chcem sa spytat, ma niekto z vas skusenosti s nejakou vaznou nehodou v lese? resp. ak sa bicyklujem sam a nedajboze si zlamem hnaty ako vysvetlit zachranke kde som ked to sam neviem alebo je cesta pre sanitku nepristupna?
22.07.2008 - 09:17:42
00
ak sa bicyklujem sam a nedajboze si zlamem hnaty ako vysvetlit zachranke kde som ked to sam neviem

Ako to vysvetlit, ked nevies kde si? Nijak! Bud chlap, zmier sa s osudom a skor nez zomries odpusti vsetkym co Ti v zivote ublizili. :lol:
22.07.2008 - 09:23:06
00
Keď sa stretne takáto kombinácia okolností, pomáha "Otče náš"...
22.07.2008 - 09:24:45
00
sploliahaj sa na to ze rozchodia ten system na lokalizaciu miesta odkial telefonujes :P pokial viem tak v trnavskom kraji to uz bezi :wink:
22.07.2008 - 09:26:18
00
no fasa... asi budem v batohu nosit svetlice :D
22.07.2008 - 09:40:04
00
sploliahaj sa na to ze rozchodia ten system na lokalizaciu miesta odkial telefonujes :P pokial viem tak v trnavskom kraji to uz bezi :wink:

Az na to, ze v lese lokalizacia nikdy dostatocne presna nebude (hustota vysielacov mimo obyvanych oblasti to neumoznuje).

Takze zostava jedine:
1. Analyzuj, co mas zlomene.
2. Ak su zlomene len nohy a max. jedna ruka, tak sa pomocou tej druhej priplaz ku konarom.
3. Chyt tricko do zubov a funkcnou rukou ho natrhaj na pasy.
4. Do prveho konara sa zahryzni, nech nevyplasis zvieratka revom od bolesti.
5. Dalsie konare a natrhane tricko pouzi ako dlahy a upevnujuci obväz.
6. Ak si na frekventovanom chodniku, tak sa plaz po nom v smere, ktorym je to blizsie k civilizacii a dufaj, ze niekto pojde.
7. Ak si mimo chodnika, tak sa plaz smerom k civilizacii do doliny.

Vela stastia.

P.S. Ak mas zlomene vsetky koncatiny, tak plati co som pisal v prvom prispevku. Dalsie teorie prezitia pri roznych kombinaciach zlomenin a ne/dostupnosti signalu pre MT sa mi rozvadzat uz nechce, je to nadlho a len tak rozdavat know-how tiez nie je rozumne. :lol:

P.S. 2 Asi vydam prirucku "Ako prezit v lese" a zarobim tazke prachy (Discovery podla toho natoci dalsi diel dokumentu Ultimate Survival). :lol:


Naposledy upravil Jezus dňa 22.07.2008 - 09:47:32, celkovo upravené 1 krát.

22.07.2008 - 09:40:29
00
Nezabudaj na zápalky v batohu. Za posledný rok som v TV 2x zazrel, že zraneného drevorubača bral vrtuľník a miesto činu bolo označené dymovými signálmi. Takže treba aj nejaké westerny prečítať.
22.07.2008 - 09:46:43
00
Piso, priberam Ta do teamu - okrem rozneho vyuzitia zapaliek v prirucke osetris boj s medvedmi a inymi lesnymi zvermi (ochranarmi). :lol:
22.07.2008 - 09:49:30
00
ked mozes telefonovat, tak to nie je najhorise, horsie, ked si napr. v bezvedomi...
pri tom vsetko je asi dobre pred vyjazdom (ak ides sam) niekomu oznamit, ze asi kde sa budes pohybovat...podobne, ako ked ides v tatrach na turu...
22.07.2008 - 09:52:34
00
:D :D :D tie svetlice som si robil srandu, ale asi to neni zly napad... :roll:
22.07.2008 - 09:55:13
00
http://www.lzs.sk/
http://hiking.sk/hk/fo/9045/vrtulnik_na_horach.html


A specialny link pre Tulenika :)
http://sarm.pluska.sk/sarm/publicistika ... -lane.html


Naposledy upravil Palo TT dňa 22.07.2008 - 09:59:20, celkovo upravené 2 krát.

22.07.2008 - 09:55:15
00
hmmm jezus ti budes fakt tvrdy chlap ... chcel by som ta vidiet v takej situacii :) nic v zlom, ale zatial som nespoznal chlapa co by velel ani len zalozit ohen bez zapalok a zapalovaca. no ale nudza cloveka nauci vela :)

ale inac zhruba plati co pises len s tym ze najprv by som skontroloval ci to prezil mobil a ci sa mozem niekam dovolat ak ano volam niekomu co pozna teren nech po mna vybehne aj zo zachrankou. a po druhe ked ideme do lesa alebo neznameho terenu tak nie sami a ak sami tak dame vediet niekomu komu na nas zalezi ze kde ideme a kedy sa asik planujeme vratit. to asi tak vsetko
22.07.2008 - 09:55:27
00
ked mozes telefonovat, tak to nie je najhorise, horsie, ked si napr. v bezvedomi...


podľa mňa keď si v bezvedomí, tak je to v pohode, lebo ti nič nevadí. :twisted:


Naposledy upravil pisosip dňa 22.07.2008 - 10:51:25, celkovo upravené 1 krát.

22.07.2008 - 10:05:57
00
Swifty50s, svetlice naozaj nie sú zlý nápad, ale lepší nápad je zobrať si so sebou mapu a mať aspoň akú takú predstavu, kade som jazdil.
Ja jazdím v Karpatoch, poznám to tu dobre, ale keď sa vyberiem hľadať nové trasy, alebo si myslím, že "by som mohol ešte tam, alebo tam", tak mapa nesmie chýbať, keďže GPS nemám.
Ako hovorí klasik, je dobre vedieť, čo pôjdem, kedy to pôjdem a ako to pôjdem.
Náhoda je blbec, aj známy terén ťa môže "oplieskať", treba vedieť, kde som.

Ešte k tým svetliciam a ohňom. Dobrá vec je píšťalka. Kedysi dávno nás učili, že v horách je to temer neoceniteľná vec, keď sa niečo stane. Darmo budeš vysvetľovať, že si pri tom veľkom, červenom, bodkovanom hríbe, alebo pri zelenom strome, ktorý vyzerá ako tie z Pána prsteňov. Ale ak povieš, že si na takej a takej značke, nevieš síce kde, ale budeš pískať, tak Ťa nájdu skôr, ako Ti blesk pomôže rozložiť oheň.
22.07.2008 - 10:12:02
00
jj, pistalka je vec dobra...ja ju nosim pripnutu na batohu
22.07.2008 - 10:48:08
00
keyboard_arrow_up