mtbiker a casak mi nejde dokopy.. aspon nie taky klasicky mesacnik ako velo.. neni tu tolko clankov a keby sa zacalo pisat tak moze existovat len jeden z nich.. ked budu clanky na nete vacsina si ich precita tam a "nevyhodi" prachy za papier.. ak budu len v casaku tak z mtbikera ostane len forum..
mozno by stalo za pokus spravit skor nieco ako bol freeride, proste oblubene trasy.. vo vele ma tiez najviac zaujimaju poslednu dobu namety na trasy kedze byvam v cechach..
ked dostane clovek namet na slusnu jazdu este aj so zaujimavymi fotkami hned sa mu lahsie cestuje cez pol republiky :) teda aspon u mna je to tak.. a sam si podla mapy clovek malokedy naplanuje vyvazenu a aj zaujimavu trasu v neznamom terene..
veci ako domaca dielna, porovnanie bikov a ostatne obkecy milionkrat omielane vsade by som vypustil..
19.01.2009 - 18:54:12
00
A preco nie?Bikova scena na SK nieje zase az taka mala a stale sa rozrasta...Reoprtaze z maratonov+nazory,rozhovory,pekne MTB trasy u nas aj v zahranici,technika popripade nejake testiky,SLOMBA,atd.atd.Podla mna by to bol VELKY prinos pre Slovensky MTB :idea: Otazka je kto by sa do toho pustil,no za pomoci samotnych bikerov by 1-2 vydania za rok mohli vyjst...
20.01.2009 - 10:45:50
00
Reoprtaze z maratonov+nazory,rozhovory,pekne MTB trasy u nas ,SLOMBA


toto berem, ostatne je vsade v milion variaciach.. a testy pokial nebudu nejak na zaklade fyziky tak su vzdy o jazdcovi a jeho prioritach, okremtoho neviem ci by to bolo az tak realne, porovnavat klasicke znacky ako author, kellys, merida v pohode, ale na nejake vacsie chutovky je v SR asi male zastupenie firiem..
20.01.2009 - 11:18:38
00
Velo si precitam vzdy rad a citam ho cele od zaciatku do konca. SVK je asi male na produkciu vlastneho casopisu. Pretoze ak niekto by mal aj zaujem o jeho vydavanie urcite nebude robit charitu. A ak to ma byt akykolvek obcastnik aka bude jeho uroven. Velo je podla mna na velmi slusnej urovni a je v nom vzdy co citat. Dalsou otazkou je ci redakcia Vela bude mat zaujem o nejake pravidelnejsie prispevky zo Slovenska.
20.01.2009 - 11:40:04
00
no ved.. velo je na svk dost popularne a neviem ci by bolo nieco konkurencie schopne.. ale casak nabity zaujimavymi komplet trasami by som bral urcite.. z kazdeho regionu staci len jedna a mate vikendove cestovanie na cele leto :)
mapka, profil, popis, zopar fotiek, nejaky obkec rarit a finito..
20.01.2009 - 12:00:07
00
Slovensky casopis ma jednoznacne velky zmysel - kazda krajina ma svoje specifika, osobnosti, moznosti a priority... To, ze sa v bikovych casakoch venuju pravidelne istym temam ma svoj zmysel - pretoze aj citatelia sa menia, pripadne sa po case chcu naucit viac - ich odbornost pocas rokov rastie. Ruka v ruke s casom stupa odbornost casopisu, externistov, firiem... Velo ani Peloton v poslednej dobe naozaj nie je moc na SK dostat a to aj preto, ze dat za Velo 3,82 Euro (115 Sk) je pre vela ludi prilis moc.

Dalsia vec je podpora akcii, klubov, profi i amaterskych zavodov - dianie okolo nasich najlepsich jazdcov - ci uz v cestnej alebo horskej cyklistike... detto plati napr. aj o propagacii triathlonu. O tom, ze v roku 2011 budeme mat ME v Cross Country - sa z STV dozvieme den potom a tym to aj v ostatnych mediach skonci...

Dalsou vecou je to, ze na SK je vela sikovnych ludi, ktory su v svojom okoli ikonou a makacom, no nik o nich dalej ako 30km nevie - detto plati o treneroch o aktivistoch s deckami... preco by som mal citat o tom, ze v CZ je super trener, skuseny fyzioterapeut, ci iny makac - je fajn, ale na SK Vam ani jeden asi nepomoze...

Nemat casopisy a knihy, je ako nemat vlastny jazyk, kulturu...

To, ze je SK maly trh je haluz - SK ma excelentne moznosti na MTB a aj cestu - toto je mozno najvacsi "artikel" o akom stale vypravaju nasi politici, ked sa snazia poukazat na "koncepcnost" a "akcnost" rozvoja turizmu (v sirokom ponati). Napriklad taka SloMBA - o 10 rokov mozno prave oni budu stat za uspechom a moznostou relaxu bikerov v lese. Keby si dnes povedali, ze to nema zmysel, nemusite si pomaly kupit MTB...

Hehe, dlhy post - mozno to aj nieko precita - bikom zdar :-)
20.01.2009 - 18:11:07
00
Zmysel má akurát tak ukončiť túto tému. hehe
Už vidím ako sa všetci vydavatelia vrhnú na vydávanie slovenského MTB občasníku. hehe
20.01.2009 - 18:23:33
00
Je to nezmysel, co hovoris, ze ma zmysel.

/niekedy je lepsie nic nehovorit ako tresknut totalnu haluz/
20.01.2009 - 18:36:05
00
Tiež si myslím, že lepšie byť ticho ako sa tváriť pseudovychytralo. hehe
20.01.2009 - 20:30:10
00
.. Velo ani Peloton v poslednej dobe naozaj nie je moc na SK dostat a to aj preto, ze dat za Velo 3,82 Euro (115 Sk) je pre vela ludi prilis moc.

Neviem odkial si, ale u nas na vychode no problem ho kupit a uz nehovorim o moznosti si ho objednat do schranky. A riesis 115.,Sk :roll: si pozri na kvalitu spracovania a tlace. A nezabudaj ze vydavatelstvo musi aj nieco zarobit aby zaplatilo redaktorov, tlaciaren atd. aby aj dalsie cislo bola obsahovo kvalitne.
20.01.2009 - 20:47:35
00
Tak tak Drótik.
Keď ideš plakať nad sto korunami za mesačník tak potom aký občasník by mal vychádzať na Slovensku? Vytlačený na hajzláku s článkami stiahnutými z fór?
20.01.2009 - 20:50:25
00
Ja si Velo kupujem od roku 1999, mam aj nejake starsie cisla - Velo je jeden z naj casopisov v EU (mam par nemeckych, UK, aj talianskych casakov)! Problem 115 Sk nemam, ale je vela ludi co nad 80 Sk jednoducho nechce a nemoze ist. To plati najme o mladych. Dalsia vec je, ze ak ma zaujima komplet vsetko o bikoch - potrebujem si kupit Velo, 53x11, Cykloturistiku... aj ked tak urobim, stale neviem co sa deje na SK!!! Cize, preto som za aby bol na SK casak. A samozrejme taky casak by priniesol nielen vnutornu ale aj vonkajsiu komunikaciu so zahranicim - dnes o cyklistike na SK nevieme ani my a uz vobec nie ludia vonku, ktory sleduju svetove dianie!
20.01.2009 - 20:57:01
00
Sorry ale strašné bláboly. Necítiš sa byť náhodou izolovaný od sveta?
hehe
20.01.2009 - 21:06:04
00
To, ze je SK maly trh je haluz - SK ma excelentne moznosti na MTB a aj cestu

V mediálnej komunite sa veľkosť trhu nemeria možnosťami, ale predajom. A pri printoch sa predáva inzercia a výtlačok. Inzercia sa predáva podľa toho, aký je predaj tlačoviny a zároveň možnosti zadávateľa. Opýtaj sa Matta alebo Turbiho (kua, chýba mi tu označenie predajcov v podpise, takže ostatní sorry!!!), či by boli ochotní dať do plnofarebného časopisu na lakovanom papieri inzerciu za cca 3 300 Ojro (cca 100 tis. Sk).
Ak aj bude dostatok inzercie, tak pri podmienkach - 64 strán, plná farebnosť, lakovaný papier, 5000 výtlačkov, 3000 predaných vychádza cena cez 100 korún (3,30 Eura). Koľko bude na Slovensku ľudí ochotných kúpiť časopis s cenou cez 100 korún? Opýtaj sa nejakého pána Kollára, ktorý sa v roku 2001 pokúšal vydávať časopis Cyklista, koľko ich predal. A to ten časopis bol 52 stranový a stál len 49 Sk.
Slovenský trh je naozaj malý - najmä v printoch. Áut môžeš vyrobiť pol milióna, hoci na Slovensku sa ich predá 90 tis. Ale časopis nepredáš na Ukrajine, v Rakúsku ani Španielsku. Maximálne v Česku, ale tam je trh plný.
20.01.2009 - 21:47:01
00
Amen. Myslím, že týmto je všetko povedané a netreba to ďalej rozoberať.
20.01.2009 - 21:50:58
00
keyboard_arrow_up