vies zvysit vykon pri rovnakej spotrebe?


neviem... sam sa tomu cudujem ;)

dobre napisal som blbost
04.11.2010 - 13:32:45
00
Takze, ako som spominal, voltaz ostala povodna, tj. 100mV. Ako to je so spotrebou energie zatial neviem, ale nepocitujem rozdiel ;). Najprv treba rootnut telefon, tj. spristupnit ROMku. Na desire hd sa to da docasne(telefon sa pomocou aplikacie zakazdym rootne pri boote) pomocou jedneho softu, volne dostupneho na markete (Visionary). Par ludi ktori sa tym zaoberaju urobilo pomocou spristupneneho kernelovskeho zdrojaku scripty(kernel moduly), ktore sa potom loadnu pomocou dalsej aplikacie(gScript) do ROMky telefonu. Nie je to az taka sranda, kym som pochopil co a ako...
04.11.2010 - 13:41:30
00
ty. ale teraz vazne. aky to vlastne malo vyznam? bude to rychlejsie vytacat cislo, alebo v com je vlastne realny prinos?
04.11.2010 - 14:27:49
00
:rofl: rychlejsie vytacat cislo asi ne, ale hry fachcia rychlejsie... Pre predstavu: http://www.youtube.com/watch?v=OxdZWhga0Vw
Polku z nich uz mam.
04.11.2010 - 14:51:03
00
z môjho pohľadu bude mobil vždy len mobilom,určeným na kvákanie/SMS....
nemám potrebu hrať na ňom hry,poprípade využívať email služby,WiFi,atď...a už vôbec nie tuniť hardware...
max. cezeň počúvam hudbu v aute...

P.S. nemám žiadnu 100 ročnú cihlu :D
04.11.2010 - 16:33:15
00
Docasne zvysenie vykonu na modernych zariadeniach nie je nikdy na skodu, kedze su prepchate vsetkym moznym a teda su väcsinou aj tak pomalsie ako starsie typy. Napr. ja mam Samsung Omnia II (Windows Mobile 6.5) a tam je priamo od vyroby moznost zvolit taktovanie procesora na "auto", "low", "normal" a "high" a ked prepnem na "high", tak je rychlost odozvy citelne lepsia. Ma to vyznam ked je spustena nejaka narocnejsia aplikacia, pri multitaskingu a napr. aj ked sa nacitava plnohodnotna web stranka. Hry som na tom v zivote nehral a v zivote asi ani nebudem (uz v principe je hranie hier na mobiloch strata casu a nie zazitok).
04.11.2010 - 19:25:54
00
Ver tomu, ze pri 4,3 palcovom displayi by si to bral ako normalnu vec a nie ako stratu casu ;). Ja ten mobil berem ako kvazi zjednotenie pocitacu, telefonu, fotoaparatu, hudobneho prehravaca a navigacie. Vyuzivam ho uplne naplno ;)
04.11.2010 - 20:19:15
00
Nepoznám, ale musí to byť riadny zmrd... Ako všetko, čo chce robiť všetko, ale nič nerobí poriadne.
04.11.2010 - 20:49:23
00
Peppito, ked vyrasties, tak pochopis, aky nezmysel a strata casu boli Tvoje pokusy o seriozne hranie hier na takej sprostosti akou je mobil. ;) Este pochopim ked si niekto na mobile spusti logicku hru typu Sokoban alebo oddychovku typu Bubbles pri ceste hromadnou dopravou na skratenie chvile, ale kazdy pokus o hranie dynamickych hier (este k tomu aj narocnych na vykon) je zbytocna strata casu. Vobec sa to neda porovnavat s hranim na vykonnom pocitaci s 23"+ HD monitorom, prislusnym nazvucenim a vhodnou klavesnicou/mysou resp. volantom/joystickom (a to ja teda hry vobec nehravam a prisiel som na to). Este ma pobav a napis, ze aj pozeranie filmu je na mobile to najlepsie a naco vobec mat doma domace kino s DD zvukom a 50" plazmou. :D

P.S. Na Omnii II je displej 3,7" a veru tych Tvojich "uzasnych" 4,3" nie je o tolko viac, aby som zrazu padol na kolena a zacal to pouzivat namiesto PC alebo domaceho kina...
04.11.2010 - 20:58:40
00
Achhh, starsia, menej technicka generacia sa ozvala :^) . Ty si myslis, ze sa na tom hram vo volnom case len tak? Samozrejme ho vyuzivam hlavne v situaciach, kde sa neda lepsie zabit cas. Nepisal som predsa, ze je vacsi pozitok hrat sa, pozerat filmy a pod. veci na mobile ako na PC!!.. Len som podotkol, ze aj mobil sa da dost dobre vyuzit. Si myslis, ze mam milion € na "pocitac s 23"+ HD monitorom, prislusnym nazvucenim a vhodnou klavesnicou/mysou resp. volantom/joystickom" a "domace kino s DD zvukom a 50" plazmou"??? "Delas machra! Co delas machra? Kto si? Kde si?" :D (Dufam, ze kazdy pozna tento citat)
04.11.2010 - 21:21:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up