canopus: Automatizované zapisovanie výjazdov podľa GPX súboru je už rozpracované a jeho dokončenie je aktuálne jedna z top priorít. Inak v nastaveniach súkromia môžeš vypnúť svoj "výjazdový" podpis v profile, prípadne aj úplne schovať svoje výjazdy pred zrakmi verejnosti.
08.05.2014 - 08:38:37
01
Este dorobit modul do tapiriku (dole je link na git repo), alebo to priamo prepojit so stravou a budem spokojny. Alebo by sa hodilo aspon API, nech si to dokodim v buducom zivote :D
08.05.2014 - 09:06:15
00
randy: Výborný link, veľká vďaka za tip. Po automatizovanom importe GPX bude na čom stavať všobecný export/import a tapirik je veľmi inšpiratívny zdroj.
08.05.2014 - 10:05:01
00
stink Ešte som si všimol jednu vec. Keď si kliknem štatistiku svojich výjadzov, tak mi ukazuje štatistiku za celý dobu ako si vediem TRM. Na TRM to ukazovalo len za aktuálny rok, ak sa nemýlim (predvolené nastavenie)
V novej MTBikerovskej verzii si toto posledné nastavenie nepamätá. Nešlo by to spraviť tak, aby to vždy uložilo poslednú voľbu, nebaví ma to stále nastavovať, pri každom raze, kedď si chcem pozrieť koľko a v akých podmienkach som najazdil tento rok. Vďaka za odpoveď!
08.05.2014 - 10:59:34
00
bimjeam: Na toto sa zabudlo, ale keď sa pozrieš teraz, malo by to byť v pôvodnom režime. (Ak máš výjazdy za aktuálny rok, tak ten sa štandardne zobrazí v štatistikách).
08.05.2014 - 22:21:33
00
stink dufam,ze ked vlozim vsetky vyjazdy z endomonda sem,tak by to malo upnut komplet? nemusim sa potom o nic starat?ak to tak pojde,tak klobuk dole
08.05.2014 - 23:01:03
00
Už sa to tu spomínalo, ale pripomeniem to.
Na trmku som mal v profile bicykle.- 4 kusy
Na mtbikerovi som mal tie isté bicykle.- 3 kusy
Teraz mám v profile 7 kusov (4 by mali ostať)
Dalo by sa urobiť niečo také, aby sa dali zlúčiť bicykle?.
09.05.2014 - 11:14:55
01
Milan, trocha sa pozabávaj. Aj mne sa to stalo. Dá sa to "upratať" v nastaveniach tvojho profilu.
09.05.2014 - 11:37:31
00
milsu: Úplne úprimne - nechcelo sa nám do toho púštať. Jednak identifikáciu zlúčiteľných bikov by bolo treba vyladiť, ale potom aj samotné zlučovanie vrátane komponentov resp. servisných intervalov a miesto toho radšej venujeme čas novým featurám pre všetkých používateľov. Takže ospravedlňujem sa za diskomfort, ale holt teraz je riešenie už len jednorázovo si upratať v profile (teda v takom duchu ako píše GaliPe54)... Vďaka za trpezlivosť :-).
09.05.2014 - 11:52:30
00
Dík za info. Nechcelo sa "pozabávať" upratovaním v nastaveniach. :P
Keď budem mať čas, tak sa s tým pohrám. ;)
09.05.2014 - 13:38:54
00
Možno ste si všimli možnosť importovať výjazdy z GPS záznamu trasy, ale ak nie, tak túto novú funkciu nájdete ceľkom ľahko hneď na vrchu stránky na pridávanie výjazdov (viď príloha). Stačí vybrať súbor, kliknúť na import, skontrolovať, či sedia údaje a buď rovno ukladať výjazd, alebo to využiť len na predvyplnenie formulára. Samozrejme, je to len voliteľný krok, inak všetko funguje aj bez tracklogu.

Len pre info, myslíme aj na ďalšie "sľúbené" vylepšenia, ale v posledných dňoch (resp. týždnoch :-)) dostala práve táto funkcia prioritu a je to len prvý zdroj importu dát z externých zdrojov. Keď už sme ale rozpracovali práve GPX, tak v týchto tracklogoch sa samozrejme dajú nájsť a spracovať aj ďalšie zaujímavé údaje z prípadných senzorov a taktiež budeme pracovať na automatizácii vyplňovania zostávajúcich parametrov výjazdu, ako je terén a počasie.

PS: Import z GPX tu priamo spomínali CraObs, Ludo, canopus

Prílohy:

gps_import.jpg
gps_import.jpg 32.87 KiB thumb_up0thumb_down

16.05.2014 - 10:11:00
05
Len som to s formátom GPX skúsil. Fajnovučké !!!
CykloGarminy však spravidla ukladajú záznam do formátu TCX..
Nešlo by to Stink? Prosím, prosím.
16.05.2014 - 11:28:51
00
stink super!!! :muscle: Odskusal som import na 6 suboroch z vlanajsej dovolenky okolo Neusiedlersee. Doma este porovnam vypocitane hodnoty s original vypoctami zo SW Holuxa. Jeden subor mi to vsak neprecitalo, ma 4,1 MB, zeby velkostou? Do Google Earth, Endomondo, cykloserver import toho suboru presiel v pohode. Poslem Ti subor do SS.
16.05.2014 - 14:45:29
00
GaliPe54: Priznám sa, že radšej by som ďalej išiel cestou načítavania nových dát, ako tých istých, ale v inom formáte, ale zapisujem si, že do budúcna počítame aj s TCX. :-)

Ludo: Ďakujem za test, ja som testoval max. ~2.5MB súbory, tak je pravda, že to zrejme padlo na veľkosti. Keby si mi ho poslal, ešte to potvrdím.
16.05.2014 - 22:11:33
00
stink poslal som ti link na subor do SS.

BTW nedali by sa z gpx zaznamu nacitat aj ostatne snimace? Napriklad ja mam Holux a snimace HR, kadencia a rychlost. Laicky predpokladam, ze princip spracovania by mohol byt podobny ako ked sa nascitava vyska, akurat to ukladat do samostatnych premennych. Pripadne subor so vsetkymi snimacmi z Holuxa poskytnem... Nebola by to az taka top priorita, navyse asi by to bolo zavisle od typu zaznamoveho zariadenia (HW).
17.05.2014 - 10:56:02
00
keyboard_arrow_up