pozeral som nejake ponuky na ebay a niektore ceny su tam vyborne. ale v zivote som cez to nic nekupoval. mohol by niekto poradit ako na to, alebo zverejnit svoje skusenosti s ebay? dik
27.01.2007 - 22:07:05
00
Myslim ze ebay sa tu uz riesil celkom dost ale napisat ci cosi mozem. Neviem ale co presne chces vediet. Skus sa opytat co konkretne nevies.
28.01.2007 - 08:46:01
00
pozri tu: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... ght=paypal :wink:
28.01.2007 - 09:33:08
00
zaujima ma spolahlivost. ked si tam objednam nejake veci na bike, ci sa nemoze stat aby mi prisli postou nejake tehly z druheho konca sveta. a ak sa take nieco stane ako to riesia. dik. historiu prispevkov som samozrejme pozeral, ale odpoved na takuto otazku som tam nenasiel.
28.01.2007 - 09:52:55
00
zaujima ma spolahlivost. ked si tam objednam nejake veci na bike, ci sa nemoze stat aby mi prisli postou nejake tehly z druheho konca sveta.


Kazdy predavajuci tam ma svoju historiu obchodov (reputaciu) a ako s nim boli spokojny (kupujuci ho hodnoti) takze mas dobru predstavu o predavajucom.
28.01.2007 - 10:27:19
00
ja som bol zatial spokojny. inak ten prispevok o paypal je sice k veci, ale nakoniec som cez paypal nikdy neplatil. platievam prevodom na ucet a zatial som vsetko kupil z nemecka, kedze su tam toho kvanta, je to relativne blizko, je to v EU a teda nemusis platit clo... a ako hovori pointer, kazdy tam ma svoje hodnotenie a podla toho sa treba rozhodnut, ci mu budes doverovat, alebo nie. ja som takto usetril z 34 likerov 16.
28.01.2007 - 13:07:35
00
Ja som na e-bayi kupil vidlu, predstavec, sedlovku a riaditka. Vsetko to bolo od jedneho predavajuceho z Las Vegas. Mal 99.99% rating. Neboli ziadne problemy a clo sa da obist tak, ze poziadas, aby predavajuci napisal na balik malu hodnutu. Platil som vzdy cez paypal.

Drz sa pointerovej rady a starostlivo si prezri hodnotenia predavujuceho. Daj si bacha na to, aby si ani Ty neubrobil nejaky pruser, lebo aj predavajuci bude hodnotit Teba! Najma rychlost platby.

Inak ten adrenalin pri konci drazby stoji za to. Najma ked vies, ze tie veci sa uz mozno nepodari zohnat inde.

Zdar!
29.01.2007 - 08:08:56
00
ok takze sa regnem na paypal a vydrazim nejaku vec. ked vyhram drazbu, tak sa mi automaticky taka suma stiahne z kreditky. len mi nieje jasne ako zaplatim to clo....
29.01.2007 - 19:36:38
00
...Neboli ziadne problemy a clo sa da obist tak, ze poziadas, aby predavajuci napisal na balik malu hodnutu.....


nedavno sa o tomto bavili na "nemenovanom serveri" a niekto tam spominal, ze co ak ti to na colnici otvoria??? asi vedia, ze kluky nebudu stat 50 dolacov alebo pod. skratka to vraj mozu posudit ako podvod, pretoze to colny(alebo nejaky iny) podvod asi aj je. ja osobne s tym nemam skusenost, len nechcem aby sa to mircovi nahodou nevypomstilo nejako.
29.01.2007 - 19:46:02
00
to busic: jo ked drazim tak mam vyssie tepy ako na biku :)
to uz asi atomaticky predajcovia robia tak ze tam napisu nizku hodnotu a poslu ti to ako darcek nie tovar...
ale drahsie veci by som stade asi nekupoval - uz len kvoli reklamacii...
29.01.2007 - 20:26:48
00
ok takze sa regnem na paypal a vydrazim nejaku vec. ked vyhram drazbu, tak sa mi automaticky taka suma stiahne z kreditky. len mi nieje jasne ako zaplatim to clo....


Ked vyhras drazbu, e-bay Ti ponukne stranku, kde potvrdis platbu cez PayPal - automaticky sa Ti nestahuje z kreditky nic. Peniaze z kreditky sa Ti stiahnu po potvrdeni platby cez PayPal. Platbe este obycajne predchadza (v mojom pripade mailova) komunikacia s predavajucim, kde dohodnete posledne detaily. Mne napriklad raz odpustil shipping, takze som cvakal iba sumu, za ktoru som tovar vydrazil. Takisto sa mi raz podarilo dohodnut sa, aby mi pozdrzal odoslanie vydrazeneho tovaru s tym, ze chcem este vydrazit ine veci od neho. Nakoniec mi naraz poslal az 3 vydrazene veci. Celkovo bola komunikacia a ochota zo strany predavajuceho velmi dobra. Z mojich dobrych skusenosti ale netreba nadobudnut falosny pocit bezpecia! Vela predavajucich na e-bayi su darebaci, takze treba byt stale v strehu a mat aj trochu stastia. Kazdopadne treba vzdy pocitat s tym, ze mozes byt podvedeny a preto doporucujem nakupovat iba do sumy, o ktoru ked prides, sice Ta to nas*rie, ale nepolozi. A tato suma je u kazdeho inde.

S tym clom som to nejako neriesil a na veci z e-bayu (z USA) som ani nikdy ziadne clo neplatil. Inak to clo platis na colnici prislusnej adresatovi a postou Ti poslu pozvanku na colne konanie, pri ktorom zaplatis 19% DPH + colny dlh, ktory vycislia podla aktualneho colneho sadzobnika. Takto to prebiehalo pri nakupoch z neeuropskych internetovych shopov.

Zdar!
30.01.2007 - 08:01:18
00
Busic to vystihol lepšie ako je to napísané v pravidlách ebay-u. 8). Ak budeš bidovať a kupovať s rozumom, budeš stopercentne spokojný. :lol:
30.01.2007 - 09:34:43
00
dakujem za info. toto som potreboval vediet. moja anglictina je velmi chaba, ale pootravujem nejakeho znameho ak bude treba nejaky mail napisat alebo zavolat. vyskusam si "adrenalinove nakupovanie"
30.01.2007 - 10:25:57
00

Ked vyhras drazbu, e-bay Ti ponukne stranku, kde potvrdis platbu cez PayPal - automaticky sa Ti nestahuje z kreditky nic. Peniaze z kreditky sa Ti stiahnu po potvrdeni platby cez PayPal.


....nechapem!
Ked platim z mojho PayPal uctu na ktoru som si predtym previedeol nejaku adekvatnu sumu, aky vyznam ma pouzivat kreditku k mojmu bezneho uctu na to aby som previedol peniaze z PayPal uctu, pricom na PayPal ucet sa aj tak ta karta nevztahuje. :roll:
09.09.2008 - 01:00:31
00
Ono je to tak, ze bud:
1. Si na paypal prevedies peniaze a tam ich mas a platis nimi.
2. Na paypale nemas nic, je "napojeny" cez kartu na tvoj ucet a platis tak, ze ti stiahne peniaze priamo z uctu, ale ono to vyzera, ako keby si platil kartou.
Ta karta je tam na to, aby bol tvoj ucet verifikovany. Ze sa da z neho a nan platit. Nemusi to byt kreditka, staci embosovana debetna karta.
Tak to aspon chapem ja a funguje to. :D
09.09.2008 - 07:14:51
00
keyboard_arrow_up