ja som to robil a nicomu to neublizilo a brzdilo fajn este treba aby sa dobre zabehli nejakym zjazdom kedy treba mat stale trochu pribrzdene nech sa obrusia platne aj kotuc, postupne budes citit narast brzdnej sily :mrgreen: a bude to parada
17.04.2009 - 08:00:38
00
ja mam AJ7 model 2008 na hardtaile, a obcas mi zadna brzda tiez pekne strpa, ale riesim to pomerne jednoducho... ked citim naznak trpnutia pri brzdeni, pustim packu a zabrdim znova.. a trpnutie je prec...

chvalabohu je ale tento jav aj tak dost zriedkavy... takze sa tym moc nezatazujem... no obcas sa stane.
17.04.2009 - 08:13:06
00
Našiel som aj takúto odpoveď:

Otázka:
Mám brzdy Avid Juicy seven O7 a při brzdění mi rezonuje zadní brzda. Vibrace přecházejí až do rámu a sedla. v žádném servisu si s touto závadou neví rady, nemáte s tím prosím nějaké zkušenosti?

Odpoveď z ivelo.cz:
První, co bych vám doporučil, je lehké máznutí zadní strany destiček měděnou vazelínou, ta by měla být k mání v některém autoservisu. S vibracemi jsme se setkali také u rámů, které neměly zafrézované dosedací plochy pro upnutí třmenu. I přestože se destičky přizpůsobily kotouči, chybělo jim rozložení tlaku „prasátek“. Dalším problémem, se kterým jsme se setkali, byla rezonance u ocelového a titanového rámu, kde v obou případech pomohlo navaření vzpěry v místě držáku brzdy.
17.04.2009 - 10:27:12
00
ja len dodam, zadnu stavnu mam carbonovu...
17.04.2009 - 10:31:48
00
no takze som vybral platnicky prebrusil z jednej, druhej strany, nasadil naspät, nastavil brzdu a zajtra to vyskusam, ale co som to skusal v pivnici tak zatial nic
17.04.2009 - 21:47:19
00
Ahoja,

snažne prosím o hocijakú dobrú radu, už neviem, kam z konopí :( - Avid Juicy 3 SL, model biku 2007, full - u mechanika 8.apríla kvoli škripotu a stŕpaniu zadnej, všetko rozobraté, prebrúsené, nastavené. Bajk stíchol a brzdil ako malý boh. Brzdí tak stále....lenže jemné zunenie "a lá elektrina" sa za 10 dní zmenilo na uši drásajúci škripot. Robí to predný kotúč (z duše ho neznášam). Od nastavenia bŕzd nabehnutých okolo 60km (neulievam sa, len som viac žiletkovala). Za včera veselých 35 km s neutíchajúcimi zvukmi ako hrdzavá brána, hanbila som sa ako pes, hlavne keď okolo človeka behajú Olprany a podobné vecičky úplne ticho a 200 ľudí za minútu na človeka civí.... :( Jediná okamžitá pomoc bolo "vyladenie" brzdovej páčky spôsobom jemne stlačiť, aby ešte nebola brzda v zábere (nebola, kotúč sa nehrial) a priviazať o grip...barbarské, bolo mi nanič, ale brzda stíchla. Ale to bola pomoc nachvíľu, ďalšiu hodinu som počúvala svoj škripiaci kotúč a bola som v stave milé brzdy zdriapať z bajku holými rukami a zahodiť niekam veľmi ďaleko...hanba ako hrom, aj na lesnom singli odo mňa odlietali vtáci, ktoré inak bežne pozorujem alebo fotím... :cry:

Veľmi prosím, nevie niekto poradiť? Nemám totiž vôbec chuť lietať každých 10 dní na servis, nejaká finta musí byť, kupovala som kotúče pre bezpečné technické zjazdy, nie pre srandu okoloidúcich a už vôbec nie pre plašenie zvierat... :cry:
20.04.2009 - 08:44:35
00
povedal by som že nastaviť prasa
20.04.2009 - 09:24:57
00
mne to robilo taktiez na zadnej pri kombinacii J7 a xtr kotuc, tak som vymenil kotuc za avidacky dodavany s brzdami a zvuk zatial prestal, uvidime co bude neskor.Tak si myslim ci to nemoze byt zlakombinacia zmes pouzita na vyrobu platniciek a kotuc, aj ked zas na druhej strane na prednej brzde mam tiez kombinaciu J7 a xtr kotuc a tam to je v pohode, tak neviem co si o tom mam mysliet...
Inak nastavit poriadne prasa som skusal, to nijak nepomohlo, ako vravim pomohla az zmena kotuca...
20.04.2009 - 09:47:10
00
povedal by som že nastaviť prasa


nepomaha
20.04.2009 - 10:56:44
00
Tiez by som vyskusal zmenit kotuc.
22.04.2009 - 06:29:29
00
noo mne trasenie ako tak prestalo ale ked idem pomaly niakym strmsim kopcom tak to trasie dost, ak sa nevydr... tak sem hodim video ako to trasie len neviem ci to bude vydiet...
22.04.2009 - 09:08:01
00
Ďakujem všetkým, ktorí prispeli technickou radou. :oops: Milášek bol odvlečený späť brzdárovi, predná bola znova prenastavená a tie príšerné zvuky prestali, hádam už navždy. Aj prasa aj kotúč boli v poriadku, stačilo ešte trošššššičku vyladiť a kotúč v sekunde zmenil škripot na tichý chod, môj nový život sa začína, jaaaaj. :oops:
23.04.2009 - 13:35:11
00
Ja mam zas tento problem. Ako sa to da lahko poriesit?
Po celej stope znazornenej cervenou farbou to trie. Za pomalej jazdy to doslova skripe ako stary furik.
Miesta kde disk neprichadza do styku su cierne zaprasene. Zvysok je vylesteny.
Da sa to niekde nastavit? Asi sa uz usadilo koleso a teraz je kotuc o pol milimetra vacsi.

Prílohy:

kolo.jpg
kolo.jpg 329.87 KiB thumb_up0thumb_down

06.05.2009 - 15:27:45
00
nastav si prasa a ked nepomoze tak mas asi krivi kotuc
06.05.2009 - 17:28:25
00
caute,
aspon co som mal ja nove brzdy, vzdy ich bolo treba odmastnit, pretoze inak zle bzdili, vybrovali alebo vydavali divne zvuky. jedna moznost ako uz niekto spomenul je brzdy dobre zohriat na dlhsom zjazde, pri com sa vypali vsetka mastnota a vysuchaju necistoty. druhy sposob, ktory sem tam robim je, ze vytiahnem dosticky z brzd a vypalim ich nad sporakom(je pekne vidiet ked mastnota zacne horiet az sa uplne vypali) a potom jemne prebrusim. ma to ten isty efekt ako brzdenie dlhym zjazdom. iba samotne odmastnenie mi skoro nikdy nepomohlo.
06.05.2009 - 20:12:59
00
keyboard_arrow_up