2, vsetky ostatne loziska - loziska, ktore su pevnou, neoddelitelnou sucastou komponentu.


Strojarine trosku rozumiem, ale tvojmu vysvetleniu vobec. Tie neoddelitelne loziska su k naboju privarene? Preco mam pocit, ze niekto sa musi vyjadrit ku vsetkemu za kazdu cenu?
12.07.2007 - 13:13:42
00
2, vsetky ostatne loziska - loziska, ktore su pevnou, neoddelitelnou sucastou komponentu.

Strojarine trosku rozumiem, ale tvojmu vysvetleniu vobec. Tie neoddelitelne loziska su k naboju privarene? Preco mam pocit, ze niekto sa musi vyjadrit ku vsetkemu za kazdu cenu?


Dobre povedal. Konusové plochy nevieš vybrať a nahradiť za nové.
Priemyselné ložiská vieš vylisovať a môžeš ich vymeníť za také isté, prípadne obojstranne utesnené, alebo ložisko s keramickými guličkami, samozrejme rovnakého rozmeru.
12.07.2007 - 13:31:53
00
Senorexp2000 to povedal celkom dobre. Zažil som aj taký náboj ktorý bol tak riešený tak že sa ložisko nedalo ani vylisovať ani nijak vybrať, jednoducho keď sa pokazil musel tam ísť komplet nový náboj. Bolo to na nejakom cesťáku neznámej značky ani neviem aký systém ložiska to bol ale kamarát ho má doteraz na biku a nie a nie sa pokaziť.
12.07.2007 - 16:51:09
00
...Strojarine trosku rozumiem, ale tvojmu vysvetleniu vobec...


a ja mam zase pocit, ze cim viac sa strojarine venujem, tym menej jej rozumiem :D .
12.07.2007 - 17:00:17
00
zdar nechcem otvarat novu temu a nejako som sa docital k tejto?

Takze aj ja sa spytam...

Normalne=konusove loziska som nikdy nemal problem servisovat, ale mam trosku problem s priemiselnimi loziskami, konkretne>
moja problem je v zadnom naboji novatec 4 priemyselne loziska na oske s rychloupinakom...a problem potrebujem...ako sa to rozobera v pripade potreby?
ako sa vybera oska?
resp. potreboval by som ju kusok posunut na jednu stranu(cca 1-2 mm)...
(yu konusu nieje problem takuto operaciu vyriesit, u priemyselnych, jak pozeram tak pozeram, neviem sa pohnut)

dik za odpovede
26.11.2007 - 16:03:59
00
Moj nazor je, ze su to naboje, ktore standartne nie su urcene na rozoberanie. Ich konstrukcia a rozmery nedovoluju posuvanie osky. Ale mozno sa mylim. Vychadzam vsak z toho, ze kedysi som bol konstrukterom pre take naboje (asi 4 páry) a viem ako to tam vyzeralo.
26.11.2007 - 16:09:18
00
Mam 2 otazky:
1. Na co su dobre keramicke gulicky (loziska). Tam ide o vahu? Alebo o nieco ine?
2. Niekto tu spomenul, ze ked su tam loziska (nie konusy) tak sa to neservisuje. To akoze vazne? Nerozoberas? Necistis? Nevazelinujes? Ja mam tuto sezonu nove Mavic Aksium (zakladne kolesa). Ale vraj v tom su loziska (nie konusy). A sam som si to zatial neservisoval (len v servise). Ale rad by som to vedel sam, preto ma zaujima ako na to. Nechcem posuvat osku ako Zajo, len ocistit a tak...

Vdaka ...
26.11.2007 - 21:19:54
00
keramicke loziska su lahsie ako ocelove, maju mensie trenie a nemusia sa mazat
keramicke gulicky su tvrdsie a zaroven gulatejsie ako ocelove
26.11.2007 - 21:32:09
01
Marecej, a co zivotnost? Zaujima ma to z pohladu, ze ak su tvrdsie, tak su aj krehke(jsie).
26.11.2007 - 21:47:11
00
ano su krehkejsie..niesu vhodne napriklad do hlavoveho zlozenia,ale su v pohode do nabojov,stredovej osky, prehadzovacky, capov na rame
26.11.2007 - 21:59:28
00
2. Niekto tu spomenul, ze ked su tam loziska (nie konusy) tak sa to neservisuje. To akoze vazne? Nerozoberas? Necistis? Nevazelinujes? Ja mam tuto sezonu nove Mavic Aksium (zakladne kolesa). Ale vraj v tom su loziska (nie konusy). A sam som si to zatial neservisoval (len v servise).


Nemažeš, nerozoberáš, nečistíš, proste nič. Až sa ti to raz celé zadre, dáš si vymeniť celé ložisko a jazdíš ďalších 20 tisíc km :-)
27.11.2007 - 11:13:44
00
no zaujimave to je asi si ich nahodim aj ja
27.11.2007 - 13:07:23
00
Hm. Pre mna je len cudne, ze ked stoja cca 10 - 20 euro, tak preco ich nedavaju do kolies automaticky (alebo nerobia 2 verzie).

Ci to nebude tak, ze su sice lepsie ale nie o tolko ze by si to citil... Uz to niekto skusil? Jazdi to niekto?
27.11.2007 - 14:13:29
00
no zaujimave to je asi si ich nahodim aj ja


priemyslena revolucia :P
27.11.2007 - 14:28:40
00
Banan, ale musis nahodit komplet nove naboje. Neratajte s tym, ze vam to bude sediet na starych oskach a nabojoch, ktore su vyrobene pre konusy. To napasovanie je o licovacej sustave ISO.
http://www.sousmt.edu.sk/granty/knihafr.htm
27.11.2007 - 15:52:52
00
keyboard_arrow_up