Pokojny tlak znie asi tak, ako hlucne ticho. Nevravim, ze lozisko neprezilo, ale urcite to rob radsej tak, ako ti radi otaznikovovykricnikovy Jano. Loziska ti podakuju.
21.02.2010 - 07:50:41
00
Pred chvilkou som dokoncil akciu. Okrem Martinuxa nikto neuvadza, ako vylisoval lozisko. Nie je to jednoduche a bez special pripravku asi dost tazko realizovatelne. Tiez sa mi lozisko na jednej strane rozpadlo a vnutri ostala len vonkajsia obruc.
Dal som na radu diskutujucich k clanku na bajk.cz a pouzil som teplo. Namiesto horkovzdusnej pistole bol poruke rovno propanbutanovy horacik, ale maly horak v sporaku v kuchyni by sa tiez dal pouzit :)
Nahriat misku s loziskom prichytenu dratom (tak aby nebranil jeho vypadnutiu) do stahovaku a vystupkom kluca stredne silne narazit na pevnu plochu. Na 3krat bolo vonku.

Lisovanie naspat cez podlozky a srob vhodneho rozmeru.

Nakoniec som si dal robotu aj s tym, ze som zbrusil plastovu vlozku do tvaru L v reze (fialove sipky), cim som eliminoval vacsiu sirku loziska. Malou bruskou (110mm, tenky kotuc na ocel) to islo pri pomalych otackach bezproblemovo a rychlo.

Typ na loziska je tusim z prispevku od Romanax. Vdaka.
http://www.techmat.sk/ 2E/kus 2RS nemali prave skladom, ale dodali do 1 tyzdna.
(Znacka Codex (CX) vyrobene v Cine pre Slovincov balene v peknych krabickach).

Prílohy:

HTII-lozisko.JPG
HTII-lozisko.JPG 4.2 KiB thumb_up0thumb_down

codex6805.JPG
codex6805.JPG 54.14 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2558.jpg
IMG_2558.jpg 159.94 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2010 - 22:43:14
00
komplikovanejšie to už nešlo? :shake:
vytiahnem misku,otočím,chytím plochý šrobovák,kladivko a zo zadnej strany ložisko vyklepávam von....nové buď nalisujem v hydr. lise,alebo orech z goly,kladivo a je....
robota na 10 minút...
28.10.2010 - 23:49:11
00
Do budúcna netreba z krytky nič brúsiť, rovno kúpiť nové na 6805 ložisko:
http://www.bike-components.de/products/info/p13931_Kappe-fuer-Cartridge-Innenlager.html
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=39505
29.10.2010 - 06:43:06
00
To akoze chapem spravne ze FSA a RF kluky su ulozene v lozisku cez plastovy medzikus? To sa mi zda dost divne...
29.10.2010 - 12:25:27
00
Vnútorný priemer ložiška 6805 je 25mm nie? A oska kľúk má 24mm. Logicky tam musí byť nejaký medzikus aby sa vymedzila vôľa: http://enduroforkseals.com/id255.html
Kód:
FSA
OUTBOARD BB "TOP HAT" BEARING SHIM/COVER
Steps Down 25mm ID Bearings to 24mm
Use with any of our "6805" bearings to upgrade your FSA bottom bracket.  Re-use your original "top hat" O-rings or simply pack the space between the bearing and "top hat" with grease.
29.10.2010 - 12:38:45
00
A neznizuje to tuhost ulozenia? Ved ten plastovy medzikus musi v zatazi ciastocne pruzit a kluky teda musia trochu "plavat" zo strany na stranu ked sa slape silovo v stoji celou vahou, nie? Truvativ ma kluky ulozene priamo v loziskach, ziadne medzikusy.
29.10.2010 - 13:06:42
00
zdarvim chlapci, chcel by som sa poisťiť novými ložiskami viete mi niekto povedať presné rozmery pôvodných ložísk, alebo odporúćiť nejaký konkr. produkt v dobrej cene (nie 20€ za nejaké keramické ložisko, niesom *****)
ďakujem
29.10.2010 - 14:50:35
00
Prva strana tohto vlakna, druhy prispevok :tmi:
29.10.2010 - 15:20:19
00
český dovozca, atď to neprichádza do úvahy... vlákno som si prešiel celé :tmi:
29.10.2010 - 16:35:39
00
Pytal si rozmery, tie tam su. A aj konkretny produkt. Myslis, ze tu sa nedovaza?
29.10.2010 - 16:43:28
00
Epo: Tvojej poznamke o komplikovanosti moc nerozumiem.
1. Ako som spominal "Tiez sa mi lozisko na jednej strane rozpadlo a vnutri ostala len vonkajsia obruc"
2. Nesumerny tlak srobovakom ti moze poskodit to, v com je lozisko uchytene, aj ked pri tejto objimke to nemusi by az taky problem, ale z ramov som zvyknuty takyto postup principialne nepouzivat.

Martinux: S tych linkov ma zaujal fakt, ze MTB kluky FSA Gamma Drive Megaexo maju len 19mm osku a vacsie loziska, co moze byt vyhoda. Ale cena Deore kluk 50E moze tieto prinosy eliminovat :) Inak ten tvoj pripravok na demontaz lozisk je domaca vyroba?

Stanomx: Z mojho vcerajsieho prispevku si skus logicky spojit prostredny obrazok a posledny odstavec textu. Btw. 6805 = 61805 = 25x37x7 (sirka origos lozisk je 6, tazke som upravoval tie plastove podlozky, aj ked to nebolo nevyhnutne)
29.10.2010 - 17:23:03
00
Každý nech si kúpi čo mu je lepšie. Osobne by som si nekúpil Deore kľuky ani keby stáli 10eur. Dá sa tak povedať home-made, resp. stačí šikovný sústružník.
A neznizuje to tuhost ulozenia? Ved ten plastovy medzikus musi v zatazi ciastocne pruzit a kluky teda musia trochu "plavat" zo strany na stranu ked sa slape silovo v stoji celou vahou, nie? Truvativ ma kluky ulozene priamo v loziskach, ziadne medzikusy.

Neviem ako iní, no skôr musím pri vyťahovaní kľúk vačšinou poklepať po oske, navyše ten plast po čase stvrdne.
Myslím, keby s tým bol nejaký problém, určite by to výrobcovia riešili inak.
29.10.2010 - 19:03:48
00
To akoze chapem spravne ze FSA a RF kluky su ulozene v lozisku cez plastovy medzikus? To sa mi zda dost divne...

Nielen FSA,RF, myslim, ze kazdy Hollowtech2, (asi len nove XTR nie) to tak maju. A ano, je to nielen divne ale aj nahovno. Ked sa to porovna s klasickym lisovanym stredom, tak to proste nemoze byt pevne. Ale v reale to funguje vcelku dobre.Ale lisovane kov na kov bude vzdy pevnejsie.
25.03.2011 - 13:58:37
00
Trošku to tu oživím. Len pre zvedavosť. Ako dlho vám vydržali jednotlivé ložiská shimano hollowtech 2? Mne odchádza hlavne ľavé. Kľuky XT (FC-M770). Prvé som menil po 11417 km pričom pravé šlo hladko, tak som ho nechal. Dnes som menil už silno cvrlikajúce opäť ľavé po 18076 km. Pričom pravé šlo stále krásne hladko ako nové už 29493 km. Ale vymenil som preventívne obe. Jazdím celoročne, ale blatu sa pokiaľ možno vyhýbam. Mokrým cestám a snehu však ani nie :-). Bicykel čistím iba olámaním zaschnutého blata a dva tri krát za rok ho prebehnem vlhkou handričkou. Neumývam tečúcou vodou a wapku moje bicykle nepoznajú.
12.06.2012 - 16:35:58
00
keyboard_arrow_up