Nazdar bikeri,

ako jeden z hlavných páchateľov zakladám túto tému, aby sme tu na jednom mieste diskutovali záležiťosti súvisiace s výjazdami, teamami a rebríčkami, ktoré od dnes nájdete vo vynovenej sekcii bikeri.

Viac informácií je aktuálne na http://www.trm.sk.

Tešíme sa na spätnú väzbu, nech už bude akákoľvek :-)


Naposledy upravil stink dňa 03.05.2015 - 10:43:30, celkovo upravené 1 krát.

02.04.2014 - 02:18:38
00
no ja som zatial v tom strateny, po tych rokoch rovnakeho TRM to uz clovek vedel vsetko naslepo nastukat, za takz tyzden to zhodnotime :) btw. ako si zapisem novy vyjazd uz tam klikam 5minut a neviem to najst :D
02.04.2014 - 08:52:46
00
@Andobiker: vo výjazdoch, http://www.mtbiker.sk/vyjazdy v pravom menu (zapíš si výjazd, závod, atď), veľké červené gombíky :-) Plne chápem, že to je boj, tak prosím o trpezlivosť a verím, že sa oplatí.
02.04.2014 - 09:00:55
00
Fakt je tam napísané Závod :lol:

Závod môže byť:

hospodársky činná jednotka, továreň, podnik
organizačne samostatná časť podniku
obec na Slovensku, pozri Závod (okres Malacky)
obec v Maďarsku, pozri Závod (Maďarsko)

Závod alebo závody je nesprávne synonymum (bohemizmus) slova preteky.
02.04.2014 - 09:06:33
00
root: To beriem na seba. Včera som už na to bol upozornený. :-) V hovorovej reči s tým asi ľudia mať problém nebudú, ale samozrejme, systém by sa mal vyjadrovať spisovne. Takže premenvoanie je na zozname najbližších úloh.
02.04.2014 - 09:15:18
00
@stink. už som našiel, stačí to preklikať a pojde to. Ja to hodnotim kladne, ešte by som možno pridal nejake detajlejšie štatistické hodnotenie a v tabulkach aby ma zobrazovalo tucnym pismom ked som v top10. Ja uz som zacal mat pocit ze TRM zacina umierat, ziadne zmeny, ticho. Ste ma prekvapili prijemne ;)
02.04.2014 - 09:21:32
00
Klikol som si na zapisanie noveho vyjazdu a hned v prvej polozke "typ vyjazdu" si nemam co vybrat. :D Vyslovene mi tam chyba "celodenný výjazd". Ono celkovo tie typy su dost divne - napr. "exploračný výjazd" a "expedícia", by sa mohli zlucit do jedneho spolocneho typu "expedičný výjazd". Exploracny je fakt divne (ne)slovo. A v ramci prehladnosti by sa typ "krátky / rutinný kondičný tréning" mohol zjednodusit na "krátky tréning". A "krátky výjazd bez zámeru trénovať" by sa mohol zjednodusit na "kratky vyjazd". Strasne komplikovane nazvy poloziek nepomahaju v orientacii a rychlosti vyplnania... Toto berte len ako konstruktinve pripomienky, nie rypanie.

Takto nejak by to bolo podla mna prehladne:
krátky tréning klasický tréning
celodenný tréning
krátky výjazd
celodenný výjazd
expedičný výjazd
pracovný výjazd
02.04.2014 - 09:30:25
02
@Andobiker: Vďaka! :-) A taktiež zapisujem úlohy - síce som v TOP10 asi ešte asi nikdy nebol, ale zvýraznenie vlastného riadku je určite dôležité. Mimochodom, posledná veľká zmena na TRM veru bola presne pred štrymi rokmi (1.4.2010), keď sme spustili prvú fázu prepojenia MTBiker a TRM - zdielanie rebríčkov a profilov, ak si niekto bude pamätať. A potom už len drobnosti, resp. posledný rok naoko vôbec nič, ale nechceli sme nič sľubovať, kým nebolo úplne hotovo.

@Jezus: Oceňujem konštruktívnu kritiku. Pár krát som sa nad tým sebakriticky zamyslel, ale keďže na to neboli doteraz žiadne ohlasy, tak som to neriešil. No viacmenej s tebou súhlasím, takže tiež si poznačujem novú úlohu pro futuro.
02.04.2014 - 09:44:51
00
Ahoj stink.

Nový výjazd je možné vložiť len cez BIKERI > výjazdy.

Bolo by šikovné mať možnosť pridávať výjazdy aj cez svoj bikerský profil (pretože keď sa prihlásim, červené tlačidlá tam nie sú)

napríklad takto:
i.imgur.com

Ďakujem
02.04.2014 - 10:07:11
00
Moje postrehy: Nechať všetko ako bolo pôvodne na TRM. Za tie toky využívania TRM sme si nielen zvykli na spôsob evidencie, ale tu ide aj o využívanie štatistických údajov. Pri určitých zmenách by sa potom nedali napr. porovnávať údaje napr. podľa obdobia atď.
Myslím, že opätovné prepojenie MTBikera a TRM bude na prospech. Iste začnú svoje bike aktivity evidovať aj ďalší. Pozriem na tých najväčších "drístačov" z fóra, či v priebehu roka sedeli aspoň raz na bicykli.
Díky sting!

P.S. Podporujem paix-ovu poznámku.
02.04.2014 - 10:18:22
01
Mne vyhovoval starý systém, ako bol na TRM.sk . Uvidíme, čo prinesie zmena, ešte som nemal tú česť pridávať výjazd, tak potom postnem, moje skúsenosti. Zatiaľ mám v tom pekný guľáš.
02.04.2014 - 10:30:05
00
@paix: Nie som si istý, či vymyslíme nenásilnú cestu ako pridať všetky tie tlačítka do pravého menu v profile. Ale nejako sa ich do profilu pokúsime dostať, aby boli viac po ruke, zrejme pod výjazdy.

@GaliPe54: Čo sa týka štatistík, tak možno sa zmenila grafika (ale verím, že k lepšiemu, viď napr. interaktívne grafy), ale v princípe by informačná hodnota nemala byť nižšia. A cením si poďakovanie, ktoré týmto samozrejme preposielam aj na zbytok teamu :-)
02.04.2014 - 11:03:41
00
Ja mám tiež zopár výhrad. Uvediem hlavné z nich. Keď zadávam percentuálne podiely počasia, vetra a terénu, tak si to nepotiahne automaticky, koľko km to tvorí v rámci výjazdu (stále tam svieti nula). Myslím, že je tam zbytočný priestor na veľa fotiek, lebo keď chcem prejsť k uloženiu musím sa prerolovať cez celú stránku, lepšie riešenie by podľa mňa bolo cez tlačidlo - pridať ďalšiu fotku - namiesto vyhodenia dlhého zoznamu.

Celkovo si na ten systém budeme musieť zvyknúť, zatiaľ som v tom aj ja celkom stratený, lebo to čo som v TRM.sk mal zautomatizované tuná akosi nefunguje.
Ale napriek všetkému chválime pokrok a spoluprácu, verím že prinesie ďalšie ovocie.
02.04.2014 - 13:59:25
00
pre mňa jediná výhoda, že zapísať výjazd v mobile je teraz jednoduchšie... :)
02.04.2014 - 14:22:50
00
@Liptáčik: pošli mi prosím napr. na admin@trm.sk screenshot formuláru pre výjazd. To by ti totiž malo fungovať a podľa toho, čo čítam, niečo u teba vážne havarovalo. Asi to nieje pravdepodobné, ale pre istotu: máš v prehliadači zapnutý JavaScript? Prípadne vyskúšaj alternatívny prehliadač, ak môžeš.
02.04.2014 - 14:28:45
00
keyboard_arrow_up