http://komentare.sme.sk/c/4731686/tiger-na-bicykli.html

Stačí spraviť "toto" snáď tu nebudeš prepisovať celú stánku komentárov denníka sme?? :lol:
22.04.2009 - 11:36:44
00
mar_tin: treba ale povedať, že v tomto robia medvediu službu komerčné TVs, ktoré z neznámych dôvodov ten zákon vytiahnu, urobia reportáž, ako sa nedodržuje (už som to tu raz spomínal, nejaké zábery z Borinky) a žiadajú od kompetentných reakciu, čo s tým mienia urobiť. Aby sme im onedlho ne"ďakovali" z hĺbky našich bombových kráterov...
Blbé zákony treba nechať vyhniť (čo sa vlastne aj dialo) a následne zrušiť, a nie doslova provokovať ich presadzovanie... viem si odvodiť niekoľko motivácií týchto médií začať do toho vŕtať na úsvite sezóny, ale všetky sú ku mne ako bikerovi poněkud hyenistické. Pokiaľ si myslia, že ak ma naserú tým, že sprovokujú presadzovanie zákona prijatého z iniciatívy tejto vlády aby som volil jej opozíciu, tak zabúdajú, že mám dosť rozumu na to, aby som im tú manipuláciu prekukol.
22.04.2009 - 20:26:22
00
tuleň, nanešťastie máš smutnú pravdu...
22.04.2009 - 20:37:33
00
Zážitok zo včera:

lesná spojnica medzi bočnou asfaltkou z Rusoviec a jazerom (od rampy nie po cykloceste na hrádzu, ale hneď asi po 8mich mestroch doľava), dlhá asi 300 metrov. Išli sme zo zmrzky z Rusoviec, odbočili vľavo...po pár metroch dupot, mali sme čo robiť zdekovať sa do strany aj s bajkami :arrow: traja jazdci na koňoch oproti nám v plnom cvale, tesne za nimi jachal poník s vozíkom naloženým trávou, na ktorom sedela dievka a pridržiavala kopu, za vozíkom na povraze veľký tučný poník...toto celé sa okolo nás prehnalo za tri sekundy a keď som videla, čo po nich ostalo, padla mi brada...

Chovanie jazdcov mi pripadalo hazardné a veľmi nedomyslené - veď tou spojnicou chodievajú rodiny s malými deťmi, takže ísť cvalom takýmto lesom... :| a chodník vyzeral ako prebehnutý rotavátorom...
18.05.2009 - 08:45:15
00
Dobré je aj keď po tých koňoch zostanú ich výlučky na lesnej ceste a ešte lepšie na úzkom chodníku. Alebo je to od ich majiteľov? :)
18.05.2009 - 09:07:34
00
Zani: viaceré expertízy uvádzajú, že kôň pôsobí na podklad zďaleka najhoršie z trojice pešiak - biker - jazdec, a ako občasného jazdca ma to vôbec neprekvapuje. A hlavne ak je podkutý a na mäkkom podklade (osobný názor - pokiaľ nechodí koňo po tvrdom - dlažba, asfalt, betón - nepodkúval by som, ak nie je zdravotná indikácia).
Či to bol full cval neviem :D vieš, aj o nás si turisti idúci 5 km/h myslia že našich povedzme 30-40 km/h nemáme pod kontrolou a majú z toho mentálny problém, pričom najväčšie nebezpečie pre mňa osobne predstavujú ich panické reakcie, keď ma začujú (pričom ja o nich viem niekedy aj pár sto m a mám vyhliadnutú aj obchádzaciu trajektóriu) - toto by asi chcelo nejakú osvetu, aby si uvedomili, že pešiaka je počuť rádovo skôr a ďalej ako bikera, čo asi poznáte z vlastnej skúsenosti. Na koni tiež nemôžeš len tak frčať, sú tam riziká ako konár do ksichtu, obzvlášť v neznámom teréne a dupľom ak vbehneš do nejakej nečakanej situácie a sa ti "vozidlo" naľaká. Aj keď ak išli známou trasou, o ktorej vedeli, že je čistá, tak je možné všeličo.
wukie: to je aspoň prírodný produkt :D holt koník furt žere a furt sere. A iný nebude. Inak v prepočte na financie má lacnejšiu prevádzku ako auto :)
18.05.2009 - 11:48:22
00
ale ako tak čítam celý lesný zákon, aj keď niekto spomínal "šermovanie" pištolou, tak to je len obyčajné machrovanie zo strany zeleného (ch)uja, keďže v lesnom zákone sa píše:
Člen lesnej stráže je oprávnený použiť tieto donucovacie prostriedky:

* a) hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany,
* b) slzotvorné prostriedky,
* c) obušok,
* d) putá,
* e) služobný pes,
* f) varovný výstrel. - o) použiť varovný výstrel na odvrátenie škody veľkého rozsahu, ktorá bezprostredne ohrozuje lesný majetok, bezpečnosť prevádzky lesného hospodárstva, alebo iný verejný záujem

A dúfam že sa nemýlim, ale varovný výstrel by mal ísť do luftu a nie do cyklistu, takže nie že neuposlúchneš výzvu a zastrelí ťa :evil: (a keď nespôsobuješ škodu veľkého rozsahu tak nemôže použiť ani varovný výstrel )

Neviem si celkom dobre predstaviť ako lesníci na Lade Niva naháňajú cyklistu po lesnom chodníčku :roll:

Takže asi základ je mať rýchle nohy, a držať sa minimálne na 4 metre od lesníka aby nemohol použiť žiadny z donucovacích prostriedkov.
18.05.2009 - 12:25:03
00
Neviem si celkom dobre predstaviť ako lesníci na Lade Niva naháňajú cyklistu po lesnom chodníčku

Ak by veľmi chceli, tak nikoho naháňať nemusia, stačí si cyklistu pekne počkať, na celom Slovensku sú exponované lesné cyklistické lokality, kde je nás (cyklistov) jednoduché akože zadržať (dať pokutu :) ).

S tým strieľaním, je to samozrejme posledná možnosť, ale ako máš magorov a psychopatov aj v iných funkciách, tak aj medzi lesnou strážou sa niekto taký môže vyskytnúť. Keď si sám v lese a ešte si aj fyzicky menej disponovaný, tak sa na tebe môže ten imbecil vyvŕšiť (samozrejme ak na to má dôvod alebo si ho nájde).
18.05.2009 - 12:57:09
00
Tam ale platí, že ak prekročí právomoci, prestáva byť hájený :D
18.05.2009 - 23:11:26
00
Len aby neprišla novela, ktorá zákon ešte sprísni... Stačí len provokovať. Niektorí majú v hlave nasraté a ešte sa s tým chvália. Jazdiť v noci po lese, v čase keď sa vyvádzajú mladé, to zdvihne adrenalín aj notorickému nepoľovníkovi. Napríklad viewtopic.php?f=7&t=18804&st=0&sk=t&sd=a
19.05.2009 - 23:05:09
00
Nenasiel som vhodnejsie vlakno pre toto video: http://www.youtube.com/watch?v=5iqoRayQT6I

...nechcem vyvolat zbytocne emocie, ale...
25.02.2010 - 19:10:46
00
Tu je ďalšie, podobné a aktuálne:

http://www.youtube.com/watch?v=RGBL1o4_oBc

Emócie treba vyvolávať...
25.02.2010 - 19:24:01
00
bolo by fajn si teito fotky (aspon niektore) vytlacit, a nosit pri sebe v pripade, ze vas lesak zastavi... potom mu to ukazat, a spytat sa, kto vlastne tomu lesu skodi viac.
myslim, ze by bolo dodebatovane.
25.02.2010 - 19:38:43
00
Taketo praktiky sa pouzivaju bohuzial vsade ;(
Kimlo : skor tie fotky posielat mailom kompetentnym, ale ani toto nepomoze.
25.02.2010 - 19:41:06
00
zial, musim suhlasit... asi by to nepomohlo...
ale media by to mohlo zaujimat... :)
reku ked uz mame taky zakon, ze cyklisti nie... ale hentake praktiky ano... hmmm.
ale co, skoda sa rozculovat...dnes som sa konecne povozil... zatial po asfalte.
25.02.2010 - 19:42:52
00
keyboard_arrow_up